PDA

Επιστροφή στο Forum : Mesomorph (APS Nutrition)



Dreiko
28-10-10, 22:28
πως σας φαινεται????μπομπα δειχνει....

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17690&stc=1&d=1288295517


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17691&stc=1&d=1288295523

Devil
28-10-10, 22:36
Mesomorph Supplement Facts
Serving Size 18.5 gm (One Level scoop)
Servings Per Container 25
Synthenox-Carnosine/Nitric Oxide Synthesizing Complex 10,600mg
L-Citruline
DL-Malate
Beta Alanine
Arginine Ethyl Ester DI-HCL
Icariin (50%)
Glycocarn (GPLC)
Mesowell-Cell Volumizing ATP Matrix 5,850mg
Di-Creatine Malate
L-Taurine
Creatinol-O-Phosphate

Mesomorph Other Ingredients
Naturally Sweet, Sucralose, Potassium Citrate, Firm Lemon #P9431, Acesulfame-K, Beta Carotene, Silicon Dioxide

Dreiko
28-10-10, 22:39
^^^^τωρα σε εχασα:unsure::unsure::unsure:

beefmeup
28-10-10, 22:42
τι εγινε λιβεντες??αλλαγη στο μπλεντ??

Dreiko
28-10-10, 22:44
^^^^^^πιθανοτατα.....:unsure:,παντως κανα δυο σαιτ ετσι οπως το ποσταρα το δειχνουν...
εντιτ.στου devil το δευτερο μπλεντ ειναι η ουσιαστικη διαφορα που ειναι αυξημενο 1,35γρ,το 0,3 του πρωτου δε νομιζω να κανει και καμια διαφορα ....

Devil
28-10-10, 22:49
το ειχα τσεκαρει πριν καιρο αυτο της aps

και δεν θυμομουνα να ειχε και 3ο blend

τωρα βεβαια δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι και ποια ειναι η παλια η' η καινουργια version

σε γενικες γραμμες αν και blend ειναι καλο φτιαγμενο

Dreiko
28-10-10, 22:51
^^^^δεν ειχε καν τριτο μπλεντ,ε?νομισα οτι ειχε μεινει ιδιο με το δικο μου ποστ και γι αυτο δεν το εβαλες:thumbup:χμ...εχω την εντυπωση οτι αυτο που ανεβασα ειναι το νεο...

Devil
28-10-10, 22:55
^^^^δεν ειχε καν τριτο μπλεντ,ε?νομισα οτι ειχε μεινει ιδιο με το δικο μου ποστ και γι αυτο δεν το εβαλες:thumbup:χμ...εχω την εντυπωση οτι αυτο που ανεβασα ειναι το νεο...

παιζει δεν ξερω...

εκτος και αν εχουν 2 versions μια με stims και μια χωρις stims

vill@g3r
14-04-11, 01:59
23916
Mesomorph Supplement Facts

Serving Size: One level Scoop (18.5 g)
Servings per Container: 25

Amount Per Serving % Daily Value
SYNTHENOX-CARNOSINE/NITRIC OXIDE SYNTHESIZING COMPLEX 10,600 mg **
L-Citruline DL-Malate, Beta Alanine, Arginine Ethyl Ester DI-HCL, Icariin (50%), Glycocarn (GPLC)
MESOWELL-CELL VOLUMIZING ATP MATRIX 5,850 g **
Di-creatine malate, L-Taurine, Creatinol-O-Phosphate

τι λετε γ αυτο?μ στιμσ θα ηταν γαμω πιστευω

tommygunz
14-04-11, 02:12
Πολύς ντόρος στη σελίδα facebook του αγγλικού site με το λιονταράκι γίνεται γι' αυτό...
Από συστατικά πoλύ κομπλέ δείχνει, αλλά 36 ευρώ για 25 δόσεις το καθιστούν ολίγον απαγορευτικό... Εκτός αν έχεις $$ και θες να τα δώσεις.

Και βασικά έχει stims, δεν ξέρω γιατί δεν τα ανέβασες...
Να το σωστό με 15,5 γρ/scoop:


6,500 mg
SYNTHENOX-CARNOSINE/NITRIC OXIDE COMPLEX (Beta Alanine, l-citrulline DL-Malate 2:1, Arginine Alpha Ketoglutarate, Icariin (50%))

4,500 mg
MESOSWELL-CELL VOLUMIZING ATP MATRIX (Di-Creatine malate, creatine nitrate, L-taurine, Creatinol-o-phosphate, Agmatine Sulfate)

1870 mg
NEUROMORPH-NEURO ENERGIZED STIMULANT MATRIX (Glucoronolactone, Thiamizine (Thiamine disulfide butyrate ester), Methylxanthine anhydrous, 3, 7-dihydro-3,7-dimethyl-1H-purine-2,6-dione, Naringin 1,3 dimethylamylamine)


Edit: Μάλλον έχουνε αλλάξει τη σύνθεση. γιατί σε αυτό που ανέβασα εγώ δεν έχει glycocarn και έχει και μερικές διαφοροποιήσεις. Ποιά είναι η πιό καινούρια δεν ξέρω...

vill@g3r
14-04-11, 02:16
μαλακια μ!!!πολυ καλο δειχνει!!δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ακριβο!!γιατι λογικα δεν θα χρειαστεις πανω απο ενα σκουπ!!!βγαινει κ σε καψουλες!

deluxe
14-04-11, 03:07
Τι ειναι τουτο :

3, 7-dihydro-3,7-dimethyl-1H-purine-2,6-dione, Naringin

:shock:

sofos
14-04-11, 03:37
Τι ειναι τουτο :

3, 7-dihydro-3,7-dimethyl-1H-purine-2,6-dione, Naringin

:shock:

Theobromine...

deluxe
14-04-11, 04:27
Και τι το γραφουν ετσι; Τρομαξα;

Το mesomorph δεν ειχε 50 συστατικα μεσα; Το αλλαξαν;

Devil
14-04-11, 11:49
μονο και μονο που γραφουν την theobromine ετσι εγω δεν θα το αγοραζα...χεχεχε

αλλα δεν ειναι και τοσο ασχημο....

Dreiko
14-04-11, 12:10
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11340-Mesomorph-(APS-Nutrition)

ηρθες δευτερος......:turtle:

beefmeup
14-04-11, 12:48
:green:

primordial
16-12-11, 00:03
Μόλις σήμερα πήρα στα χέρια μου το εν λόγο....
Με ξενέρωσε, η απουσία από το blend, δύο πραγμάτων:
1) Icariin & 2) Glycocarn.....
Έψαξα σε κανα δύο site... το αποτέλεσμα...:nana::1laugh:??
Τρία διαφορετικά blend μαζί με το δικό μου.....
Επικοινώνησα με το κατάστημα κ αναλόγως με την απάντηση θα επικοινωνήσω κ με την APS, αλλά το βλέπω το μέλλον εγώ, όπως κ με την iForce....πιστολιές κανονικά.....:nana::1laugh:

sofos
16-12-11, 00:26
Μόλις σήμερα πήρα στα χέρια μου το εν λόγο....
Με ξενέρωσε, η απουσία από το blend, δύο πραγμάτων:
1) Icariin & 2) Glycocarn.....
Έψαξα σε κανα δύο site... το αποτέλεσμα...:nana::1laugh:??
Τρία διαφορετικά blend μαζί με το δικό μου.....
Επικοινώνησα με το κατάστημα κ αναλόγως με την απάντηση θα επικοινωνήσω κ με την APS, αλλά το βλέπω το μέλλον εγώ, όπως κ με την iForce....πιστολιές κανονικά.....:nana::1laugh:

τι εννοεις οτι αφαιρεσαν αυτα τα 2 συστατικα?αν ναι προσθεσαν κατι καινουργιο?

primordial
16-12-11, 00:40
Πολύς ντόρος στη σελίδα facebook του αγγλικού site με το λιονταράκι γίνεται γι' αυτό...
Από συστατικά πoλύ κομπλέ δείχνει, αλλά 36 ευρώ για 25 δόσεις το καθιστούν ολίγον απαγορευτικό... Εκτός αν έχεις $$ και θες να τα δώσεις.

Και βασικά έχει stims, δεν ξέρω γιατί δεν τα ανέβασες...
Να το σωστό με 15,5 γρ/scoop:


6,500 mg
SYNTHENOX-CARNOSINE/NITRIC OXIDE COMPLEX (Beta Alanine, l-citrulline DL-Malate 2:1, Arginine Alpha Ketoglutarate, Icariin (50%) Δεν υπάρχει στο label)

4,500 mg
MESOSWELL-CELL VOLUMIZING ATP MATRIX (Di-Creatine malate, creatine nitrate, L-taurine ΤΑ ΈΧΕΙ ΑΝΤ'ΙΣΤΡΟΦΑ & ΈΧΕΙ Ascorbic Acid , Creatinol-o-phosphate, Agmatine Sulfate)

1870 mg
NEUROMORPH-NEURO ENERGIZED STIMULANT MATRIX (Glucoronolactone, Thiamizine (Thiamine disulfide butyrate ester) Δηλαδή B1 (Googl-αρα το ομολογώ) δεν παίζει, Methylxanthine anhydrous, 3, 7-dihydro-3,7-dimethyl-1H-purine-2,6-dione, Naringin 1,3 dimethylamylamine)


Edit: Μάλλον έχουνε αλλάξει τη σύνθεση. γιατί σε αυτό που ανέβασα εγώ δεν έχει glycocarn και έχει και μερικές διαφοροποιήσεις. Ποιά είναι η πιό καινούρια δεν ξέρω...

Θα χρησιμοποιήσω αυτό το blend ώς μέτρο σύγκρισης..... και βέβαια δεν έχει glycocarn που έχουν κ στο blend που ανέβασε ο vill@g3r.....

Με λίγα λόγια.... Shit high and watch.....;)

sofos
16-12-11, 00:44
Θα χρησιμοποιήσω αυτό το blend ώς μέτρο σύγκρισης..... και βέβαια δεν έχει glycocarn που έχουν κ στο blend που ανέβασε ο vill@g3r.....

Με λίγα λόγια.... Shit high and watch.....;)

λολ τα χουν κανει τα pre work απο το κακο στο χειροτερο..

Devil
16-12-11, 00:44
καλα dont worry θα το χουν τιγκαρει στα στιμς....:green:

primordial
16-12-11, 00:58
Δεν worry ιδιαίτερα... θα κατέβει κ αυτό... απλά μου την σπάει σαν κατάσταση...

primordial
26-02-12, 15:20
Θα χρησιμοποιήσω αυτό το blend ώς μέτρο σύγκρισης..... και βέβαια δεν έχει glycocarn που έχουν κ στο blend που ανέβασε ο vill@g3r.....

Με λίγα λόγια.... Shit high and watch.....;)

Ένα μικρό ξέθαμα/review θέλω να κάνω....

το χρησιμοποίησα από 16-1. Συμπληρωματικά με αυτό για πρίν την προπόνηση, έβαζα 1scoop recover pro, κ ένα serving από swolex.
Την πρώτη εβδομάδα την αφήνω απ' έξω καθώς πάντα κρατάω μια πισινή (δεν θέλω kinky σχόλια επ' αυτού, οκ Cobra..??:P) για το φαινόμενο placebo...;)
Από το 1ο serving μέχρι κ το τελευταίο δεν ανέβασα καθόλου την δόση κ παρέμεινα στο 1 hypped scoop όπως λένε κ στο χωριό μου.
Πάντα είχα την ζητούμενη ένταση σε όλη την διάρκεια της προπόνησης μου χωρίς να ξεφεύγει ποτέ η κατάσταση κ να έχω τα τρέμουλα των stims κ τα κρασαρίσματα. Σαν stand alone δεν μπορώ να κρίνω σε ότι αφορά τα pumps, αλλά σίγουρα ο συνδυασμός του με το swolex ήταν όλα τα λεφτά. Η γεύση που χρησιμοποίησα ήταν το watermelon κ σίγουρα θα το ξαναπροτιμήσω στο μέλλον.

Αυτά τα ολίγα από μένα....:green:

LostAvenue
03-10-15, 21:56
Bump μετά από 3ετια :turtle:

Ξέρει κανείς αν κυκλοφορεί ακόμα με το γερανιο??
Κάτι v2.0 βλέπω χωρίς

Socratis100
17-10-15, 17:37
Εχει απαγορευτει,αλλα το εχει στο *********************************
Πολλα τα λεφτα για 25 δοσεις,και για να το εχουν αποσυρει μαλλον για καποιον λογο το εκαναν.Παντως αμα θες το παλιο το εχουν εκει.

** Δεν αναφέρουμε αλλα καταστηματα περαν του χορηγου , καθώς και ούτε τιμές.Mods Team ***

jose3
03-12-15, 17:13
Καλο αλλα οχι κατι το εντυπωσιακο,το πηρα το 11
Οντως υπαρχει σε ελληνικο e-shop αλλα φυσικα σεβομαι τους κανονες:)
αν καποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει πμ

Labrosoik7
06-01-16, 19:45
Το δοκιμασα μια φορα (1/2 scoop) και ηταν πολυ δυνατο, εβαλα παραπανω κιλα και ειχα και τρομερη ενεργεια και απ' ολα ηταν φοβερο πρωτη φορα ενιωθα ετσι, βεβαια μετα την προπονηση με ειχε πιασει ταχυκαρδια και δυσπνοια για κανα 3ωρο και δεν τον ξανα πηρα.

demolutioner
14-01-16, 16:06
που το πουλανε ξερει κανεις?? επισης ξερει κανεις αν πουλανε εδω ελλαδα αυτο πουθενα? http://www.ebay.co.uk/itm/Adrenaline-Pre-workout-210g-Der-starkste-Booster-als-US-Version-Preworkout-PUMP-/151735502483?hash=item2354240693:g:bwkAAOSw7FRWau8P καλο φαινεται να ειναι.

Lainus
23-01-16, 18:40
Εντυπώσεις από πρώτη προπόνηση (ώμοι-τρικέφαλα):

Θα το έλεγα "ήρεμη δύναμη", ήταν η πρώτη φορά που δοκίμασα προϊόν με γεράνιο, περίμενα κάτι σε φάση τρελής τσίτας αλλά απλά μου έβγαλε μία υπερβολικά άνετη αλλά σκληρή προπόνηση.

Το μόνο που θα μπορούσα να βάλω στα αρνητικά είναι ότι μου στέγνωσε εντελώς το στόμα και δεν έχω ιδέα από τί μπορεί να είναι, ενδεχομένως κάποια από τις μορφές κρεατίνης??

beefmeup
23-01-16, 18:47
Το μόνο που θα μπορούσα να βάλω στα αρνητικά είναι ότι μου στέγνωσε εντελώς το στόμα και δεν έχω ιδέα από τί μπορεί να είναι, ενδεχομένως κάποια από τις μορφές κρεατίνης??

κ γω το παθαινω καμια φορα με προιοντα που περιεχουν πολυ καφεινη η gms..δεν ειναι τπτ, απλα πινω λιγο νερο μεσα στην προπονηση, που ετσι κ αλλιως θα επινα κ δεν εχω θεμα..
μετα την προπονηση, σε αφηνει αυτη η αισθηση..

Lainus
23-01-16, 20:40
κ γω το παθαινω καμια φορα με προιοντα που περιεχουν πολυ καφεινη η gms..δεν ειναι τπτ, απλα πινω λιγο νερο μεσα στην προπονηση, που ετσι κ αλλιως θα επινα κ δεν εχω θεμα..
μετα την προπονηση, σε αφηνει αυτη η αισθηση..

Δε νομίζω να φταίει η καφεΐνη, έχω κάνει προπονήσεις με 600+ μγ, αυτό το πράμα δε το είχα, γι' αυτό ρώτησα μπας και είναι από την κρεατίνη... ;)

beefmeup
23-01-16, 20:45
οπως κ να χει, ειναι σημαδι οτι αφυδατωνεσαι καπως..η καφεινη μπορει να στο κανει, αυτο..
δεν εχεις παρει ποτε κρεατινη σκετη να ξερεις αν στο κανει κ αυτη?
αν οχι, μαλλον απιθανο να γινεται μονο στο prewo αυτο λογω της υπαρξης της.

SOLID
23-01-16, 21:26
Πολυ δυνατο (αν και δεν ειμαι των διεγερτικων) παντως οσοι γνωστοι μου το εχουν δοκιμασει μεσα σε αυτους και η κοπελα μου,αρχιζει σαν δυναμιτης αλλα στα τελειωματα του κουτιου (ισως και πιο πριν) τρως μεγαλο crash μες στην προπονηση.

Lainus
23-01-16, 21:35
οπως κ να χει, ειναι σημαδι οτι αφυδατωνεσαι καπως..η καφεινη μπορει να στο κανει, αυτο..
δεν εχεις παρει ποτε κρεατινη σκετη να ξερεις αν στο κανει κ αυτη?
αν οχι, μαλλον απιθανο να γινεται μονο στο prewo αυτο λογω της υπαρξης της.

Μόνο μονοϋδρική και ποτέ σκέτη, πάντα σε κάποιο Pre ή στο Post μαζί με whey και δεξτρόζη...
Θα δω πώς θα πάει κι από βδομάδα, και θα αφήσω εντυπώσεις

Ξαναλέω, δεν ήταν απαραίτητα κακό, απλά περίεργο! ;)

Lainus
31-01-16, 12:59
Μετά την πρώτη βδομάδα χρήσης, σημειώνω ότι τα θετικά παρέμειναν ενώ υποχώρησε αρκετά η αίσθηση στεγνού στόματος που ανέλυσα παραπάνω!

Δυνατό προϊόν, θα το ξανατιμήσω!

kostas kou
10-11-16, 14:40
απο τα καλυτερα που εχω παρει, το χρησιμοποιουσα τον Σεπτεμβρη μετα απο την δουλεια (δουλευα φουλ 12ωρα και μετα καπακι γυμναστηριο)
-Καλα πρηξιματα
-Ενέργεια και αντοχη
-Φλεβηκοτιτα
8,5/10 απο μενα (αυστηρα)

Adinamos
01-10-17, 17:14
Με διαφορα το καλύτερο προεξασκητικό που εχω δοκιμάσει.
Γεύση: 10/10. Το Rocket pop που εχω ανοιξει μεχρι στιγμής είναι απίστευτο.
Διαλυτότητα: 9.5/10. Σχεδον τέλεια.
Αποτελέσματα: 9.5/10. Πολύ ενέργεια, pump, φόκους και διάρκεια. Κρασάρισμα καποιες φορές λόγο γεράνιου.
Στα αρνητικά βάζω τη διαθεσιμότητα σε Ευρώπη. Δεν είμαι σιγουρος αμα υπάρχει κάπου Ελλάδα.
Εκμεταλεύτηκα ταξίδι φίλου στις ΗΠΑ και στοκαρα. Όποιος μπορει να το βρει κάπου ας το τσιμπήσει, αξίζει.
118724

nikosBMW
13-12-17, 19:30
καλησπερα τωρα εχω το καινουριο mesomorph χωρις το γερανιο... ειναι τρομερο !!!!!!!! βεβαια ακριβο για την δοσεις που βγαζει .. η προπονηση ειναι τελεια με αυτο αντοχη και δυναμη .. βεβαια παρατηρω οτι προκαλει συχνοουρια .... τουλαχιστον 3 φορες παω τουαλετα στο gym και μαλιστα με το μισο scoop

DYEL
04-02-18, 17:34
Εμενα το mesomorph αυτο που μου εδωσε ηταν δυναμη,σε σημειο που δεν το πιστευα και ηταν ξεκαθαρο οτι προερχεται απο αυτη την μαγικη σκονη.
Ανετα το καλυτερα pre.

nikosBMW
13-06-18, 12:57
λοιπον πηρα το παλιο με το dmaa ΠΡΟΣΟΧΗ ... ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΗΤΑΝ ΜΟΥΦΑ ,και το πηρα και απο ελλαδα... τσαμπα το 50αρικο... πριν χρησιμοποιησα το complete pre της warrior lab και ηταν μακραν πιο δυνατο...