PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή στο βραδυνό



djforcegr
18-09-07, 17:29
ρε παιδια να σας ρωτησω σημερα εχω ρυζι βραδυνο με κοτοπουλο και το εκανα τοννακι με μπιζελι και καροτο παιζει προβλημα? και επισης εκανα αλλο ενα το ιδιο γευμα για ποιο μετα γιατι θα αργησω να κοιμηθω η μηπως ειναι αργα για υδατανθρακα τετοια ωρα? εννοω μετα της 12. ευχαριστω!

gpol
18-09-07, 17:37
Βασικα αφαιρεσες πολλους υδατανθρακες. Αν εχει προηγηθει προπονηση λιγες ωρες πριν, δεν ειναι καλο. Προτεινω να εχεις τουλαχιστον 2 γευματα με υδατανθρακα μετα την προπονηση αν πας για ογκο (περα απο το μεταπροπονητικο ροφημα)

djforcegr
18-09-07, 17:40
Βασικα αφαιρεσες πολλους υδατανθρακες. Αν εχει προηγηθει προπονηση λιγες ωρες πριν, δεν ειναι καλο. Προτεινω να εχεις τουλαχιστον 2 γευματα με υδατανθρακα μετα την προπονηση αν πας για ογκο (περα απο το μεταπροπονητικο ροφημα)


μετα την προπονηση μου εχει τοστ με γαλοπουλα και υδατανθρακες και μετα απο τρεις ωρες μου εχει κοτοπουλο με ρυζι

εγω ειπα να το κανω τοννο με μπιζελι για σημερα και το βραδυ ποιο αργα το ιδιο παιζει προβλημα ετσι? τι να φαω λες βραδυ βραδυ? για ογκο ειμαι

gpol
18-09-07, 17:57
Μπερδευτηκα λιγο ετσι οπως τα εγραψες :) Οπως σου ειπα προτεινω μετα την προπονηση να εχεις τουλαχιστον 2 γευματα με υδατανθρακα περα απο μεταπρονητικο ροφημα. Αν το κανεις αυτο μετα μπορεις να φας αυτο που προτεινεις, δηλαδη γευμα χωρις υδατανθρακα, με προτιμηση γευμα με πρωτεινη+λιπος