PDA

Επιστροφή στο Forum : Resource Instant Protein (Nestle)



kleiza7
25-10-10, 03:45
παιδια μιας και δεν εχω δοκιμασει καποια πρωτεινη περα απο την καθαρη isopure ειπα να δοκιμασω την resource instant protein nestle που αγορασα απο φαρμακειο σαν συμπληρωμα διατροφης πριν ή/και μετα το Gym.
η αναλογια της σε γραμμαρια πρωτεινης ειναι ΙΔΙΑ με της isorupe zero carb.
ειναι προφανως καθαρη πρωτεινη ορου γαλακτος. κατι σαν την protifar plus ΑΛΛΑ σε πολυ καλυτερη τιμη.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17134&stc=1&d=1287989267

22ευρω τα 400γρ-------------------------------->55 το κιλο.
ενω η protifar plus 17,5 ta 225 gr.-----------> 78 το κιλο
δεν ειναι λιγα αλλα αν υποθεσουμε οτι για την isopure zero carb ειχα δωσει στο καταστημα καμια 60αρια και οτι μεσω ιντερνετ εχει 48, ειναι αυτο που λεμε μια η αλλη.

το θεμα ειναι οτι, γυμναστηριακα επιτυγχανουν τα ιδια αποτελεσματα? δηλαδη τρεφουν το σωμα μας μετα την ασκηση κατα τον ιδιο τροπο? επειδη με την isopure ειχα δει αποτελεσμα ΑΜΕΣΑ και με γλικανε... και οι 2 καθαρες ειναι, απλα προτιμησα να αγορασω απο φαρμακειο αυτη τη φορα για να γλιτωσω τις (ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ) βλαβερες ουσιες γευσης και περισσοτερης χημειας.

ποια ειναι η αποψη σας?

Eddie
25-10-10, 11:37
Εγω προσωπικα δε θα επαιρνα τιποτα απ την εν λογω εταιρια..

Μετα τα τερατα που ειχε κανεις με τις δηθεν δωρεες δημητριακων στα παιδια της Αφρικης που στο τελος αποδειχθηκαν ληγμενα μετα τον θανατο πολλων παιδιων,δε την εμπιστευομαι.Μακρια απο μενα..

Εκτος και εαν επειδη ειναι φαρμακευτικη παιρναει ειδικους ελεγχους ωστε να ειμαστε σιγουροι οτι μιλαμε για καθαρο προιον.

kleiza7
25-10-10, 14:20
Εγω προσωπικα δε θα επαιρνα τιποτα απ την εν λογω εταιρια..

Μετα τα τερατα που ειχε κανεις με τις δηθεν δωρεες δημητριακων στα παιδια της Αφρικης που στο τελος αποδειχθηκαν ληγμενα μετα τον θανατο πολλων παιδιων,δε την εμπιστευομαι.Μακρια απο μενα..

Εκτος και εαν επειδη ειναι φαρμακευτικη παιρναει ειδικους ελεγχους ωστε να ειμαστε σιγουροι οτι μιλαμε για καθαρο προιον.

Αυτο που λες δεν το γνωριζα.. σιγουρα θα εκανα το μποικοταζ μου αν ειχε φτασει αυτο στα αυτια μου.

Hercules
25-10-10, 15:14
Εγω προσωπικα δε θα επαιρνα τιποτα απ την εν λογω εταιρια..

Μετα τα τερατα που ειχε κανεις με τις δηθεν δωρεες δημητριακων στα παιδια της Αφρικης που στο τελος αποδειχθηκαν ληγμενα μετα τον θανατο πολλων παιδιων,δε την εμπιστευομαι.Μακρια απο μενα..

Εκτος και εαν επειδη ειναι φαρμακευτικη παιρναει ειδικους ελεγχους ωστε να ειμαστε σιγουροι οτι μιλαμε για καθαρο προιον.

τι ειχε γινει???

Eddie
25-10-10, 15:25
τι ειχε γινει???

Αφου εξηγησα πιο πανω.Ειχε δωσει πολυ μεγαλη ποσοτητα δημητριακων και γαλακτος αν δε κανω λαθος ως φιλανθρωπικη βοηθεια αλλα τα προιοντα που εστειλε αποδειχθηκαν σκαρτα.

Το διαβασα πριν 7-8 χρονια αν δε κανω λαθος σε περιοδικο.