PDA

Επιστροφή στο Forum : Spirodex (Gaspari Nutrition)



beefmeup
01-11-10, 21:27
νοοτροπικο για καλη διαθεση κ φοκους μες την μερα,αλλα κ με λιποδιαλυτικες ιδιοτητες..χμμμ..



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17847&stc=1&d=1288720208


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17848&stc=1&d=1288720219

για οσους ειναι λιγο μες την χημεια,ριχνω κ αυτο το λινκ που εχει κατι αλλα ενδιαφεροντα λινκ μεσα για τα συστατικα του:green:

http://anabolicminds.com/forum/supplements/158412-gaspari-spirodex.html

bane,καμια γνωμη?

Dreiko
01-11-10, 21:32
χαχαχαχα...σε 10 λεπτα θα ειχα ανοιξει και γω θεμα για το spirodex,με προλαβες:P:P

deluxe
01-11-10, 21:55
Αντικαθιστα το cytolean αν δε κανω λαθος. Αλλα μου φαιννται αρκετα μικρες οι δοσεις και μονο 1 tab την ημερα.

Georges
01-11-10, 22:14
Από review που είδα φαίνεται πολύ καλό. Ανεβασμένη διάθεση, ενέργεια, focus και μείωση της όρεξης

Adinamos
01-11-10, 23:36
Εγω λεω οτι δε χρειαζομαστε συμπληρωμα για να μας φτιαξει η διαθεση. Μπορουμε πολυ ευκολα να το κανουμε μονοι μας, δεν εχουμε αναγκη αυτη την παπατζα. Προτιμω χιλιες φορες να κανω χαβαλε με τους φιλους μου, να πω καμια μπουρδα σε κανενα γκομενακι, να ακουσω κανενα ανεκδοτο για να μου φτιαξει η διαθεση παρα να παρω αυτο το πραγμα.
Μεγαλο thumbs down απο εμενα.

deluxe
02-11-10, 01:04
Το μπερδεψα με το phenorex που θα αντικαθιστησει το cytolean. Οντως αυτο ειναι καθαρα νοοτροπικο. Αλλα με τοση καφεϊνη..

Devil
02-11-10, 06:21
στο λινκ ενας τυπακος αναφερετε στο N-Benzyl-2-Phenylethylamine που βγαινει απο το oxytropis falcate

λογικα το benzyl αυξανει την βιοδιαθεσιμοτητα του PEA

νομιζω οτι εχει πολυ μικρη ημιζωη κατι για 10-15 λεπτα ειχα ακουσει...not sure

beefmeup
02-11-10, 14:40
στο λινκ ενας τυπακος αναφερετε στο N-Benzyl-2-Phenylethylamine που βγαινει απο το oxytropis falcate

λογικα το benzyl αυξανει την βιοδιαθεσιμοτητα του PEA

νομιζω οτι εχει πολυ μικρη ημιζωη κατι για 10-15 λεπτα ειχα ακουσει...not sure

αυτα τα N-Benzyl-,τα φοβαμαι..αν κ ειναι -2-,αλλα ξερω γω.

Devil
02-11-10, 19:08
αυτα τα N-Benzyl-,τα φοβαμαι..αν κ ειναι -2-,αλλα ξερω γω.

;):green:

panoslev
22-03-12, 08:52
Γεια σε ολους..διαβαζω τακτικα εδω και αρκετο καιρο τα forum αλλα σημερα αποφασισα να γραφτω...
Ενω για πολλα οι απαντησεις των περισσοτερων ειναι σαφης και ξεκαθαρες και παιρνεις απαντησεις αμεσως , εχω κολησει στο τι ειναι τελικα to spirodex (gaspari).
βασικα ψαχνω ενα λιποτροπικο σαν αναστολεα της ορεξης και οχι σαν βοηθημα για περισσοτερη αεροβικη ασκηση.
Απο την αλλη φοβαμαι οτιδηποτε που περιεχουν εφεδρινη,τ2 κτλ.

Ειναι το spirodex (gaspari) ασφαλες για ενα αρχαριο χρηστη που απλα θελει να μειωσει την ορεξη του?
υπαρχει κατι καλυτερο η πιο ασφαλες? γιατι στο σχετικο θεμα δεν καταλαβα και πολλα.

ευχαριστω πολυ

Devil
22-03-12, 21:14
Γεια σε ολους..διαβαζω τακτικα εδω και αρκετο καιρο τα forum αλλα σημερα αποφασισα να γραφτω...
Ενω για πολλα οι απαντησεις των περισσοτερων ειναι σαφης και ξεκαθαρες και παιρνεις απαντησεις αμεσως , εχω κολησει στο τι ειναι τελικα to spirodex (gaspari).
βασικα ψαχνω ενα λιποτροπικο σαν αναστολεα της ορεξης και οχι σαν βοηθημα για περισσοτερη αεροβικη ασκηση.
Απο την αλλη φοβαμαι οτιδηποτε που περιεχουν εφεδρινη,τ2 κτλ.

Ειναι το spirodex (gaspari) ασφαλες για ενα αρχαριο χρηστη που απλα θελει να μειωσει την ορεξη του?
υπαρχει κατι καλυτερο η πιο ασφαλες? γιατι στο σχετικο θεμα δεν καταλαβα και πολλα.

ευχαριστω πολυ

ασφαλες φαινετε.... αλλα δεν ξερω κατα ποσο δουλευει.... δεν γραφει ποσοτητες και % και αυτο ειναι αρνητικο....

οτι θα σου μειωσει καπως την ορεξη ναι θα το κανει.... (αν και για αυτο θα σου ελεγα να αυξησεις τις πρωτεινες και τα λαχανικα στη διατροφη σου...)

καλητερο φαινετε να ειναι το oxyelitepro.... τουλαχιστον εχει περισσοτερα θετικα feedback...

panos21
27-03-12, 11:47
αγόρασα πριν μία εβδομάδα το συγκεκριμένο σκεύασμα. είναι το μόνο συμπλήρωμα που λαμβάνω αυτη την περίοδο οπότε η δράση του δεν επιρεάζεται απο κάτι άλλο.

εκτός απο το ότι μετά απο 3 μέρες μου μείωσε την όρεξη δεν έχω δεί τίποτα άλλο.

0 θερμογέννεση και το ενοώ τίποτα.

απο ενέργεια? και εκεί τίποτα

καμία παρενέργεια ούτε τρεμούλες ούτε τίποτα εχω ανεβάσει στα 2 χαπάκια τη μέρα και παρόλο που λαμβάνω και επιπλέον καφείνη μεσα στην μερα απο καφέδες και
κοκα κόλα ζερο δεν με επιρέασε καθόλου ούτε είχα θέμα με τον ύπνο.

όσο για αυτο που λέει ότι είναι νοοτροπικό δλδ σου ανεβάζει τη διάθεση το MP3 μου κάνει πολύ καλύτερη δουλειά

σαν συμπέρασμα έχω απογουτευτεί 100% και δεν θα το αγόραζα ξανά

εάν κάποιος είχε πάρει το mitotropin απο την gaspari μην πέσει στην παγίδα τα 2 προιόντα δεν έχουνε καμία σχεση

δεν το περίμενα αυτό απο την gaspari που αν δεν κάνω λάθος φημίζεται για τα λιποτροπικά της

έχω ξενερώσει τόσο πολύ που μάλλον δεν θα το πάρω μέχρι τέλουσ και θα στραφώ σε κάτι άλλο.

Mcstefan7
27-03-12, 12:07
Αυτό το προιον είναι κυρίως νοοτροπικο οχι λιποδιαλύτης.Με 175μγ τι να σ κάνει? Εγώ πριν την προπ πέρνω 400μγ για ενέργεια.Αρα έχει πολύ λίγη καφείνη.Αυτο απλά σ ανεβάζει τη διάθεση μέσα στη μέρα!

panoslev
31-03-12, 08:04
Τελικα το πηρα..Αρχισα πριν 2 μερες.τιποτα
ουσιαστικο εως τωρα..Περισσοτερα θα πω σε κανενα μηνα.
Και εας και με αυτο που θεωρηται πιο light παλι εχω αυτες τισ ενοχλησεις στιν καρδια.
Μαλλον θα φταει το DMAA που εχει.