PDA

Επιστροφή στο Forum : 'Oγκος η μπα?



djforcegr
10-09-07, 18:02
γεια σας παιδια να σας ρωτησω εχω ξεκινησει γυμναστηριο εδω και μια βδομαδα ειμαι υψος 1.80 κιλα 89 εχω αρκετο σωματικο λιπος κυριος στην κοιλια να σας ρωτησω να παω για ογκο και το αλλο καλοκαιρι στεγνωμα η να ξεκινησω διαιτα απο τωρα να φυγουνε τα πολλα πολλα και μετα μπαινω ποιο καθαρα για ογκο? και να σας πω τρωω 4 τοστακια μαυρα ημερησιως εννοειται και αλλα φαγητα παραλληλα και πρωτεινη σας φαινονται πολλα?

Antonio
10-09-07, 18:12
θα πρότεινα να πάς για όγκο κάνοντας παράλληλα και αρκετή αερόβια (3 φορές την βδομάδα). Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=1493.
Όσο για την διατροφή σου τα στοιχεία που μας δίνεις είναι λίγα. Το οτι τρώς 4 τοστάκια την μέρα δεν λέει τπτ.Κι εγώ τρώω 2. Κάνω καλή διατροφή άραγε?? :bounce: :roll:
Δώσε μας το ημερίσιο πρόγραμμα της διατροφής σου για να σχολιάσουμε αναλόγος.

djforcegr
10-09-07, 18:18
θα πρότεινα να πάς για όγκο κάνοντας παράλληλα και αρκετή αερόβια (3 φορές την βδομάδα). Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=1493.
Όσο για την διατροφή σου τα στοιχεία που μας δίνεις είναι λίγα. Το οτι τρώς 4 τοστάκια την μέρα δεν λέει τπτ.Κι εγώ τρώω 2. Κάνω καλή διατροφή άραγε?? :bounce: :roll:
Δώσε μας το ημερίσιο πρόγραμμα της διατροφής σου για να σχολιάσουμε αναλόγος.

πρωι
τοννο με πατατα

μεσημερι
κρεας με ρυζι η πουρε η ψαρι

μετα το γυμναστηριο
πρωτεινη

μια ωρα μετα τοννο με πατατα η ρυζι

πριν το βραδυνο
τοστ με ασπραδια αυγο + σαλατα

πριν τον υπνο δυο σκουπ πρωτεινη

Antonio
10-09-07, 19:12
πρωι
τοννο με πατατα
Αν και είναι καλό διατροφικά πώς μπορείς και τρώς πρωινιάτικο τόνο??? :puke:
Επίσης όταν λές πρωί τι ώρα εννοείς?? Είναι σημαντικό για το 2ο γέυμα


μεσημερι
κρεας με ρυζι η πουρε η ψαρι
οκ


μετα το γυμναστηριο
πρωτεινη

θες και υδατάνθρακα εδω


μια ωρα μετα τοννο με πατατα η ρυζι
ωραίος


πριν το βραδυνο
τοστ με ασπραδια αυγο + σαλατα
λάθος ώρα διαλεξες για το τόστ. Εχει υδατάνθρακες το ψωμάκι τούς οποίους και χρειάζεσαι στο 1ο μισό της ημέρας.


πριν τον υπνο δυο σκουπ πρωτεινη

Μόνο αν είναι καζείνη

Επίσης χρειάζεσαι πολλά περισότερα λαχανικά-ίνες-δημητριακά ας μην τα ξεχνάμε κάνουν καλό και στην υγεία.
Τα λιπαρα σου δεν τα βλέπω και αυτά σε καλά επιπεδα.
το πρωινό πρέπει να επισημάνεις τι ώρα το τρώς.
Επείσηςε καλο είναι να γράψεις και ποσόστητες 8ερμίδες και ποσότητες διατροφικών στοιχείων(πρωτείνες υδατάνθρακες λίποι)
Και εφόσον δεν τρως φρούτα μια πολυβιταμίνη.
Αυτά από μένα.

Duke-Nukem
10-09-07, 19:14
Αν ξεκινήσεις από τώρα στέγνωμα μέχρι το καλοκαίρι δεν νομίζω να αντέξεις. Μπές στον όγκο τώρα εώς απρίλη και μετά ξεκινάς. Εννοίεται ότι όσο είσαι στον όγκο θα τρως αρκέτες και ποιοτικές ποσότητες αλλά δεν θα καταβροχθίζεις ότι σάβούρα βρεις μπροστά σου. Μην ξεχνάς ότι οι μυς είναι ο φούρνος που καίει λίπη. Τώρα για το τοπικό πάχος στην κοιλιά τα πράγματα να φύγει είναι δυσκολότερα αλλά όχι ακατόρθωτα. Όντος τόνο πως μπορείς το πρωί; :puke: Μετα την προπόνηση οποσδήποτε και υδατάνθρακες ! ! ! Το βράδυ βάλε κοτοπουλάκι ή κόκκινο κρέας. Τα τοστάκια άστα για την αρχή της μέρας

Playmobil
10-09-07, 22:38
Παίδες και εγώ τρώω τόνο πρωί πρωί με το που ξυπνάω και τον συνδιάζω σε ΚΑΘΕ γεύμα που κάνω και ποτέ δεν μου έφερε αναγούλα... Εννοείται τόνο σε νερό γιατί σε λάδι συμφωνώ , :puke:

Duke-Nukem
11-09-07, 01:58
Είναι θέμα συνήθιας πιστεύω