PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη



Petros17
29-09-10, 15:32
Γεια και παλι..εδω θα βαλω την διατροφη μου για να κρινετε και να μου δωσετε συμβουλες για χασιμο κιλων ειμαι 1,80 και 82 κιλα

Οταν ξυπνησω μετα απο ενα τεταρτο παω στο γυμναστηριο χωρις να εχω φαει κατι η ωρα που ξυπναω ειναι λιγο αργα 11 με μια το αργοτερο

1ο γευμα
Οταν γυρναω απο το γυμναστηριο πινω ενα ποτηρι γαλα
2ογευμα
Το μεσημεριανο οποτελειται απο μια σαλατα φετα με αγγουρι η ντοματα χωρις λαδι παντα και 2 αυγα βραστα η οτιδηποτε κατι το οποιο να μην παχαινει πολυ εδω θελω λιγη περισσοτερη βοηθεια
3ο γευμα
Τρωω γαλα με βρωμη ενα μπολακι
4ο γευμα
Λιγο πριν πεσω πινω ενα ποτηρι παλι γαλα

Θελω να μου πειτε τι απο αυτα ειναι σωστα και τι λαθος και οσο μπορειτε να με βελτιωσετε

jGod
29-09-10, 15:40
ολα λαθος.το γιατι ειναι καλυτερο να το ψαξεις να το βρεις μονος σου κατι π μπορεις και μεσα απο το φορουμ,αυτο θα σε βοηθησει να φτιαξεις ενα πλανο διατροφης σχεδον μονος σου.

Manos1989
29-09-10, 15:40
Γεια και παλι..εδω θα βαλω την διατροφη μου για να κρινετε και να μου δωσετε συμβουλες για χασιμο κιλων ειμαι 1,80 και 82 κιλα

Οταν ξυπνησω μετα απο ενα τεταρτο παω στο γυμναστηριο χωρις να εχω φαει κατι η ωρα που ξυπναω ειναι λιγο αργα 11 με μια το αργοτερο

1ο γευμα
Οταν γυρναω απο το γυμναστηριο πινω ενα ποτηρι γαλα
2ογευμα
Το μεσημεριανο οποτελειται απο μια σαλατα φετα με αγγουρι η ντοματα χωρις λαδι παντα και 2 αυγα βραστα η οτιδηποτε κατι το οποιο να μην παχαινει πολυ εδω θελω λιγη περισσοτερη βοηθεια
3ο γευμα
Τρωω γαλα με βρωμη ενα μπολακι
4ο γευμα
Λιγο πριν πεσω πινω ενα ποτηρι παλι γαλα

Θελω να μου πειτε τι απο αυτα ειναι σωστα και τι λαθος και οσο μπορειτε να με βελτιωσετε

Δηλαδή εσύ ουστιαστικά τρέφεσαι με γάλα?!?!?
Δεν είναι διατροφή αυτό και δεν χρήζει βελτίωσης,χρήζει ολικής αλλαγής...
Διάβασε τα άρθρα του φόρουμ και βγάλε μια διατροφή σύμφωνα με αυτά και μετά μπορούμε να σε βοηθήσουμε στις διορθώσεις,δεν έχει νόημα να σου δώσει κάποιος έτοιμη διατροφή.Το θέμα είναι να ξέρεις τι τρως,πότε το τρως,γιατί το τρως και τι σου προσφέρει.
Επίσης,πας γυμναστήριο και κάνεις μόνο αερόβια νηστικός ή σηκώνεις και βάρη....?
Καλό διάβασμα:toast:

Petros17
29-09-10, 15:52
Δηλαδή εσύ ουστιαστικά τρέφεσαι με γάλα?!?!?
Δεν είναι διατροφή αυτό και δεν χρήζει βελτίωσης,χρήζει ολικής αλλαγής...
Διάβασε τα άρθρα του φόρουμ και βγάλε μια διατροφή σύμφωνα με αυτά και μετά μπορούμε να σε βοηθήσουμε στις διορθώσεις,δεν έχει νόημα να σου δώσει κάποιος έτοιμη διατροφή.Το θέμα είναι να ξέρεις τι τρως,πότε το τρως,γιατί το τρως και τι σου προσφέρει.
Επίσης,πας γυμναστήριο και κάνεις μόνο αερόβια νηστικός ή σηκώνεις και βάρη....?
Καλό διάβασμα:toast:


μονο αεροβια κανω γιατι θελω να χασω κιλα...

Manos1989
29-09-10, 15:55
Φαντάζομαι κάθεσαι πολλή ώρα πάνω στο διάδρομο με αργό ρυθμό....
Σε συνδυασμό με την διατροφή(ο θεός να την κάνει) έχεις επιλέξει άριστο τρόπο να χάσεις πολλά κιλά.....μυικά.
Ξεκίνα το διάβασμα να φτιάξουμε τη διατροφή πρώτα που είναι το σημαντικότερο και αμέσως μετά πρέπει να βάλεις και τα βάρη στο πρόγραμμα.Νομίζω πως δεν θες να γίνεις απλά κοκκαλιάρης,αλλά θες να φτιάξεις ένα ωραίο σώμα.
Διατροφή πρώτα,gogogogo!:weights:

Petros17
29-09-10, 16:16
Φαντάζομαι κάθεσαι πολλή ώρα πάνω στο διάδρομο με αργό ρυθμό....
Σε συνδυασμό με την διατροφή(ο θεός να την κάνει) έχεις επιλέξει άριστο τρόπο να χάσεις πολλά κιλά.....μυικά.
Ξεκίνα το διάβασμα να φτιάξουμε τη διατροφή πρώτα που είναι το σημαντικότερο και αμέσως μετά πρέπει να βάλεις και τα βάρη στο πρόγραμμα.Νομίζω πως δεν θες να γίνεις απλά κοκκαλιάρης,αλλά θες να φτιάξεις ένα ωραίο σώμα.
Διατροφή πρώτα,gogogogo!:weights:


τωρα επειδη ακομα ειναι πρωτες μερες κανω ελλειπτικο 30-35 λεπτα αυτο αρκει εστω?

arisfwtis
29-09-10, 16:18
διαβασε τα αρθρα του φορουμ και θα βγαλεις συμπερασματα χρησιμα
θα εντοπισεις τα λαθη σου και θα μαθεις περισσοτερα:toast:

giannis64
29-09-10, 16:18
+1 στον μανο απο πανω!!

μονο να χασεις κιλα σε νιαζει?

Manos1989
29-09-10, 16:21
τωρα επειδη ακομα ειναι πρωτες μερες κανω ελλειπτικο 30-35 λεπτα αυτο αρκει εστω?

Ιδανικό είναι αυτό και το κάνεις και την καλυτερη δυνατή ώρα(νηστικός το πρωί).
Προχώρα στα επόμενα τώρα;)

Petros17
29-09-10, 16:34
+1 στον μανο απο πανω!!

μονο να χασεις κιλα σε νιαζει?

Για τωρα 4-5 μηνες ναι μονο κιλα......

Marine
02-10-10, 19:09
Γεια και παλι..εδω θα βαλω την διατροφη μου για να κρινετε και να μου δωσετε συμβουλες για χασιμο κιλων ειμαι 1,80 και 82 κιλα

Οταν ξυπνησω μετα απο ενα τεταρτο παω στο γυμναστηριο χωρις να εχω φαει κατι η ωρα που ξυπναω ειναι λιγο αργα 11 με μια το αργοτερο

1ο γευμα
Οταν γυρναω απο το γυμναστηριο πινω ενα ποτηρι γαλα --->καντο καλυτερα 1 λιτρ
2ογευμα
Το μεσημεριανο οποτελειται απο μια σαλατα φετα με αγγουρι η ντοματα χωρις λαδι παντα και 2 αυγα βραστα η οτιδηποτε κατι το οποιο να μην παχαινει πολυ εδω θελω λιγη περισσοτερη βοηθεια
3ο γευμα
Τρωω γαλα με βρωμη ενα μπολακι
4ο γευμα
Λιγο πριν πεσω πινω ενα ποτηρι παλι γαλα

Θελω να μου πειτε τι απο αυτα ειναι σωστα και τι λαθος και οσο μπορειτε να με βελτιωσετε

Μην φοβασαι να τρως,αν τρως σωστα και καθαρα ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΙΛΑ συν οτι θα αποκτησεις και καποιος ελαχιστους μυς..
Και κατι σημαντικο καλο ειναι πρωτα να κανεις βαρη και μετα αεροβιο..
παντως αν συνεχισης να τρως ετσι σε κοβω σε κανα νοσοκομειο..

spyros Bodybuilding
05-10-10, 14:50
ναι φιλε βρες απο εδω πληροφοριες για να φτιαξεις την διατροφη σου:unsure: