PDA

Επιστροφή στο Forum : Trans-X (Scitec Nutrition)



Lao
08-10-10, 16:56
Παιδιά ποια η γνώμη σας για αυτή την κρεατίνη;

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16563&stc=1&d=1286563823



Trans-X is the new millennium cell-volumizer transport system. It features all the effective and popular cell volumizing substances and ATP regenerating ingredients combined with a third generation transport system. Trans-X is the ultimate anabolic supplement for the fastest muscle strength and size gains. The powerful dose of 12 grams of creatine with ribose will create an unbeatable synergistic effect. An ample amount of glutamine, arginine and taurine is included to make sure that the body is in an anabolic state and the immune system is properly supported.
The 81 grams of dextrose is the basis of the third-generation transport system. When consuming it, the insulin response will be sufficiently quick and strong so that the body can maximally utilize all the important anabolic ingredients in Trans-X. Moreover, taken at strategically determined times, like right after training or upon awakening, the formula helps to maximally reload the exhausted muscle glycogen stores. The major distinguishing ingredient of the advanced transport system is lipoic acid. It is the single most effective insulin mimicker substance.

Directions: In the loading phase (first five days of use) take Trans-X™ two times a day upon awakening and after training. For maintenance, use one serving after training, or upon awakening on non-workout days. Trans-X™ contains seriously high amounts of the active ingredients, therefore use at least 0.9 liters of water to dilute one full serving, and stay well hydrated all day long! Half-servings can be taken if necessary.

Ingredients (lemon flavor): Dextrose, creatine mo­no­hydrate, d-ribose, glutamine, ar­gi­nine, taurine, Z-Max (mag­­nesium glu­co­nate, zinc gluco­nate, potassium phos­phate, di­po­tassium phosphate), lipoic acid, natural and artificial fla­vors, ribo­flavin for color, citric acid.

Size: 908 g, 1816 g, 3500 g, 6000 g

Flavors: orange, lemon

Supplement Information:
Serving Size: 2 scoops (100 g)
Servings Per Container: 9/18/35/60

Each serving provides:

Protein 0 g
Carbohydrates 81 g
Fat 0 g
Creatine monohydrate 12000 mg
Ribose 2200 mg
Glutamine 1000 mg
Arginine 1000 mg
Taurine 1000 mg
Alpha-lipoic acid 250 mg
Z-Max 380 mg

beefmeup
08-10-10, 16:59
ποση ζαχαρη εχει μεσα?????:shock:

81gr carbs???(λογικα ζαχαρη).
λιγουλακι πολλα δεν ειναι?

Lao
08-10-10, 17:01
ποση ζαχαρη εχει μεσα?????:shock:

81gr carbs???(λογικα ζαχαρη).
λιγουλακι πολλα δεν ειναι?

Τι νσ οου πω φίλε μου, δεν ξέρω. Πάντως αυτά τα 81 γραμ. είναι στα 2 scoops.

beefmeup
08-10-10, 17:04
Τι νσ οου πω φίλε μου, δεν ξέρω. Πάντως αυτά τα 81 γραμ. είναι στα 2 scoops.

σαν συστατικα,δεν φενεται κακο,αλλα με τοση ζαχαρη μεσα ειναι για ξερασμα.

πολυ βαρυ για το(δικο μου) στομαχι,ιδιαιτερα μετα την προπονα χωρις λογο.

Devil
11-10-10, 05:14
σαν συστατικα,δεν φενεται κακο,αλλα με τοση ζαχαρη μεσα ειναι για ξερασμα.

πολυ βαρυ για το(δικο μου) στομαχι,ιδιαιτερα μετα την προπονα χωρις λογο.

και σαν συστατικα εμενα @@ μου φαινετε

υπαρχουν και καλητερα;):green:

beefmeup
11-10-10, 10:18
και σαν συστατικα εμενα @@ μου φαινετε


κακε.

Devil
12-10-10, 00:31
κακε.

κατι τετοιες εταιριες με κανουν να φαινομαι κακος:green::P

Lao
12-10-10, 00:35
κατι τετοιες εταιριες με κανουν να φαινομαι κακος:green::P

Επειδή με ενδιαφέρει αυτό που λες, υπάρχει κάποιο θέμα με την Scitec;

Devil
12-10-10, 00:41
Επειδή με ενδιαφέρει αυτό που λες, υπάρχει κάποιο θέμα με την Scitec;

με εμενα κανενα

με το συγκεκριμενο προιον μαλλον ναι

εχει πολυ ζαχαρη και ειναι αχρηστη

τα αλλα αμινο στις ποσοτητες που τα εχουν ειναι αχρηστα και επεισης το zma στο τελος ειναι μονο για το εφε

yiantheo
17-01-12, 13:40
άρχισα σημερα κυκλο κρεατινης με αυτην την συγκεκριμενη την οποια μου συστησε ο προπονητης μου λεγοντας μου πως ειναι πολυ καλη την πηρα λοιπον στην τιμη των 45 ευρω (πολλα δεν ειναι?) και η ερωτηση μου ειναι πως πανω στην συσκευασία γραφει πως τα 3/4 του σκουπ εχουν 6γρ κρεατινης οποτε για 5 μερες θα παίρνω πρωι μεσημερι πριν την προπονηση μετα και το βραδυ? επισης αν παιρνω αυτην την ποσοτητα θα μου τελειωσει πολυ γρηγορα αφου εχει μονο 36 servings

COBRA_STYLE
17-01-12, 13:42
με ποσα σκουπ τη δοση σου βγαινουν 36 servings?

yiantheo
17-01-12, 13:47
με τα 3/4 του σκουπ λεει servings 36 με 1 σκουπ λεει 18 servings

yiantheo
18-01-12, 17:01
κανεις?

Devil
18-01-12, 20:20
με ποσα σκουπ τη δοση σου βγαινουν 36 servings?

το σκουπ βγαζει 50γρ απο οτι ειδα... αρα υπολογισε συνολικη ποσοτητα προιοντος δια 50γρ....


με τα 3/4 του σκουπ λεει servings 36 με 1 σκουπ λεει 18 servings

δεν νομιζω τα 3/4 να βγαζουν 36.... εαν το 1 βγαζει 18... το μισο θα βγαζει 36...


κανεις?

:unsure:?

yiantheo
18-01-12, 23:16
τα 3/4 του σκουπ περιεχουν 6γρ κρεατινης ναι εκανα ενα λαθος πιο πανω 1.5 σκουπ βγαζει 18 servings 100gr δηλαδη και περιεχει 12γρ κρεατινης οποτε αν κανω loading θα μου τελειωσει πολυ γρηγορα

Devil
19-01-12, 00:10
τα 3/4 του σκουπ περιεχουν 6γρ κρεατινης ναι εκανα ενα λαθος πιο πανω 1.5 σκουπ βγαζει 18 servings 100gr δηλαδη και περιεχει 12γρ κρεατινης οποτε αν κανω loading θα μου τελειωσει πολυ γρηγορα

δεν νομιζω οτι ειναι οτι καλητερο να κανεις loading με αυτη.... εχει παρα πολλους υδατανθρακες....

yiantheo
19-01-12, 00:37
δηλαδη θα παιρνω κανονικα 3/4 του σκουπ το πρωι και 3/4 του σκουπ μετα την προπονηση...ακομη καλα μου ελεγε οτι ειναι πολυ καλή η απλος για να πουλησει?

Devil
19-01-12, 00:52
δηλαδη θα παιρνω κανονικα 3/4 του σκουπ το πρωι και 3/4 του σκουπ μετα την προπονηση...ακομη καλα μου ελεγε οτι ειναι πολυ καλή η απλος για να πουλησει?

εγω θα ελεγα μονο μια δοση μετα την προπονηση....

οχι δεν ειναι καλη....τουλαχιστον για τα γουστα μου....

Matthe
30-03-14, 23:21
την χρησιμοποιησα προσφατα...την πρωτη βδομαδα αυτο που ειδα απο αυτο το συμπληρωμα ειναι οτι μου εδωσε παρα πολυ αντοχη και δευτερον πολυ φλεβικοτητα και πρηξιμο(αλλα οχι τοσο)...τα αρνητικα της ειναι οτι εχει πολυ ζαχαρη με αποτελεσμα να καθετε στον 'πατο' την χτυπουσα για κανενα λεπτο :P δεν τη πολυχρησιμοποιησα...την εχω ακομα και βγαζει καμα 8αρα σκουπ ακομα...οσον αναφορα την γευση βγαινει σε λεμονι και πορτοκαλι και απο μαμακία του καταστηματαρχη την πηρα με γευση λεμονι....τι να πω...στην αρχη δεν μπορουσα να την πιω αλλα μετα εγινε συνηθεια :green: :green: :green:

BodybuilderGr
19-08-14, 14:33
86704

86703

Ποιες είναι οι γνωμες σας? εχω ακουσει σχετικα πολυ καλα και ενθαρηντικα λογια γιαυτο το προιον!!

ελμερ
19-08-14, 19:08
Κανουμε αναζητηση πριν ανοιξουμε καινουριο θεμα.... Trans-X (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11007-Trans-X-(Scitec-Nutrition)&highlight=trans)

Noob is coming
30-11-15, 19:35
παιδια εγω σημερα πηγα στο μαγαζι που ειχε παει ενας φιλος μου δουλευει ενα παιδι τον ειχε εξυπηρητεσει αρκετα καλα και μου το προτεινε τελος παντων.. ο τυπος εκει μεσα μου εδωσε αυτο το συμπληρωμα και μου ειπε να το παιρνω κατα την διαρκεια της προπονησης μου και οχι μετα απο αυτην..τι να κανω? να το παιρνω μεσα στην προπονηση η μετα απο αυτην οπως γραοφυν οι περισσοτεροι εδω??

Noob is coming
01-12-15, 01:52
Παιδια καποιος τελικα να μου πει αν ειναι καλο να την παιρνω κατα την διαρκεια της προπονησης οπως μου συστηθηκε η να την παιρνω μετα την προπονηση?

beefmeup
01-12-15, 01:54
μετα την προπονηση φιλε..κρεατινη ειναι με υ/α, δεν την θες μεσα στην προπονηση.