PDA

Επιστροφή στο Forum : Bραδυνό φαγητό



djforcegr
20-09-07, 22:06
παιδια βραδυνο φαγητο εχο τοννο + 5 ασπραδια + ρυζι 150 γραμμαρια μπασματι
αυτο το τρωω κατα της 11 και 3 η ωρα πριν τον υπνο τρωω ενα cottage cheese ειναι καλα? γιατι λενε οτι το βραδυ μην τρωω υδατανθρακα και λοιπα....

pikolo
20-09-07, 22:40
ναι αλλα το βραδυ χρειαζεσαι και λιπος.....που ναι τα λιπαρα?

billys15
20-09-07, 22:53
150gr ρυζι ειναι πολλα νομιζω.Καντα γυρω στα 100-110.Αυτο για τους υδατανθρακες το βραδυ ισχυει,αν φας πολλους κατι αποθηκευεται και ως λιπος,αλλα δεν μας νοιαζει γιατι ειμαστε σε ογκο και προσπαθουμε να πρηστουμε,ετσι? 8) :P Αφου εχεις ενα 3ωρο οπως λες πριν πεσεις στο κρεββατι πιστευω οτι μειωνεται ο "κινδυνος".

Και κατι αλλο,ξερω οτι ψαρι με αυγο δεν "παει".Πως τα συνδιαζεις? :).Προσεχε παντως να μην σου βγαλει τιποτα συμπτωματα δηλητηριασης..

Muscleboss
21-09-07, 12:16
Μείωσε τον υδατάνθρακά σου.... όπως λέει ο billy είναι πολύς. Έχεις όλη τη μέρα σου να τροφοδοτήσεις το σώμα σου με την απαραίτητη ενέργεια.... με εξαίαρεση την περίπτωση που εργάζεσαι βράδυ, 11 η ώρα είναι ήδη αργά για υδατάνθρακες.

ΜΒ

djforcegr
21-09-07, 13:42
Μείωσε τον υδατάνθρακά σου.... όπως λέει ο billy είναι πολύς. Έχεις όλη τη μέρα σου να τροφοδοτήσεις το σώμα σου με την απαραίτητη ενέργεια.... με εξαίαρεση την περίπτωση που εργάζεσαι βράδυ, 11 η ώρα είναι ήδη αργά για υδατάνθρακες.

ΜΒ

ok boss you make the rules you know it :)
το βραδυνο τοτε στις 11 θα το κανω τοννο με σαλατα και μια κουταλια λαδι ελαιολαδο
για το cottage cheese κεσεδακι πριν τον υπνο ειναι καλα?
και αν μπορεις δες και το τοπικ μου που λεει το ξαναλλαξα δειτε το αξιζει?
να μου πεις τι να αλλαξω πλζ

Gasturb
21-09-07, 14:58
το βραδυνο τοτε στις 11 θα το κανω τοννο με σαλατα και μια κουταλια λαδι ελαιολαδο
Correct


για το cottage κεσεδακι πριν τον υπνο ειναι καλα?
Nαι (αν κ δεν ξέρω πόσα γρ είναι) αλλα συνδιασέτο με whey κ EFA

Gt