PDA

Επιστροφή στο Forum : SuperCissus RX (USP Labs)



beefmeup
04-10-10, 22:05
για τον ντεβιλ που ρωτησε κ που βαριεται να ανοιξει νεο θεμα.
το εψαξα αλφαβητικα αλλα δεν το βρηκα.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16439&d=1286219849


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16440&d=1286219856






ειχα παρει 2 κουτια,κ βοηθησε σε μια ενοχληση στο γονατο μια περιοδο..

Fiesta S 09
04-10-10, 22:12
Τι είναι αυτό;

Dreiko
04-10-10, 22:20
διονυση,αυτο δεν ειναι και για τους τενοντες?:unsure:
το σκεφτομουν γιατι ημουνα κανα 12ημερο με τενοντιτιδα...

Devil
05-10-10, 08:01
και να σε πω....

περι αυξησεις τεστο, χασιμου λιπους και λοιπες αηδιες που λενε....τι ξερεις?

για πεςςςςς......

Qlim4X
05-10-10, 10:00
ελεγα να το δοκιμασω σε αλλη μαρκα...

αλλα δεν υπαρχει καμια αξιολογη ερευνα....

The Rock
05-10-10, 12:43
και να σε πω....

περι αυξησεις τεστο, χασιμου λιπους και λοιπες αηδιες που λενε....τι ξερεις?

για πεςςςςς......
100 % ισχύουν. Έχω βιβλιογραφία μπόλικη για το συγκεκριμένο. Το έχω ψάξει σε περίπτωση που το χρειαστώ μελλοντικά. Γενικά αυτό το εκχύλισμα άρχισαν να το ερευνούν κάπου στις αρχές του '60 και για περίπου μια 10ετία αλλά για κάποιο λόγο σταμάτησαν και από κει και πέρα κάπως ξαναήλθε στην επιφάνεια στις αρχές του '00.
Υπάρχουν κάποιες έρευνες που αποδεικνύουν:
- την πολύ ευεγερτική του δράση στην ανάρρωση των κοκκάλων σε μεγάλο βαθμό ταχύτητος κιόλας λόγο του ότι δρα σαν γλυκοκορτικοειδής ανταγωνιστής(αρκετά αποτελεσματικό σε ασθενείς με οστεοπόρωση ή με τραυματισμούς αντίστοιχους)
- έχει ανδρογονική δράση
- είναι πλούσιο σε αντιοξειδωτικά
- έχει ιδιότητες που παραπέμπουν σε αντιφλεγμονώδη και παυσίπονα(χωρίς να έχει γίνει κατανοητός στους επιστήμονες ο ακριβής μηχανισμός δράσης)
- βοηθάει στην απώλεια βάρους(και έχει μια έρευνα που προσθέτει ότι έχει ευγερτικά αποτελέσματα στην βελτίωση του καρδειαγγειακού)
- πολύ καλό γαστροπροστατευτικό( ιδιαίτερα ευεγερτικό για το έλκος)

Λόγο του ότι δεν έχουν γίνει πολλές έρευνες σε αυτό, το γεγονός ότι είναι πολυ ευεγερτικό με εμφανή αποτελέσματα από τις πρώτες μέρες χρήσης στην υγεία των αρθρώσεων και των τενόντων προκύπτει κατά βάση από τις εμπειρίες χρηστών. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω βρει έρευνα με στόχο την βελτίωση της υγείας των αρθρώσεων, που να αποδεικνύεται και επίσημα το πόσο βοηθάει.
Το συγκεκριμένο προϊόν έχει λάβει πολύ καλές κριτικές !
Υ.Γ. Ότι αναφέρω παραπάνω μπορώ να το στηρίξω, όποιος θέλει αποδείξεις.

Niiick
05-10-10, 13:40
Οχι οτι δε σε πιστευω ρε φιλε αλλα αναρτησε λιγη βιβλιογραφια να δουμε και μονοι μας απο που βγηκαν τα συμπερασματα οτι κανει αυτα που κανει:welcome:

The Rock
05-10-10, 13:43
Οχι οτι δε σε πιστευω ρε φιλε αλλα αναρτησε λιγη βιβλιογραφια να δουμε και μονοι μας απο που βγηκαν τα συμπερασματα οτι κανει αυτα που κανει:welcome:
Βεβαίως ! Θέλεις να μου πεις πιο συγκεκριμένα τι να αναρτήσω ? Εννοώ για ποια από τις ιδιότητες του κισσού ?

Niiick
05-10-10, 13:52
Την ανδρογονο δραση?

The Rock
05-10-10, 14:22
Την ανδρογονο δραση?
Σε αυτές τις έρευνες, αποκαλύπτεται ότι δρα ο Κισσός σαν γλυκοκορτικοειδής ανταγωνιστής:
- Chopra SS, Patel MR, Gupta LP, Datta IC. Studies on Cissus quadrangularis in experimental fracture repair: effect on chemical parameters in blood Indian J Med Res. 1975 Jun;63(6):824-8.
- Chopra SS, Patel MR, Awadhiya RP. Studies of Cissus quadrangularis in experimental fracture repair : a histopathological study Indian J Med Res. 1976 Sep;64(9):1365-8

Ενώ σε αυτήν, πως δρουν οι γλυκοκορτικοειδείς ανταγωνιστές:
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14636157

Άρα με αυτά που παρέθεσα, βγαίνει το συμπέρασμα ότι ο Κισσός έχει αντι-γλυκοκορτικοειδείς ιδιότητες κάτι που είναι πολύ σημαντικό αφού προσφέρει αναβολική δράση, επειδή τα γλυκοκορτικοειδή και το πιο σημαντικό η κορτιζόλη πλην ότι είναι καταβολικά στα κόκκαλα είναι και στους μύες κάτι που ήδη έχει αποδειχθεί με έρευνες. Με το λίνκ που παρέθεσα παρουσιάζεται το μονομάτι μέσα από το οποίο δρουν τα γλυκοκορτικοειδή όσον αφορά τον μυικό καταβολισμό.

Συγνώμη Niiick, αν είναι λίγο πολύπλοκο όλο αυτό αλλά όπως είπα είναι πάρα πολύ περιορισμένη η βιβλιογραφία.

Niiick
05-10-10, 14:48
Δεν τιθεται θεμα πολυπλοκοτητας,ευχαριστω.

The Rock
05-10-10, 14:58
Δεν τιθεται θεμα πολυπλοκοτητας,ευχαριστω.
Χαίρομαι πολύ και πραγματικά ελπίζω να σε κάλυψα γτ είναι μετρημένη η βιβλιογραφία.

Niiick
05-10-10, 15:04
Κανα review in real life να ειχαμε καλο θα ηταν:welcome:

kutsup
05-10-10, 15:06
Είχα πάρει της primaforce για 2 μήνες λόγω μιας τενοντίτιδας που είχα αλλά δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Devil
05-10-10, 15:33
100 % ισχύουν. Έχω βιβλιογραφία μπόλικη για το συγκεκριμένο. Το έχω ψάξει σε περίπτωση που το χρειαστώ μελλοντικά. Γενικά αυτό το εκχύλισμα άρχισαν να το ερευνούν κάπου στις αρχές του '60 και για περίπου μια 10ετία αλλά για κάποιο λόγο σταμάτησαν και από κει και πέρα κάπως ξαναήλθε στην επιφάνεια στις αρχές του '00.
Υπάρχουν κάποιες έρευνες που αποδεικνύουν:
- την πολύ ευεγερτική του δράση στην ανάρρωση των κοκκάλων σε μεγάλο βαθμό ταχύτητος κιόλας λόγο του ότι δρα σαν γλυκοκορτικοειδής ανταγωνιστής(αρκετά αποτελεσματικό σε ασθενείς με οστεοπόρωση ή με τραυματισμούς αντίστοιχους)
- έχει ανδρογονική δράση
- είναι πλούσιο σε αντιοξειδωτικά
- έχει ιδιότητες που παραπέμπουν σε αντιφλεγμονώδη και παυσίπονα(χωρίς να έχει γίνει κατανοητός στους επιστήμονες ο ακριβής μηχανισμός δράσης)
- βοηθάει στην απώλεια βάρους(και έχει μια έρευνα που προσθέτει ότι έχει ευγερτικά αποτελέσματα στην βελτίωση του καρδειαγγειακού)
- πολύ καλό γαστροπροστατευτικό( ιδιαίτερα ευεγερτικό για το έλκος)

Λόγο του ότι δεν έχουν γίνει πολλές έρευνες σε αυτό, το γεγονός ότι είναι πολυ ευεγερτικό με εμφανή αποτελέσματα από τις πρώτες μέρες χρήσης στην υγεία των αρθρώσεων και των τενόντων προκύπτει κατά βάση από τις εμπειρίες χρηστών. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω βρει έρευνα με στόχο την βελτίωση της υγείας των αρθρώσεων, που να αποδεικνύεται και επίσημα το πόσο βοηθάει.
Το συγκεκριμένο προϊόν έχει λάβει πολύ καλές κριτικές !
Υ.Γ. Ότι αναφέρω παραπάνω μπορώ να το στηρίξω, όποιος θέλει αποδείξεις.

δωσε ερευνες με ενδιαφερει λιγακι

βασικα δεν ξερω αν το cissus δουλευει η' μονο το 3-Ketosterone???

The Rock
05-10-10, 16:03
δωσε ερευνες με ενδιαφερει λιγακι

βασικα δεν ξερω αν το cissus δουλευει η' μονο το 3-Ketosterone???
Θες να μου πεις συγκεκριμένα για ποιες ιδιότητες ?

Devil
05-10-10, 16:33
Θες να μου πεις συγκεκριμένα για ποιες ιδιότητες ?

κυριως αυτες τις 2 που ποσταρα

testbooster και χασιμο λιπους

The Rock
05-10-10, 16:50
κυριως αυτες τις 2 που ποσταρα

testbooster και χασιμο λιπους
Απώλεια βάρους:
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18377661
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17274828
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16948861

Υ.Γ. Μην περιμένεις κάτι δραματικό.

Για Test-booster δεν γνωρίζω κάτι. Ένα αντίστοιχο τόπικ σε αυτό το φόρουμ έχει νομίζω μια έρευνα για την τεστό από ένα Πανεπιστήμιο στο Cameroon αλλά κατά ένα περίεργο λόγο δεν την έχω δει σε abstract.

giorgospet
05-10-10, 19:25
Πάρε prospan από το φαρμακείο, είναι και αποχρεμπτικό.

Devil
11-10-10, 05:35
Απώλεια βάρους:
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18377661
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17274828
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16948861

Υ.Γ. Μην περιμένεις κάτι δραματικό.

Για Test-booster δεν γνωρίζω κάτι. Ένα αντίστοιχο τόπικ σε αυτό το φόρουμ έχει νομίζω μια έρευνα για την τεστό από ένα Πανεπιστήμιο στο Cameroon αλλά κατά ένα περίεργο λόγο δεν την έχω δει σε abstract.

thank you;)

θα τσεκαρω

aris1988
19-11-10, 22:30
τι γνωμη εχετε για αυτο?διαβασμα για τις αποψεις που χετε γενικα gia ta symplhrvmata cissus αλλα για το συγκεκριμενο δεν υπαρχει topic και μιας που το φεραν τα xtr και παιζει και ενα θεματακι με τις αρθρωσεις μου αν οχι και μεγαλο ειπα να το ανοιξω.θα με βοηθησει να περασουν οι πονοι που νοιωθω σε ωμους αγκωνεσ και πηχεις αν οχι και ιδιετεροι πονοι με ενοχλουν.στον αγκωνα ειχα παθει τενοντιδα με ξεκουραση ειχε περασει στους ωμους ειχα παθει εξαθρωση μικρος και απο τοτε πανταμε ενοχλουν τωρα για τους πηχεις δε ξερω οταν τους γυμναζξω δε με ενοψλουν οταν κανω δικεφαλα με πεθαινουν.εχει κανεις προσωπικες εμπειριες πο αυτο το συμπληρωμα?κανει δουλεια?ειναι επιβλαβες για νεφρα και εντερο που χα διαβασει καπου?εχετε να προτεινετε καποιο αλλο συμπληρωμα για μυικους πονους?

beefmeup
19-11-10, 22:32
oxi κ δεν υπαρχει:green:

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=10941

giannis64
19-11-10, 22:34
το θεμα σου συγχωνευτηκε.

giannis_s
20-11-10, 01:58
2-3 κουτιά από το συγκεκριμένο και ούτε η παραμικρή βελτίωση σε τραυματισμούς που είχα..και σίγουρα τπτ παραπάνω από τα κλασσικα animal flex κλπ σε αυτό το επίπεδο..δεκτή και ενδιαφέρουσα η βιβλιογραφία του rock, πιθανώς να ισχύει, απλά δεν είδα καμία διαφορά σε εμένα..ενδεχομένως αν είχα σπάσει κόκκαλα να είχα όντως αναρρώσει γρηγορότερα..αλλά αυτό που διαφημίζει επάνω το συγκεκριμένο συμπλήρωμα της USP..κλάιν μάιν ον δε λάιν!!

aris1988
20-11-10, 02:53
οπ σορυ παιδεια το βαλα στην αναζητηση και δε το βρηκα ισως επρεπε να ψαξω καλυτερα anyway κατα τη γνωμη σας καλυτερα αποτελεσματα εχει αυτο η το animal flex?

deluxe
05-02-11, 18:08
Μηπως τελικα ολα αυτα δε κανουν δουλεια; Καλυτερα να βαζεις τοπικα τιποτα κρεμες;

Devil
05-02-11, 18:38
αλλα δουλευουν αλλα οχι....

αλλα και οι κρεμες τα ιδια συστατικα εχουν πανω κατω...

PMalamas
05-02-11, 18:47
οπ σορυ παιδεια το βαλα στην αναζητηση και δε το βρηκα ισως επρεπε να ψαξω καλυτερα anyway κατα τη γνωμη σας καλυτερα αποτελεσματα εχει αυτο η το animal flex?

εμενα προσωπικα με βοηθισε πολυ το flex φιλε μου!

deluxe
05-02-11, 20:07
Με ποναει η μεση μου αυτες τις ημερες επειδη εβαλα αρκετα κιλα στα καθισματα και δε ξερω τι να κανω.. Βαζω βολταρεν, αλλα θα κανει λιγες ημερες να μου περασει.

PMalamas
05-02-11, 21:22
Με ποναει η μεση μου αυτες τις ημερες επειδη εβαλα αρκετα κιλα στα καθισματα και δε ξερω τι να κανω.. Βαζω βολταρεν, αλλα θα κανει λιγες ημερες να μου περασει.

Την ειχα παθει κι εγω πριν λιγο καιρο ετσι, μπηκα για ενα σετ στα 140 κιλα και εβαλα καποιον να με βοηθησει απο πισω.. αλλα αυτος επεμενε να βοηθησει μονοπλευρα απο αριστερα στο σμιθ! Απο βλακεια μου τον αφησα και πηγε ολο το βαρος στην αντιθετη δεξια παντα, δε μπορεσα να συνεχισω με τις αλλες ασκησεις οπως θα επρεπε.
Αλλα περασε γρηγορα, πιστευω οτι εκεινη την περιοδο μπορει να βοηθησε και το φλεξ που επαιρνα!!

jimmy007
08-02-11, 04:50
To έχω παραγγείλει. Θα επανέλθω με review όταν το τελειώσω...
Βeef τι δοσολογίες προτείνεις?

beefmeup
08-02-11, 15:05
κοιτα αναλογα το θεματακι που εχεις..
αν σε ενοχλει αρκετα κ επιμενει θελει μια πιο επιθετικη προσεγγιση στην δοσολογια,οπως ακριβως κ με τα κλασσσικα συμπληρωματα με γλουκοσαμινη,msm κλπ..
κ μετα οταν δεις(αν δεις) βελτιωση ελλατωνεις την δοση.

το κακο οπως κ με τα αλλα συμπληρωματα που ανεφερα ειναι οτι αυτα θελουν χρονο για να δεις διαφορα,κ αυτο σημαινει πανω απο 2 κουτια η τουλαχιστον 2.
6 καπς ανα μερα χωρισμενα σε 3χ2,για αρχη αν εχεις εντονο προβλημα,κ βλεπεις..

αν οχι μπορεις να περνεις 4 καπς 2χ2 δλδ μαζι με γευματα παντα.

jimmy007
08-02-11, 16:20
κοιτα αναλογα το θεματακι που εχεις..
αν σε ενοχλει αρκετα κ επιμενει θελει μια πιο επιθετικη προσεγγιση στην δοσολογια,οπως ακριβως κ με τα κλασσσικα συμπληρωματα με γλουκοσαμινη,msm κλπ..
κ μετα οταν δεις(αν δεις) βελτιωση ελλατωνεις την δοση.

το κακο οπως κ με τα αλλα συμπληρωματα που ανεφερα ειναι οτι αυτα θελουν χρονο για να δεις διαφορα,κ αυτο σημαινει πανω απο 2 κουτια η τουλαχιστον 2.
6 καπς ανα μερα χωρισμενα σε 3χ2,για αρχη αν εχεις εντονο προβλημα,κ βλεπεις..

αν οχι μπορεις να περνεις 4 καπς 2χ2 δλδ μαζι με γευματα παντα.

Eυχαριστώ....:thumbup::toast::toast:

aprosektos
28-02-11, 16:15
κοιτα αναλογα το θεματακι που εχεις..
αν σε ενοχλει αρκετα κ επιμενει θελει μια πιο επιθετικη προσεγγιση στην δοσολογια,οπως ακριβως κ με τα κλασσσικα συμπληρωματα με γλουκοσαμινη,msm κλπ..
κ μετα οταν δεις(αν δεις) βελτιωση ελλατωνεις την δοση.

το κακο οπως κ με τα αλλα συμπληρωματα που ανεφερα ειναι οτι αυτα θελουν χρονο για να δεις διαφορα,κ αυτο σημαινει πανω απο 2 κουτια η τουλαχιστον 2.
6 καπς ανα μερα χωρισμενα σε 3χ2,για αρχη αν εχεις εντονο προβλημα,κ βλεπεις..

αν οχι μπορεις να περνεις 4 καπς 2χ2 δλδ μαζι με γευματα παντα.

για την δοσολογια αναφερω οτι ακριβως γραφει το φυλλαδιο,
for chronic injuries ( 6 month or longer), begin with 3 capsules , 3times a day , spaced evenly throughout the day (preferably morning mid-day and night) before meals for the first 20 - 30 days.
After this initial period ,reduce to a therapeutic dose of 2 caps twice per day.

beefmeup
28-02-11, 16:58
για την δοσολογια αναφερω οτι ακριβως γραφει το φυλλαδιο,
for chronic injuries ( 6 month or longer), begin with 3 capsules , 3times a day , spaced evenly throughout the day (preferably morning mid-day and night) before meals for the first 20 - 30 days.
After this initial period ,reduce to a therapeutic dose of 2 caps twice per day.

ευχαριστω το ειχα διαβασει οταν το χρησιμοποιησα.;)

sak
11-06-11, 15:13
Ειναι πρωτη φορα που σκευτομαι να παρω παρομοιο συμπληρωμα αφου δεν το ειχα και καλα "υπολογισιμο" μεσα στα συμπληρωματα που επερνα. Παρατηρω επισεις οτι σχεδον ολες μου οι αρθρωσεις κανουν το γνωστο "τακ" γονατα ,αυχενα ,φτερνες και παει λεγοντας.Κατα καιρους εχω και καποιους τραυματισμους σε γονατα ,ομους, μεχρι προσφατα που την πατησα στο γονατο οταν εκανα leg extension. Αναμεσα στο Flex και το super cissus rx θελω να παρω το δευτερο μονο και μονο για να μη γεμισω με ακομη ενα φακελακι χαπια απο το flex μεσα στα τοσα αλλα (επισεις ειναι και ενα της now με glucosamine και chondroitin). Το θεμα ειναι βεβαια ποιο κανει καλυτερη δουλεια για την λιπανση των αρθρωσεων.Διαβασα και τα αλλα post αλλα για πειτε και μια γνωμη.:idea:

JudgementDay
12-07-11, 00:30
SuperCissus, έχει βοηθήσει φλεγμονή μου. Το προϊόν αυτό είναι μεγάλη στις αρθρώσεις, αυτό είναι το αγαπημένο μου συμπλήρωμα.

aqua_bill
20-04-12, 12:09
To έχω παραγγείλει. Θα επανέλθω με review όταν το τελειώσω...
Βeef τι δοσολογίες προτείνεις?


ευχαριστω το ειχα διαβασει οταν το χρησιμοποιησα.;)

τελικά λέει ή όχι?να κοιτάξω κάτι άλλο?

Esse
21-01-13, 17:24
...το χω δοκιμασει...κανει πολυ καλη δουλεια.
Κανεις ενα "φωρτωμα" στην αρχη και μετα μικροτερες δοσεις.
Βλεπεις διαφορες μετα απο μερικες μερες :thumbup:

BlooDdeaD_MefiSt
15-07-14, 12:52
Μου ηρθαν σημερα 2 κουτια απο αυτο. :turtle: Θα το αρχισω με 9 καψουλες την μερα μεχρι να τελειωσει το πρωτο κουτι και το δευτερο 4-5.

Polyneikos
30-03-17, 13:11
Ανοίγω αυτο το τόπικ μιας και ενδιαφέρθηκε ένας γνωστός μου, απλά να υπάρχει. Το εχει δουλέψει κάποιος;

114509

114510

beefmeup
30-03-17, 15:39
Κωστα ενωσα τα 2 θεματα, ειναι πρακτικα ιδιο προιον, ιδες δοσεις ανα καψουλα, για να μην χαθουν τα προηγουμενα ποστ μιας κ εχουν πληροφοριες σχετικα..

Polyneikos
30-03-17, 19:19
Ωραίος, μου διέφυγε.
Από ότι ειπαμε και μεταξύ μας αλλά και διαβάζω, εχει καλο feedback:thumbup:

ΑΘΛΗΤΗΣ
03-04-17, 15:44
Την εποχή που η USPLABS ήταν δημοφιλής λόγω κάποιων δυνατών προϊόντων που έβγαζε στο παρελθόν, υπήρχε αρκετή ζήτηση και σ’ αυτό το προϊόν. Οι εντυπώσεις που είχαμε γενικά απ’ όσους το δοκίμασαν ήταν καλές. Τα τελευταία χρόνια όμως η ζήτηση του έχει πέσει αρκετά και οι περισσότεροι προτιμούν προϊόντα με Glucosamine, Chondroitin, MSM κ.τ.λ.
Παρόλα αυτά συνεχίζουμε να το φέρνουμε στον ΑΘΛΗΤΗ και μπορείτε να το δείτε εδώ (https://athlitis.gr/simpliromata/arthroseis/super-cissus-150-caps-usplabs/).