PDA

Επιστροφή στο Forum : Μούσλι αντι βρώμης



pikolo
05-09-07, 10:29
γινεται αντι για 100 γρ βρωμη το πρωι να τρωω εκατο γραμμαρια μουσλι?ο λογος?απλα η βρωμη στο σθπερ εχει 2.45 ευρω τα 500 γρ,ενω το μουσλι στα lidl 1,89 τα 1000 γρ και εχει μεσα και σταφιδες,κομματακια μπανανας κτλ.απο διατροφικα στοιχεια εχουν ακριβως τις ιδιες ποσοτητες υδατανθρακων πρωτεινων(λιγο παραπανω το μουσλι)και λιπων(λιγοτερα μουσλι).λοιπον τι λετε?

Muscleboss
05-09-07, 11:58
γινεται αντι για 100 γρ βρωμη το πρωι να τρωω εκατο γραμμαρια μουσλι?ο λογος?απλα η βρωμη στο σθπερ εχει 2.45 ευρω τα 500 γρ,ενω το μουσλι στα lidl 1,89 τα 1000 γρ και εχει μεσα και σταφιδες,κομματακια μπανανας κτλ.απο διατροφικα στοιχεια εχουν ακριβως τις ιδιες ποσοτητες υδατανθρακων πρωτεινων(λιγο παραπανω το μουσλι)και λιπων(λιγοτερα μουσλι).λοιπον τι λετε?

δεν είναι μεγάλη η διαφορά θρεπτικών συστατικών αν και νομίζω ότι το μούσλι έχει περισσόετρα ζάχαρα.

πάντως μπορείς εύκολα να βρείς βρώμη με λιγότερο από 1.90 τα 500γρ.

billys15
05-09-07, 12:38
Χθες εμαθα οτι η βρωμη στα plus εχει 50 λεπτα το κιλο!! Εγω παιρνω τα 500γρ. 2+ ευρω!

Sourlas
05-09-07, 13:05
Βρίσκω πολλα τα σακχαρα στο μουσλι. Φαε πρωτεϊνη,Βρώμη και φρουτο ή σταφίδες για πρωινό

pikolo
05-09-07, 14:04
η βρωμη εχει 15 γρ σακχαρα στα 100 γρ ενω το μουσλι 18......τοσο πολυ ειναι?50 λεπτα το κιλο??

pikolo
05-09-07, 14:15
και ακομα αν τρωω μαυρο ρυζι αντι για ασπρο πειραζει...??

Muscleboss
05-09-07, 15:47
και ακομα αν τρωω μαυρο ρυζι αντι για ασπρο πειραζει...??

κάθε άλλο!

ΜΒ

pikolo
05-09-07, 16:06
ωραιος muscleboss.....οσο για το μουσλι?σου εγραψα πιο πανω ποσα σακχαρα εχει..

Billy
08-11-08, 20:47
ποστάρισα προηγουμένως το ίδιο θέμα αλλά ίσως χάθηκε,

τελικά τρώμε Μουσλι σε περίοδο όγκου;

slaine
08-11-08, 21:11
ρε όλα τα τρώμε αλλά με μέτρο ανάλογα με τι θερμίδες έχουν. άμα γουστάρεις φάε.

Billy
08-11-08, 21:21
σιγά μην περίμενα να μου πείς εσύ,,χαχα
όχι, φίλε μου πλάκα κάνω΄,

έφαγα το πρωϊ καί ηρέμησα,
thx

PS: Πώς είναι το Ναύπλιο;;
Πήγαινε στην Ταβέρνα του Σαβούρα να ευχασιστηθείς, την οποία ενδεχωμένως (δέν ξέρω την ηλικεία σου) έχω επισκευθεί πρίν γεννηθείς.
Γιά λέγε!

slaine
08-11-08, 21:38
αλήθεια πόσες θερμίδες έχουν στα 100 γρ?

μία χαρά το Ναύπλιο τώρα έχει και φοιτητές(κυρίως κοπέλες :lol: )

καλός και ο σαβούρας αλλά πολύ πιασοκωλέ η φάση και δε λέει.

26 είμαι

Billy
08-11-08, 22:03
περίπου 350
Θα ποστάρω όλα τα Συστατικά όταν μπορέσω.



φοιτητές από που ρε σύ; Κοπέλες εεε; Στό χταπόδι κι'εσύ;;
φτιάξαν ΤΕΙ;

Εγώ (τότε πιτσιρίκος) έτρωγα στόν Σαβούρα τέλος 60ς αρχές 70ς,
Αρβανητιά τρελά μπάνια, άλλες εποχές, Βασικά ήμουν μόνημα εγκατεστημένος εκεί κοντά.
Θα σου στείλω ΡΜ όταν μπορέσω να στα πώ.

RUHL
08-11-08, 22:13
συστατικα του μουσλι?

slaine
09-11-08, 04:37
στείλε πμ να τα πούμε να μη χαλάμε το τόπικ.
octapus for ever!!! :rocking:

Billy
09-11-08, 10:46
συστατικά ανα 100γρ

ενέργεια 334 kcal
πρωτεΙνες 10 γρ,
υδατανθρακες 59.1 γρ, (εκ των οποίων σακχαρα 18.4 γρ)
λιπαρες ουσίες 6.4 γρ (εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά οξέα 1.9 γρ)
Ινες 9.1 γρ

Steve KinG STyLe
09-11-08, 12:15
Σαν παρα πολλα ζαχαρα δεν εχει?Δημιτριακα να παρεις λιγοτερα θα εχει,και απο φυτικες ινες μεγαλο νουμερο,για πρωινο δεν ειναι και οτι καλυτερο για μενα...

KATERINI 144
10-11-08, 15:38
εγω για αλλαγή απο την βρωμο βρόμη θα το έτρωγα.

exkaliber
17-04-11, 01:46
απ ντειτ

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/spam.gif

Qlim4X
17-04-11, 02:37
δεν είναι μεγάλη η διαφορά θρεπτικών συστατικών αν και νομίζω ότι το μούσλι έχει περισσόετρα ζάχαρα.

πάντως μπορείς εύκολα να βρείς βρώμη με λιγότερο από 1.90 τα 500γρ.

υπαρχη και muesly χωρις ζαχαρη. και τα περισοτερα περιεχουν λιγη λογο τον αποξηραμενον φρουτον (σταφιδες,σικα,μπανανες,βερικοκα)

επισης το μουσλι ειναι πιο πλουσιο σε λιπαρα λογο τον ξηρον καρπον που περιεχει.

σε γενικες γραμμες παντος οταν βρισκεσε σε ογκο προτιματε το μουσλι.

tommygunz
17-04-11, 14:34
Εγώ αν τρώω πολλές συνεχόμενες μέρες κουάκερ για πρωινό και βαρεθώ, για μερικές μέρες από την ποσότητα που θα έτρωγα κανονικά μόνο από κουάκερ βάζω μισό-μισό κουάκερ και μουσλι (ή 2/3 κουάκερ και 1/3 μούσλι). Για αλλαγή και για να μη βαριέσαι μια χαρά είναι.

noob127
26-03-12, 19:12
Στην αρχη επαιρνα βρωμη αλλα μετα σκεφτικα να δωκιμασω και το μουσλι και το βρηκα καλυτερο στη γευση.Απο θερμιδες/υδατ/πρωτειν. εχουν τα ιδια αλλα δεν γινετε το 1 κιλο μουσλι να κανει οσο 500 γρ. βρωμη...Μηπως υστερει το μουσλι σε κατι απο τη βρωμη?Εσεις τι προτεινετε?

s0k0s
26-03-12, 19:27
Τα μουσλι κυριως δεν ειναι αποξηραμενα φρουτα, ξηροι καρποι και βρωμη;

noob127
26-03-12, 19:32
Τα μουσλι κυριως δεν ειναι αποξηραμενα φρουτα, ξηροι καρποι και βρωμη;

Ναι

Tasos Green
26-03-12, 19:36
Τα μουσλι κυριως δεν ειναι αποξηραμενα φρουτα, ξηροι καρποι και βρωμη;

ναι :thumbup:....

για κάποιων που θελει να βαλει κιλα το μουσλι ειναι μια καλη επιλογη... εχει πολλες θερμιδες...

αλλα σε ισοθερμιδική και υποθερμιδικη διατροφη καλυτερα πιστευω ειναι η σκετη βρωμη.

noob127
26-03-12, 19:39
ναι :thumbup:....

για κάποιων που θελει να βαλει κιλα το μουσλι ειναι μια καλη επιλογη... εχει πολλες θερμιδες...

αλλα σε ισοθερμιδική και υποθερμιδικη διατροφη καλυτερα πιστευω ειναι η σκετη βρωμη.

ευχαριστωωωωω:toast:

s0k0s
26-03-12, 19:53
Δεν ειναι λιγο μ@λακια, διοτι ξερω γω εχει στα σακουλακια αποξυρ. φρουτα οπου λειγουν σε 2 χρονια και αμα οχι παραπανο..

Κανονικα ποιο λιγο δεν κρατανε;

Tasos Green
26-03-12, 20:24
Συνηθως εχουν σταφίδες μεσα που αν ειναι αεροστεγής η συσκευασια κρατανε αρκετο καιρο... τωρα το ποσο θα σε γελασω...
το κλασικο μουσλι εχει σιτάρι, βρώμη, σταφίδες και ξηρους καρπούς
εχει και αλλα με σοκολατα και περισοτερα φρουτα (αρκετες παραλλαγες) αλλα δεν μιλαω γιαυτα.

Xefteris
26-03-12, 22:08
Εντάξει να έχει και γεύση αυτό που τρώμε, τη βρώμη σκέτη δεν την μπορώ, προτιμώ μούσλι με μπόλικο γαλατάκι 2% και άμα θέλω να γίνει και πιο γευστικό βάζω και μία κ.σ. μέλι αλλά το κάνω σπάνια γιατί ήδη έχει σταφίδες. Επίσης το αφήνω στο γάλα όλο το βράδυ και μαλακώνει και έτσι γίνεται και πιο εύκολο για το έντερο... :green:

TheWorst
26-03-12, 22:19
Οι περισσοτεροι προτιμαν βρωμη,γιατι ειναι πιο φθηνη και εχει μεγαλυτερη βιολογικη αξια.Εχω φιλους που τρωνε 500-600 γρ βρωμης το πρωι με 200 γρ μελι 200-300 γρ αμυγδαλα και οσο γαλα.Και παραλλαγες πολλες κι εδω,οχι με τη βρωμη , αλλα με τα αλλα υλικα.

sifounas1
26-03-12, 22:23
τρωω και muesli και βρωμη εναλλαξ ανα 2-3 μηνες για να μην τα βαρεθω......εγω πιστευω πως για ατομα που δεν κατεβαινουν σε αγωνες και δεν εχουν λογο να κοινουνται σε τοσο σφικτα πλαισια και μπορουν να τα τρωνε εναλλαξ η οποιο τους αρεσει πιο πολυ........

Γιάννηςς
26-03-12, 22:41
Οι περισσοτεροι προτιμαν βρωμη,γιατι ειναι πιο φθηνη και εχει μεγαλυτερη βιολογικη αξια.Εχω φιλους που τρωνε 500-600 γρ βρωμης το πρωι με 200 γρ μελι 200-300 γρ αμυγδαλα και οσο γαλα.Και παραλλαγες πολλες κι εδω,οχι με τη βρωμη , αλλα με τα αλλα υλικα.

:shock::shock::shock:
Aυτό θα πεί πλούσιο πρωϊνο...

rey1989
27-03-12, 08:28
Για εμένα καλύτερη ειναι η βρώμη για τους λόγους που αναφέρθηκαν και απο πάνω αλλα και μουσλι αν θέλετε καλύτερα πιστεύω να το φτιάχνετε μόνοι σας παρά να αγοράζετε του εμπορίου για να ειστε 100% στα μακρο που ζητάτε, εκτος αν δεν τα μετράτε βέβαια:turtle:.


Οι περισσοτεροι προτιμαν βρωμη,γιατι ειναι πιο φθηνή και εχει μεγαλυτερη βιολογικη αξια.Εχω φιλους που τρωνε 500-600 γρ βρωμης το πρωι με 200 γρ μελι 200-300 γρ αμυγδαλα και οσο γαλα.Και παραλλαγες πολλες κι εδω,οχι με τη βρωμη , αλλα με τα αλλα υλικα.

600+ γρ υδ στο πρωινό και μόνο? κανεις παρέα με γίγαντες μαν ? :green::rolf:

Tasos Green
27-03-12, 11:04
Οι περισσοτεροι προτιμαν βρωμη,γιατι ειναι πιο φθηνη και εχει μεγαλυτερη βιολογικη αξια.Εχω φιλους που τρωνε 500-600 γρ βρωμης το πρωι με 200 γρ μελι 200-300 γρ αμυγδαλα και οσο γαλα.Και παραλλαγες πολλες κι εδω,οχι με τη βρωμη , αλλα με τα αλλα υλικα.

Κατι λαθος κάνεις στα νούμερα... αυτα που λες δεν γίνονται.

TheWorst
27-03-12, 11:07
Κατι λαθος κάνεις στα νούμερα... αυτα που λες δεν γίνονται.

Μπα..Μια χαρα γινονται..Και μαλιστα ανθρωπος 87 κιλα .. :green: Αφου τα ζυγιζουν βρε , πως να μη γινουν :P

Tasos Green
27-03-12, 11:12
Δηλαδη λες οτι τρώνε στο πρωινο τους μισο κιλο βρώμη με 200 γρ μελι και 200 γρ ξηρούς καρπους... δηλαδη κοντα στο κιλο ολα μαζι. και ειδικά η βρωμη που με 100 γρ νιωθεις κορεσμο.

αυτοκτονία ειναι παρα πρωινο αυτο που λες... να το βγαλουν βιντεο να το δουμε... να τους βαλουμε και στο ρεκορ γκινεσ:P

TheWorst
27-03-12, 12:10
ναι ρε , μαζευεται απο 1 εως 1,5 κιλο τροφη..Και με βλεπουν εμενα με τα 100 γρ βρωμης που τρωω και λεν "δεν κανεις για bodybuilder" :green:

primordial
27-03-12, 12:26
Δηλαδη λες οτι τρώνε στο πρωινο τους μισο κιλο βρώμη με 200 γρ μελι και 200 γρ ξηρούς καρπους... δηλαδη κοντα στο κιλο ολα μαζι. και ειδικά η βρωμη που με 100 γρ νιωθεις κορεσμο.

αυτοκτονία ειναι παρα πρωινο αυτο που λες... να το βγαλουν βιντεο να το δουμε... να τους βαλουμε και στο ρεκορ γκινεσ:P

Ok... αυτοί είναι οι λεγόμενοι hard-κοράδες....:P:P... προσωπικά στα 100γρ. βρώμη χωρίς παρελκόμενα παρά μόνο Gojji κ Blueberries κ κανέλλα είμαι έτοιμος να κάνω μπαμ.... αλλά είναι συνήθεια....


ναι ρε , μαζευεται απο 1 εως 1,5 κιλο τροφη..Και με βλεπουν εμενα με τα 100 γρ βρωμης που τρωω και λεν "δεν κανεις για bodybuilder" :green:

αφού είπαμε, είμαστε φλώροι... Respect για μια θέση στον ήλιο....

Πάντως το ιδανικό με την βρώμη είναι ότι λόγο της σχετικά ουδέτερης γεύσης μπορείς να την κάνεις ότι θέλεις...
Προσωπικά, αυτή την εποχή είμαι στα 60γρ. με Gojji, κανέλλα κ στα 60γρ. βάζω κ 10γρ. βρώμη με σοκολάτα...
Την αφήνω από το βράδυ στο ψυγείο κ το πρωί είναι έτοιμη για την θυσία στον βωμό της διατροφής....:green:

Giannistzn
27-03-12, 13:39
Οι περισσοτεροι προτιμαν βρωμη,γιατι ειναι πιο φθηνη και εχει μεγαλυτερη βιολογικη αξια.Εχω φιλους που τρωνε 500-600 γρ βρωμης το πρωι με 200 γρ μελι 200-300 γρ αμυγδαλα και οσο γαλα.Και παραλλαγες πολλες κι εδω,οχι με τη βρωμη , αλλα με τα αλλα υλικα.


Μπα..Μια χαρα γινονται..Και μαλιστα ανθρωπος 87 κιλα .. :green: Αφου τα ζυγιζουν βρε , πως να μη γινουν :P

500gr βρωμη = 1500kcal (minimum)
200gr μελι = 500kcal (minimum)
200gr αμυγδαλα = 1200kcal (minimum)

Δηλαδη τρωνε (χωρις γαλα που λες) ΜINIMUM 3200kcal για πρωινο μονο. Οκ ρε παιδια, λιγο λογικη δεν βλαπτει..:toast:


Παντως, πιστευω οτι οσοι προτιμουν το μουσλι, μπορουν να το φτιαξουν μονοι τους με σταφιδες, ξηροκαρπικα και κανενα αποξηραμενο φρουτο για να ειναι τα μακρος τους (και ποιοτικο).

GeoDask
27-03-12, 13:46
Και γω παλιότερα έτρωγα μόνο μούσλι, το γύρισα σε βρώμη με μέλι και επειδή δεν παλεύτε άλλο τώρα βράζω γάλα με κακάο και το ρίχνω σε βρώμη με σταφίδες. Για όσους είναι σοκολατάκιδες είναι καλή εναλλακτική.

beefmeup
27-03-12, 13:48
Δηλαδη τρωνε (χωρις γαλα που λες) ΜINIMUM 3200kcal για πρωινο μονο. Οκ ρε παιδια, λιγο λογικη δεν βλαπτει..:toast:

.

σορυ που επεμβαινω κιολας,αλλ το εχω γραψει κ δεν με νοιαζει πως θα το παρουν καποιοι..
σε καποια ατομα εδω μεσα,δεν ειναι να απαντας σοβαρα..απλα τους δινεις περισοτερες λαβες για να γραψουν περισοτερες μ@λ@κιες.
μαλλον ειναι θεμα ηλικιας...:unsure:

lonsdale
27-03-12, 15:31
Φιλε τι ειναι αυτα που λες.ακου μια συμβουλη απο εναν μεγαλυτερο μεινε μονος στο σπιτι κλεισου στο μπανιο και κανε αυτο που κνουν οι αντρες γιατι δεν σε βλεπω καλα.ακου εκει 600 γρα βρωμη

Galthazar
27-03-12, 17:46
αμα δεν θελετε μουσλι μπορειτε να φατε τραγανες μπουκιες δημητριακων με βρωμη και ξηρους καρπους απο quaker. Πολυ καλυτερη επιλογη πιστευω και η γευση πανω κατω ιδια ειναι μονο που δεν εχει τα φρουτα. Και απο θρεπτικης αξιας να το παρεις εχω την εντυπωση συμφερει περισσοτερο.

s0k0s
27-03-12, 17:47
Ξηρους καρπους απο quaker? Ενδιαφερον χεχ, απο σουπερ μαρκετ;

Galthazar
27-03-12, 17:51
Ξηρους καρπους απο quaker? Ενδιαφερον χεχ, απο σουπερ μαρκετ;

οχι ειναι δημητριακα με βρωμη και ξηρους καρπους μεσα. Ναι απο βασιλοπουλο το πηρα εγω.

s0k0s
27-03-12, 18:09
οχι ειναι δημητριακα με βρωμη και ξηρους καρπους μεσα. Ναι απο βασιλοπουλο το πηρα εγω.

:thumbup:

TheWorst
27-03-12, 18:30
Καλως αυτο που δεν πιστευετε..Απλα ειναι πολυ περας των δυνατοτητων σας (και εμου βεβαια) ..

EDIT: Ξεχασα να γραψω πως τρωει 2 φορες τη μερα.. Κατι σαν πρωτοκολλο IF

Galthazar
27-03-12, 20:07
Πιο συγκεκριμενα σε αυτο που ελεγα πριν στα 100 γρ περιεχονται: 8 γρ πρωτεινες, 61 γρ υδατανθρακες εκ των οποιων 21 σακχαρα, 21 γρ λιπαρα εκ των οποιων 2,4 κορεσμενα, 7 γρ φυτικες ινες, 0,02 γρ νατριο. Επισης, ειναι πηγη σιδηρου, φωσφορου και βιταμινης Β1 (θειαμινης)

exkaliber
27-03-12, 20:12
^
ποικιλει αναλογα με την ποικιλια,απο μυπ εχει 70γρ υ/α



εγω χρησιμοποιω μονο βρωμη γτ ειναι οικονομικη,ποιοτικη και ευκολο να την φαω/πιω με το σεικερ






απ ντειτ

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/spam.gif




αυτο γτ πιαστηκε σαν σπαμ?
επανεφερα ενα θεμα που με ενδιεφερε πολυ εκεινη την εποχη

ηταν τοτε που ειχα πει στον γυμναστη στο γυμ εκεινο το φοβερο : εγω παιρνω και βρωμη μαζι με τα δημητριακα(μουσλι ετρωγα)
για να παρω την απαντηση οτι και η βρωμη δημητριακο ειναι :green:
ρεζιλι εγινα

eli_din3
27-03-12, 20:57
αμα δεν θελετε μουσλι μπορειτε να φατε τραγανες μπουκιες δημητριακων με βρωμη και ξηρους καρπους απο quaker. Πολυ καλυτερη επιλογη πιστευω και η γευση πανω κατω ιδια ειναι μονο που δεν εχει τα φρουτα. Και απο θρεπτικης αξιας να το παρεις εχω την εντυπωση συμφερει περισσοτερο.

ζαχαρη και λιπαρα.

Galthazar
27-03-12, 20:59
ζαχαρη και λιπαρα.

ο,τι και το μουσλι εχει

eli_din3
27-03-12, 21:01
ο,τι και το μουσλι εχει

το μουσλι που να βρει λιπαρα απο φρουτα και βρωμη?? αντε και καμια νιφαδα σικαλης.... εχει λιγα ρ..
επισης εχει μουσλι χωρις ζαχαρη!!!

μακαρι να ταν οι τραγανες μπουκιες βρωμης καλη επιλογη γιατι επαιρνε η αδερφη μου και τις τα τρωγα ολα :/
πεντανοστιμες....απλα.

Gianna
27-03-12, 21:11
το μουσλι που να βρει λιπαρα απο φρουτα και βρωμη?? αντε και καμια νιφαδα σικαλης.... εχει λιγα ρ..
επισης εχει μουσλι χωρις ζαχαρη!!!

μακαρι να ταν οι τραγανες μπουκιες βρωμης καλη επιλογη γιατι επαιρνε η αδερφη μου και τις τα τρωγα ολα :/
πεντανοστιμες....απλα.

Λιπαρά έχει κυρίως από ξηρούς καρπούς, ναι και βρώμη, νιφάδες κριθαριού κλπ. (η σίκαλη δεν έχει καθόλου λιπαρά σχεδόν). Το θέμα με το μούσλι δεν είναι τα λιπαρά, ίσα ίσα είναι καλά και λιγότερα σε απόλυτη τιμή από την σκέτη βρώμη (μιλάμε πάντα για μούσλι χωρίς ζάχαρη/πρόσθετα), το θέμα είναι τα σάκχαρα και το ότι μπορείς εύκολα (μιλάμε για κάτι λιχουδογουρουνάκια σαν του λόγου μου:P) να ξεφύγεις, να πάρεις το κουτάλι και να τα τσακίσεις, ενώ με σκέτη βρώμη/σίκαλη δύσκολο.... Ουσιαστικά μιλάμε για 2 -3 μάρκες που αξίζουν σε μούσλι. (Fytro και Φύση) και βέβαια πολύ απλά μπορεί ο καθένας να φτιάξει μόνος του την δική του παραλλαγή;)

eli_din3
27-03-12, 21:13
Λιπαρά έχει κυρίως από ξηρούς καρπούς, ναι και βρώμη, νιφάδες κριθαριού κλπ. (η σίκαλη δεν έχει καθόλου λιπαρά σχεδόν). Το θέμα με το μούσλι δεν είναι τα λιπαρά, ίσα ίσα είναι καλά και λιγότερα σε απόλυτη τιμή από την σκέτη βρώμη (μιλάμε πάντα για μούσλι χωρίς ζάχαρη/πρόσθετα), το θέμα είναι τα σάκχαρα και το ότι μπορείς εύκολα (μιλάμε για κάτι λιχουδογουρουνάκια σαν του λόγου μου:P) να ξεφύγεις, να πάρεις το κουτάλι και να τα τσακίσεις, ενώ με σκέτη βρώμη/σίκαλη δύσκολο.... Ουσιαστικά μιλάμε για 2 -3 μάρκες που αξίζουν σε μούσλι. (Fytro και Φύση) και βέβαια πολύ απλά μπορεί ο καθένας να φτιάξει μόνος του την δική του παραλλαγή;)

ακριβως..τα φυτρο πχ εχουν 2,7 λιπαρα στα 100 γρ και 7,5 σακχαρα στα 100 που ειναι απο τα φρουτα

Galthazar
27-03-12, 21:26
τα φρουτα εχουν σακχαρα. και οι νιφαδες βρωμη και ξηρους καρπους εχει. πανω κατω το ιδιο ειναι με το μουσλι σε διατροφικη αξια.