PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή πρωτείνης!



pikolo
27-08-07, 14:53
θελω να αλλαξω πρωτεινη....μεψρι τωρα επερνα την 100% whey optimun αλλα ενας BODYBUILDER στο gym μου ειπε να μην περνω καθαρη....τωρα γιατι δεν ξεκαθαρισε...ειναι τεραστιος παντως!σωστο τερας!τωρα κανω γραμμωση.ποια πρωτεινεται?που να ειναι καλη σε αποτελεσματα και για την τιμη της?κατι ακουο για elite dynamite...

billys15
27-08-07, 15:05
Μαλλον elite dymatize ε? :)

Οπως εχουμε ξαναπει,αν παιρνεις ευκολα βαρος ξεχνα τα gainer,αν παιρνεις δυσκολα αν θες δοκιμασε τα.Αλλα οι περισσοτεροι γενικα υποστηριζουμε τις καθαρες.

Επισης,ποσα χρονια κανει αυτος που σου το ειπε αυτο γυμναστικη? Δεν εχει σχεση το οτι ειναι τεραστιος.Αν κανει 10 χρονια π.χ. λογικο ειναι και μονο απο την ποσοτητα του χρονου να εχει κανει καλο σωμα.

pikolo
27-08-07, 15:21
30 χρονακια κανει ο τυπος....απο τα δεκαπεντε του και τωρα ειναι 45-50....τερας!!!τι λετε να αλλαξω?ναι dymatize ειναι..

billys15
27-08-07, 15:40
Η Dymatize ειναι καλη εταιρεια.Το κακο ομως ειναι οτι εχουν αναφερθει καποια περιστατικα της συγκεκριμενης πρωτεϊνης οτι δεν ανακετευεται οπως συνηθιζεται και οτι ειναι σβολιασμενη (κατι τετοιο) αλλα δεν πιστευω να ειναι συνηθες φαινομενο,απλα ετυχε.Για περισσοτερες πληροφοριες αν εχει κανεις αλλος ας μας πει.

Duke-Nukem
27-08-07, 18:30
το γιατί δεν ξεκαθάρισε δεν σε βάζει σε σκέψεις; pikolo αν είσαι της άποψης γιατι να φτιάξψ κάτι αν δεν είναι χαλάσμένο τότε μην αλλάξεις. Πάντως το να δοκιμάζεις και άλλες δεν είναι κακό. Πρωσοπικά έχω αλλάξει πάνω από 10 πρωτείνες... :rabbit: Από προσωπική εμπειρία συνήθως οι "παλιόι " bodybuilders λένε πράγματα χωρις να εξηγούνε τον λόγο για να το παίξουνε ψαγμένοι.

pikolo
27-08-07, 18:41
απλα νομιζω οτι δεν κανει και πολλα σε εμενα αυτη η πρωτεινη πλεον.....δεν ξερω γιατι.,..του ειπα οτι περνω και δεξτροζη μετα και λεει να μην περνω καθαρη αλλα 65αρα..

stevengr
27-08-07, 18:43
Χρησιμοποιώ την Elite της Dymatize και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Όσον αφορά αυτό που ανάφερε ο billys πιο πάνω δεν μου έχει τύχει σ' εμένα (με νερό). Ισως να φταίει και το πόση ώρα και με τι τρόπο την χτυπάνε/ανακατεύουν :bounce:

billys15
27-08-07, 19:29
απλα νομιζω οτι δεν κανει και πολλα σε εμενα αυτη η πρωτεινη πλεον.....δεν ξερω γιατι.,..του ειπα οτι περνω και δεξτροζη μετα και λεει να μην περνω καθαρη αλλα 65αρα..

Pikolo ειδες μηπως δεν ειναι η πρωτεϊνη αυτη που φταιει για την στασιμοτητα σου? Μηπως ειναι καποιος αλλος βασικος παραγοντας (προπονηση-διατροφη)??

Τελοσπαντων αν θες να παρεις gainer ή 65αρα (η aminovit μου ερχεται πρωτη πρωτη στο μυαλο) τοτε καντο και δες τι γινεται.Δεν μπορει να σε εμποδισει κανεις.Προσωπικα να σου πω την αληθεια θελω καποια στιγμη να δοκιμασω την aminovit και θα το κανω απλα για μια αλλαγη.

pikolo
27-08-07, 19:42
κουλ......η στασιμοτητα δεν ειναι απο διατροφη....απλα λεω μηπως θα επρεπε να αναπτυσομαι πιο γρηγορα...

Antonio
27-08-07, 19:44
Από προσωπική εμπειρία θα πώ οτι την καλυτερη δουλεία κάνουν οι φόρμουλες δλδ τα συμπληρώματα που έχουν λίγο απ'όλα.Δλδ πρωτείνη υδατάνθρακα κρεατίνη ταυρίνη γλουταμίνη ΗΜΒ και αλλα χιλια δυο...

Το θέμα είναι οτι δεν αξίζουν οικονομικά.

θα σου βγεί πολύ πιο οικονομικά να αγοράσεις καθαρά προιόντα και να κάνεις εσύ την μίξη...

billys15
27-08-07, 19:45
θα σου βγεί πολύ πιο οικονομικά να αγοράσεις καθαρά προιόντα και να κάνεις εσύ την μίξη...

+ οτι θα βαλεις και παραπανω ποσοτητες αν θες :wink:

pikolo
27-08-07, 19:51
Από προσωπική εμπειρία θα πώ οτι την καλυτερη δουλεία κάνουν οι φόρμουλες δλδ τα συμπληρώματα που έχουν λίγο απ'όλα.Δλδ πρωτείνη υδατάνθρακα κρεατίνη ταυρίνη γλουταμίνη ΗΜΒ και αλλα χιλια δυο...

Το θέμα είναι οτι δεν αξίζουν οικονομικά.

θα σου βγεί πολύ πιο οικονομικά να αγοράσεις καθαρά προιόντα και να κάνεις εσύ την μίξη...



αρα συμφωνουμε!!αυτο ελεγα πριν!!!αυτο εχω διαπιστωσει και εγω!!απο τις καθαρες ποια ειναι καλυτερη?γιατι ακουω και για isolate και whey αλλα απο διαφορα...

billys15
27-08-07, 19:59
Η isolate ειναι 90αρα και πανω,ενω η concentrate πιο κατω.

stevengr
27-08-07, 23:12
Την ειχα δοκιμασει την Aminovit. Δεν μπορω να πω οτι εμεινα κ' ευχαριστημενος.

Muscleboss
28-08-07, 14:42
θελω να αλλαξω πρωτεινη....μεψρι τωρα επερνα την 100% whey optimun αλλα ενας BODYBUILDER στο gym μου ειπε να μην περνω καθαρη....τωρα γιατι δεν ξεκαθαρισε...ειναι τεραστιος παντως!σωστο τερας!τωρα κανω γραμμωση.ποια πρωτεινεται?που να ειναι καλη σε αποτελεσματα και για την τιμη της?κατι ακουο για elite dynamite...

όλα τα συμπληρώματα (τα περισσότερα τουλάχιστον) μπορύν να αποδειχθούν πολύ χρήσσιμα αν τα χρησιμοποιήσεις σωστά. δε θα γίνω απόλυτος παίρνοντας το μέρος της καθαρής πρωτείνης, αλλά ανάλογα με τα συστατικά που περιέχει αλλάζει και ο τρόπος χρήσης της.

προσπάθησε να κατανοήσεις κάθς συμπλήρωαμα, σε τι διαφέρει από τα άλλα και πως μπορείς να το υιοθετήσεις στη διατροφή σου με τον καλύτερο τρόπο, τότε δε θα έχει μεγάλη διαφορά αν θα πάρεις πρωτείνη υψηλής ή χαμηλής πρειεκτικότητας, απλά δώσε προσοχή στα ζάχαρα που περιέχουν οι φόρμουλες.

ΜΒ