PDA

Επιστροφή στο Forum : Whey Protein Isolate (Performance)



d3m
27-09-10, 22:18
Performance Whey Protein Isolate


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16163&stc=1&d=1285655598


This great tasting Whey Protein Isolate is the ultimate and most pure protein supplement for muscle building. It provides 25 gr of protein per serving with very little, if any, fat and lactose and contains the highest concentrated percentage of whey polypeptides (almost 95 % pure) that is possible through a cross-flow ultra filtration or advanced micro filtration process.

Our research and development team at Performance, specialized in high quality protein supplements, realized the impossible with this new product. The formula has a superior amino acid profile, is highly soluble in liquids and has a rapid absorption rate. Thanks to the unique amino acid profile, high in BCAA’s and glutamic acid, maximum recovery is reached after training or competition.

Whey Protein Isolate is ideal for both pre- and post-workouts or during the day to assure a continuous and adequate amount of amino acids.

Because Performance Whey Protein Isolate has a good glycemic index, it is also suited for diabetics.

Whey Protein Isolate has a delicious taste, mixes easily and comes in two flavours, vanilla and chocolate.





KEY MESSAGES :

Whey Protein Isolate is a result of cross-flow ultra filtration and therefore guarantees a 99% non-denatured protein and a maximum amount of sub-fractions in their natural ratios. Because of this technology the poduct mixes instantly which results in a more rapidly digested protein compared to other protein sources.
A superior form of protein to support maximum protein synthesis (anabolism).
The whey protein isolate used in Performance Whey Isolate contains 96% protein (dry weight basis).
A complete protein containing all the essential amino acids and one of the highest protein digestibility corrected amino acid scores (PDCAAS, a measure of protein bioavailability).
Uniquely rich (approximately 26%) in the branched chain amino acids (BCAAs) leucine, valine and isoleucine which are readily oxidized as an energy source during intense exercise, delaying fatigue, and stimulating protein synthesis (anabolism) after the training.
Performance Whey Protein Isolate also contains bioactive precursors for the production of intracellular glutathione, a powerful antioxidant and detoxifying agent.
Advantages• Utilization of CFM (Cross Flow Micro filtration Technology)
• Provides 25 grams of the most superior quality per serving
• Provides the highest concentration of whey fractions available per serving
• Uniquely rich in the BCAAs and glutamic acid
• Mixes instantly

d3m
28-09-10, 15:15
Την αγορασα σημερα γιατι την βρηκα αρκετα οικονομικη και φανηκε αρκετα καλη...Απο γευση σοκολατα πολυ ωραια διαλυτοτιτα ετσι και ετσι...Την εχει δοκιμασει καποιος αλλος?

savage
30-09-10, 17:44
την χρησιμοποιω και γω τον τελευταιο καιρο και μαλιστα παρατηρησα κατι παρα πολυ περιεργο.
αρχικα ειχα παρει εναν κουβα 900 γραμ.
επειτα οταν τελειωσε,πηρα μια σακουλα των 500 γραμ γιατι δεν ειχε κουβα.εε λοιπον η σακουλα ειχε αλλη γευση και ακομα καλυτερη διαλυτοτητα απο τον κουβα.:unsure::unsure:
και μαλιστα επειδη την ιδια πρωτεινη πινει και ο παρτενερ μου,το επεσημανε και αυτος. στη μικρη συσκευασια η σκονη ειναι παρα πολυ ψιλη,εξ'ου προφανως και η καλυτερη διαλυτοτητα.
βεβαια και η αλλη μια χαρα διαλυοταν,αλλα η μικρη συσκευασια γινεται πραγματικα νερο,τοσο ελαφρια.
και φυσικα στο στομαχι η 2η συσκευασια ειναι ακομα ελαφρια.
απο γευση καλη ειναι(μαλλον καλες ειναι :green: ) αλλα οχι κατι εξωπραγματικο.

manos_
30-09-10, 17:52
την χρησιμοποιω και γω τον τελευταιο καιρο και μαλιστα παρατηρησα κατι παρα πολυ περιεργο.
αρχικα ειχα παρει εναν κουβα 900 γραμ.
επειτα οταν τελειωσε,πηρα μια σακουλα των 500 γραμ γιατι δεν ειχε κουβα.εε λοιπον η σακουλα ειχε αλλη γευση και ακομα καλυτερη διαλυτοτητα απο τον κουβα.:unsure::unsure:
και μαλιστα επειδη την ιδια πρωτεινη πινει και ο παρτενερ μου,το επεσημανε και αυτος. στη μικρη συσκευασια η σκονη ειναι παρα πολυ ψιλη,εξ'ου προφανως και η καλυτερη διαλυτοτητα.
βεβαια και η αλλη μια χαρα διαλυοταν,αλλα η μικρη συσκευασια γινεται πραγματικα νερο,τοσο ελαφρια.
και φυσικα στο στομαχι η 2η συσκευασια ειναι ακομα ελαφρια.
απο γευση καλη ειναι(μαλλον καλες ειναι :green: ) αλλα οχι κατι εξωπραγματικο.

Απο τυπο που εμενε αμερικη μου ειχε πει οτι στους κουβαδες βαζουν την καλυτερη ποιοτητα και γενικα η σακουλα δειχνει χαμηλοτερη ποιοτητα στο αμερικα τωρα αν ισχυουν αυτα δεν ξερω ετσι πληροφοριακα και εντελως οφφ τοπικ το αναφερω.

savage
30-09-10, 17:57
ναι αλλα η πλακα ειναι οτι εδω συνεβη το αντιθετο :green:

Hercules
30-09-10, 18:12
η συγκεκριμενη μαρκα παιζει παρα παρα πολυ στη θεσσαλονικη,στην αθηνα ενα μαγαζι στο περιστερι την εμπορευεται μονο.παντως εχως ακουσει καλα λογια.αμερικανικη ειναι?

a.minidis
30-09-10, 19:39
η συγκεκριμενη μαρκα παιζει παρα παρα πολυ στη θεσσαλονικη,στην αθηνα ενα μαγαζι στο περιστερι την εμπορευεται μονο.παντως εχως ακουσει καλα λογια.αμερικανικη ειναι? Η εταιρια εδρα εχει το Βελγιο,οπου και βρισκεται και το εργοστασιο ,ενα απο τα μεγαλητερα στην ευρωπη, ειναι μεσα στις καλητερες αυτη την στιγμη iso του εμποριου,και στην αθηνα υπαρχει στον πειραια στο καταστημα NUTRITION GENESIS κολοκοτρωνη 42!:thumbup:,υπηρχε πριν στο περιστερι αλλα εχει σταματησει η λειτουργια του καταστηματος.;)

Hercules
30-09-10, 20:43
Η εταιρια εδρα εχει το Βελγιο,οπου και βρισκεται και το εργοστασιο ,ενα απο τα μεγαλητερα στην ευρωπη, ειναι μεσα στις καλητερες αυτη την στιγμη iso του εμποριου,και στην αθηνα υπαρχει στον πειραια στο καταστημα NUTRITION GENESIS κολοκοτρωνη 42!:thumbup:,υπηρχε πριν στο περιστερι αλλα εχει σταματησει η λειτουργια του καταστηματος.;)

ωραια,ευχαριστω για την πλρηροφορηση γιατι θα ηθελα να την ξαναπαρω..

jGod
30-09-10, 22:48
Μια μεγαλη πατατα εταιρια κατα την αποψη μου.

EAGLEPOWER
01-10-10, 01:14
Μια μεγαλη πατατα εταιρια κατα την αποψη μου.

Την έχεις δοκιμάσει?

jGod
01-10-10, 01:21
αυτην οχι αλλα μια αλλη concetrate κατι αμινοξεα και κατι αλλα.
γενικα αν ψαξεις στο νετ θα δεις οτι ειναι γενικα αγνωστη κ μονο στην ελλαδα τα φερνουν γιατι εχουν τεραστιο κερδος εγω τα ειχα προμηθευτη δωρεαν απο γνωστο μ π ειχε μαγαζι με συμπληρω.

Doctorg
01-10-10, 01:30
Η τιμή της ποια είναι;

EAGLEPOWER
01-10-10, 01:36
αυτην οχι αλλα μια αλλη concetrate κατι αμινοξεα και κατι αλλα.
γενικα αν ψαξεις στο νετ θα δεις οτι ειναι γενικα αγνωστη κ μονο στην ελλαδα τα φερνουν γιατι εχουν τεραστιο κερδος εγω τα ειχα προμηθευτη δωρεαν απο γνωστο μ π ειχε μαγαζι με συμπληρω.

Εγω πάλι στο "νετ" βρηκα πολλα post σχετικά με αυτα τα προϊόντα και την εταιρεια και αθλητές που σπονσοράρει. Ίσως ειναι άγνωστη σε 'σενα γιατι μάλλον δεν έχεις επαφη με το εξωτερικο.Α! και οι τιμές της εδω είναι ίδιες με την Ευρώπη.Πιστεψε με, ταξιδευω συχνά εξω και βλεπω τι υπάρχει...

crow
01-10-10, 18:28
αυτην οχι αλλα μια αλλη concetrate κατι αμινοξεα και κατι αλλα.
γενικα αν ψαξεις στο νετ θα δεις οτι ειναι γενικα αγνωστη κ μονο στην ελλαδα τα φερνουν γιατι εχουν τεραστιο κερδος εγω τα ειχα προμηθευτη δωρεαν απο γνωστο μ π ειχε μαγαζι με συμπληρω.

Φιλε κοψε κατι............μαλλον αγνωστος εισαι εσυ γιατι δεν ξερεις.
Ειναι παρα πολυ μεγαλη εταιρεια κ πασίγνωστη στο εξωτερικο ειδικα για την ποιοτητα των προιοντων της. Τα τελευταια 10 χρονια εινα παντα σπονσορας σε αγωνες στο εξωτερικο κ επισης σχεδον παντα εχει περιπτερο στη FIBO.
Σπονσοραρει επαγγελματιες αθλητες κ πρωταθλητες απο ολα τα αθληματα κ τελος για την ιστορια και μονο να ξες οτι ανηκει σε εναν απο τους μεγαλυτερους φαρμακευτικους ομιλους στην ευρωπη.
Κατα τα αλλα αγνωστη εταιρεια.....χαχαχαχαχα:welcome:

beefmeup
01-10-10, 18:37
Κατα τα αλλα αγνωστη εταιρεια.....χαχαχαχαχα:welcome:

καλα,εχει δικιο η ναντια..δεν ειναι κ καμια αγνωστη εταιρια,απλα δεν δουλευεται πολυ στην ελλαδα..ενας φιλος που προπονει αθλητες,κ κατεβαινει κ ο ιδιος μου την ειχε προτεινει πριν καμια 4αρα χρονια κ ειχα δοκιμασει μαλιστα 2 κουβαδες..αλλα ειχε αλλο λεμπελ τοτε.

jGod
01-10-10, 19:02
ενταξει κ γω ναντια αν ειχα μαγαζι με συμπληρωματα τα ιδια θα λεγα οπως κ μερικοι απο τα πιο πανω ποστ.λοιπον οι καλυτερες εταιριες ειιναι οι
ΗΡΑΚΛΗΣ και η PERFORΜΑΝCE...
ΠΑΡΤΕ ΚΟΣΜΕ.
το μεγαλυτερο ονλαιν καταστημα στον κοσμο για συμπληρωματα το bodybuilding.com δεν εχει πουθενα αυτη την μαρκα..τυχαιο?!στααανταρ!
:bowdown::bowdown:

beefmeup
01-10-10, 19:10
το μεγαλυτερο ονλαιν καταστημα στον κοσμο για συμπληρωματα το bodybuilding.com δεν εχει πουθενα αυτη την μαρκα..τυχαιο?!στααανταρ!
:bowdown::bowdown:

καλα,το ββ κομ,δεν εχει επισης συπληρωματα της e-pharm,anabolic extreme,καποια συγκεκριμενα απο πολυ γνωστες εταιριες,που ενω τα χουν ολα τα αλλα στο αμερικα εκει δεν τα χουν για αγνωστους λογους.

δεν ειναι κριτιριο αυτο,μιας κ καθε σαιτ επιλεγει τι θα πουλησει με αλλα κριτηρια.

α!κ κατι αλλο...η εταιρια ειναι ευρωπαικη αν δεν απατωμαι,οποτε αυτο εξηγει πολλα στο γιατι δεν υπαρχει στο ββ κομ.

jGod
01-10-10, 19:22
ok::δες κ τα μεγαλυτερα ευρωπαικα,λογο των κανονων του φορουμ δε ν μπορω να τα αναφερω..αφου πουλαει στην ελλαδα ομως ειναι elite
αρκετα ειπα..ο καθενας περνει οτι θεωρει καλυτερα,αλλωστε στην ελλαδα δεν θα πεινασει κανεις θυματα πολλα
.:inandout:

Michaelangelo
01-10-10, 19:38
ok::δες κ τα μεγαλυτερα ευρωπαικα,λογο των κανονων του φορουμ δε ν μπορω να τα αναφερω..αφου πουλαει στην ελλαδα ομως ειναι elite
αρκετα ειπα..ο καθενας περνει οτι θεωρει καλυτερα,αλλωστε στην ελλαδα δεν θα πεινασει κανεις θυματα πολλα
.:inandout:

Έχεις δει πολλές ευρωπαϊκές εταιρείες εσύ στο bb.com? staaandar! Θα φέρνανε πιο ακριβά συμπληρώματα από Ευρώπη? Νοιώσε λίγο τι λες. Ήδη βγήκες άδικος μια φορα λέγοντας την άγνωστη εταιρεία, γιατί συνεχίζεις? Δεν στη λέω, απλά φιλικά, μην... αστο... ΔΕΝ!

crow
01-10-10, 19:54
ενταξει κ γω ναντια αν ειχα μαγαζι με συμπληρωματα τα ιδια θα λεγα οπως κ μερικοι απο τα πιο πανω ποστ.λοιπον οι καλυτερες εταιριες ειιναι οι
ΗΡΑΚΛΗΣ και η PERFORΜΑΝCE...
ΠΑΡΤΕ ΚΟΣΜΕ.
το μεγαλυτερο ονλαιν καταστημα στον κοσμο για συμπληρωματα το bodybuilding.com δεν εχει πουθενα αυτη την μαρκα..τυχαιο?!στααανταρ!
:bowdown::bowdown:

Φιλε δεν σε ξερω αλλα σου πα κ πριν κοψε λιγο.......
ΝΑΙ ΕΧΩ ΜΑΓΑΖΙ αλλα ουδε ποτε το εκανα διαφημιση μεσα στο φορουμ ουτε καν το εχω αναφερει.Αν ηθελα αγορακι μου καλο να πουλησω θα χα κανει ποστ ολα τα συμπληρωματα που πουλαω κ οχι να γραφω για εταιρειες που δεν εχω.
Εγω αν δεις δεν ασχολουμε γενικοτερα κ οταν γραψω κατι σημαινει οτι ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ με αυτα που γραφει ο καθε ειδήμονας εδω μεσα. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?????

beefmeup
02-10-10, 10:46
ok::δες κ τα μεγαλυτερα ευρωπαικα,λογο των κανονων του φορουμ δε ν μπορω να τα αναφερω..αφου πουλαει στην ελλαδα ομως ειναι elite
αρκετα ειπα..ο καθενας περνει οτι θεωρει καλυτερα,αλλωστε στην ελλαδα δεν θα πεινασει κανεις θυματα πολλα
.:inandout:

δες καποια παραδειγματα για να καταλαβεις οτι αλλα ειναι τα κριτηρια για το θα επιλεξει ενα σαητ τι θα πουλησει.ισως ετσι το δεις μα αλλο ματι.

αυτη την στιγμη,τα 2 ονοματα που παιζουν πολυ σε ολη την ευρωπη ειναι η ΟΝ,κ dymatize.απλα υπαρχουν παντου κ σε τρελες τιμες(χαμηλα).
μετα πας σε κατι σαν gaspari,bsn(myofusion,syntha 6),κ ακολουθουν reflex,syntrax,nutrisport.

αυτα πωλουνται πρωτιστως κ μετα ολα τα υπολοιπα προιοντα.
που σημαινει οτι κ σε καλυτερες ΑΡΧΙΚΕΣ τιμες θα τα παρει το σαητ που τα πουλαει,αλλα κ ειναι κ πιο ευκολα να τα σπρωξει.

εχεις δει πουθενα σε ολη την ευρωπη να πουλαει,η να αγοραζει κανεις natures best πρωτεινη?η ajinomoto αμινοξεα?
πουθενα.

οχι γιατι δεν ειναι τα καλυτερα(τα ajinomoto ειναι απλα κορυφαια ποιοτικα),αλλα γιατι κανεις δεν προκειτε να δωσει 70 ευρο για να παρει 400γρ σκονη αμινο.
η εταιρια δεν κανει σκοντο γιατι απλα δεν την νοιαζει να κανει,γιατι απλα δεν στοχευει στο ευρυ κοινο.

το ιδιο κ με την natures best,η δες την platinum hydrowhey ON..πολυ λιγα ευρωπαικα σαητ την εχουν,γιατι απλα δεν τα συμφερει.

παντα οι μικροτερες εταιριες,ειναι πιο ακριβες,οπως η thermolife,που κ παλι δεν υπαρχει σε ευρωπαικα σαητ(σχεδον πουθενα),αλλα για τα συστατικα που χρησιμοποιει εχω διαβασει τα καλυτερα απο αμερικη,κ θεωρειτε αξιοπιστη.
αλλα ειναι πανακριβη,ακομα κ για αμερικη.

οποτε..μαλλον ειναι θεμα μαρκετινγκ κ οχι ποιοτητας.

d3m
02-10-10, 15:33
Καλο το οτι ειναι ελαφρια στο στομαχι και μπορω να φαω μετα απο κανα 30 λεπτο κανονικο γευμα οταν μετα το γυμ επερνα ειτε gaspari phd bsn με το ζορι ετρωγα μετα απο 1 ωρα.

noz1989
02-10-10, 17:08
δες καποια παραδειγματα για να καταλαβεις οτι αλλα ειναι τα κριτηρια για το θα επιλεξει ενα σαητ τι θα πουλησει.ισως ετσι το δεις μα αλλο ματι.

αυτη την στιγμη,τα 2 ονοματα που παιζουν πολυ σε ολη την ευρωπη ειναι η ΟΝ,κ dymatize.απλα υπαρχουν παντου κ σε τρελες τιμες(χαμηλα).
μετα πας σε κατι σαν gaspari,bsn(myofusion,syntha 6),κ ακολουθουν reflex,syntrax,nutrisport.

αυτα πωλουνται πρωτιστως κ μετα ολα τα υπολοιπα προιοντα.
που σημαινει οτι κ σε καλυτερες ΑΡΧΙΚΕΣ τιμες θα τα παρει το σαητ που τα πουλαει,αλλα κ ειναι κ πιο ευκολα να τα σπρωξει.

εχεις δει πουθενα σε ολη την ευρωπη να πουλαει,η να αγοραζει κανεις natures best πρωτεινη?η ajinomoto αμινοξεα?
πουθενα.

οχι γιατι δεν ειναι τα καλυτερα(τα ajinomoto ειναι απλα κορυφαια ποιοτικα),αλλα γιατι κανεις δεν προκειτε να δωσει 70 ευρο για να παρει 400γρ σκονη αμινο.
η εταιρια δεν κανει σκοντο γιατι απλα δεν την νοιαζει να κανει,γιατι απλα δεν στοχευει στο ευρυ κοινο.

το ιδιο κ με την natures best,η δες την platinum hydrowhey ON..πολυ λιγα ευρωπαικα σαητ την εχουν,γιατι απλα δεν τα συμφερει.

παντα οι μικροτερες εταιριες,ειναι πιο ακριβες,οπως η thermolife,που κ παλι δεν υπαρχει σε ευρωπαικα σαητ(σχεδον πουθενα),αλλα για τα συστατικα που χρησιμοποιει εχω διαβασει τα καλυτερα απο αμερικη,κ θεωρειτε αξιοπιστη.
αλλα ειναι πανακριβη,ακομα κ για αμερικη.

οποτε..μαλλον ειναι θεμα μαρκετινγκ κ οχι ποιοτητας.

Ολες αυτες που λες οτι δεν υπαρχουν στην Ευρωπη, ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

savage
02-10-10, 18:31
σημερα πηρα κουβα των 900 γραμ,γιατι δεν ειχε σακουλα των 500 γραμ,και ειχαμε μια πο τα ιδια.πλεον σιγουρευτηκα οτι προκειται για 2 διαφορετικου τυπου πρωτεινες.επειδη χρειαστηκε να συμπληρωσω λιγη πρωτεινη για σημερα απο τον κουβα (γιατι η σακουλα ειχε ελαχιστη ποσοτητα), διαφορα ηταν εμφανης δια γυμνου οφθαλμου.
η σκονη του κουβα επεσε πανω απο τη σκονη της σακουλας και ηταν ηλιου φαεινοτερο οτι ηταν αλλη πρωτεινη.λες και ειχα ριξει 2 διαφορετικες πρωτεινες μεσα στο σεηκερ(μαλλον οχι λες...:green: ηταν σιγουρ δυο διαφορετικες πρωτεινες).

ειδικα αυτη τη φορα που τις ειχα και τις 2 διπλα διπλα η διαφορα ηταν εμφανεστατη.
η μικρη συσκευασια ηταν ψιλη ψιλη σαν αμμος,ενω η μεγαλη συσκευασια ηταν πιο πηχτη σαν χωμα ας πουμε.φυσικα υπηρχε διαφορα και στη διαλυτοτητα.η μεγαλη ειχε καλη διαλυτοτητα,ενω η μικρη συσκευασια ειχε αριστη διαλυτοτητα.

συμπερασμα???εγω πιστευω πως βασει υφης και διαλυτοτητας η εταιρια βαζει μια απλη whey(consentrate/isolate) στη μεγαλη συσκευασια και isolate στη μικρη.

φαινεται οτι καποιοι στις εταιριες μας παιρνουν για μαλακες,και νομιζουν οτι δεν καταλαβαινουν τι πινουμε.
τελικα μαλλον καλα κανω και ειμαι καχυποπτος με εταιριες συμπληρωματων.

Georges
02-10-10, 18:46
συμπερασμα???εγω πιστευω πως βασει υφης και διαλυτοτητας η εταιρια βαζει μια απλη whey(consentrate/isolate) στη μεγαλη συσκευασια και isolate στη μικρη.


Όχι ρε συ δεν πάει έτσι. Βασικά διαφέρουν στον τρόπο παραγωγής (φιλτραρίσματος).

beefmeup
02-10-10, 19:56
εχεις δει πουθενα σε ολη την ευρωπη να πουλαει,η να αγοραζει κανεις natures best πρωτεινη?η ajinomoto αμινοξεα?
πουθενα.

το ιδιο κ με την natures best,η δες την platinum hydrowhey ON..πολυ λιγα ευρωπαικα σαητ την εχουν,γιατι απλα δεν τα συμφερει.

παντα οι μικροτερες εταιριες,ειναι πιο ακριβες,οπως η thermolife,που κ παλι δεν υπαρχει σε ευρωπαικα σαητ(σχεδον πουθενα).


Ολες αυτες που λες οτι δεν υπαρχουν στην Ευρωπη, ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

καλα νταξ..

εχω την ετνυπωση οτι καποιοι εδω μεσα(κ μην παρεξηγειθεις φιλε,δεν το γραφω αποκλειστικα για σενα),ψαχουν να βρουν λαθη σε καποια ποστ,ακομα κ στις "τελειες" η τα "κομματα".κ νιωθω οτι γραφω κινεζικα ωρες ωρες.

το να τα βρεις σε 2-3 σαητ,ειναι το ιδιο με το να τα βρεις σε 20 οπως οι υπολοιπες μαρκες που ανεφερα?
αγοραζω συμπληρωματα απο αμερικη κ ευρωπη απο το 2003(οχι μονο απο νετ γιατι ταξιδευω κιολας),κ ξερω περιπου πως κινειται η αγορα,κ στην ευρωπη.

οταν γραφω δεν υπαρχουν,με τον τροπο που το εγραψα σε ολο το ποστ,εννοω οτι ΔΕΝ ειναι τοσο διαδεδομενα.αν το διαβασεις ολο θα το καταλαβεις.

για τα αμινο που ανεφερα,εγω δεν τα χω βρει πουθενα.

εσυ δλδ εχεις παρει ποτε ajinomoto amino?
η natures best πρωτεινη?

η καποιος φιλος σου ισως??
η ποσοι απο εδω μεσο,στο φορουμ??
οχι μια φορα για δοκιμη,αλλα συστηματικα.

ΔΕΝ κινουνται στην αγορα αυτες οι μαρκες οπως ολες οι αλλες,κ αυτο δεν εχει να κανει με την ποιοτητα.

σορυ για το οφ.

noz1989
02-10-10, 20:08
καλα νταξ..

εχω την ετνυπωση οτι καποιοι εδω μεσα(κ μην παρεξηγειθεις φιλε,δεν το γραφω αποκλειστικα για σενα),ψαχουν να βρουν λαθη σε καποια ποστ,ακομα κ στις "τελειες" η τα "κομματα".κ νιωθω οτι γραφω κινεζικα ωρες ωρες.

το να τα βρεις σε 2-3 σαητ,ειναι το ιδιο με το να τα βρεις σε 20 οπως οι υπολοιπες μαρκες που ανεφερα?
αγοραζω συμπληρωματα απο αμερικη κ ευρωπη απο το 2003(οχι μονο απο νετ γιατι ταξιδευω κιολας),κ ξερω περιπου πως κινειται η αγορα,κ στην ευρωπη.

οταν γραφω δεν υπαρχουν,με τον τροπο που το εγραψα σε ολο το ποστ,εννοω οτι ΔΕΝ ειναι τοσο διαδεδομενα.αν το διαβασεις ολο θα το καταλαβεις.

για τα αμινο που ανεφερα,εγω δεν τα χω βρει πουθενα.

εσυ δλδ εχεις παρει ποτε ajinomoto amino?
η natures best πρωτεινη?

η καποιος φιλος σου ισως??
η ποσοι απο εδω μεσο,στο φορουμ??
οχι μια φορα για δοκιμη,αλλα συστηματικα.

ΔΕΝ κινουνται στην αγορα αυτες οι μαρκες οπως ολες οι αλλες,κ αυτο δεν εχει να κανει με την ποιοτητα.

σορυ για το οφ.

Δεν παρεξηγουμαι, αλλα για βρες αλλα ποστ μου που να ψαχω αφορμη να την πω στον αλλον..

Μα το θεμα δεν ειναι να τα βρεις σε ολα τα καταστηματα, αλλα να τα βρεις στα μεγαλυτρα και σε αυτα που ψωνιζουν οι περισσοτεροι!!

Τα ajinomoto amino δεν εχει τυχει ποτε να σχοληθω και δεν ξερω αν υπαρχουν, αλλα για την πρωτεινη της nature's best ( φανταζομαι την isopure λες) ακομα και στα x-treme την εχει!

a.minidis
03-10-10, 19:22
Όχι ρε συ δεν πάει έτσι. Βασικά διαφέρουν στον τρόπο παραγωγής (φιλτραρίσματος).

Σωστος!!!!!:thumbup:

mantus3
03-10-10, 19:56
δηλαδη διαφορετικο προιον σε διαφορετικη συσκευασια... τι να πει κανεις....

μια φορα ειχα παρει μια 2.2KG με γευση σοκολατα και ειχα απελπιστει. πολυ καλη γευση αλλα καθε φορα μετα απο κανενα μισαωρο με επιανε κοψιμο...
δεν ξερω αν απο το 2006 μεχρι σημερα εχει αλαξει κατι στην ποιοτητα της, αλλα εγω παντως την εχω σαν μια απο τις χειροτερες μαρκες ever...

savage
03-10-10, 22:19
εγω δεν εχω θεμα ποιοτητας.θεμα αξιοπιστιας εχω.δε γινεται να αγοραζω το ιδιο προιον σε διαφορετικη συσκευασια και να εχω ενα προιον με αλλη υφη/γευση/διαλυτοτητα και πιο πολυ αφρο.

ενταξει δοξα τω Θεω ουτε στομαχικες διαταραχες εχω,ουτε φουσκωμα ουτε κατι αλλο με καποια απο τις 2,αλλα ας μας ελεγαν οτι ειναι 2 διαφορετικα προιοντα η τελος παντων οτι εχουν υποστει διαφορετικο φιλτραρισμα.

anyway η μεγαλη συσκευασια που παιρνω τωρα με χορταινει για πολυ περισσοτερη ωρα σε σχεση με την μικρη που επινα μεχρι προχθες,οποτε ισως οντως να ειναι απλη whey οπως ελεγα,γιατι η μικρη συσκευασια ειναι σιγουρα isolate(δεν εχω ξαναδει τοσο λεπτη σκονη) και οταν την επινα πειναγα πολυ πιο γρηγορα.

απο δω και περα πηρα το μαθημα μου.μονο μικρες συσκευασιες

COBRA_STYLE
03-10-10, 22:43
απο δω και περα πηρα το μαθημα μου.μονο μικρες συσκευασιες
ομως δε συμφερουν καθολου ρε συ...

EAGLEPOWER
04-10-10, 13:36
εγω δεν εχω θεμα ποιοτητας.θεμα αξιοπιστιας εχω.δε γινεται να αγοραζω το ιδιο προιον σε διαφορετικη συσκευασια και να εχω ενα προιον με αλλη υφη/γευση/διαλυτοτητα και πιο πολυ αφρο.

ενταξει δοξα τω Θεω ουτε στομαχικες διαταραχες εχω,ουτε φουσκωμα ουτε κατι αλλο με καποια απο τις 2,αλλα ας μας ελεγαν οτι ειναι 2 διαφορετικα προιοντα η τελος παντων οτι εχουν υποστει διαφορετικο φιλτραρισμα.

anyway η μεγαλη συσκευασια που παιρνω τωρα με χορταινει για πολυ περισσοτερη ωρα σε σχεση με την μικρη που επινα μεχρι προχθες,οποτε ισως οντως να ειναι απλη whey οπως ελεγα,γιατι η μικρη συσκευασια ειναι σιγουρα isolate(δεν εχω ξαναδει τοσο λεπτη σκονη) και οταν την επινα πειναγα πολυ πιο γρηγορα.

απο δω και περα πηρα το μαθημα μου.μονο μικρες συσκευασιες

Μήπως αλλάζουν σύνθεση στο προϊόν ή πρώτη ύλη?Πολύ πιθανως να συμβαίνει αυτό και το 900γρ να είναι παλαιότερη παρτίδα και τωρα προμοτάρουν νέα συνθεση.ϊσως αναβαθμίζουν το προϊόν τους

EAGLEPOWER
04-10-10, 13:42
δες καποια παραδειγματα για να καταλαβεις οτι αλλα ειναι τα κριτηρια για το θα επιλεξει ενα σαητ τι θα πουλησει.ισως ετσι το δεις μα αλλο ματι.

αυτη την στιγμη,τα 2 ονοματα που παιζουν πολυ σε ολη την ευρωπη ειναι η ΟΝ,κ dymatize.απλα υπαρχουν παντου κ σε τρελες τιμες(χαμηλα).
μετα πας σε κατι σαν gaspari,bsn(myofusion,syntha 6),κ ακολουθουν reflex,syntrax,nutrisport.

αυτα πωλουνται πρωτιστως κ μετα ολα τα υπολοιπα προιοντα.
που σημαινει οτι κ σε καλυτερες ΑΡΧΙΚΕΣ τιμες θα τα παρει το σαητ που τα πουλαει,αλλα κ ειναι κ πιο ευκολα να τα σπρωξει.

εχεις δει πουθενα σε ολη την ευρωπη να πουλαει,η να αγοραζει κανεις natures best πρωτεινη?η ajinomoto αμινοξεα?
πουθενα.

οχι γιατι δεν ειναι τα καλυτερα(τα ajinomoto ειναι απλα κορυφαια ποιοτικα),αλλα γιατι κανεις δεν προκειτε να δωσει 70 ευρο για να παρει 400γρ σκονη αμινο.
η εταιρια δεν κανει σκοντο γιατι απλα δεν την νοιαζει να κανει,γιατι απλα δεν στοχευει στο ευρυ κοινο.

το ιδιο κ με την natures best,η δες την platinum hydrowhey ON..πολυ λιγα ευρωπαικα σαητ την εχουν,γιατι απλα δεν τα συμφερει.

παντα οι μικροτερες εταιριες,ειναι πιο ακριβες,οπως η thermolife,που κ παλι δεν υπαρχει σε ευρωπαικα σαητ(σχεδον πουθενα),αλλα για τα συστατικα που χρησιμοποιει εχω διαβασει τα καλυτερα απο αμερικη,κ θεωρειτε αξιοπιστη.
αλλα ειναι πανακριβη,ακομα κ για αμερικη.

οποτε..μαλλον ειναι θεμα μαρκετινγκ κ οχι ποιοτητας.



Όλα απο 'κει ξεκινάνε...

savage
04-10-10, 14:44
ομως δε συμφερουν καθολου ρε συ...

στη συγκεκριμενη συμφερει


Μήπως αλλάζουν σύνθεση στο προϊόν ή πρώτη ύλη?Πολύ πιθανως να συμβαίνει αυτό και το 900γρ να είναι παλαιότερη παρτίδα και τωρα προμοτάρουν νέα συνθεση.ϊσως αναβαθμίζουν το προϊόν τους

ισως και να ειναι ετσι.παντως σε μενα εκανε κακη εντυπωση αυτο.
και ειναι κριμα γιατι αν μου εδινες αυτα τα 2 προιοντα να τα δοκιμασω (χωρις ναμου πεις οτι ειναι το ιδιο και καλα) θα σου ελεγα οτι και τα 2 ειναι πολυ καλα.ειδικα η isolate οπως ειπα ειναι ισως η πιο ψιλη σκονη που εχω δει ποτε.τοσο ελαφρια isolate δεν εχω ξαναπιει!!!

και ειναι κριμα να χανουν αλλου τις εντυπωσεις οταν τα προιοντα αυτα καθεαυτα ειναι καλης ποιοτητας απ'οτι δειχνουν

flexakis
04-10-10, 15:52
Καλο το οτι ειναι ελαφρια στο στομαχι και μπορω να φαω μετα απο κανα 30 λεπτο κανονικο γευμα οταν μετα το γυμ επερνα ειτε gaspari phd bsn με το ζορι ετρωγα μετα απο 1 ωρα.
Εδω μιλαμε για ISO και οχι για απλη whey!
Aπο ποτε η phd και η bsn εχουν iso συμπληρωμα???
Μην συγκρινετε ανομοια προιοντα.

d3m
04-10-10, 16:03
Γιατι γραφουν και iso στις συσκευασιες τους?:unsure:

flexakis
04-10-10, 16:32
Γιατι γραφουν και iso στις συσκευασιες τους?:unsure:
Δεν νομιζω να γραφουν απ εξω isolate.
Εν παση περιπτωση εγω εχω να πω τα εξης:σε αυτα που μπορουμε να συγκρινουμε σε μια πρωτεινη ειναι,η γευση,η τιμη,η διαλητοτητα.Αυτα τα λιγα.Δεν μπορουμε να γνωριζουμε ασ πουμε την βιολογικη της αξια γιατι το στομαχι μας δεν ειναι εργαστηριο!
Τωρα κακα τα ψεματα η Αμερικη ειναι η Μεκκα του Β.Βuilding οπως πιστευω και συμπληρωματα της πυ ειναι για χρονια στην αγορα.
Το οτι μια εταιρια σπονσοραρει εναν επαγγελματια η εχει περιπτερο στην FIBO δεν ειναι κρητιριο αξιολογησης για το πρωιον.
Ο Cutler περνει X δολαρια και κανει διαφημιση την Muscletech δεν σημαινει οτι τα χρησιμοποιει κιολας.
Kαι για να σας το αποδειξω καποτε γνωρισα εναν Ελληνα πρωταθλητη του 90 και διαφημιζε εκεινη την εποχη καποια εταιρια.Οταν τον ρωτησα αν τα χρησιμοποιουσε μου ειπε τρελος εισαι δεν θελω να παθω δηλητηριαση!
Το καθε μαγαζι κοιταζει να προωθει συκγεκριμενες εταιριες γιατι απλα πιανει στοχους και εχει μεγαλυτερη εκπτωση και συναμα κερδος.
Γι αυτο λιγα μαγαζια εχουν πολες εταιριες μεσα,βαζουν 2-3 εταιριες και κοιταζουν να τις σπρωξουν.
Και κατι τελευταιο καποτε αγορασα μια πρωτεινη τις 'αδερφης' εταιριας Power Up,παρηγγειλα γευση σοκολατα και ειχε μεσα φραουλα,τυχαιο?
Αυτο σημαινει προχειροτητα για μενα,και δεν μου εχει συμβει με Αμερικανικη εταιρια ποτε.
Ειναι σαν να αγωραζεις κονσερβα τονο και να εχει μεσα φασολια γιγαντες!:(

a.minidis
04-10-10, 16:58
Δεν νομιζω να γραφουν απ εξω isolate.
Εν παση περιπτωση εγω εχω να πω τα εξης:σε αυτα που μπορουμε να συγκρινουμε σε μια πρωτεινη ειναι,η γευση,η τιμη,η διαλητοτητα.Αυτα τα λιγα.Δεν μπορουμε να γνωριζουμε ασ πουμε την βιολογικη της αξια γιατι το στομαχι μας δεν ειναι εργαστηριο!
Τωρα κακα τα ψεματα η Αμερικη ειναι η Μεκκα του Β.Βuilding οπως πιστευω και συμπληρωματα της πυ ειναι για χρονια στην αγορα.
Το οτι μια εταιρια σπονσοραρει εναν επαγγελματια η εχει περιπτερο στην FIBO δεν ειναι κρητιριο αξιολογησης για το πρωιον.
Ο Cutler περνει X δολαρια και κανει διαφημιση την Muscletech δεν σημαινει οτι τα χρησιμοποιει κιολας.
Kαι για να σας το αποδειξω καποτε γνωρισα εναν Ελληνα πρωταθλητη του 90 και διαφημιζε εκεινη την εποχη καποια εταιρια.Οταν τον ρωτησα αν τα χρησιμοποιουσε μου ειπε τρελος εισαι δεν θελω να παθω δηλητηριαση!
Το καθε μαγαζι κοιταζει να προωθει συκγεκριμενες εταιριες γιατι απλα πιανει στοχους και εχει μεγαλυτερη εκπτωση και συναμα κερδος.
Γι αυτο λιγα μαγαζια εχουν πολες εταιριες μεσα,βαζουν 2-3 εταιριες και κοιταζουν να τις σπρωξουν.
Και κατι τελευταιο καποτε αγορασα μια πρωτεινη τις 'αδερφης' εταιριας Power Up,παρηγγειλα γευση σοκολατα και ειχε μεσα φραουλα,τυχαιο?
Αυτο σημαινει προχειροτητα για μενα,και δεν μου εχει συμβει με Αμερικανικη εταιρια ποτε.
Ειναι σαν να αγωραζεις κονσερβα τονο και να εχει μεσα φασολια γιγαντες!:(
Συμφωνο στο οτι καποια μαγαζια προωθουν καποιες εταιριες,και ειναι λογικο!!οσο για τιν εποχη του 90,καλητερα ας μην ειναι μετρο συγκρισης,μιας και οι περισοτεροι ξερουμε το τι παιζοταν και ποιες εταιριες υπηρχαν:puke:.οσο για την Power Up,πληροφοριακα σου λεω,οτι "αδερφη"εταιρια ειναι η UNIVERSAL ,kαι οχι η PERFORMANCE;):welcome:

flexakis
05-10-10, 14:07
Μπορει να κανω λαθος για το αν Performance και Powr up ειναι 'αδερφες εταιριες΄,απλα το ειπα γιατι οπου βλεπω την μια εταιρια σε ενα μαγαζι, βλεπω και την αλλη στο ιδιο.
Τωρα περι διαφημισης ουτε λογος,δεν αγοραζουμε ενα πρωιον επειδη το διαφημιζει καποιος.
Γι αυτο υπαρχει το φορουμ για να ανταλασουμε γνωμες με ατομα που εχουν δοκιμασει καποια σκευασματα,για μενα αυτο ειναι ενα κριτηριο.

a.minidis
05-10-10, 14:34
Μπορει να κανω λαθος για το αν Performance και Powr up ειναι 'αδερφες εταιριες΄,απλα το ειπα γιατι οπου βλεπω την μια εταιρια σε ενα μαγαζι, βλεπω και την αλλη στο ιδιο.
Τωρα περι διαφημισης ουτε λογος,δεν αγοραζουμε ενα πρωιον επειδη το διαφημιζει καποιος.
Γι αυτο υπαρχει το φορουμ για να ανταλασουμε γνωμες με ατομα που εχουν δοκιμασει καποια σκευασματα,για μενα αυτο ειναι ενα κριτηριο.
Ο λογος που βλεπεις και τις δυο εταιριες μαζι ειναι διοτι ο αποκλειστικος εισαγωγεας,ειναι ο ιδιος!:welcome:

Amidas
15-10-10, 01:58
Μπορει να κανω λαθος για το αν Performance και Powr up ειναι 'αδερφες εταιριες΄,απλα το ειπα γιατι οπου βλεπω την μια εταιρια σε ενα μαγαζι, βλεπω και την αλλη στο ιδιο.
Τωρα περι διαφημισης ουτε λογος,δεν αγοραζουμε ενα πρωιον επειδη το διαφημιζει καποιος.
Γι αυτο υπαρχει το φορουμ για να ανταλασουμε γνωμες με ατομα που εχουν δοκιμασει καποια σκευασματα,για μενα αυτο ειναι ενα κριτηριο.

ΧΕΧ!! και εγω πηρα την PURE WHEY PERFORMANCE και μου προτινε ο πωλητης λιποδιαλυτη POWER CUTS (POWER UP) το οποιο επισης πηρα αν και δεν εχω ακουσει κανεναν να εκφραζει γνωμη για τον συγγεκριμενο λιποδιαλυτη, θα δειξει η πορεια

Qlim4X
30-11-10, 22:41
αποψη σε οτι γευση εχω πηει μεχρι στιγμης

τρομερη διαλυτοτιτα και μπορω να πω οτι σταματαει τα τρεμουλα μετα την προπονηση αμεσως. αρα δουλευει.;)

ierapetra
01-01-11, 16:53
ρε παιδια διατροφηκα στοιχεια μπορει να μου πει κανεις????γτ δν βρισκω... μια φωτο..

dinoscar
05-01-11, 21:12
Την έχω δοκιμάσει και εγώ αυτήν και είδα ένα videο που έχουν πως παρασκευάζετε
Και μπορείς να δις σακιά από την volac ....την εταιρία που κατασκευάζει την πρώτη ύλη πρωτεΐνη
Μια χαρά πρωτεΐνη είναι
...αλλά δεν αγοράζετε.... σούπερ ακριβή....εδώ στην Ελλάδα

Anithos
06-01-11, 12:25
επειδη την δοκιμασα τελευταία θα πω πως ειναι αψογη οσον αφορα την γευση και την διαλυτοτητα,απο κει και περα θα πω πως σαν γλυκαντικο εχει ασπαρταμη και θα πω και κατι οσον αφορα την συσκευασια..δεν εχει στο καπακι αυτο το διαφανες τυλιγμα απο πανω αλλα εχει ομως το χαρτινο το στρογγυλο απο κατω απο το καπακι το οποιο ειναι κολημενο στα χειλη του κουτιου,το οποιο ξεκολαει με μια μικρη προσπαθεια σαν να το κολησε καποιος και τη θελω να πω οτι αυτο το χαρτινο δεν ειναι σαν κατι αλλα κουτια αλλων πρωτεινων που ειναι πρεσαριστα επανω και δεν ξεκολανε με τιποτα παρα μονο σκιζονται,μου φανηκε καπως προχειρα φτιαγμενη ως συσκευασια .

Anithos
26-01-11, 15:24
kai να διευκρινησω στον φιλο Νικο για αυτα που ελεγε,τι βλεπω εγω μιας και εχω διπλα μου και το κιλο και τα 500 γρ............ οντως υπαρχει διαφορά στην πρωτεινη αλλαααα ......το κιλο εχει απαρταμη και στα 100 γρ εχει 82 γρ πρωτεινη και ειναι πιο ανοιχτη στο χρωμα ....και η 500 γρ εχει σουκραλόζη μεσα ,γραφει ασπαρταμη φρει και στα 100 γρ εχει 88 γρ πρωτεινη και εχουν διαφορα στη διαλυτοτητα το παλιο εχει καλυτερη κατ εμε και γευση καλύτερη.ειναι κατα πολυ διαφορετικες προφανως αλλη παραγωγή

GOMI
07-04-12, 20:09
Παιδιά γνωρίζει κανείς αν το μαγαζί που είχε την εν λόγω πρωτεΐνη στην Κολοκοτρώνη στον Πειραιά έχει κλείσει?
Έχω περάσει 2 φορές και γιοκ....