PDA

Επιστροφή στο Forum : Peptide Fusion (Reflex)



aqua_bill
06-10-10, 09:10
θέλω να προσθέσω την συγκεκριμένη πρωτεινη στο πρωινό μου και πριν τον ύπνο. καμία γνώμη ?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16505&stc=1&d=1286346438


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16504&stc=1&d=1286346438

Eddie
06-10-10, 11:40
Αν θυμαμαι καλα ειναι blend.
Αν δε σου κανει κοπο ψαξε να βρεις και τις πηγες.

aqua_bill
06-10-10, 12:31
Αν θυμαμαι καλα ειναι blend.

ναι είναι αλλά τι εννοείς ?ότι είναι καλύτερα να είναι μόνο καζείνη ?

Eddie
06-10-10, 12:37
ναι είναι αλλά τι εννοείς ?ότι είναι καλύτερα να είναι μόνο καζείνη ?

Οχι,καλυτερα το blend κατα τη γνωμη μου,εκτος και εαν κοιμασαι 10 ωρες σερι.Τοτε καλυτερα σκετη καζεινη που κανει ωωωωρες να απορροφηθει.

aqua_bill
06-10-10, 12:38
Οχι,καλυτερα το blend κατα τη γνωμη μου,εκτος και εαν κοιμασαι 10 ωρες σερι.Τοτε καλυτερα σκετη καζεινη που κανει ωωωωρες να απορροφηθει.

:thumbup:thank u

tommygunz
01-02-11, 18:40
Για πρωινό είναι ετνάξει αυτήν η πρωτεΐνη;

Βασικά ανάμεσα σε μια whey (π.χ. της reflex πάλι, την Instant whey) και σε αυτήν, ποιά θα επιλέγατε;

sobral
01-02-11, 21:17
Για πρωινό είναι ετνάξει αυτήν η πρωτεΐνη;

Βασικά ανάμεσα σε μια whey (π.χ. της reflex πάλι, την Instant whey) και σε αυτήν, ποιά θα επιλέγατε;

η καθεμία είναι για διαφορετική χρήση. Η μία είναι whey (γρήγορης απορρόφησης) η άλλη είναι μπλέντ (πολύ καλό κατά την γνώμη μου, 33% η καθεμία πηγή-whey,egg κ casein)κατάλληλη για κάθε στιγμή της ημέρας.

tommygunz
01-02-11, 22:10
Ναι, τις ξέρω τις διαφορές τους, απλά ρωτάω ποιά από τις 2 θα ήταν προτιμότερη για πρωινό... Και γιατί.;)

dio32
02-02-11, 12:31
εγω θα ελεγα για πρωινο,θα εβαζα την instant whey γιατι οταν ξυπναμε το πρωι θελει το σωμα πρωτεινη.οποτε μια γρηγορη πρωτεινη ειναι το καλυτερο.γνωμη μου,μπορει να κανω και λαθος.

Ramrod
03-02-11, 00:37
Εγω θα έπαιρνα πολλών πηγών. Ναι χρειάζεται άμμεσα ο οργανισμός πρωτεϊνη το πρωϊ αλλά αυτή μπορείς να τη χρησιμοποιείς σε πιο πολλές περιπτώσεις...και δε νομίζω ότι κάνει τόσο μεγάλη διαφορά στο πρωϊνό. Έχει και Whey μέσα, σκόνη είναι μια χαρά γρήγορα θα την τραβήξει..

Eddie
03-02-11, 01:01
Οφ τοπικ,αλλα δε νομιζω να τρωει κανενας για πρωινο μονο πρωτεινη.

Αρα και isolate να παρεις,αν εχεις βρωμη,γαλα,η λιπαρα παλι θα καθυστερησει.

lila_1
03-02-11, 01:18
H συγκεκριμένη πρωτείνη έχει τραγική διαλυτότητα.
Την είχα σε μπανάνα και τα γρομπαλάκια δεν διαλύονταν που να την χτύπαγα στον τοίχο.
Επίσης η γεύση της μου φέρνει μια ναυτία.

tommygunz
03-02-11, 01:20
H συγκεκριμένη πρωτείνη έχει τραγική διαλυτότητα.
Την είχα σε μπανάνα και τα γρομπαλάκια δεν διαλύονταν που να την χτύπαγα στον τοίχο.
Επίσης η γεύση της μου φέρνει μια ναυτία.

Έβαζες πρώτα την πρωτεΐνη στο shaker και μετά το νερό, ή πρώτα το νερό και μετά έριχνες το scoop;

lila_1
03-02-11, 01:23
Έβαζες πρώτα την πρωτεΐνη στο shaker και μετά το νερό, ή πρώτα το νερό και μετά έριχνες το scoop;

Είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο.
Στην πρώτη περίπτωση απλώς κόλλαγε λίγη στον πάτο. Μιλάω για γρομπαλάκια που δεν διαλύονταν με το χτύπημα και ήταν ακέραιη σκόνη..

tommygunz
03-02-11, 01:24
Χμμμ.... μ' έφτιαξες τώρα!

lila_1
03-02-11, 01:26
Έχεις άσχημα γούστα:turtle::banana:

Vassilis_X
15-05-11, 01:19
η γευση σοκολατα που εχω παρει δε μου αρεσει καθολου.. επισης απο διαλυτοτητα δεν ειναι καλη. αν την πιεις με γαλα ειναι σα να τρως αμμο απο μερια διαλυτοτητας.

sofos
15-05-11, 01:26
η γευση σοκολατα που εχω παρει δε μου αρεσει καθολου.. επισης απο διαλυτοτητα δεν ειναι καλη. αν την πιεις με γαλα ειναι σα να τρως αμμο απο μερια διαλυτοτητας.

χμμμ κ ενα αλλο παλικαρι εδω στο φορουμ τα ιδια μ ειχε πει για την συγκεκριμενη....κριμα και την ειχα στο ματι για πολλων πηγων :P:P αλλα κ η instant whey της ρεφλεξ βλεπω δεν εχει κ τα καλυτερα reviews....απορω τι παιζει με ρεφλεξ,ελπιζω να βελτιωσει τις γευσεις τις,γιατι σαν εταιρια καλη φαινεται...

Vassilis_X
16-05-11, 00:34
η instant whey που εχω εγω σε γευση φραουλα ειναι τελεια και απο διαλυτοτητα αριστη. ειναι καθαρη πρωτεινη 80+ χωρις τιποτα αλλο μεσα..

Vediovis
16-05-11, 09:33
μια απ τα ιδια σαν τον Vassili_X
γευση φραουλα, διαλυτοτητα τελεια και ωραια γευση instant whey (reflex)

oldhiphop
14-05-12, 00:01
η συγκεκριμενη ειναι 80% casein 20% whey.. παντος κριμα για την διαλιτοτητα και γευση γιατι απο τιμη στο εξωτερικο παει μια χαρουλα!

ελμερ
18-05-12, 06:25
Αγορασα και γω την φραουλα (εχω και βανιλια στοκ :) γευση συμπαθητικη.....δεν εχει πολυ καλη διαλυτοτητα,εγω την ανακατευω με κουταλι και μενουν κομματια σκονης .....παρεμπιπτόντως ετσι μ αρεσει η πρωτεινη να την τρωω σα φρουτοκρεμα καπως,....:):welcome::welcome:

billys15
18-05-12, 14:44
η συγκεκριμενη ειναι 80% casein 20% whey.. παντος κριμα για την διαλιτοτητα και γευση γιατι απο τιμη στο εξωτερικο παει μια χαρουλα!

Δεν ειναι 80-20,ειναι απο 1/3 αυγο-καζεϊνη-whey.Λεει οτι απο το γαλα ειναι οι αναλογιες 80-20.

Παντως η διαλυτοτητα δεν ειναι και τοσο τραγικη.Απλα μενουν μικρα κομματακια που δεν ενοχλουν καθολου.

GeoDask
22-06-12, 20:05
Είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο.
Στην πρώτη περίπτωση απλώς κόλλαγε λίγη στον πάτο. Μιλάω για γρομπαλάκια που δεν διαλύονταν με το χτύπημα και ήταν ακέραιη σκόνη..

Oμοίως και σε εμένα. Γεύση σοκολάτα. Αφήνει κάτι γρομπαλάκια άλλο πράμα. Σίγουρα δεν θα την ξαναπροτιμήσω.

Δανάη
22-06-12, 23:53
η peptide fusion περιεχει πρωτεινη γαλακτος η οποια ειναι 80% καζείνη υψηλης ποιοτητας(και οχι καζεινικο ασβέστιο που έχουν άλλα σκευασματα πολλών πηγων) και 20% whey,εχει επιπρόσθετα ποσοτητες whey και πρωτεινης αβγού,έτσι έχει τα 3 33αρια

Για μένα ειναι ειναι ετη φωτος καλύτερη σε ποιοτητα απο τις άλλες,οι πρωτες υλες ειναι απο αγγλια και οχι απο χωρες του τριτου κοσμου που προμηθεονται πολλες μεγάλες αμερικάνικες εταιρειες,ακομη το οτι η υφή της ειναι σαν αλεύρι ματρυρα οτι πραγματικά εχει παραχθεί με mf process αλλα και την μικρή ποσότητα λεκιθίνης που περιέχει.

το συγκεκριμένο σκευασμα το καταναλώνετε για αλλο σκοπο και οχι για τη τερψη σας,οποτε (κατα την γνώμη) μου η διαλυτότητα και η γευση παίζουν επουσιώδη ρολο ;)

GeoDask
24-06-12, 13:27
η peptide fusion περιεχει πρωτεινη γαλακτος η οποια ειναι 80% καζείνη υψηλης ποιοτητας(και οχι καζεινικο ασβέστιο που έχουν άλλα σκευασματα πολλών πηγων) και 20% whey,εχει επιπρόσθετα ποσοτητες whey και πρωτεινης αβγού,έτσι έχει τα 3 33αρια

Για μένα ειναι ειναι ετη φωτος καλύτερη σε ποιοτητα απο τις άλλες,οι πρωτες υλες ειναι απο αγγλια και οχι απο χωρες του τριτου κοσμου που προμηθεονται πολλες μεγάλες αμερικάνικες εταιρειες,ακομη το οτι η υφή της ειναι σαν αλεύρι ματρυρα οτι πραγματικά εχει παραχθεί με mf process αλλα και την μικρή ποσότητα λεκιθίνης που περιέχει.

το συγκεκριμένο σκευασμα το καταναλώνετε για αλλο σκοπο και οχι για τη τερψη σας,οποτε (κατα την γνώμη) μου η διαλυτότητα και η γευση παίζουν επουσιώδη ρολο ;)

Δεν αμφιβάλλει κάνεις για την ποιότητα της Reflex αλλά να πίνω θέλω ρε Δανάη όχι να μασάω.

ελμερ
24-06-12, 14:35
Δοκιμασα και τη βανιλια....δεν μου αρεσε η γευση της,την ανακατευω με τη φραουλα και ειναι μια χαρα.....ειναι λιγο πηκτη αλλα δεν εχω προβλημα..... αν ειναι να αγορασετε μια γευση θα προτεινα τη φραουλα απ τη βανιλια....;):welcome:

nasos55
04-09-12, 16:52
Για σας επιδι κιταξα και δεν ιδα σκετικα με αυτιν τιν προτε'ι'νι κανενα ποστ ιπα να ανιξο για να μου πιτε τιν γνομισας ειναι καλι??
52960

sTeLaKoS
04-09-12, 16:57
Όταν ανοίγεις θέμα βάζε και τα συστατικά του προιοντος.

Για το συγκεκριμένο υπάρχει ήδη τόπικ. Peptide Fusion (Reflex) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?10975-Peptide-Fusion-(Reflex)) Χρησιμοποίησε την αναζητηση (http://forum.bodybuilding.gr/search.php)για να δεις αν υπάρχει κάτι ή όχι.