PDA

Επιστροφή στο Forum : συμπληρώματα για όγκο σε ανηλικους



gruploader
24-02-06, 15:44
γεια σας παιδιά...είμαι 16 ετών και κάνω εδώ και 1.5 χρόνο γυμναστήριο...άρχισα κάνοντας πρόγραμμα για γράμμωση και έχασα 13 κιλά...μετά από εκεί από τον σεμπτέμβρη κάνω πρόγραμμα για όγκο αλλα βλέπω ότι τον τελευταίο καιρό περνώ ελάχιστα...γίαυτό θέλω να πάρω κάποια συμπληρώματα διατροφής..ρώτησα κάποιους εδώ και πείρα τα:
EAS - Mass Factor™ (http://www.eles.gr/product.asp?id=47)
[url=http://www.eles.gr/product.asp?id=14]EAS - BetaGen

ice-man
24-02-06, 22:57
gruploader kalosirthes sto forum. oson afora tis erotisis sou gia ta simpliromata pou aneferes genika oi proteini kai oi kreatini den einai epivlaves sto organismo akomi oute kai stin ilikia pou ise . toulaxiston gia tin proteini einai endaxi na katanalonis kanonikes posotites. oson afora tin kreatini ta ipolipa pedia tou forum pou exoun perisoteres gnosis tha sou poun an prepi na pernis ligori dosi apo ena enilika.
gia tin mass factor ego tin dokimasa kai ime eyxaristimenos tin betagen oxi

Muscleboss
25-02-06, 02:00
gruploader,

xrisimopoise tin porteini pou anafereis afova. den yparxei kanenas periorismos gia thema ilikias.

sxetika me to deytero sympliroma, se esena tha synistousa mia apli monoydriki creatini.

Muscleboss

gruploader
25-02-06, 03:09
gruploader,

xrisimopoise tin porteini pou anafereis afova. den yparxei kanenas periorismos gia thema ilikias.

sxetika me to deytero sympliroma, se esena tha synistousa mia apli monoydriki creatini.

Muscleboss
μια κρεατίνη σαν και αυτή(Phosphagen™ HP) (http://www.eles.gr/product.asp?id=13) δηλαδή?
η προτείνεται μου κάποια καλύτερη αν ξέρετε..

Muscleboss
27-02-06, 02:01
de tha sou proteino sygkerimeni kreatini (an thelei kapoios allos filos mporei na to kanei), apla sou leo na koitaxeis gia kapoia apli monoydatiki pou na min periexei ydatanthrakes. kai pio oikonomika tha sou erthei kai kaliteri xrisi tha tis kaneis prosthetontas esy tous ydatanthrakes sti metaproponitiki diatrofi.

Muscleboss

gruploader
27-02-06, 14:18
de tha sou proteino sygkerimeni kreatini (an thelei kapoios allos filos mporei na to kanei), apla sou leo na koitaxeis gia kapoia apli monoydatiki pou na min periexei ydatanthrakes. kai pio oikonomika tha sou erthei kai kaliteri xrisi tha tis kaneis prosthetontas esy tous ydatanthrakes sti metaproponitiki diatrofi.

Muscleboss
kalos...par'ola afta....
epeidh thelw ogo...h prwteinh kai h kreatinh einai kalos syndiasmos...
h tha htan kalhtera na eperna aminoksea bcaa?
opws afta: (deleted by mod)

Muscleboss
28-02-06, 02:03
meine me proteini kai kreatini.
pare ena proion to opoio anagrafei oti periexei kathari monoydatiki kreatini... kathe etairia sympliromaton exei tetoia kreatini. de thelei poly skepsi._

Muscleboss

gruploader
03-04-06, 15:52
meine me proteini kai kreatini.
pare ena proion to opoio anagrafei oti periexei kathari monoydatiki kreatini... kathe etairia sympliromaton exei tetoia kreatini. de thelei poly skepsi._

Muscleboss
kalos efxaristw.....

BIG THANOS
06-06-06, 22:18
Egw tha sou protina tin: MUSCLE & SIZE PROGAIN.EGW EIMAI 15 KAI eNA SOU LEW.
SE 2 EVDOMADES PIRA 4 KILA!!!!!

muaythaispirit
07-06-06, 01:01
ayto isos exei na kanei me tin analogia ydatantrakon proteinis pou exei kathe proion!to mass factor exei analogia sta 100g 33g prot 56 ydat pou simainei oti kalupteis pio eukola kai tis anagkes sou se proteini!mia proteini me pio poly udat tha sou valei pio polla kila logo perisoteron thermidon pou tha perneis alla isos sou valei kai pio poly lipos an kai se periodo ogkou isos ayto na einai anapofeukto!einai stin krisi tou kathenos to mass factor fraoula einai i pio geustiki proteini pou exo piei!to betagen se mena den doulepse kala otan to dokimasa psaxou se kati allo kalutera sto mellon...

theodore_tsi
07-06-06, 01:33
gia prointa prwteinis k kreatinis tis optimum nutrition ti exete na peite???

muaythaispirit
07-06-06, 21:16
tin kreatini den tin exo dokimasei i proteines tis omos kai alla proionta tis einai kala..

billys15
29-07-06, 14:07
παιδες κι εγω ειμαι 15 και απ'οτι καταλαβα μπορω να παιρνω πρωτεινη και κρεατινη αφοβα ετσι? ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!!

Gasturb
29-07-06, 16:17
παιδες κι εγω ειμαι 15 και απ'οτι καταλαβα μπορω να παιρνω πρωτεινη και κρεατινη αφοβα ετσι? ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!!
Billias logw ths hlikias sou gia whey protein go ahead gia fat burner me tosh xhmeia mesa tous den tha elega na xekinhseis k gia thn kreatinh:

'Because of unknown health risks, children and adolescents under age 18 and women who are pregnant or nursing should never take creatine supplements.'

billys15
29-07-06, 16:25
gasturb mipws ksereis apo pou mporo na agoraso whey? p.x. kanena magazi i kana site?

Gasturb
29-07-06, 16:29
gasturb mipws ksereis apo pou mporo na agoraso whey? p.x. kanena magazi i kana site?
Tha sou steilw private mhnyma me links

billys15
30-07-06, 20:04
paidia ti einai to ounce? ekei pou leei p.x. "4-5 ounces of water........" poso ennoei?

Gasturb
30-07-06, 20:13
paidia ti einai to ounce? ekei pou leei p.x. "4-5 ounces of water........" poso ennoei?

1 US fluid ounces = 29.5735297 ml

Alla egw me kathe dosh (eite 1 eite 2 scoops) vazw konta sta 550 ml nero, mias k ta 150 h 300 ml pou leei einai liga gia mena. Nero parapanw einai kalo kanei ;)

billys15
30-07-06, 20:49
thanx gasturb

manos13235432
19-05-17, 20:08
γεια σας ειμαι 17 χρονων 1,80 υψος 70 κιλα δεν ειμαι ουτε χοντρος ουτε λεπτος κανονικος ... επεζα 6 χρονια ποδοσφαιρο σε ομαδα ... τελοσπαντων θα ηθελα να αποκτησω ογκο να φουσκοσω λιγακι καταρχας η κρεατινη ειναι επιβλαβης για τον οργανισμο μου καλω θα ηταν να περιμενω να παω 18 και μετα να παρω? θα μου βγαλει κανα προβλημα υγειας? και ποια θεωρειται ειναι καλη για την ηλικια μου?

Ioannis Duff
20-05-17, 14:13
Οχι φιλε η κρεατινη παρολο την αποψη της κοινωνιας σε φυσιολογικες ποσοτητες δεν ειναι επιβλαβης για τον οργανισμο σου. Ειχα το ιδιο σωματοτυπο οταν αρχισα - πιστευω οτι αν θες ογκο σε αυτην την φαση πρεπει να γυμναζεσαι τακτικα και να παιρνεις επαρκη πρωτεινη κατα την διαρκεια της ημερας. Η κρεατινη δεν ειναι μαγικη, σου δινει ενα boost στην μυικη αντοχη και βοηθαει στην αναρρωση. Η πρωτεινη απο την αλλη αν λειπει απο την διατροφη σου οσο και να παλευεις δεν θα δεις ογκο. Γενικα οσων αφορα το ειδος της κρεατινης προτεινω παντα μονουδρικη - ειναι το πρωτο ειδος κρεατινης που βγηκε στην αγορα και το 90% των ερευνων επι του θεματος ειναι σε αυτην. Οι αλλες ειναι λιγο αγνωστη περιοχη αυτην την στιγμη. Μια καλη μαρκα για κρεατινη ειναι η Inkospor την χρησιμοποιω αυτην την στιγμη. Ποιοτικη, ξηγημενη και εχει και δοσομετρητη.

jjohny
20-05-17, 14:43
γεια σας ειμαι 17 χρονων 1,80 υψος 70 κιλα δεν ειμαι ουτε χοντρος ουτε λεπτος κανονικος ... επεζα 6 χρονια ποδοσφαιρο σε ομαδα ... τελοσπαντων θα ηθελα να αποκτησω ογκο να φουσκοσω λιγακι καταρχας η κρεατινη ειναι επιβλαβης για τον οργανισμο μου καλω θα ηταν να περιμενω να παω 18 και μετα να παρω? θα μου βγαλει κανα προβλημα υγειας? και ποια θεωρειται ειναι καλη για την ηλικια μου?

Καλησπέρα. Δεν θα σ κανει τίποτα κακό αλλά δεν νομιζω οτι σου χρειαζεται. Κάνε βάρη φάε καθαρά με καλούς υδατάνθρακες και ποιοτική πρωτεΐνη και θα έρθουν όλα. Αργότερα για ενα έξτρα boost την βάζεις.

Δικεφαλος
20-05-17, 16:25
γεια σας ειμαι 17 χρονων 1,80 υψος 70 κιλα δεν ειμαι ουτε χοντρος ουτε λεπτος κανονικος ... επεζα 6 χρονια ποδοσφαιρο σε ομαδα ... τελοσπαντων θα ηθελα να αποκτησω ογκο να φουσκοσω λιγακι καταρχας η κρεατινη ειναι επιβλαβης για τον οργανισμο μου καλω θα ηταν να περιμενω να παω 18 και μετα να παρω? θα μου βγαλει κανα προβλημα υγειας? και ποια θεωρειται ειναι καλη για την ηλικια μου?

καλησπερα και απο μενα φιλε! η κρεατινη δε θα σου κανει κανεναν απολυτως κακο το αντιθετο μαλιστα ειναι το πιο πολυμελετημενο συμπληρωμα διατροφης που υπαρχει! η ηλικια για μενα δεν παιζει ρολο σημαντικο τουλαχιστον οσο η προπονητικη εμπειρια στο σταδιο που εισαι μπορεις να δεις τα αποτελεσματα που θες με ενα καλο διατροφικο πλανο πλουσιο σε πρωτεινες υδατανθρακες και καλα λιπαρα αυτο στην ουσια θα σου δωσει τον ογκο που θες ! βαζεις μια πρωτεινουλα καθαρη η ογκου αν θες και εισαι πενα ! κρατα την κρεατινη για οταν φτασεις σε πλατο! τωρα αν θες οπωςσδηποτε να παρεις η μονουδρικη ειναι καλη για αρχη μετα βλεπεις και αλλα

Vaggelis17
25-01-18, 23:33
Γεια σας παιδια ειμαι 16 ετων και θελω να παρω πρωτεινη διοτι τα γευματα μου δεν μου παρεχουν τα απαραιτητα γραμμαρια .Τι ειδους πρωτεινη μου προτειναιτε να απαντησει καποιος που ξερει.Ευχαριστω

Δημητρης 1924
26-01-18, 12:49
Γεια σας παιδια ειμαι 16 ετων και θελω να παρω πρωτεινη διοτι τα γευματα μου δεν μου παρεχουν τα απαραιτητα γραμμαρια .Τι ειδους πρωτεινη μου προτειναιτε να απαντησει καποιος που ξερει.Ευχαριστω

Γράψε την διατροφη σου στην αντίστοιχη ενότητα ( Διατροφη)γιατι όπως λες δεν παίρνεις τα απαραίτητα γραμμάρια πρωτεΐνης και αφού δούμε τι τρως τοτε το συζητάμε για συμπληρωμα.

Δεν ειμαι κατα των συμπληρωμάτων ουτε λέω πως δεν χρειάζεται να παρεις,αλλα πρωτα να δούμε την διατροφη σου.