PDA

Επιστροφή στο Forum : Monster Mass (Cytosport)



Konstantinos.
14-10-10, 03:06
Γεια σας παιδια, εχει δοκιμασει κανεις αυτο το συμπλήρωμα;

http://img230.imageshack.us/img230/7889/4736monstermass450white.png

http://img29.imageshack.us/img29/66/monstermass.png

Ευχαριστω! :weights:

http://thumbnails20.imagebam.com/10204/1bebd0102030052.jpg (http://www.imagebam.com/image/1bebd0102030052) http://thumbnails24.imagebam.com/10204/2082cf102030059.jpg (http://www.imagebam.com/image/2082cf102030059)

leftis
29-05-11, 01:43
Κανείς??? Θα με ενδιέφερε και μένα!

sobral
29-05-11, 02:30
με μία μπλέντ πρωτείνη, ένα waxy, ένα cla (όχι απαραίτητο) και μία πολυβιταμίνη έχεις αυτό που θες.;) και σου κρατάει και πολύ παραπάνω. Επίσης πάρα πολύ χοληστερόλη και πολλά λιπαρά (κ μάλιστα saturated) το συγκεκριμένο!

vasilis123
31-05-11, 17:08
ρε μαγκες,ξερει κανεις αυτο το συμπλιρομα ( monster mass)?? την πηρα πρην 2 βδομαδες και κατι βλεπω σιγα σιγα...καποιος που την εχει δοκιμασει για καιρο να πει την γνωμη του??

gsisr
31-05-11, 20:15
τι βλεπεις;

vasilis123
31-05-11, 20:19
οτι γενικα μου δινει καποια ενεργεια που δεν την ειχα..!! αλλα θελω κιλα,την εχεισ δοκιμασει την κσερεις.??γτ θελω ν μαθω αν ακσιζει ν την συνεχισω...

gsisr
01-06-11, 15:35
όχι φίλε μου δε την έχω δοκιμάσει αλλά είναι κλασική πρωτείνη όγκου...σαν υ/α έχει μαλτοδεξτρίνη και waxy αλλά δε λέει ποσότητες...μη τις προτιμάς γενικά τις όγκου εκτός κι αν είσαι πολύ αδύνατος και δε παίρνεις εύκολα κιλά..κυρίως σε βάζουν κιλά στη κοιλιά..τώρα για τη δύναμη που λες αν έχεις φτιάξει τη διατροφή σου λογικό να έχεις περισσότερη ενέργεια...αν ήταν muscletech θ σ λεγα ότι είναι η κρεατίνη..

vasilis123
01-06-11, 18:15
το θεμα ομως ειναι οτι θελω ν παρω κιλα καταλαβες...ειμαι 61 και θελω ν φτασω στα 72-73........δεν νομιζω ν τα παρω στην κιλια...γτ λιωνω στους κυλιακους......τωρα δεν κσερω κιλας......εχω και φοτο στο προφιλ μ,δεν με λεσ και στεκα..:P

gsisr
01-06-11, 18:30
φίλε έχεις πολύ καλή βάση για μένα! μην τη χαλάσεις με ένα τέτοιο προιόν! και δε μιλάω για το συγκεκριμένο αλλά γενικά για τις πρωτείνες όγκου! για μένα αν καταφέρεις να βάλεις τα κιλά τρώγοντας καθαρά θα πετύχεις πολύ καλό αποτέλεσμα! αν βέβαια επιμένεις τελείωσε το κουτί και η αμέσως επόμενη λύση είναι να πάρεις μια πρωτείνη και ένα υ/α βλέπε waxymaize και να τα συνδυάζεις μαζί όταν πρέπει. και πιο οικονομικά θα σου βγει και πιο καθαρά. από κει και πέρα δε συγκρίνεται με το καλό φαί τπτ απ αυτά...

edit: τώρα είδα τη δόση..βασικά πολύ πιο οικονομικά θα σου βγει αν κάνεις το παραπάνω που σου πα!!!!

vasilis123
02-06-11, 00:03
ναι ενταξει,γενικα γυμναζομαι δεν το αφηνω.....!! οταν λες protein ?? για whey λες?? και τι αλλο μου ειπες..?? ογκο θελω ομως ν μου δοσει.......!!!!κιλα,και γενικα να ανοιξω στην πλατη,να παρω στα χερια και αλλο,και στο στιθος..!!σε ευχαριστω παντοσ.......απλα και η διατροφη μ,δεν ειναι και σταθερη.. ¨( διλ δεν τρωω και πολι καταλαβες....για αυτο περνω και αυτο το συμπλιρομα για να με βωηθισει με το φαει,επιδι δεν εχω και καλη διατροφη....glyco-maize λες?

Kaloutsikos
02-06-11, 00:26
ναι ενταξει,γενικα γυμναζομαι δεν το αφηνω.....!! οταν λες protein ?? για whey λες?? και τι αλλο μου ειπες..?? ογκο θελω ομως ν μου δοσει.......!!!!κιλα,και γενικα να ανοιξω στην πλατη,να παρω στα χερια και αλλο,και στο στιθος..!!σε ευχαριστω παντοσ.......απλα και η διατροφη μ,δεν ειναι και σταθερη.. ¨( διλ δεν τρωω και πολι καταλαβες....για αυτο περνω και αυτο το συμπλιρομα για να με βωηθισει με το φαει,επιδι δεν εχω και καλη διατροφη....

Nαί για whey εννοεί το παλικάρι,
το waxy maize που σου είπα είναι υδατάνθρακας πολύ γρήγορης απορρόφησης,
και τον παίρνουμε για μετά το γυμναστήριο.

Για να κάνεις πλάτες, χέρια, στήθος, που θες η διατροφή με την σκληρή προπόνηση
θα σε βοηθήσει καλύτερα πάρα το master mass.

gsisr
02-06-11, 00:33
δυστυχώς εαν δεν κάνεις μια καθαρή διατροφή με πολλές θερμίδες και σκληρη προπόνηση δε θα βάλεις όγκο...η πρωτείνη που λες θα σου βάλει λίπος...μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις αν θέλεις για αντικατάσταση ενός γεύματος αυτό είναι το νόημα αυτής τη πρωτείνης αν δε μπορείς να φας κτ στέρεο τουλάχιστον να μη το χάσεις...

vasilis123
02-06-11, 16:44
το κσερω αυτο για το συμπλιρομα,για αυτο το εχω γιατι δεν ειμαι και πολι fun του φαγητου...και πεινω το monster οταν δεν τρωω πολι στα καπακια,και μετα την γυμναστικη..οσο ν ειναι κατι θα μ δοσει παραπανω απο το φαγητο..οσο για το λυποσ το καιω απο την γυμναστικη πιστευω.αλλα για το waxy maize το επσαξα και θα παρω,γτ ο υδατανθρακας ειναι πολι καλοσ εχω ακουσει...εχω ακουσει κιολας αντη ν πινεις protein (ογκου) να παρεις μια καλη whey και βρομη,και να τα σινδιαζεις μονο σ..!!βρομη απο το super market να την κανεισ σκονη και να παιζεις και με τα 2.......τι λετε.? και γενικα εγω της διατροφης δεν ειμαι και πολι..αλλα προσεχω τι τροω παντα..και γενικα οτι βρησκω το σαβουριαζω..οχι σοκολατες και μλκιες ομως....γενικα κοιταω να τροω φαει οσο ποιο σιντομα γινετε απο την ωρα που εχω φαει το προηγουμενο....γιατι οπωσ ειπα θελω κιλα..!!!

gsisr
02-06-11, 17:16
με τη βρώμη είναι ακόμα καλύτερα τη κάνεις σκόνη θρυματίζεις και κάνα αμύγδαλο και τα πετάς όλα μαζί μεσα στη whey και έτοιμο το γεύμα. το θέμα έιναι ότι στον όγκο λίπος πέρνουμε ότι προπόνηση και να κάνουμε! μία δόση απ αυτό το πράμα έχει παραπάνω λιπαρά απο μια κουταλιά λάδι!

vasilis123
02-06-11, 17:30
κατι τετοιο θα κανω μ βρομη μαλλον...θα το ψαξω και θα δω......θα δικσει....θελω ν παω 70 κιλαα γαμωω.....και περνω πολι δυσκολα κιλα.....!!!!

gsisr
02-06-11, 17:51
θα πας μην αγχώνεσαι. άμα έμπαινες στο κόπο να κάνεις μια αναλυτική διατροφή θ σ βοηθούσε

vasilis123
02-06-11, 19:04
αυτο ειναι το θεμα,οτι με το φαει δεν τα παω και τοσο καλα..ιδικα το πρωι,δεν μπορω να τροω..δεν κσερω δεν κατεβενει και πολι φαει..!!!!

gsisr
02-06-11, 19:37
για το πρωινό θα συμφωνήσω ότι και γω δε μπορώ να φάω 8 ασπράδια. έχεις δοκιμάσει να βάλεις σ ενα μπολ βρώμη γάλα και whey(σοκολάτα η γεύση που σου αρέσει);εγώ αυτο κάνω!

vasilis123
02-06-11, 19:47
σωστος.. :thumbup: τιποτα θα περιμενω να τελειωσει η monster mass και θα παω ν παρω,μια whey καλη και βρομη και θα την συνδιαζω οπως χριαζετε...!!! το μονο σωστο..αλλα δεν κσερω ομως μετα ποσο προτεινη θα πρεπει να παρω την ημερα..γιατι και θα πεινω με συμπλιρομα προτεινη,και θα περνω απο τις τροφες..........

gsisr
02-06-11, 20:31
αναλόγως τα άλιπα κιλά σου επί 2 με 2,5γραμμάρια. γύρω στα 130γρ υψηλής βιολογικής αξίας πρωτείνης είναι μια χαρά για σένα πιστέυω:thumbup:

rodvailer7
07-06-11, 01:23
καλησπερα παιδια...χρειαζομαι τη γνωμη σας καθως εχω ενα θεματακι....εδω κ 4 μηνες παιρνω τη monster mass της cytosport...ειμαι 1.88 κ 72kg(κανω 8 μηνεσ γυμναστηριο)...οπως καταλαβαινεται τη πηρα για να ανεβασω κιλα...το πρωτο μηνα ειδα πολυ καλα αποτελεσματα κ πηρα 2-3 κιλα...τουσ επομενους μηνες ομως δεν ανεβασα κιλα κ μη σας πω οτι επεσα κιολλας....τα γευματα μου παραμενουν ιδια με το πρωτο μηνα οσο μπορω να υπολογισω...ελεγα να αλλαξω προτεινη αλλα ακουω απο φιλους οτι ειναι απ της καλυτερες κ οικονομικη...δεν ξερω τι φταιει...ισως τη σταματησω γιατι θα ειναι τσαμπα λεφτα...μηπως να παρω καποιο αλλο συμπληρωμα καποιο συνδιασμο??ακουω γνωμες κ ευχαριστω εκ των προτερων :)

rodvailer7
07-06-11, 01:31
http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/monster_mass_.jpg

t.s.t
07-06-11, 01:37
:welcome:
μηπως ανεβασες την ενταση της προπονησεις σου?

sobral
07-06-11, 01:41
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11097-Monster-Mass-(Cytosport)

υπάρχει ήδη θέμα για την συγκεκριμένη πρωτείνη. Δες εδώ ότι πληροφορίες θές σχετικά με αυτή.;)

gsisr
07-06-11, 22:59
50γρ πρωτείνη έχουν τα 150 γρ συνιστώμενης δόσης προϊόντος και όχι όλο το κουτι...

rodvailer7
08-06-11, 16:01
ναι τα 4 scoop σου δινουν 50 γρ οχι ολος ο κουβας...αλλα κυριως υδαταν8ρακα κ ζαχαρη εχουν οι ογκου μεσα...σιγουρα εχω ανεβασει τις προπονησεις μου απλα,ποσο φαι να τρωω....κεικ με γαλα το πρωι + τη πρωτεινη,μετα κανα σαντουιτσς,μετα μεσημεριανο,αργοτερα φρουτα η κατι αλλο που 8α βρς στο ψυγειο,μετα γυμναστηριο πρωτεινη κ μετα βραδυνο...ποσο να φας...κ στο τελος δε θα μενει για τους αλλους φαι μεσα στο σπιτι :P

sobral
10-06-11, 00:26
http://www.monstermilk.com/product-info/media/images/monster-mass-supp.jpg

η νέα σύσταση. αν και εξακολουθώ να μην πάω τις φόρμουλες όγκου, έχει σαφή βελτίωση σε σχέση με την προηγούμενη.:thumbup:

gsisr
10-06-11, 01:48
αρκετά καλή βελτίωση η cytosport...

Blast
11-01-12, 10:35
Την πήρα σε γεύση βανίλια, πολύ καλή...

Aristosdem
18-10-12, 21:06
Με 2 γραμαρια γλουταμινη στα 4 σκουπ δεν ειναι πολυ λιγο για τισ αναγες μας ?

Aristosdem
20-10-12, 02:15
Με 2 γραμαρια γλουταμινη στα 4 σκουπ δεν ειναι πολυ λιγο για τισ αναγες μας ?


Μπορει καπιος να μου απαντισει?????:unsure:

vaggos@
20-10-12, 15:01
απο οτι λενε οσοι δοκιμασαν γλουταμινη δεν κανει τιποτα αρα μην σκας ...απο λευκινη παντως που την χρειαζεσαι εχει καλη ποσοτητα

Aristosdem
20-10-12, 21:01
Tiν χρησιμοποιω εδω και μια εβδομαδα η γευση τις δεν πεζετε (vanilla creme) και η τιμη τις σχετικα καλη. Βαζω 2 scoop αντι 4 που λεει η ετικετα και ετσι περνω 300 θερμιδες - 37g υδατάνθρακα - 25g πρωτεινη - Πιστευω ειναι καλες δοσολογιες και ελπιζω να με ανεβασει 1 με 2 κυλα xoρις να μου βαλει λίπος στην κοιλιά .. Μεχρι τωρα επινα Οptimun 100% whey...και ιδα ελαχιση διαφορα... Τα λεω καλα??

beefmeup
21-10-12, 11:37
καλα τα λες...:thumbup:

Stat59
10-12-12, 01:47
την χρησιμοποίησα για 1 μήνα , με αναλογα σωστη διατροφη με βοήθησε και εβαλα 1μισι κιλο το οποίο εχασα μετα απο τον πυρετο 5 ημερων :p παντως τελεια γευση / διαλυτότητα

COBRA_STYLE
10-12-12, 01:55
αρα απο ολο το κουτι,εν τελει εμεινε μονο η γευση και η διαλυτοτητα,καλο:turtle::turtle::green:

Stat59
10-12-12, 18:28
καπως ετσι :P ( πολυ υψηλη χοληστερόλη 125mg /serving)

cuntface
12-12-12, 19:17
αν ειχε και κρεατινη μεσα θα τανε μπομπα καλα αφτο το φτιαχνης περνειςς μια

Aristosdem
25-10-13, 01:30
Την αγορασα ξανα σημερα, καλη η τιμη τις μπορω να πω. Την επερνα και περσι και ειχα βαλει 3kg (καταναλωσα 4 κουβαδες)........:bodybuilder2:

kickboxerhk
29-10-13, 23:19
73987 73988 πως σας φαινεται αυτη;