PDA

Επιστροφή στο Forum : Εναρξη διατροφης ογκου



foko
28-09-10, 16:19
Τελος τις πενταμινης γραμμωσης στα -10 κιλα κ εναρξη ογκου.
Στο τελευταιο σταδιο γραμμωσης επαιζα στις 1700-1800 θερμιδες

Γευματα
1)200ml γαλα ,50γρ δημητριακα, 1 σουμπ πρωτεινης

2)1.5 σκουμπ πρωτεινης , 30γρ αλεσμενο στο μπλεντερ βρωμη (απευθειας μετα την προπονηση)

3)165γρ μοσχαρισιο μπιφτεκι , 50γρ ρυζι (1 ωρα μετα την προπονηση)

4)227γρ φιλετο κοτοπουλο , 50γρ ρυζι , 30γρ ωμα αμυγδαλα

5)1 cottage , 12γρ ωμα αμυγδαλα(1 ωρα πριν τον υπνο)

Συνολο 1964 θερμιδες 197γρ πρωτεινης 132 γρ υδατανθρακα
Συμπληρωματα , super pump , βιταμινες Vital plus , κρεατινη κριαλκαλικη, πρωτεινη myofusion

Στα 74 κιλα που ειμαι τωρα 2.66γρ ανα κιλο πρωτεινη και 1.78 ανα κιλο υδατανθρακα.


Οι θερμιδες αυξηθηκαν 150-250 θερμιδες περιπου , πρεπει να αυξηθουν κ αλλο????
Δεν τις ανεβασα περισσοτερο λογο της διακοπης αεροβιας μην ανεβει με μεγαλο ρυθμο το βαρος μου, ισχυει αυτο????? Για ημερησιο πλανο πως σας φαινεται????

Devil
28-09-10, 16:55
ανεβαζε σιγα σιγα τις θερμιδες....

υπολογισε οτι θες 2,2γρ πρωτεινης ανα κιλο σωματος

και 0,9-1,1γρ λιπαρα ανα κιλο

και ανεβασε σιγα σιγα θερμιδες απο τους υδατανθρακες

sTeLaKoS
28-09-10, 23:55
Οι θερμιδες αυξηθηκαν 150-250 θερμιδες περιπου , πρεπει να αυξηθουν κ αλλο????
Δεν τις ανεβασα περισσοτερο λογο της διακοπης αεροβιας μην ανεβει με μεγαλο ρυθμο το βαρος μου, ισχυει αυτο?????

Ανέβα σύντομα στις θερμίδες συντήρησής σου, δεν έχει νόημα να παίζεις ακόμη υποθερμιδικα.
Από κει και έπειτα ανεβάζεις 250-300 θερμίδες κάθε φορά που βλέπεις κολλάει η ζυγαριά.

foko
29-09-10, 00:37
An δεν κανω λαθος θερμιδες συντηρησης ενοεις τηε off μερες , δεν το κραταω αυτο , ακομα κ τις off μερες εχω τον ιδιο αριθμο θερμιδων.
Παιζω στις 4-5 προπονησεις την εβδομαδα με το συνηθεστερο 5 οταν κανω ξεχωριστα καθε μυικη ομαδα.Στις 2 ή 3 ενδιαμεσες μερες κενου και οχι συνεχομενες δεν ριχνω τις θερμιδες , ειναι καλυτερη δηλαδη η μειωση στις off???

Τις 250-300 θερμιδες ανεβασμα τις εχω διαβασει σε αρκετα ποστ στο φορουμ , το θεμα μου ειναι μηπως απο την διακοπη της αεροβιας(5 σαρανταπενταλεπτα την εβδομαδα) ανεβει αποτομα το βαρος προσθετοντας λιπος αντι για μυς , ισχυει αυτο ή οχι????

Devil προτεινεις να ριξω το επιπεδο πρωτεινης απο το 2.65 του βαρους μου στο 2.2???? Νομιζα οτι οσο περισσοτερο πρωτεινη τοσο καλυτερο , μεχρι κ 4γρ ανα κιλο εχω διαβασει σε καποια ποστ