PDA

Επιστροφή στο Forum : Dominate V1 (BCS Labs)



Devil
30-10-10, 03:23
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17739&stc=1&d=1288415646


Supplement Facts

168 Capsules

Amount Per Serving Serving Size: 6 Capsules
Servings Per Container: 28

L-Carnitine L-Tartrate 2000mg
3,4 Divanillyltetrahydrofuran (95%) 1000mg
Indole-3-Carbinol (I3C) 200mg
Coleus Forskohlii (40% Forskolin) 125mg
Eurycoma Longifolia (200:1) 100mg
Zinc Aspartate 30mg
Piperine (98%) 10mg


* Daily Value not established

Other Ingredients:
Gelatin (Capsule), Magnesium Stearate and/or Magnesium Silicate.

Directions:
As a dietary supplement, consume 3 capsules 2 times daily. Do not exceed 8 weeks use without a break. Do not exceed recommended dosage.



τεστ μπουστερ....πολυ καλα φτιαγμενο θα ελεγα

στα χαρτια φαινετε αρκετα καλο και λογικα απο τα συστατικα που εχει μεσα πρεπει να δουλευει αρκετα καλα

εχει 5 πραματα σε καλες δοσεις που δουλευουν και οχι blend και μ***κιες

deluxe
30-10-10, 03:54
Τουλαχιστον σε εμενα τα συστατικα μου φαινονται τελειως αγνωστα, εκτος απο το piperine ( αληθεια, το πιπερι ειναι; ), που χρησιμοποιειται σε μερικους λιποδιαλυτες.

Devil
30-10-10, 04:54
Τουλαχιστον σε εμενα τα συστατικα μου φαινονται τελειως αγνωστα, εκτος απο το piperine ( αληθεια, το πιπερι ειναι; ), που χρησιμοποιειται σε μερικους λιποδιαλυτες.

τι υποτιθετε οτι κανει το καθε συστατικο.... σε γενικες γραμμες και απλα λογια

L-Carnitine L-Tartrate ----> αυξανει τους υποδοχεις των ανδρογονων στους μυς

3,4 Divanillyltetrahydrofuran ----> αυξανει την ελευθερη τεστοστερονη περιοριζοντας την SHBG

Indole-3-Carbinol ----> περιοριζει τα οιστρογονα

Coleus Forskohlii ----> αυξανει την τεστοστερονη κ αυξανει την λιπολιση αυξανοντας την cAMP

Eurycoma Longifolia ----> ''λενε'' οτι αυξανει την τεστοστερονη, εγω εχω δει μονο ερευνες σε ποντικια

Zinc Aspartate ---> σε ολα τα τεστ μπουστερ κολλαει μονο και μονο για να σε καληψουν σε ελειψη

Piperine ----> αυτο το εχουν βαλει για καλητερη αποροφηση των αλλων

edit: επρεπε να ανοιξεις και αλλου thread??? :green::green::green:

Dreiko
30-10-10, 12:53
ποσο παει το μαλλι?γιατι εγω σκεφτομουν κατι σε DAA και να επαιρνα ξεχωριστα L-Carnitine L-Tartrate....

το 3,4 Divanillyltetrahydrofuran ειναι και μεσα στο activate extreme της DS και στο mass fx?

beefmeup
30-10-10, 14:10
που το ξεθαψες ρε το τουμπανο??

η τιμη του τρωγεται,η θα μας φαει αυτη???

Dreiko
30-10-10, 14:14
διονυση βρηκα τιμη,παιζει στα 57$....28 δοσεις...

beefmeup
30-10-10, 14:17
διονυση βρηκα τιμη,παιζει στα 57$....28 δοσεις...

γλουπ....:unsure:

αστο για αυριο..

Devil
30-10-10, 16:22
ελατε ρε.... κοιτα δω κατι ξενερωτους....

νταξ ειναι λιγο ακριβουλικο αλλα κοιτα και την συσκευασια...

αλουμινιοοοοοοο...δεν ειναι καμια πλαστικουρα


:green::green::green:

Dreiko
30-10-10, 16:24
ελατε ρε.... κοιτα δω κατι ξενερωτους....

νταξ ειναι λιγο ακριβουλικο αλλα κοιτα και την συσκευασια...

αλουμινιοοοοοοο...δεν ειναι καμια πλαστικουρα


:green::green::green:

αμα σου τελειωσει δηλαδη το πατας το τσιγκακι και παιζεις ποδοσφαιρο οπως καναμε στο δημοτικο....:P

Devil
30-10-10, 16:37
αμα σου τελειωσει δηλαδη το πατας το τσιγκακι και παιζεις ποδοσφαιρο οπως καναμε στο δημοτικο....:P

να βλεπεις εχει ηδη διπλη χρηση

και ειναι καλητερο απο τα πλαστικα γτ παιρνει πιο ευκολα φαλτσα;):green:

Titanium
30-10-10, 18:12
ελατε ρε.... κοιτα δω κατι ξενερωτους....

νταξ ειναι λιγο ακριβουλικο αλλα κοιτα και την συσκευασια...

αλουμινιοοοοοοο...δεν ειναι καμια πλαστικουρα


:green::green::green:

Θα τοπερνα μονο και μονο για την συσκεβασια....τα σπαει.....Μιπος εχει και τιποτα φοτακια απο πισω?????:P

manos_
30-10-10, 18:21
ελα ρε πεταμενα λεφτα,ολα αυτα τα τεστ πουστερς θα αξιζαν μονο αμα τα περνες φτηνα.

Devil
30-10-10, 18:32
Θα τοπερνα μονο και μονο για την συσκεβασια....τα σπαει.....Μιπος εχει και τιποτα φοτακια απο πισω?????:P

ναι ρε παιρνει και neon:green:

Devil
30-10-10, 18:35
ελα ρε πεταμενα λεφτα,ολα αυτα τα τεστ πουστερς θα αξιζαν μονο αμα τα περνες φτηνα.

αμα τα περνες φτηνα θα ειχαμε γεμισει τεστ πουστερς:green:

δεν ειναι πεταμενα λεφτα εναν νατουραλ σε περιοδους κοψιματος τον κρατανε καλα

για ογκο τα χουμε ξαναπει δεν κανουν

Titanium
30-10-10, 18:35
ναι ρε παιρνει και neon:green:

Πσσσσσσσσ..τεστ μπουστερ απο αλο πλανητη.....
Παντος μιαζει και με τη λαβη απο τα σπαθια στο star wars.....:P

manos_
30-10-10, 18:37
αμα τα περνες φτηνα θα ειχαμε γεμισει τεστ πουστερς:green:

δεν ειναι πεταμενα λεφτα εναν νατουραλ σε περιοδους κοψιματος τον κρατανε καλα

για ογκο τα χουμε ξαναπει δεν κανουν

και δεν περνεις λιγο νολβα ποιο ασφαλες ειναι απο αυτα.Και θα σου κοστισει κατω απο 10 ευρω.Νταξει δεν ειναι κακο αλλα 60 bucks χουαν χοσε μπορελι.

Devil
30-10-10, 18:48
και δεν περνεις λιγο νολβα ποιο ασφαλες ειναι απο αυτα.Και θα σου κοστισει κατω απο 10 ευρω.Νταξει δεν ειναι κακο αλλα 60 bucks χουαν χοσε μπορελι.

δεν ειναι για εδω το νολβα...

και εχει και αρκετα sides για να το παρεις σαν stand alone για να σου κρατησει την τεστο

manos_
30-10-10, 18:50
δεν ειναι για εδω το νολβα...

και εχει και αρκετα sides για να το παρεις σαν stand alone για να σου κρατησει την τεστο

περα απο τις αρθρωσεις τιποτα δεν εχει ουτε καν tapper down δεν θελει αλλα εχεις δικιο εδω ειναι συμπληρωματα my bad.

The Rock
30-10-10, 18:51
και δεν περνεις λιγο νολβα ποιο ασφαλες ειναι απο αυτα.Και θα σου κοστισει κατω απο 10 ευρω.Νταξει δεν ειναι κακο αλλα 60 bucks χουαν χοσε μπορελι.
Συμφωνώ και επαυξάνω, 100 φορές πιο αποτελεσματικό ένα ΑΙ ή ακόμη ένα Anti-E φάρμακο παρά τα υπερτιμημένα (από κάθε άποψη) Test-Boosters, τέσπα.

Devil
30-10-10, 18:58
περα απο τις αρθρωσεις τιποτα δεν εχει ουτε καν tapper down δεν θελει αλλα εχεις δικιο εδω ειναι συμπληρωματα my bad.

;)


Συμφωνώ και επαυξάνω, 100 φορές πιο αποτελεσματικό ένα ΑΙ ή ακόμη ένα Anti-E φάρμακο παρά τα υπερτιμημένα (από κάθε άποψη) Test-Boosters, τέσπα.

υπαρχουν και τα sides που πρεπει να υπολογιζουμε...

το tamoxifen (αν δεν κανω λαθος) αυξανει τις πιθανοτητες για καρκινο στο γαστρεντερικο και την μητρα.... οπως και ανωμαλιες στην αναπαραγωγη (τουλαχιστον σε animal study)

και τα tboosters ειναι νομημα στο εξωτερικο το tamoxifen οχι;)

silk
30-10-10, 20:20
το δοκιμαζα παντως.
με τ ιδια λεφτα εδω ελλαδα πουλανε τα ψευτικα μπουστερς και θα χαλαστουμε απο
αυτο που στην τελικη φαινετε και ολοκληρωμενο?

καλη επιλογη αν δν θες να ψαχτεις με φαρμακι.καλη φαινεται.παντως αν τ δοκιμασεις τελικα
κανε κανα ριβιου.

Devil
30-10-10, 20:27
το δοκιμαζα παντως.
με τ ιδια λεφτα εδω ελλαδα πουλανε τα ψευτικα μπουστερς και θα χαλαστουμε απο
αυτο που στην τελικη φαινετε και ολοκληρωμενο?

καλη επιλογη αν δν θες να ψαχτεις με φαρμακι.καλη φαινεται.παντως αν τ δοκιμασεις τελικα
κανε κανα ριβιου.

δυσκολο να το δοκιμασω...

δεν το εχω δει στην ευρωπη ακομα....

The Rock
30-10-10, 20:41
;)



υπαρχουν και τα sides που πρεπει να υπολογιζουμε...

το tamoxifen (αν δεν κανω λαθος) αυξανει τις πιθανοτητες για καρκινο στο γαστρεντερικο και την μητρα.... οπως και ανωμαλιες στην αναπαραγωγη (τουλαχιστον σε animal study)

και τα tboosters ειναι νομημα στο εξωτερικο το tamoxifen οχι;)
Αγόρι καλά όλα αυτά που λες, όσον αφορά τα sides τα γνωρίζω όσον αφορά τον καρκίνο στην μήτρα(1-2 journals και 1 έρευνα έχω βρει) αλλά και κάποιο θέμα με οστεοπόρωση σε γυναίκες που ανεβαίνει το ρίσκο ειδικά αυτές μετά την εμμηνόπαυση. Μπορεί τα Test-Boosters να είναι νόμιμα στο εξωτερικό αλλά εδώ έχουμε νόμιμα χωρίς συνταγογράφηση όλα τα περί κύκλου είτε προστατευτικά είτε για PCT(ΑIs & SERMs, σοβαρό bonus ειδικά για χρήστες ΑΑΣ), το Nolva αν δεν κάνω λάθος βγαίνει 30 Χ10mg γύρω στα 5,5 €;)
Όπως είπα τα sides είναι για τις γυναίκες πιο σημαντικά παρά τους άντρες( άπειροι χρήστες ΑΑΣ που έχουν χρησιμοποιήσει Nolva, χωρίς προβλήματα) και αν ήταν να διαλέξω μεταξύ αυτού και ενός SERM όπως είπε ο φίλος ο Μάνος θα διάλεγα το δεύτερο, γιατί την τελευταία φορά που τσέκαρα μήτρα δεν είχα:green:
Αυτά από μένα:welcome:

beefmeup
30-10-10, 22:32
απλα το νολβα,σου ανεβαζει την χοληστερινη..κ τις 2 βασικα.

κ δεν εχει να κανει με ενα καλο τεστ μπουστερ(οπως αυτο),γιατι δρουν διαφορετικα,οτι κ να λεμε τωρα.
οποιος εχει αμφιβολιες,για τα ενεργα συστατικα του συγκεκριμενου τεστ,υπαρχουν μελετες που υποστηριζουν οτι κανει αυτο που λεει.
κ βασικα,μιλωντας για αλλα πραγματα(οχι συμπληρωματα),χαλαμε κ το θρεντ.

The Rock
30-10-10, 23:03
απλα το νολβα,σου ανεβαζει την χοληστερινη..κ τις 2 βασικα.

κ δεν εχει να κανει με ενα καλο τεστ μπουστερ(οπως αυτο),γιατι δρουν διαφορετικα,οτι κ να λεμε τωρα.
οποιος εχει αμφιβολιες,για τα ενεργα συστατικα του συγκεκριμενου τεστ,υπαρχουν μελετες που υποστηριζουν οτι κανει αυτο που λεει.
κ βασικα,μιλωντας για αλλα πραγματα(οχι συμπληρωματα),χαλαμε κ το θρεντ.
- Βασικά μια έρευνα έχω υπόψη μου η οποία λέει ότι το Nolva μειώνει LDL, αφήνοντας HDL απαράλλακτη, τέσπα.

- Προσωπικά τα έχω ψάξει τα συστατικά αυτού γενικά, έχω διαβάσει έρευνες και όντως είναι θετικές, δεν αντιλέγω απλά εγώ και Μάνος προσπαθήσαμε να κάνουμε ένα point, anyway sorry Devil για το Off-topic:green:

Devil
31-10-10, 00:23
Αγόρι καλά όλα αυτά που λες, όσον αφορά τα sides τα γνωρίζω όσον αφορά τον καρκίνο στην μήτρα(1-2 journals και 1 έρευνα έχω βρει) αλλά και κάποιο θέμα με οστεοπόρωση σε γυναίκες που ανεβαίνει το ρίσκο ειδικά αυτές μετά την εμμηνόπαυση. Μπορεί τα Test-Boosters να είναι νόμιμα στο εξωτερικό αλλά εδώ έχουμε νόμιμα χωρίς συνταγογράφηση όλα τα περί κύκλου είτε προστατευτικά είτε για PCT(ΑIs & SERMs, σοβαρό bonus ειδικά για χρήστες ΑΑΣ), το Nolva αν δεν κάνω λάθος βγαίνει 30 Χ10mg γύρω στα 5,5 €;)
Όπως είπα τα sides είναι για τις γυναίκες πιο σημαντικά παρά τους άντρες( άπειροι χρήστες ΑΑΣ που έχουν χρησιμοποιήσει Nolva, χωρίς προβλήματα) και αν ήταν να διαλέξω μεταξύ αυτού και ενός SERM όπως είπε ο φίλος ο Μάνος θα διάλεγα το δεύτερο, γιατί την τελευταία φορά που τσέκαρα μήτρα δεν είχα:green:
Αυτά από μένα:welcome:

για να το λες σε πιστευω...:green:

μα λογικο ειναι να εχουν πιο πολλα sides οι γυναικες εφοσον ειναι φαρμακο για τον καρκινο και η χρηση του διαρκει περισσοτερο απο εναν pct

τεσπα οτι τα φαρμακα δουλευουν καλητερα απο συμπληρωματα ειναι το μονο σιγουρο... αλλα εχουν και πιο πολλα sides απο αυτα

επεισης το nolva δεν κανει την ιδια δουλεια με ενα tbooster τσεκαρε τα συστατικα απο πανω

και την χρηση που θα κανεις σε ενα τεστμπουστερ ειναι να το παρεις σε περιοδο cutting για να σε κρατησει στις χαμηλες θερμιδες

Devil
31-10-10, 00:24
- Βασικά μια έρευνα έχω υπόψη μου η οποία λέει ότι το Nolva μειώνει LDL, αφήνοντας HDL απαράλλακτη, τέσπα.

- Προσωπικά τα έχω ψάξει τα συστατικά αυτού γενικά, έχω διαβάσει έρευνες και όντως είναι θετικές, δεν αντιλέγω απλά εγώ και Μάνος προσπαθήσαμε να κάνουμε ένα point, anyway sorry Devil για το Off-topic:green:

:toast:

οχι ρε τι σορρυ

απλα ισως επρεπε να γινει η κουβεντα στη χημικη...;)

The Rock
31-10-10, 00:31
για να το λες σε πιστευω...:green:

μα λογικο ειναι να εχουν πιο πολλα sides οι γυναικες εφοσον ειναι φαρμακο για τον καρκινο και η χρηση του διαρκει περισσοτερο απο εναν pct

τεσπα οτι τα φαρμακα δουλευουν καλητερα απο συμπληρωματα ειναι το μονο σιγουρο... αλλα εχουν και πιο πολλα sides απο αυτα

επεισης το nolva δεν κανει την ιδια δουλεια με ενα tbooster τσεκαρε τα συστατικα απο πανω

και την χρηση που θα κανεις σε ενα τεστμπουστερ ειναι να το παρεις σε περιοδο cutting για να σε κρατησει στις χαμηλες θερμιδες

Τέσπα, επειδή τα ξέρω όπως είπα τα συστατικά καταλαβαίνω τι αποτελεσματικότητα βγάζει, απλά εγώ μια πρόταση έκανα.

Σωστό σε βρίσκω, γνωρίζεις ενδοκρινολογία:thumbup:

Devil
31-10-10, 00:57
Τέσπα, επειδή τα ξέρω όπως είπα τα συστατικά καταλαβαίνω τι αποτελεσματικότητα βγάζει, απλά εγώ μια πρόταση έκανα.

Σωστό σε βρίσκω, γνωρίζεις ενδοκρινολογία:thumbup:

2-3 πραματα τα κατεχω...;):green:

Devil
26-05-11, 14:00
βγαινει version 2 απο αυτο....


Supplement Facts
90 Capsules
Serving Size: 3 Capsules
Servings Per Container: 30
Amount Per Serving

Zinc (As Zinc Aspartate) 30mg

Androgen Enhancement Blend 2030mg

D-Aspartic Acid
Grape Seed Extract (95% OPC)
ProLensis ™ (Bulbine Natalensis)
Mucuna Pruriens (Standardized for L-Dopa content)
Piperine

Other Ingredients: Gelatin (capsule), Magnesium Stearate

Stamer
27-05-11, 03:15
εχετε να προτεινετε κανα φθηνο tbooster??