PDA

Επιστροφή στο Forum : Modern BCAA (USP Labs)



deluxe
01-11-10, 22:48
Σχετικα καινουριο προϊον απο την USP Labs. Για πειτε καμμια γνωμη. Σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω για Ιntra στο μελλον.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17962&stc=1&d=1288859454


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17963&stc=1&d=1288859458

beefmeup
01-11-10, 22:52
το χα δει κ γω αυτο,αλλα η τιμη του ειναι τραγικη για διακλαδισμενης.

περνεις με λιγοτερα λεφτα απο αλλου ενα σωρο παρομοια προιοντα,σε καλυτερες δοσεις.
η απο μπαλκ.

oxi οτι ειναι κακο,αλλα υπαρχουν αλλες επιλογες επι τουτου.
χνιεχ!

tommygunz
01-11-10, 23:11
Όντως καλό, αλλά από τιμή όχι και τόσο...
Είναι της μόδας τώρα αυτά. Και η Muscletech έβγαλε ένα καινούριο Nitro Amino FX, πάλι με BCAA και κάτι αργινίνες, γλουταμίνες και δεν συμμαζεύεται...

deluxe
01-11-10, 23:18
Παντως δεν εχει τεχνητα χρωματα και γλυκαντικα. Επισης απο φωτογραφιες που ειδα, το unflavored ειναι σα να πινεις νερο. Δε φαινεται οτι εχει κατι αλλο μεσα.

Eddie
02-11-10, 00:19
^^Ναι ειναι πολυ καλα τα unflavored,στα σκυλια αμα τα δωσεις μεσα σε κιοφτεδες δε θα τα φανε.

Παντως περιεργο που δε λεει τις αναλογιες.Τι ειναι,2-1-1 η 2-2-1 δεν επρεπε να γραφουν?

tommygunz
02-11-10, 00:40
Νομίζω λέει κάπου... 8:1:1 είναι (με 8 η λευκίνη).

deluxe
02-11-10, 01:02
Ναι τοσο ειναι. Και εχει και ενα νεο ειδος γλουταμινης, που οπως υποστηριζουν ειναι η καλυτερη μεχρι στιγμης.

Devil
02-11-10, 05:52
με 8:1:1 που εχει το βλεπω τουμπανακι....

παιζει και να τα εδινα τα λεφτα αμα ημουν απελπισμενος απο την γευση των bcaa

τωρα το 8:1:1 το φτιαχνεις και μονος σου με λευκινη και μερικα bcaa αλλα απο γευση θα ειναι χαλια μαυρα..... αλλα κουραγιο δεν μασαμε

τα feeds ειναι θετικα απο οσο εχω δει κυριως σε διαλητοτητα και γευση

FoTiS3
31-12-10, 18:10
Πως σας φαινεται το εν λογω συμπληρωμα???

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19806&stc=1&d=1293815451



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19807&stc=1&d=1293815459

sofos
31-12-10, 18:25
εμενα μου φαινεται πολυ καλο φιλε μου αλλα με προβληματιζει που ειναι τοσο φτηνο διοτι με τα λεφτα που το βρηκα,βρηκα κ σκετη γλουταμινη που βγαζει οσες μερες βγαζει κ αυτο,μιλαω για τιμες παντα απο ελλαδα :)

beefmeup
31-12-10, 21:27
2 θεματα συνχωνευτικαν.

cyreptiles
13-01-11, 02:48
Γεια σας
Θα ηθελα τη γνωμη μιας και εισται ποιο ιδικοι απο μενα.
Πως βλεπεται αυτα τα αμινοξεα?
Τα εχει δοκιμασει καποιος απο εσας?

http://www.usplabsdirect.com/ModernBCAA/bcaa_unf_500x500.jpg

http://www.usplabsdirect.com/catalog/product_info.php?products_id=127


*** Xρησιμοιήστε την αναζητηση πριν να ανοίξετε καινουργιο τόπικ.
Πατηστε ΕΔΩ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25&daysprune=-1&order=asc&sort=title)για να δείτε αν το προιον που θελετε να ανοίξετε τόπικ υπαρχει ήδη.
Η λίστα ειναι αλφαβητικη.:bodybuildinggr: Τeam ***

Devil
13-01-11, 08:42
καπου υπαρχει θεμα για αυτα νομιζω...

τεσπα... bcaa ειναι αλλα σε 8:1:1 αντι για 2:1:1 που ειναι τα κλασσικα...

με λιγα λογια περισσοτερη λευκινη...

αυτα εχουν μεσα και sustamine μεσα... και καλα καλητερη μορφη γλουταμινης....

απο γευση κτλ κτλ δεν ξερω δεν τα εχω δοκιμασει...

cyreptiles
13-01-11, 19:05
καπου υπαρχει θεμα για αυτα νομιζω...

τεσπα... bcaa ειναι αλλα σε 8:1:1 αντι για 2:1:1 που ειναι τα κλασσικα...

με λιγα λογια περισσοτερη λευκινη...

αυτα εχουν μεσα και sustamine μεσα... και καλα καλητερη μορφη γλουταμινης....

απο γευση κτλ κτλ δεν ξερω δεν τα εχω δοκιμασει...

τα αγορασα στη τιμη των 45 ευρο απο το γυμμναστηριο μου χθες.
ειμαι σχετικα νεος στο bodybuilding αν και χρονια παλιος αθλητης στιβου.
Φυσικα δεν μπορω να κρινω το προιον μιας και ειμαι απειρος στα συμπληρωματα αλλα ολη μερα ψαχνομαι για πληροφοριες.
ειναι λιγο χαμος η κατασταση μεχρι να εμπεδοσεις καποια πραγματα.
αγορασα συμπληρωματα το δευτερο μηνα που αρχησα προπονηση.

για αρχη πειρα true mass και αυτους τα bcaa.
κανω και διατροφη με τη βοηθεια του γυμναστη μου αλλα η περισσοτερη δουλεια ειναι στο διαβασμα για να καταλιξω στις ποιο αποτελεσματικες τροφες..

Devil
14-01-11, 00:13
πως το χρησιμοποιεις?

ειναι πολυ τεχνικο για σενα βασικα... αλλα αφου το πηρες οκ...

pizzass
28-02-11, 17:11
μονο για post κανει? κ αν ναι θα εχει καποιο θεμα αν το ανακατεψω με waxy?? γτ στη σελιδα του στη upslabs διαβασα διαφορα για το ποσο προσεκτικος πρπ να εισαι οταν το φτιαχνεις :unsure:

Devil
28-02-11, 17:25
μονο για post κανει? κ αν ναι θα εχει καποιο θεμα αν το ανακατεψω με waxy?? γτ στη σελιδα του στη upslabs διαβασα διαφορα για το ποσο προσεκτικος πρπ να εισαι οταν το φτιαχνεις :unsure:

και για pre και για intra μια χαρα ειναι....

μπορεις να τα βαλεις με waxy...

προσεκτικος γιατι?

Nosblos
28-02-11, 17:35
διαλυτοτητα....8.5/10
γευση 8.5/10...
αρκετα καλη δουλεια πιστευω...τα συνδυαζω με waxy οπως ειπε ο devil...
και κατεβαινουν νερακι...
απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο που εχω δοκιμασει οσο αναφορα bcaa!!!!

Nosblos
28-02-11, 17:36
και για pre και για intra μια χαρα ειναι....

μπορεις να τα βαλεις με waxy...

προσεκτικος γιατι?

για μετα την προπονηση κανουν αληθεια??

pizzass
28-02-11, 17:44
εγω για ποστ τ θελω βσκ :green: προσεκτικος γτ ρε συ ντεβιλ διαβασα στην ιστοσελιδα τους οτι πρπ να μην ειναι πλ κρυο το νερο να ειναι ακριβως οι δοσολογιες και κατι τετοια :unsure:

Devil
28-02-11, 17:47
για μετα την προπονηση κανουν αληθεια??

ναι γιατι οχι.... εγω bcaa παιρνω στο postwo...


εγω για ποστ τ θελω βσκ :green: προσεκτικος γτ ρε συ ντεβιλ διαβασα στην ιστοσελιδα τους οτι πρπ να μην ειναι πλ κρυο το νερο να ειναι ακριβως οι δοσολογιες και κατι τετοια :unsure:

LOL.... λιγο ακυρο....

ρωτα τον nosblos.... τα εχει χρησιμοποιησει... κατι παραπανω θα ξερει....

iLoVeSqUaT
28-02-11, 18:20
Το έχω δοκιμάσει σε γεύση blue raspberry πάντα κατά την διάρκεια της προπόνησης και θα έλεγα ότι μπουκτiσα πολύ εύκολα την γεύση και ότι είναι επιπέδου Xtend ,Aminomax και ότι το Chain'd Out και το Aminocell είναι μία κλάση πιο πάνω για εμένα.

Aminomax:7.5/10

Xtend:8/10

Modern BCAA (USP Labs):7.5/10 λοιπόν

Chain'd Out: 9/10

Aminocell : 9/10

Nosblos
28-02-11, 23:44
εγω για ποστ τ θελω βσκ :green: προσεκτικος γτ ρε συ ντεβιλ διαβασα στην ιστοσελιδα τους οτι πρπ να μην ειναι πλ κρυο το νερο να ειναι ακριβως οι δοσολογιες και κατι τετοια :unsure:

κρυο...νταξει...
κανει και της βρυσης...με τετοιες θερμοκρασιες...που εχουμε εξω...
για τις δοσολογιες δεν εχω παρατηρησει κατι....
τι ακριβως γραφουν?

Nosblos
28-02-11, 23:46
Το έχω δοκιμάσει σε γεύση blue raspberry πάντα κατά την διάρκεια της προπόνησης και θα έλεγα ότι μπουκτiσα πολύ εύκολα την γεύση και ότι είναι επιπέδου Xtend ,Aminomax και ότι το Chain'd Out και το Aminocell είναι μία κλάση πιο πάνω για εμένα.

Aminomax:7.5/10

Xtend:8/10

Modern BCAA (USP Labs):7.5/10 λοιπόν

Chain'd Out: 9/10

Aminocell : 9/10

σε μπουχτησε??
περιεργο εμενα μια χαρα κατεβαινουν!!
;)

iLoVeSqUaT
28-02-11, 23:52
Την τρίτη βδομάδα σε σημείο να θέλω να ξεράσω που λένε.:) Βέβαια πάντα έχω και ένα λίτρο νερό μαζί μου ξεχωριστά. Ιδίως τις μέρες που έχω πόδια δεν με βοηθάει τόσο. Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το unflavored.

Nosblos
01-03-11, 00:20
Την τρίτη βδομάδα σε σημείο να θέλω να ξεράσω που λένε.:) Βέβαια πάντα έχω και ένα λίτρο νερό μαζί μου ξεχωριστά. Ιδίως τις μέρες που έχω πόδια δεν με βοηθάει τόσο. Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το unflavored.

τι να σου πω...
ολα υποκειμενικα ειναι...τα παντα...ειναι θεμα γουστου!!
εμενα μου αρεσει σαν γευση παντως....
οσο για intra δεν εχω γνωμη γιατι τα βαζω pro και post!!!
γενικα δεν δουλευω κατι για intra γιατι εχω αλλα κολπα για pro...
;);)

iLoVeSqUaT
01-03-11, 00:44
Εγώ μόνο intra έχω space για BCAA's αυτή την περίοδο και από τον Απρίλιο φυσικά και μετά όταν θα ξεκινήσω να κάνω cardio το πρωί με άδειο στομάχι , παίζω εναλλάξ BCAAs και πολυβιταμίνα και φυσικά Oxy-Elite Pro της USP. To Modern BCAA τώρα που το σκέφτομαι θα ήταν ιδανικό το πρωί με άδειο στομάχι και μετά cardio. Αλλά για intra χάνει πόντους από εμένα.:unsure::)

kad
22-04-11, 21:40
Παιδια η γνωμη σας για το MODERN BCAA ειναι να χρησιμοποιειται για pre ή post workout ,σε συνδυασμο παντα με το ANIMAL NITRO ,που καλυπτει ολα τα EAA και την πρωτεινη της ΟΝ PLATINUM HYDRO WHEY ?
Mηπως ειναι παρα πολυ μεγαλη η ποσοτητα των BCAA που λαμβανεται αφου η PLATINUM HYDRO WHEY εχει 8,8 γρμ. BCAA ?

Nosblos
22-04-11, 21:44
Παιδια η γνωμη σας για το MODERN BCAA ειναι να χρησιμοποιειται για pre ή post workout ,σε συνδυασμο παντα με το ANIMAL NITRO ,που καλυπτει ολα τα EAA και την πρωτεινη της ΟΝ PLATINUM HYDRO WHEY ?
Mηπως ειναι παρα πολυ μεγαλη η ποσοτητα των BCAA που λαμβανεται αφου η PLATINUM HYDRO WHEY εχει 8,8 γρμ. BCAA ?

εγω τα εβαζα pre αλλα μπορεις και post...
bcaa ειναι δεν εχεις προβλημα...αλλα γιατι την hydro?
παρε την κλασσικη....

tommygunz
22-04-11, 23:08
Παιδια η γνωμη σας για το MODERN BCAA ειναι να χρησιμοποιειται για pre ή post workout ,σε συνδυασμο παντα με το ANIMAL NITRO ,που καλυπτει ολα τα EAA και την πρωτεινη της ΟΝ PLATINUM HYDRO WHEY ?
Mηπως ειναι παρα πολυ μεγαλη η ποσοτητα των BCAA που λαμβανεται αφου η PLATINUM HYDRO WHEY εχει 8,8 γρμ. BCAA ?

Γιατί να τα χρησιμοποιήσεις όλα μαζί;
Πολλά λεφτά...

Για post ή πάρε Nitro κατευθείαν μετά την προπό και κάνα 20λεπτο μετά την Hydro ή Modern Bcaa κατευθείαν και πάλι μετά από 20 λεπτά Hydro.

Εγώ στη θέση σου πάντως θα έπαιρνα μονάχα ένα από αυτά αμέσως μετά την προπόνηση και θα κοιτούσα μέσα σε 30 λεπτά να φάω.
Αν τώρα δεν βολεύει και τόσο το πρόγραμμα και δεν γίνεται να μπει φαγητό στο μισάωρο τότε θα έκανα αυτό που πρότεινα πιο πάνω.

pizzass
03-05-11, 22:11
θεωρειται οτι η ποσοτητα γλουταμινησ ειναι ικανοποιητικη? σκεφτομουν να παρω εξτρα γλουταμινη γτ εχω θεμα με τον ωμο...αλλα αν με καλυπτει t modern bcaa μην παρω τζαμπα..

COBRA_STYLE
03-05-11, 22:19
θεωρειται οτι η ποσοτητα γλουταμινησ ειναι ικανοποιητικη? σκεφτομουν να παρω εξτρα γλουταμινη γτ εχω θεμα με τον ωμο...αλλα αν με καλυπτει t modern bcaa μην παρω τζαμπα..
τι σχεση εχει η γλουταμινη με τον ωμο σου?

pizzass
03-05-11, 22:30
για αποκατασταση...τον εχω τραυματισει

Devil
03-05-11, 22:34
για αποκατασταση...τον εχω τραυματισει

και παλι δεν νομιζω οτι κολλαει....:unsure::unsure::unsure::green:

pizzass
03-05-11, 22:38
η γλουταμινη δεν βοηθαει στην αποκατασταση ρε παιδια? η λαθος εχω καταλαβει?

exkaliber
03-05-11, 22:38
για αποκατασταση...τον εχω τραυματισει

ρε συ οταν λεμε αποκατασταση δεν εννοουμε αυτο :green:

COBRA_STYLE
03-05-11, 22:40
η γλουταμινη δεν βοηθαει στην αποκατασταση ρε παιδια? η λαθος εχω καταλαβει?
αναρρωση με γλουταμινη ΔΕΝ....:green::green::green:;)

pizzass
03-05-11, 22:42
τοτε τι αν οχι γλουταμινη ? :unsure::unsure:

sofos
03-05-11, 22:43
τοτε τι αν οχι γλουταμινη ? :unsure::unsure:

λιγο παραπανω πρωτεινη,ισως κρεατινη κ γλυκοσαμινη με ομεγα 3 :)

pizzass
03-05-11, 22:45
γλυκοσαμινη?! γου του φου? :P (σορρυ για το οφφ ε!)

Devil
03-05-11, 22:47
γλυκοσαμινη?! γου του φου? :P (σορρυ για το οφφ ε!)

δυσκολα θα κανει και αυτη.... Ω3 μπορει να βοηθισουν.... ξεκουραση...

pizzass
03-05-11, 22:48
εγινε ρε παιδεσ θενξ..δν ρωταω αλλα γτ θα βγουμε τελειωσ οφ και θα φωναζουν οι αντμιν(με το δικιο τους :P )

aepiskeptis
03-05-11, 23:57
για αποκατασταση...τον εχω τραυματισει

off μυστικο

Take 3 grams of MSM, 1500 mg. of Vitamin C, a handful of a good
digestive enzyme like Wobenzyme or Medizyme, and 5 grams of
L-Glutamine, on an empty stomach, thrice daily.

εχεις φλεγμονη, ξαφνικα δεν εχεις φλεγμονη.

pizzass
04-05-11, 12:16
?????
ισχυει??? :shock:

deluxe
04-05-11, 15:42
Για να το λεει θα ισχυει!

Πιστευετε οτι ειναι καλυτερα απο το purple wraath ή το intrabolic;

exkaliber
04-05-11, 17:43
?????
ισχυει??? :shock:

δε θελω να σε τρομαξω
αλλα θα το κανω

φλεγμονη ειναι :(


προσωπικα με βοηθησε η φυσιοθεραπεια και η αεροβια πολυ

exkaliber
04-05-11, 17:43
Πιστευετε οτι ειναι καλυτερα απο το purple wraath ή το intrabolic;

ποιο??
to modern bcaa??

deluxe
04-05-11, 18:57
Ε ναι.

lef
04-05-11, 20:06
τι σχεση εχουν τα modern με το purple wraath?

pizzass
04-05-11, 22:39
οντως ειναι φλεγμονη πηγα σμρ σε ορθοπεδικο-χειρουργο..αλλα μ εδωσε κατι αντιφλεγμονοδη και μ ειπε ολως περιεργως να μη σταματησω το τζιμ απλα να κατεβασω αρκετα τα κιλα και να μην πιεζομαι..βοηθαει λεει κ ειναι καλυτερο απο τη φυσιοθεραπεια αν προσεχεισ αρκετα :shock:

tommygunz
04-05-11, 22:43
Για να το λεει θα ισχυει!

Πιστευετε οτι ειναι καλυτερα απο το purple wraath ή το intrabolic;

To Purple Wraath έχει Eaa που προάγουν τον αναβολισμό.
Αυτό έχει Bcaa που δρουν αντικαταβολικά.

Εγώ άμα ήμουνα σε αυστηρή δίαιτα υποθερμιδική, θα προτιμούσα τα Modern Bcaa (και γενικά οποιαδήποτε bcaa). Αλλιώς Purple Wraath.

deluxe
05-05-11, 07:03
Πως δεν εχουν σχεση; Και τα 2 ιντρα workout συμπληρωματα ειναι!

Και το purple wraath εχει και bcaa και eaa. Απλα εχει και καποια εξτρα πραματα, αλλα με ενα καλο νιτρικο, πιστευω εισαι κομπλε.

Τα Modern πρεπει να ειναι καλυτερα, καθως ειναι σε αναλογια 8:1:1 και εχουν και πολυ καλη μορφη γλουταμινης. Μονο απο αποψη τιμης δε συμφερουν.

Devil
05-05-11, 15:50
To Purple Wraath έχει Eaa που προάγουν τον αναβολισμό.
Αυτό έχει Bcaa που δρουν αντικαταβολικά.

Εγώ άμα ήμουνα σε αυστηρή δίαιτα υποθερμιδική, θα προτιμούσα τα Modern Bcaa (και γενικά οποιαδήποτε bcaa). Αλλιώς Purple Wraath.

τομ.... οτι ειναι αντικαταβολικο ειναι και αναβολικο αυτοματα....

ο μεταβολισμος αποτελειτε απο τον καταβολισμο και τον αναβολισμο.... δυο διαδηκασιες που δεν κοβωντε.... οταν παιρνεις πχ... bcaa αυτα καταβολιζοντε απο τον οργανισμο για να του δωσουν ενα Χ αναβολισμο....

οτι τροφη και να παρεις ο οργανισμος θα την καταβολισει.... για να εχει αναβολισμο...

τωρα σε πιο γενικες γραμμες και σε ορους πιο bbing αναβολισμος ειναι οταν εχεις εξτρα θερμιδες και καταβολισμος οταν εχεις μειωμενες θερμιδες....

νομιζω οτι δεν σε μπερδεψα χειροτερα....:green::green::green:

η διαφορα αναμεσα σε ΕΑΑ και ΒCAA... ειναι οτι τα BCAA περνανε πιο γρηγορα στο αιμα απο οτι τα ΕΑΑ... και ισως (δεν ειμαι απολυτα σιγουρος για αυτο) οτι τα ΒCAA μεταβολιζοντε στους μυς....

tommygunz
05-05-11, 18:29
τομ.... οτι ειναι αντικαταβολικο ειναι και αναβολικο αυτοματα....

ο μεταβολισμος αποτελειτε απο τον καταβολισμο και τον αναβολισμο.... δυο διαδηκασιες που δεν κοβωντε.... οταν παιρνεις πχ... bcaa αυτα καταβολιζοντε απο τον οργανισμο για να του δωσουν ενα Χ αναβολισμο....

οτι τροφη και να παρεις ο οργανισμος θα την καταβολισει.... για να εχει αναβολισμο...

τωρα σε πιο γενικες γραμμες και σε ορους πιο bbing αναβολισμος ειναι οταν εχεις εξτρα θερμιδες και καταβολισμος οταν εχεις μειωμενες θερμιδες....

νομιζω οτι δεν σε μπερδεψα χειροτερα....:green::green::green:

η διαφορα αναμεσα σε ΕΑΑ και ΒCAA... ειναι οτι τα BCAA περνανε πιο γρηγορα στο αιμα απο οτι τα ΕΑΑ... και ισως (δεν ειμαι απολυτα σιγουρος για αυτο) οτι τα ΒCAA μεταβολιζοντε στους μυς....

Δίκιο έχεις Μήτσο, εγώ έγραψα λάθος τις ορολογίες...

Αυτό που ήθελα να γράψω αλλά το είχα ξεχάσει ακριβώς πως λέγεται είναι αυτό:

"Based on new studies i read i had to conclude BCAAs do not increase protein synthesis, they only prevent protein breakdown.
Essential amino acids DO increase protein synthesis above basal levels, so my recommendations are the following:"

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=584191&page=2

Αυτό είναι και το λινκ με την παραπάνω δήλωση και από κάτω έχει παραθέσει και τις έρευνες. Ποστ #34.

Devil
05-05-11, 20:50
Δίκιο έχεις Μήτσο, εγώ έγραψα λάθος τις ορολογίες...

Αυτό που ήθελα να γράψω αλλά το είχα ξεχάσει ακριβώς πως λέγεται είναι αυτό:

"Based on new studies i read i had to conclude BCAAs do not increase protein synthesis, they only prevent protein breakdown.
Essential amino acids DO increase protein synthesis above basal levels, so my recommendations are the following:"

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=584191&page=2

Αυτό είναι και το λινκ με την παραπάνω δήλωση και από κάτω έχει παραθέσει και τις έρευνες. Ποστ #34.

τομ.... τσεκαρε και αυτο....

http://jn.nutrition.org/content/136/2/533S.short

aepiskeptis
07-05-11, 20:14
To Purple Wraath έχει Eaa που προάγουν τον αναβολισμό.
Αυτό έχει Bcaa που δρουν αντικαταβολικά.


το διαβασες καπου αυτο ή το ξερεις απο παντα?
δωσε πηγουλα, αν το διαβασες.



τομ.... οτι ειναι αντικαταβολικο ειναι και αναβολικο αυτοματα....

ο μεταβολισμος αποτελειτε απο τον καταβολισμο και τον αναβολισμο.... δυο διαδηκασιες που δεν κοβωντε.... οταν παιρνεις πχ... bcaa αυτα καταβολιζοντε απο τον οργανισμο για να του δωσουν ενα Χ αναβολισμο....

οτι τροφη και να παρεις ο οργανισμος θα την καταβολισει.... για να εχει αναβολισμο...



αρχικα ναι, ο καταβολισμος (διασπαση, ο,τιδηποτε διασπαση πχ χωνευση) εφοδιαζει τον αναβολισμο (συνθεση).
Κατα δευτερο, "αντικαταβολικο ειναι και αναβολικο αυτοματα.."
εεεεμμμμ, οχι. Η παραπανω προταση ως αυτολεξη προταση ειναι λαθος αν μιλαμε για μεταβολισμο μυων, αντικαταβολικο=σταματαει η πρωτεινοδιασπαση, αναβολισμος=ξεκιναει η πρωτεινοσυνθεση.

procop
07-05-11, 20:28
εγω τα χρησιμοποιω intra και ειναι μια χαρα και απο γευση και διαλυτοτητα και νιωθω περισσοτερη ενεργεια!

tommygunz
08-05-11, 12:52
το διαβασες καπου αυτο ή το ξερεις απο παντα?
δωσε πηγουλα, αν το διαβασες.


Δες το ποστ μου 2 ποστ πάνω απ' το δικό σου.;)

(Δες στην πρώτη σελίδα του λινκ που έχω παραθέσει, #6 και #7 ποστ για πηγές και ποστ #34 για το πως προτείνει να είναι η διάρθρωση των συμπληρωμάτων pre και post-wo.)

Devil
08-05-11, 14:00
αρχικα ναι, ο καταβολισμος (διασπαση, ο,τιδηποτε διασπαση πχ χωνευση) εφοδιαζει τον αναβολισμο (συνθεση).
Κατα δευτερο, "αντικαταβολικο ειναι και αναβολικο αυτοματα.."
εεεεμμμμ, οχι. Η παραπανω προταση ως αυτολεξη προταση ειναι λαθος αν μιλαμε για μεταβολισμο μυων, αντικαταβολικο=σταματαει η πρωτεινοδιασπαση, αναβολισμος=ξεκιναει η πρωτεινοσυνθεση.

για το μεταβολισμο μιλαω ψηλε..... ηδη εχω κανει μια επεξηγιση που δεν νομιζω να εβγαλες κανενας ακρη....:green::green::green:

τα bcaa κανουν και τις 2 δουλειες.... νομιζω....:green:

aepiskeptis
12-05-11, 15:15
κοιτα...
οταν κανω τον κοπο να γραφω κανε τον κοπο να διαβαζεις.

οι διαδικασιες δεν ειναι εννωμενες που λες και δεν κοβονται
παραδειγμα
η ινσουλινη ειναι αντικαταβολικη, οχι αναβολικη, εκτος αν εισαι εφηβος, εκτος αν εισαγεις εξωτερικα σε ποσοτητες που δεν εκκρινονται ποτε.
αλλο παραδειγμα
τα επιπεδα ινσουλινης ακομα και οταν εισαι νηστικος και εννοω νηστικος ακομα >20 ωρες νηστειας, ειναι αρκετα στην παρουσια γραμμαριων ΕΑΑ να ξεκινησουν πρωτεινοσυνθεση, ωστοσο η πρωτεινοδιασπαση δεν διακοπτεται.
καταλαβες ψηλε


tommygunz
φιλε το ειδα το ποστ απτο ββ.κομ και τις αναφορες του, αλλα ερχεται σε αντιθεση με
o,τι ξερω. τεσπα ευχαριστβ για τον κοπο σου, θα το ξανακοιταξω.

Devil
12-05-11, 15:39
κοιτα...
οταν κανω τον κοπο να γραφω κανε τον κοπο να διαβαζεις.

οι διαδικασιες δεν ειναι εννωμενες που λες και δεν κοβονται
παραδειγμα
η ινσουλινη ειναι αντικαταβολικη, οχι αναβολικη, εκτος αν εισαι εφηβος, εκτος αν εισαγεις εξωτερικα σε ποσοτητες που δεν εκκρινονται ποτε.
αλλο παραδειγμα
τα επιπεδα ινσουλινης ακομα και οταν εισαι νηστικος και εννοω νηστικος ακομα >20 ωρες νηστειας, ειναι αρκετα στην παρουσια γραμμαριων ΕΑΑ να ξεκινησουν πρωτεινοσυνθεση, ωστοσο η πρωτεινοδιασπαση δεν διακοπτεται.
καταλαβες ψηλε


λοιπον..... κανε τον κοπο να καταλαβαινεις τι γραφω...

δεν μιλαω για πρωτεινοσυνθεση.... βασικο.... στον αναβολισμο δεν υπαρχει μονο πρωτεινοσυνθεση....
σαν αναβολισμο αναφερομαι στην γενικοτερη εννοια.... και οχι στον αναβολισμο που εχουμε στο μυαλο μας σαν ορο του bbing.... πρωτεινοσυνθεση....

επ ευκαιριας.... η ινσουλινη δεν ειναι και τοσο αντικαταβολικη.... εφοσον εχει παρατηριθει λιποδιαλυση με την παρουσια της...

και παρολο που υπαρχει πρωτεινοδιασπαση αν η πρωτεινοσυνθεση ειναι μεγαλητερη..... τοτε μιλαμε για ''αναβολισμο''

aepiskeptis
12-05-11, 16:13
το προβλημα ειναι οτι εγω καταλαβαινω τι γραφεις, το αντιστροφο δεν ισχυει.

"η ινσουλινη δεν ειναι και τοσο αντικαταβολικη.... εφοσον εχει παρατηριθει λιποδιαλυση με την παρουσια της..."

το λιπος μπορει να αποθηκευτει απουσια ινσουλινης και μπορεις να εχεις λιπολυση παρουσια ινσουλινης. ειναι ΚΑΙ διαφορετικη οδος.

δωσε και σωσε λινκ γιατι αν εννοεις αυτο που νομιζω...

Devil
12-05-11, 16:27
το προβλημα ειναι οτι εγω καταλαβαινω τι γραφεις, το αντιστροφο δεν ισχυει.

"η ινσουλινη δεν ειναι και τοσο αντικαταβολικη.... εφοσον εχει παρατηριθει λιποδιαλυση με την παρουσια της..."

το λιπος μπορει να αποθηκευτει απουσια ινσουλινης και μπορεις να εχεις λιπολυση παρουσια ινσουλινης. ειναι ΚΑΙ διαφορετικη οδος.

δωσε και σωσε λινκ γιατι αν εννοεις αυτο που νομιζω...

δεν ειναι και σιγουρο αυτο....

τοτε γιατι την παρουσιαζεις αντικαταβολικη??? η λιπολυση δεν ειναι καταβολισμος?

http://www.fituncensored.com/forums/attachments/integrazione/2129d1297733537-effetti-di-vitamina-d-e-calcio-nella-dieta-calcium04.jpg

sofos
12-05-11, 16:29
ειστε οφ :green::P:P:P btw εχουν καλα reviews τουτα δω :green:

Devil
12-05-11, 16:31
ειστε οφ :green::P:P:P btw εχουν καλα reviews τουτα δω :green:

θες να κατσω να μετρησω και σε ποσα εισαι off εσυ???:green::green::green:

(δεν υπαρχει περιπτωση να το κανω....βαριεμαι...:green:)

θα τα μεταφερω αργοτερα σε αλλο θεμα...

sofos
12-05-11, 16:32
θες να κατσω να μετρησω και σε ποσα εισαι off εσυ???:green::green::green:

(δεν υπαρχει περιπτωση να το κανω....βαριεμαι...:green:)

θα τα μεταφερω αργοτερα σε αλλο θεμα...

χαχαχαχα ασε με εμενα,εγω ειμαι περιπτωση :P btw καλο ειναι αυτο η τα reviews απ τα αμερικανακια ειναι μουφα? :green::P:P

Devil
12-05-11, 16:34
χαχαχαχα ασε με εμενα,εγω ειμαι περιπτωση :P btw καλο ειναι αυτο η τα reviews απ τα αμερικανακια ειναι μουφα? :green::P:P

bcaa ειναι.... τα μοναδικα review που χρειαζεσαι ειναι αν εχουν καλη γευση....

νομιζω ο deluxe πρεπει να τα εχει δοκιμασει....για ρωτα τον...

jimmy007
13-05-11, 03:07
τομ.... οτι ειναι αντικαταβολικο ειναι και αναβολικο αυτοματα....

ο μεταβολισμος αποτελειτε απο τον καταβολισμο και τον αναβολισμο.... δυο διαδηκασιες που δεν κοβωντε.... οταν παιρνεις πχ... bcaa αυτα καταβολιζοντε απο τον οργανισμο για να του δωσουν ενα Χ αναβολισμο....

οτι τροφη και να παρεις ο οργανισμος θα την καταβολισει.... για να εχει αναβολισμο...

τωρα σε πιο γενικες γραμμες και σε ορους πιο bbing αναβολισμος ειναι οταν εχεις εξτρα θερμιδες και καταβολισμος οταν εχεις μειωμενες θερμιδες....

νομιζω οτι δεν σε μπερδεψα χειροτερα....:green::green::green:

η διαφορα αναμεσα σε ΕΑΑ και ΒCAA... ειναι οτι τα BCAA περνανε πιο γρηγορα στο αιμα απο οτι τα ΕΑΑ... και ισως (δεν ειμαι απολυτα σιγουρος για αυτο) οτι τα ΒCAA μεταβολιζοντε στους μυς....

Όντως ότι είναι αντικαταβολικό είναι αναβολικό γιατί ο αναβολισμός και ο καταβολισμός είναι δύο ακριβώς αντίθετες διαδικασίες. Με δεδομένο το προφανές ότι ο μεταβολισμός είναι σταθερός(για ένα σύντομο διάστημα έστω) αν αυξηθεί το ένα μειώνεται το άλλο και αντίστροφα. Δείτε το σαν σταθερή συνάρτηση(τι θυμήθηκα και εγώ τώρα...:P:P)
Από εκεί και πέρα, Μήτσο τα BCAA's δεν καταβολίζονται πάντα για να σου δώσουν ένα Χ αναβολισμό. Αυτό συμβαίνει μόνο κατά την προπόνηση. Σε άλλη περίπτωση, τα ΒCAA'ς χρησιμοποιούνται σαν δομικοί λίθοι για την πρωτεινοσύνθεση χωρίς να καταβολίζονται( μια παρατήρηση απλά για να είμαστε περισσότερο ακριβείς).

Τα ΒCAA's σίγουρα καταβολίζονται κατά την άσκηση στα μυικά κύτταρα. Απλά δεν γίνεται ΜΟΝΟ εκεί(βλέπε ηπατικά κύτταρα στη γλυκονεογένεση από αμινοξέα).

SeXperT
02-06-11, 17:45
σαν intra? :unsure:

deluxe ποσο σε πηγανε? επερνες την συνιστωμενη?

deluxe
03-06-11, 01:06
Σου απαντησα pm. Παντως δε τα εχω παρει. Τα εχει παρει ενας φιλος μου, αλλα ειπε οτι δεν ειδε και τιποτα. Αλλα αυτος νομιζε οτι θα φουσκωσει, οποτε δε μετραει και πολυ η γνωμη του.. Σκεφτομαι να τα ξεκινησω σε κανα 2μηνο.

Adinamos
07-09-11, 11:32
Πηρα το αυτο το συμπληρωμα επειδη δε βρηκα σκετη λευκινη που χρησιμοποιω κανονικα μαζι με το μεταπροπονητικo ροφημα (isolate + carbs). Να το χρησιμοποιησω και αυτο κατα τον ιδιο τροπο ή τζαμπα θα παει?

Devil
07-09-11, 14:00
Πηρα το αυτο το συμπληρωμα επειδη δε βρηκα σκετη λευκινη που χρησιμοποιω κανονικα μαζι με το μεταπροπονητικo ροφημα (isolate + carbs). Να το χρησιμοποιησω και αυτο κατα τον ιδιο τροπο ή τζαμπα θα παει?

μπορεις και prewo.... αν και προσωπικα το βλεπω καλο σαν intrawo...

Adinamos
07-09-11, 14:30
Prewo εχω jacked. Να τα στακαρω? Πως? Intra δε μου αρεσει να ειμαι με ενα σεικερ στο γυμναστηριο συνεχεια..
Ποστ πιστευεις οτι ειναι αχρειαστα μαζι με την πρωτεινη?

Devil
07-09-11, 14:33
Prewo εχω jacked. Να τα στακαρω? Πως? Intra δε μου αρεσει να ειμαι με ενα σεικερ στο γυμναστηριο συνεχεια..
Ποστ πιστευεις οτι ειναι αχρειαστα μαζι με την πρωτεινη?

καλα αχρειαστα δεν ειναι... αλλα εφοσον εχεις την πρωτεινη εισαι καλημενος στο post.... βαλτα στο prewo μαζι με το jack3d...

COBRA_STYLE
07-09-11, 14:33
Prewo εχω jacked. Να τα στακαρω? Πως? Intra δε μου αρεσει να ειμαι με ενα σεικερ στο γυμναστηριο συνεχεια..
Ποστ πιστευεις οτι ειναι αχρειαστα μαζι με την πρωτεινη?

κανα 15'-20' μετα το jack3d μπορεις να το βαλεις...αμα πινεις το νιτρικο 30-45' πριν

Adinamos
07-09-11, 15:00
κανα 15'-20' μετα το jack3d μπορεις να το βαλεις...αμα πινεις το νιτρικο 30-45' πριν

Αμα το jacked το πινω 5' πριν την προπο?? :unsure:

Devil
07-09-11, 15:05
Αμα το jacked το πινω 5' πριν την προπο?? :unsure:

ολα μαζι να τελειωνεις... μικρη διαφορα...

Adinamos
07-09-11, 15:07
Θενξ διαολε!!:green:

Adinamos
15-09-11, 21:41
Σημερα το δοκιμασα οπως το προτεινει ο κατασκευαστης. 2 σκουπ ιντρα.
Αν και δεν ειμαι φαν στο να τριγυρναω στο γυμναντηριο με ενα σεικερ στο χερι, νοιμιζω οτι δεν ειδα καποια διαφορα απ οτι 2 σκουπ prewo που χρησιμοποιουσα. Αλλα και παλι δεν ειναι σαφη τα αποτελεσματα μιας και χρησιμοποιω ενα σκασμο πραγματα και δε πολυκαταλαβαινω απο τετοιες λεπτομεριες και πολλα.

Στα συν μπορω να πω οτι εισαι hydrated καθ ολη τη διαρκεια της προπονας σου
Στα πλην μπορω να πω οτι δε μου αρεσει και πολυ η αισθηση να ειναι φουσκωμενη με υγρα το στομαχι μου γι αυτο την επομενη θα βαλω λιγοτερο νερο.
Στα πλην επισης το γεγονος οτι ξεχασα το σεικερ πισω απο πεκ-ντεκ και καποια στιγμη το ψαχνα:lol::lol:

Lao
07-10-11, 02:47
http://images.iherb.com/m/USP-03389-0.jpg



New!
Ultra Micronized
Incredibly Refreshing!
Micronized Aminos
The Better BCAA
35 Workouts
Mixes Clear*
8:1:1 BCAA Ratio
Zero Artificial Colors or Flavors
Zero Sugar or Carbohydrates

*When mixed according to directions

Are you still using dated, bulky BCAAs with non-micronized aminos & ordinary L-glutamine - loaded with unnecessary artificial flavors & dyes?

Get out of the stone age with USPlabs Modern BCAA - equipped with 10 grams per serving of micronized aminos along with a natural, refreshing taste free of artificial flavors.

Ultra-fine & voluminous powder is a result of advanced micronization process.



Suggested Use

As a dietary supplement, mix 1 serving (2 level scoops) in 20 ounces of water and shake vigorously for 30 seconds. Sip throughout workout or athletic event.

An additional serving may be taken immediately after training or any time additional aminos are needed.

Using less than 10 ounces of water per scoop and/ or very cold water can hinder solubility and cause foaming.

Due to high amino acid content some initial foaming may occur, which should subside over a few minutes time with light shaking.

Shake container before each use to disperse ingredients that may have settled.



Supplement Facts

Serving Size: 2 Scoops (12.22 g)
Servings Per Container: 35

Amount Per Serving

Proprietary Blend (Micronized L-Leucine, Micronized L-Isoleucine, Micronized L-Valine, L-Alanyl-L-Glutamine (Sustamine) 10 g

Other Ingredients

Citric acid, natural flavors, sucralose.

This product is produced in a facility that processes milk, whey and soy ingredients.



Warnings

This product is only intended to be consumed by healthy adults 18 years of age or older. Pregnant or nursing women should not use this product. Discontinue use and immediately consult your health care professional if you experience any adverse reaction to this product. Do not exceed recommended serving. Do not use if safety seal is broken or missing. Keep out of reach of children.

Σχόλια;

Tasos Green
07-10-11, 03:06
υπαρχει ηδη (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11423-Modern-BCAA-(USP-Labs))...:green:

chris corfu
08-10-11, 00:12
@Lao συνηθιζω να χρησιμοποιω τα συγκεκριμενα γτ μου αρεσει η αναλογια συνηθως μεσα στην προπονηση η στο τελος, δεν εχουν προσθηκες κ χρωστικες και αυτο φενεται γτ ανακατευεις τη σκονη(καλη διαλυτοτητα κανοντας οτι γραφει στο κουτι) και ειναι σαν να πινεις σκετο νερο στο χρωμα με μια ελαφρια γευση.. αξιζουν για μενα..

john john
31-10-11, 13:05
καλημερα σας,να προχωρήσω στην συγκεκριμενη αγορα?

primordial
31-10-11, 13:11
χμμμ......... ΝΑΙ....???;)

ΥΓ.: Νοιώθεις ότι σε κάλυψε η απάντηση...????

john john
31-10-11, 13:17
ναι φιλε μου..το βλεπω με καλο ματι..

john john
16-12-11, 14:02
τα πηρα στην γευση grape bubblegum τα μωβ που ειναι και πιο πανω,παιδια σας παρακαλώ ειναι οτι πιο απαισιο εχω πιει!!τι να κανω????

primordial
16-12-11, 14:29
τα πηρα στην γευση grape bubblegum τα μωβ που ειναι και πιο πανω,παιδια σας παρακαλώ ειναι οτι πιο απαισιο εχω πιει!!τι να κανω????

Δοκίμασε να πιείς εστερική κρεατίνη...... θα σε βοηθήσει να αλλάξεις γνώμη για το θέμα της γεύσης των modern BCAA......
Πέρα από την πλάκα, ίσως αν δοκίμαζες να τα πίνεις με χυμό.... πάντως μην ξεχνάς ότι είναι αμινοξέα, οπότε είναι λίγο αναμενόμενο.... αν κ θεωρώ ότι υπερβάλεις...!!!

john john
16-12-11, 14:37
φιλε μου εχουν πικρη γευση και ειδικα μολις περασουν απο το λαιμο δηλ νταξ..η μανα μου ποθ μονο τα μύρισε πηγε να ξερασει χαχα θα παρω χυμο να τα πινω τα ατιμα!παντως τα μονστερ αμινος ειναι τρομερα στην γευση!

primordial
16-12-11, 15:03
Θα σου πρότεινα να μην βάζεις πολύ χυμό, λόγω των σακχάρων που περιέχουν, αν κ BCAA + Υδατάνθρακας = :thumbup: σε λογικά πλαίσια, καθώς ο συγκεκριμένος όπως είπα προέρχεται από σάκχαρα φρούτων (στην καλύτερη) κ στην χειρότερη ζαχαρίτσα...;)

Give it a shot though....:green:


φιλε μου εχουν πικρη γευση και ειδικα μολις περασουν απο το λαιμο δηλ νταξ..η μανα μου ποθ μονο τα μύρισε πηγε να ξερασει χαχα θα παρω χυμο να τα πινω τα ατιμα!παντως τα μονστερ αμινος ειναι τρομερα στην γευση!

Πάντα με προβληματίζει η τρομερή γεύση κ ιδίως στα BCAA.....;)

john john
16-12-11, 15:25
παιζει να ειναι και τα γαλαζια..δεν θυμαμαι γμτ..αλλα οπως και να εχει θα παρω χυμό

john john
16-12-11, 15:33
μπορω αντι για χυμο να παρω να τα πινω με δεξτροζη???

Devil
16-12-11, 17:54
μπορω αντι για χυμο να παρω να τα πινω με δεξτροζη???

ναι...;)

sofos
23-02-12, 19:15
35 Servings Fruit Punch
Serving Size 2 Scoops(12.88g)
Servings Per Container:35
Amount Per Serving % Daily Value
Sodium 120mg 5%
Potassium 100mg 3%
Proprietary Blend 10g *
Micronized L-Leucine, Micronized L-Isoleucine, Micronized L-Valine, L-Alanyl-LGlutamine (Sustamine™)
Electrolyte Blend 662mg *
Sodium Citrate, Potassium Chloride
* Daily Value not established
Other Ingredients:
Citric Acid, Natural Flavors, Sucralose.

http://assets.bodybuilding.com/store/prodimage/prod_35227/image_35227_450_white.jpg

μικρο αλλαγες στη συσκευασια και γενικα στα facts,προσθεσαν ηλεκτρολυτες...

primordial
26-02-12, 16:36
^^^^^
Συνηθίζεται τώρα τελευταία κ η προσθήκη ηλεκτρολυτών στα BCAA... βλέπε X-Tend....;)
Δεν με χαλάει πάντως... κ το προηγούμενο που είχα δοκιμάσει, μια χαρά μου ήταν...!!!

Dimitrios
26-02-12, 16:56
Ιδιαίτερα για καλοκαίρι και υποθερμιδικές δίαιτες είναι ό,τι πρέπει οι υλεκτρολύτες. :thumbup:

sofos
26-02-12, 17:00
^^^^^
Συνηθίζεται τώρα τελευταία κ η προσθήκη ηλεκτρολυτών στα BCAA... βλέπε X-Tend....;)
Δεν με χαλάει πάντως... κ το προηγούμενο που είχα δοκιμάσει, μια χαρά μου ήταν...!!!

ναι ετσι ακριβως αυτο ειδα και γω και παιζει απο δω κ επειτα τα περισσοτερα bcaa να χουν μεσα ηλεκτρολυτες....


Ιδιαίτερα για καλοκαίρι και υποθερμιδικές δίαιτες είναι ό,τι πρέπει οι υλεκτρολύτες. :thumbup:

ναι ειδικα αν ιδρωνεις και πολυ,ειναι must πιστευω ;)

COBRA_STYLE
26-02-12, 17:04
Χωνεις και μια p5p πχ απο Now και εισαι κομπλε.

sofos
26-02-12, 17:06
Χωνεις και μια p5p πχ απο Now και εισαι κομπλε.

ετσι :thumbup:
αν εχεις λεφτα γενικα πολλα μπορεις να χωσεις :P:P

chris corfu
15-04-13, 22:12
τι εχει γινει με αυτα, τα εχουν αποσυρει;; ξερει κανεις;

alexandro7
12-05-13, 13:07
υπάρχουν σε διάφορα χρώματα μπλε.πράσινο και μωβ..τι διαφορά έχουν μεταξύ τους?

GeoDask
12-05-13, 23:54
υπάρχουν σε διάφορα χρώματα μπλε.πράσινο και μωβ..τι διαφορά έχουν μεταξύ τους?

το χρώμα.

sobral2
23-05-13, 13:28
είμαι νέος στο φόρουμ ώς μελος και παρακολουθώ 2 χρόνια πολλά θέματα στο φόρουμ...προχτές αγόρασα τα modern bcaa(usp labs) τα μπλε...εχθές πήρα 1σκουπ αμέσως μετά την αερόβια...σαν διαλυτότητα δεν μου φάνηκε καλό καθώς άφηνε κάτι σβόλους και μέχρι και στον αφρό υπήρχε σκόνη...μπορεί να υπάρξει πρόβλημα αν δεν διαλύονται καλά και τα παίρνω?επίσης ήταν πάρα πολύ γλυκά και μέχρι το βράδυ τα ένιωθα στην κοιλιά μου και μου ερχόταν να ξεράσω...και ρεβόμουν γεύση blue raspberry...!!lol παιδια είναι τπτ σοβαρό ή να συνεχίσω μέχρι να τελειώσει το κουτί?

jam
11-03-14, 20:56
μολις πηρα το προιον , γευση καρπουζι , λοιπον συνδιασμος 8.1.1 για μενα ειναι κατι ιδανικο σαν προιον + εξτρα ταυρινη γλουταμινη κτλ τα οποια και παλι ειναι τα ιδανικα για την περιπτωση που εψαχνα , συν τους ηλεκτρολυτες , χωρις προσθετα χρωματα κτλπ και πραγματικα ειμαι 100% ευχαριστημενος απο το προιον . :thumbup:
Τωρα απο γευση για να την περιγραψω σε τοιχον αλλους που θελουν να δοκιμασουν το προιον εαν θυμαστε η γεννια του 90 αυτα τα ζαχαρωτα , ειναι ακριβως , σχεδον βασικα η ιδια γευση χωρις να ειναι ξινο η κατι, πραγματικα γαμ*ει :thumbup:
81625

andreasaxo
25-03-14, 11:05
Υπάρχουν τρελές διαφορές αν καποιος παίρνει 1 scoop αντι για 2?

Mikekan
25-03-14, 12:38
Στη τσέπη! :P

Τώρα κατά τα άλλα BCAA είναι, τι διαφορές να δεις.

andreasaxo
25-03-14, 12:46
Στη τσέπη! :P

Τώρα κατά τα άλλα BCAA είναι, τι διαφορές να δεις.
Καταλαβα, επειδη βλεπω εχουν κολλησει ολοι στα 2 scoop, εμενα μου φαινεται μια χαρα ας πουμε και στο 1 scoop.

Mikekan
25-03-14, 12:58
Μια χαρά ειναι και στο ενα.

jam
25-03-14, 13:55
εγω παιρνω ενα ιντρα και ενα ποστ :thumbup:

stone garden
25-03-14, 15:41
εξαιρετικη εταιρεια μια χαρα ποσοτητα για τα λεφτα αυτα. τα παιρνεις πρωι πριν μετα βραδυ . στο 1 σκοοπ παιζω και εγω γευση καρπουζι :P:P:P

sobral
25-03-14, 17:43
εξαιρετικη εταιρεια μια χαρα ποσοτητα για τα λεφτα αυτα. τα παιρνεις πρωι πριν μετα βραδυ . στο 1 σκοοπ παιζω και εγω γευση καρπουζι :P:P:P

από πότε εξαιρετική?? τους κυνηγάει ο fda για άθλιες συνθήκες παρασκευής κ πρώτης ύλης στα μισά της συμπληρώματα κ με το oxyelite pro παρουσιάστηκαν ηπατίτιδες πιθανόν από συγκεκριμένες προβληματικές παρτίδες. Μην λέμε ότι θέλουμε...το συγκεκριμένο δείχνει κ είναι βάση συστατικών καλό, αλλά αυτό δεν κάνει την εταιρία καλή.

jam
25-03-14, 19:57
από πότε εξαιρετική?? τους κυνηγάει ο fda για άθλιες συνθήκες παρασκευής κ πρώτης ύλης στα μισά της συμπληρώματα κ με το oxyelite pro παρουσιάστηκαν ηπατίτιδες πιθανόν από συγκεκριμένες προβληματικές παρτίδες. Μην λέμε ότι θέλουμε...το συγκεκριμένο δείχνει κ είναι βάση συστατικών καλό, αλλά αυτό δεν κάνει την εταιρία καλή.

οντως τραγικο 40κατι ανθρωποι ειχαν μπλεξει στην κατασταση νοσοκομιου , οπως και να εχει σαν προιον ναι ειναι εξερετο , οσο για αξιοπιστια του προιοντος σε θεμα ποιοτητας τι να πω δεν ξερω μακαρι να ειναι εξερεση . :unsure:

stone garden
26-03-14, 04:09
μπορω να κατσω να ψαξω να βρω απο 1 κακο για καθε εταιρεια δε μου λεει κατι αυτο. εχω ξαναπει οτι αμα καθομαστε να λενε αυτο δε κανει αυτο ετσι αυτο αλλιως δε θα αγορασουμε ποτε τιποτα.

sobral
26-03-14, 10:38
μπορω να κατσω να ψαξω να βρω απο 1 κακο για καθε εταιρεια δε μου λεει κατι αυτο. εχω ξαναπει οτι αμα καθομαστε να λενε αυτο δε κανει αυτο ετσι αυτο αλλιως δε θα αγορασουμε ποτε τιποτα.

όχι εδώ δεν μιλάμε απλά για ένα κακό, μιλάμε για ηπατίτιδα!!!:shock: Και χώρια από αυτό για πρώτες ύλες. Εμένα με νοιάζει αν η εταιρία που αγοράζω, ψωνίζει από Ινδία ή από Γερμανία ή Κίνα. Θέλω -όσο μπορώ να το ξέρω αυτό, γιατί 100% σίγουρος δεν είμαι με καμία- να αγοράζω ποιότητα. Αλλά και αυτά να μην υπήρχαν, πες μου μετά το jack3d το πρώτο και αυτό τι άλλο καλό έχει βγάλει. Άλλη μία σάπια εταιρία τύπου Bpi, που έβγαλε ένα δυνατό νιτρικό (με υποψίες για μικροποσότητες εφεδρίνης επίσης να ξέρεις...) και μετά το απόλυτο μηδέν. Δεν είναι εταιρίες αυτές. Προσωπική άποψη πάντα.:toast:

stone garden
26-03-14, 14:01
ο καθενας αγοραζει οτι νομιζει ;) αραγε υπηρχε ποτε καποιο συμπληρωμα απο αυτα που ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καλα χωρις υποψιες για καποια απαγορευμενη ουσια? για σκεψου αυτο :P

sobral
26-03-14, 14:32
ο καθενας αγοραζει οτι νομιζει ;) αραγε υπηρχε ποτε καποιο συμπληρωμα απο αυτα που ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καλα χωρις υποψιες για καποια απαγορευμενη ουσια? για σκεψου αυτο :P

άλλο το αγοράζω ότι νομίζω, άλλο το αγοράζω κάτι κ το θεωρώ εξαιρετικό. Σου απαντάω με επιχειρήματα γιατί ΔΕΝ είναι "εξαιρετική εταιρία" η usp labs, ενώ εσύ απλά μου λες ότι αγοράζεις ότι θες. Μα εγώ δεν επιβάλλω σε κανένα να αγοράσει συγκεκριμένα προϊόντα, δεν έχω μαγαζί ούτε όφελος. Αλλά σας λέω τι ισχύει στην πραγματικότητα βάση κάποιων στοιχείων που έχω...;)

jam
26-03-14, 15:14
άλλο το αγοράζω ότι νομίζω, άλλο το αγοράζω κάτι κ το θεωρώ εξαιρετικό. Σου απαντάω με επιχειρήματα γιατί ΔΕΝ είναι "εξαιρετική εταιρία" η usp labs, ενώ εσύ απλά μου λες ότι αγοράζεις ότι θες. Μα εγώ δεν επιβάλλω σε κανένα να αγοράσει συγκεκριμένα προϊόντα, δεν έχω μαγαζί ούτε όφελος. Αλλά σας λέω τι ισχύει στην πραγματικότητα βάση κάποιων στοιχείων που έχω...;)

:thumbup:

παντος ειχα στειλει mail στην εταιρια πρωσοπικα ζητωντας σαν πελατης καποιο ελεγχο απο εργαστηριο , εστω δικο τους για της προδιαγραφες του προιοντος εαν και κατα ποσο ειναι ακριβεις στις ποσοτητες και εαν χρησιμοποιουν οντως αυτα που λενε στο label , λογικο πιστευω απο τον καθε καταναλωτη , οπως και να χει εστειλα το mail και μου απαντησαν τι ακριβως θελω να δω και τελοσπαντων τους ειπα και μου ειχαν πει πως η εταιρια μας περνα απο ενα συγκεκριμενο ελεγχο , καπως το ειχε ονομασει , ολα ειναι ακριβες και δεν υπαρχει ανυσηχια η κατι , προσπαθησα να βρω τωρα το mail να δω τι ακριβως ελεγχο μου ειχε πει να το ψαξω και δεν τα βρησκω , γιατι δεν ειχα ωρα και τωρα που θυμηκα με το θεματακι ειπα να το ψαξω αλλα τιποτα , ε και στην τελικη δεν μου εστειλαν κατι απλα μου ειπαν αυτα που σας εγραψα !

jam
13-04-14, 18:21
λεω να δοκιμασω αλλη γευση εκτος καρπουζι παλι , κανενα ριβιου απο αλλες γευσεις παιζει ?

souezass
03-02-15, 22:18
καλησπερα. θα ηθελα κ εγω ενα revieu σκετικα με τις γευσεις γτ σκεφτομε να το παρω. αν καπιος εχει παρει καποια αλλη εχτος απο καρπουζακι ασ το πει να παρουμε μια ιδεα.

τηχς