PDA

Επιστροφή στο Forum : Super Weight Gainer (Vitalife)



J.S.
09-10-10, 22:58
Σημερα μου συστησαν την εταιρια Vitalife kai τη πρωτεινη αυξησης βαρους super weight gainer ! ! ! Αυτο που θα ηθελα να μου πειτε ειναι κυριως η γνωμη σας για αυτη την εταιρια και δευτερον αν καποιος εχει χρησιμοποιησει το συγκεκριμενο προιον η αν το εχει ακουστα και αν ναι ειναι καλο η κρυβει κατι ανεπιθυμητο...Ευχαριστω προκαταβολικα για τισ απαντησεις σας

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16670&stc=1&d=1286702206

Titanium
09-10-10, 23:39
Γραψε περισοτερα για το συγκεκριμενο προιων....(διατροφικη αξια ,βαλε και καμια φοτο αν μπορεις):toast:

J.S.
09-10-10, 23:52
Εδω ειναι ολες οι πληροφοριες για τη συγκεκριμενη πρωτεινη

Δοσολογία
Αναμείξτε 4 μεζούρες (περιπου 100γρ) σε 250 εως 350ml νερό, γάλα η χυμό. Απλά ανακατέψτε

Content 1814 g
Nutritional value Per 100 gram: RDA
Energetic value kJ 1666 kJ
Energetic value kcal 392 kcal
Protein 12 g
Carbohydrates 87 g
Fat 0 g
BCAA 3100 mg
L Glutamine 1550 mg
Biotine 0.15 mg
Calcium 500 mg
Choline 180 mg
Gamma Oryzanol 84 mg
Inosine 84 mg
Inositol 180 mg
Iron 9 mg 65
L Carnitine 23 mg
Magnesium 125 mg
MCT 8.5 mg
Phosphorus 175 mg
Provitamin A Beta Carotene 4550 µg
Vitamin B1 0.8 mg
Vitamin B12 1 µg
Vitamin B2 1 mg
Vitamin B3 10 mg
Vitamin B5 5 mg
Vitamin C 50 mg
Vitamin E 10 mg

επισης περιεχει γλυκοζη και κρυσταλλικη φρουκτοζη πρωτεινη ορου γαλακτοσ και αλμπουμινη αυγου...

sTeLaKoS
09-10-10, 23:56
Εδω ειναι ολες οι πληροφοριες για τη συγκεκριμενη πρωτεινη

Δοσολογία
Αναμείξτε 4 μεζούρες (περιπου 100γρ) σε 250 εως 350ml νερό, γάλα η χυμό. Απλά ανακατέψτε

Content 1814 g
Nutritional value Per 100 gram: RDA
Energetic value kJ 1666 kJ
Energetic value kcal 392 kcal
Protein 12 g
Carbohydrates 87 g
Fat 0 g
BCAA 3100 mg
L Glutamine 1550 mg
Biotine 0.15 mg
Calcium 500 mg
Choline 180 mg
Gamma Oryzanol 84 mg
Inosine 84 mg
Inositol 180 mg
Iron 9 mg 65
L Carnitine 23 mg
Magnesium 125 mg
MCT 8.5 mg
Phosphorus 175 mg
Provitamin A Beta Carotene 4550 µg
Vitamin B1 0.8 mg
Vitamin B12 1 µg
Vitamin B2 1 mg
Vitamin B3 10 mg
Vitamin B5 5 mg
Vitamin C 50 mg
Vitamin E 10 mg

επισης περιεχει γλυκοζη και κρυσταλλικη φρουκτοζη πρωτεινη ορου γαλακτοσ και αλμπουμινη αυγου...


Ωραία αναλογία πρωτείνη-υδατάνθρακα :P
Μείνε μακριά απ' τη συγκεκριμένη :thumbup:

Titanium
09-10-10, 23:57
Τζαμπα λευτα πιστευω ειναι οι προτεινες ογκου και η συγκεκριμενη μονο προτεινη δεν ειναι...12 γρ στα 100 εχει....καλητερα να παρεις μια καθαρη και να βαζεις εσυ τον υδατανθρακα......:toast:

Titanium
09-10-10, 23:58
Ωραία αναλογία πρωτείνη-υδατάνθρακα :P
Μείνε μακριά απ' τη συγκεκριμένη :thumbup:

:thumbup::thumbup::thumbup:Με προλαβες...:green:

TEFAAtzis
10-10-10, 00:07
οτι ειπαν τα παιδια πιο πανω.Τζαμπα λεφτα!!!

J.S.
10-10-10, 01:04
το θεμα ειναι οτι δεν περνω ευκολα κιλα και ο προπονητης μου μου προτεινε τη συγκεκριμενη για να αλλαξει καπως αυτο..Κανω πολυ προσεγμενη διατροφη απο την οποια και αποκομιζω ολη την απαραιτητη ποσοτητα πρωτεινης που χρειαζομαι καθε μερα...Με αυτα τα δεδομενα θα τη θεωρουσατε ακομα ασκοπη τη συγκεκριμενη πρωτεινη??

tommygunz
10-10-10, 01:15
Μην περιμένεις από wheight gainers να βάλεις μυς.
Φάε όσο πιο καθαρά και όσο πιο πολύ μπορείς. Μόνο με το πραγματικό φαΐ θα βάλεις σωστή μάζα. Αν βλέπεις πως με την διατροφή που κάνεις τώρα δεν βάζεις, τότε φάε πιο πολύ μέχρι να δεις πως παίρνεις και μην εναποθέτεις τις ελπίδες σου σε τέτοια συμπληρώματα...

Edit: λες πως αποκομίζεις την απαραίτητη ποσότητα πρωτεΐνης από την διατροφή σου... την απαραίτητη ποσότητα υδατανθράκων και καλών λιπαρών την αποκομίζεις? Μάλλον στην διατροφή οφείλεται ότι δεν βάζεις κιλά...;)

Michaelangelo
10-10-10, 11:24
Μετά από ένα mikro search είδα ότι η συγκεκριμένη εταιρεία είναι κάτι σαν την Herbalife, γνωστη ως και μια από τις πιο μεγάλες-απάτη εταιρεία! Η Vitalife βλέπω έχει και καλλυντικά k.t.l.

Άκου τι γίνεται με αυτές τις εταιρείες. Αυτός που στη συνέστησε δουλεύει σε αυτήν και έχουν το σύστημα ''πυραμίδα' το οποιο μάλιστα είναι παράνομο στην Ελλάδα. Αυτό πως λειτουργεί? Εγώ p.x. δουλεύω για την εταιρεία, εκτος ότι 35-70% (ανάλογα την εταιρεία) που θα πληρώσει ο άλλος gia to proion, πάει στη τσέπη μου, συστήνω (και άλλους 5-10 k.t.l.) εσένα, γίνομαι ανάδοχος σας, από ότι πουλήσεις εσύ, περνώ ένα ποσοστό, περνώ πάλι από ότι πουλήσουν αυτοί που θα συστήσεις εσύ kai (εσύ βεβαια) k.t.l.

Γενικά αυτές οι εταιρείες, χαλάνε μηδαμινά λεφτά για τα προϊόντα τους, δεν βγάζει κανεις εκτος από την εταιρεία! Απλός είναι το δέλεαρ του μεγάλου ποσοστού που παίρνουνε. Απλά απατεώνες και κοροϊδεύουν τον κόσμο και akoma kai αυτούς που δουλεύουν για αυτούς.

Από τέτοιες εταιρeιeς...

ΜΕΙΝΕ ΜΑΚΡΙΑ!!!

J.S.
10-10-10, 11:52
ευχαριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ! ! ! Η αληθεια ειναι πως εχω τρομερη εμπιστοσυνη στον ανθρωπο ο οποιοσ μου την συστησε αλλα και παλι εχω τις αμφιβολιες μου για το συγκεκριμενο προιον...Κατι ακομα σημερα υπολογισα με μαθηματικη ακριβεια τισ θερμιδες που χρειαζομαι και παρατηρησα οτι ειμαι κατω απο τις θερμιδες συντηρησης μου...Θα αλλαξω αρκετα τη διατροφη προσθετοντασ +1 γευμα(7 συνολο) και περισσοτερο υδατανθρακα...Σκεφτομουν να συμπεριλαβω και 2 scoops απο την εν λογο "πρωτεινη" για να ξεπερασω τις θερμιδες συντηρησης μου αλλα....Ειλικρηνα δεν ξερω την εχω παρει αλλα δεν την εχω ανοιξει εχω τη δυνατοτητα να την επιστρεψω αλλα ακομα ειμαι μπερδεμενος ! ! !

Michaelangelo
10-10-10, 12:18
ευχαριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ! ! ! Η αληθεια ειναι πως εχω τρομερη εμπιστοσυνη στον ανθρωπο ο οποιοσ μου την συστησε αλλα και παλι εχω τις αμφιβολιες μου για το συγκεκριμενο προιον...Κατι ακομα σημερα υπολογισα με μαθηματικη ακριβεια τισ θερμιδες που χρειαζομαι και παρατηρησα οτι ειμαι κατω απο τις θερμιδες συντηρησης μου...Θα αλλαξω αρκετα τη διατροφη προσθετοντασ +1 γευμα(7 συνολο) και περισσοτερο υδατανθρακα...Σκεφτομουν να συμπεριλαβω και 2 scoops απο την εν λογο "πρωτεινη" για να ξεπερασω τις θερμιδες συντηρησης μου αλλα....Ειλικρηνα δεν ξερω την εχω παρει αλλα δεν την εχω ανοιξει εχω τη δυνατοτητα να την επιστρεψω αλλα ακομα ειμαι μπερδεμενος ! ! !

Τότε δεν ξέρω, μπορεί κάποιος και αυτουνού να τι σύστησε. Πιθανό το βρίσκω. Anyway, δεν αξίζει ένα τέτοιο συμπλήρωμα. Καλύτερα να κανεις ότι είπαν κάποιοι παραπάνω.

sTeLaKoS
10-10-10, 12:24
Energetic value kcal 392 kcal
Carbohydrates 87 g
επισης περιεχει γλυκοζη και κρυσταλλικη φρουκτοζη

Σύμφωνα με αυτά^^, υπολογίζοντας χοντρικά, στα 100γ σκόνης (4 μεζούρες-1 δόση)περιέχονται περίπου 20 κουταλάκια του γλυκού "ζάχαρη".

Γι αυτό ήμασταν τόσο αρνητικοί εξ αρχής. Δε κάνει για καμία στιγμή της ημέρας.

Polyneikos
10-10-10, 12:24
Πριν να ανοιξετε ενα τόπικ,ελεγχετε αυτο :

Μορφή των ποστς (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=485)



Αγαπητά μέλη,

Θα παρακαλούσα το κάθε νέο θέμα (topic) που ανοίγει εδώ, να περιγράφει ένα κ μόνο συμπλήρωμα με την φωτογραφία και τις αντίστοιχες πληροφορίες της συστασής του. Επίσης ο τίτλος να μην είναι πολύ γενικός αλλά να αναφέρει την εταιρική ονομασία του συμπληρώματος το οποιο αξιολογείται, για την μεγαλύτερη μετέπειτα ευκoλία όλων μας.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ topic :

1) Τιτλος topic : Ονομα Συμπληρωματος (Εταιρια) πχ Super Whey (Ultratronics)

Μεσα στο topic :
2) Φωτογραφια

3) Συστατικα ετικετας ή ακομα καλυτερα φωτογραφια ετικετας

4) Προσωπικες σας αποψεις, ερωτησεις κτλ κτλ


Το παρων τόπικ μεταφερθηκε στην Αξιολογηση Συμπληρωματων οποτε σε αυτο το τόπικ ας αναλωθουμε μονο στην κριτικη του συμπληρωματος.
--------------
Ενα τελευταιο οφ ποστ από μενα:Όποιος θελει όγκο πρεπει να είναι προετοιμασμενος για αρκετο φαγητο,εξαλλου τους υδατναθρακες τους βρίσκεις από φτηνες πηγες,ρύζι,βρωμη,πατατα,γλυκοπατατα,για τους εκτόμορφους καλα είναι και τα μακαρονια,μην τα πληρωνετε σε συμπληρωματα,πόσο μαλιστα σε αμφιβόλου ποιοτητας και πηγης υδατανθρακων.Προτιματε τους συνθετους.
Εξαλλου τα περισσότερα από αυτα ενω είναι κουβαδες και νομιζεις ότι σου φτανουν για 3 μηνες όταν θα δεις τις δοσολογίες (150-180 γρ προιοντος/δοση) θα καταλαβεις ότι δεν βγαζει εν τελει και πολλες δόσεις.'
--------
Για να το κλέισω το οφ,για την συγκεκριμενη εταιρια δεν εχω αποψη,αλλα θα προτιμουσα πιο "γνωστες" λύσεις.:thumbup: