PDA

Επιστροφή στο Forum : Mήπως τρώω πολλά?



djforcegr
24-09-07, 11:23
ξεκινησα να κανω ογκο 88 κιλα πριν δυο βδομαδες ξεκινησα με αρκετο λιπος αλλα λεω δεν πειραζει οτι παρω τωρα και μετα κατ ^^

λοιπον να σας πω τι τρωω πανω κατω να μου πειτε αν ειναι πολλα
καταρχην ειμαι 88 κιλα και 1.80 υψος

ξεκιναω το πρωι με ενα τοστ μαυρο με 4 φετες γαλοπουλα + 4 φετες τυρι λαιτ
+ 100 γραμμαρια βρωμη αν δεν φαω τοστ θα ποιο δυο σκουπ πρωτεινη

σνακ η δυο τοστ με γαλοπουλα και τυρι η τοννο με μπασματι

μεσημεριανο
κρεας οτιδηποτε με ρυζι

μετα το γυμναστηριο εχω ενα μιση σκουπ πρωτεινη με μια κουταλια γλυκοζη

μια ωρα μετα τρωω ενα τοστ με γαλοπουλα και τυρι + 50 γραμμαρια βρωμη

πριν το βραδυνο εχω ρυζι μπασματι με τοννο

και βραδυνο εχω τοννο με σαλατα

καπως ετσι ειναι το προγραμμα της ημερας μου απλα οποτε δεν εχω τοννο και λοιπα βρισκω αλλη καθαρη πρωτεινη

νιωθω πρησμενος και η κοιλια μου την νιωθω ψιλοτουμπανο μηπως τρωω παρα πολλα? και θα πρεπε να μειωσω κατι? τι λετε και σεις?

billys15
24-09-07, 13:45
Μια χαρα μου φαινεται η διατροφη σου,απλα στο δευτερο γευμα βαλε παραπανω ζωικη πρωτεϊνη.

pikolo
24-09-07, 13:52
η μια κουταλια γλυκοζη παντως ειναι πολυ λιγο για τα κιλα σου..

Gasturb
24-09-07, 14:10
- πρωινο / λίγη πρωτεϊνη / πρόσθεσε ασπράδια ή whey
- μεσημεριανό / πρόσθεσε λάδι κ λαχανικά
- μεταπροπονητικό / διάβασε το άρθρο του ΜΒ κ ακολουθησέ το
- βραδυνο / πρόσθεσε λινέλαιο

Gt

gpol
24-09-07, 14:13
μηπως τρωω παρα πολλα? και θα πρεπε να μειωσω κατι? τι λετε και σεις?

Βασικα ποσες θερμιδες πρεπει να τρως για ογκο? και ποσες προκυπτουν απο το πλανο της διατροφης σου ?

Duke-Nukem
24-09-07, 14:30
Για να πας στον όΝγκο πρέπει να παίρνεις περισσότερες θερμίδες από όσες καις.Και φυσικά όχι απότομη αύξηση γιατί θα γίνει λίπος.Γενικά.

djforcegr
24-09-07, 17:28
εχω χασει την μπαλα απλα το ξερω οτι θα χωσω αρκετο λιπος γιατι εχωσα αποτομα θερμιδες αλλα δεν θα παρω και ογκο? να μειωσω λετε θερμιδες? ουτε καν ξερω ποσες θελω ημερησιως και ουτε καν ξερω ποσες παιρνω ¨(

gpol
24-09-07, 17:30
εχωσα αποτομα θερμιδες


όχι απότομη αύξηση γιατί θα γίνει λίπος.Γενικά.

Πρεπει να βρεις ποσες θερμιδες προσλαμβανεις απο την διατροφη σου (ψαξε ετικετες στα φαγητα, ψαξε στο forum για ιστιοσελιδες που δειχνουν θεπτικη αναλυση τροφων) και πρεπει να βρεις ποσες θερμιδες χρειαζεται να τρως για ογκο (ψαξε στο forum)

djforcegr
24-09-07, 17:38
κοιταξε η διατροφη μου δεν ειναι παντα ιδια την αλλαζω συνεχεια με αλλα παρομοια φαγητα μηπως ξερει κανεις 200 γραμμαρια κοτοπουλο ποσους τοννους ειναι κονσερβα?
λογικα θα παρω και λιπος μαζι αλλα ειπαμε οτι αυτα τωρα τον χειμωνα μετα που θα μπω για γραμμωση θα φυγει αυτο απλα τωρα οσο παρω τι λες και συ? απλα μου φαινεται ποιο πολυ καθαρο φαι ποιο πολυ μιυκη μαζα.

Gasturb
24-09-07, 22:57
μηπως ξερει κανεις 200 γραμμαρια κοτοπουλο ποσους τοννους ειναι κονσερβα?

Kάνε την πρακτική εξάσκηση κ βρες πόση πρωτεϊνη έχει ένα κοτόπουλο στήθος για παράδειγμα κ μία κονσέρβα τόννου οπότε κ θα σου λυθεί η απορία.

Gt