PDA

Επιστροφή στο Forum : My pics, my story...



Σελίδες : [1] 2

Muscleboss
04-10-07, 02:06
Muscleboss - Οι φωτογραφίες μου και η μικρή μου ιστορία...

Αναβολή στη αναβολή, έλεγα συνέχεια ότι θα ποστάρω φωτογραφίες μου αλλά δεν τo έκανα... το παρατράβηξα μάλλον και έφτασα στο σημείο να το υποσχεθώ, ώστε να δεσμευτώ.

Δεν είμαι τίποτε ιδιαίτερο από άποψη bodybuilding, υπάρχουν πολλοί καλύτεροι και πάντα θα υπάρχουν καλύτεροι για καθέναν από εμάς. Έχω όμως μια μικρή ιστορία την οποία θα σας περιγράψω σύντομα (πίνοντας ένα ρόφημα πρωτεΐνης) μιας και θα βγάλω κάποιες φωτογραφίες μου εδώ, για να γνωριστούμε καλύτερα καθώς η καθημερινότητά μου δε μου επιτρέπει να διαθέτω πολύ χρόνο σε αυτό το φόρουμ.

Ξεκίνησα λοιπόν το Bodybuilding σε ηλικία 16+ ετών καθώς ήμουν πολύ αδύνατος και ένιωθα μια ανασφάλεια και μια αδυναμία επιβολής μεταξύ των συνομηλίκων μου. Αν θυμάμαι καλά το ύψος μου ήταν 1.80 και το βάρος μου περί τα 70 κιλά...

Μήνα με το μήνα, το σώμα μου με βασική προπόνηση και χωρίς ιδιαίτερη προσοχή στη διατροφή, άρχισε να αναπτύσσεται. Αποτέλεσμα μετά από 1.5 χρόνο προπόνηση είχα φτάσει τα 83 κιλά με αρκετές δυνάμεις για την ηλικία μου και είχα πετύχει τον πρωτεύοντα στόχο μου... Ωστόσο το θέμα άρχισε να μου αρέσει, ακόμη και την περίοδο πριν τις πανελλήνιες εξετάσεις έκανα την προπόνησή μου κανονικά.

Πετυχαίνοντας στο πανεπιστήμιο, βρέθηκα στην πόλη της Πάτρας όπου και σιγά σιγά η προπόνηση έγινε αναπόσπαστο κομμάτι τις καθημερινότητάς μου. Τότε ήταν που ξεκίνησα να ψάχνομαι με τα πρώτα συμπληρώματα και η πρώτη συσκευασία πρωτεΐνης ήταν γεγονός! Σε ηλικία 19 ετών το σωματικό μου βάρος άγγιζε τα 95 κιλά με ύψος 1.84 με ποσοστά σωματικού λίπους γύρω στο 18% αλλά αρκετή κατακράτηση νερών λόγω ηλικίας. (Είναι αλήθεια ότι η ενασχόλησή μου με τα βάρη ίσως μου στέρησε κάποιους πόντους, καθώς οι προβλέψεις των γυμναστών μιλούσαν για μεγαλύτερα νούμερα, αλλά να σας πω την αλήθεια το ύψος μου μου φτάνει και μου περισσεύει...)

Για να μην τα πολυλογώ (είναι και περασμένη η ώρα και θέλω και να κοιμηθώ κάποια στιγμή) κάποιοι φίλοι διέκριναν την πρόοδό μου και άρχισαν σιγά σιγά να μου συζητούν το θέμα των αγώνων. Για πρώτη φορά λοιπόν παρακολούθησα αγώνες bodybuilding και ήταν η αφορμή που πήρα την απόφαση της συμμετοχής.

Ξεκινώντας λοιπόν μιας προετοιμασία η οποία διήρκησε γύρω στους 8 μήνες συμμετείχα για πρώτη φορά στο Πρωτάθλημα της NABBA – WFF στο Βόλο, περισσότερο για λόγους εμπειρίας καθώς το σώμα μου δεν ήταν ακόμη έτοιμο. Σε εκείνους τους αγώνες αν και ανέτοιμος πήρα την 3η θέση (και όντως αδικήθηκα)...
Ο μεγάλος στόχος όμως και η κύρια συμμετοχή μου ήταν το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της ΠΕΣΔ - WABBA Mr Hellas 2003 που συνέπεφτε να γίνεται και στην πόλη που σπούδαζα, την Πάτρα. Τελικά πήρα την 1η θέση στην κατηγορία μου (Juniors) και την 5η θέση στην κατηγορία των Πρωταθλητών (Γενική κατηγορία). Σωματικό βάρος 84 κιλά με ύψος 1.85. Βλέπετε την φωτογραφία μου παρακάτω.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8245&stc=1&d=1262187890

Για τους αγώνες και τις αγωνιστικές εμπειρίες μου μπορώ να γράψω πολλές σελίδες. Μου έδωσαν πολλά και σε καμία περίπτωση δε μετανοιώνω αυτή τη μικρή συμμετοχή μου.

Λογικό ήταν να γλυκαθώ... μετά από μια μεγάλη περίοδο ξεκούρασης άρχισα να ανεβάζω το βάρος μου και τους μυς μου φτάνοντας στο maximum 108 κιλά καθαρό σωματικό βάρος με 13% λίπος το Νοέμβριο του 2005. Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφία από εκείνη την περίοδο. Αν βρω καμία ξεχασμένη θα την ανεβάσω. Φυσικά ο όγκος μου ήταν μεγάλος, εντυπωσιακός αλλά και τα προβλήματα που συνεπάγεται ένα τέτοιο βάρος και οι συνεχείς και καθημερινές θυσίες που απαιτούνται για τη συντήρηση και την βελτίωση αυτών των επιπέδων κάπου με έκαναν να το ξανασκέφτομαι. Αποφάσισα λοιπόν μιας και ήταν και η στρατιωτική θητεία στη μέση να ρίξω το βάρος μου και να «χαλαρώσω» από την αυστηρή και σκληρή πραγματικότητα του bodybuilding.

Περίπου 2 χρόνια μετά, το βάρος μου είναι στα 92-93 κιλά με ποσοστά λίπους 10-11%. Προσέχω τη διατροφή μου και προπονούμαι 5 φορές την εβδομάδα. Από τα τέλη του 2005 μέχρι τώρα τα συμπληρώματα που χρησιμοποιώ είναι πρωτεΐνη ορρού γάλακτος, πολυβιταμίνη και κατά καιρούς ZMA. Δεν κάνω ιδιαιτέρες θυσίες, απολαμβάνω τη ζωή μου και πλήθος άλλων αθλητικών δραστηριοτήτων.

Καθώς ένας φίλος μου αμερικάνος λέει ότι “lats and quads make or brake a bodybuilder” (τα φτερά της πλάτης και τα τετρακέφαλοι αναδεικνύουν ή καταστρέφουν έναν bodybuilder) και καθώς το natural bodybuilding το οποίο ασχολούμαι τα τελευταία χρόνια δεν έχει να επιδείξει τους πετρώδεις κοιλιακούς και τις κόντρες στους μυς, θα ποστάρω 2 τωρινές φωτογραφίες που τραβήχτηκαν στα μέσα Αυγούστου 2007 σε ένα γυμναστήριο. Στις φωτογραφίες είμαι 91-92 κιλά κρύος.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8246&stc=1&d=1262187895

Οι διαστασεις μου σε αυτές τις φωτογραφίες είναι ασύγκριτα μικρότερες από την βέλτιστη φόρμα μου που ούτε λίγο ούτε πολύ ήμουν 15 κιλά μυικότερος. Τα μπλουζάκια μου έχουν πέσει 1-2 νούμερα, τα παντελόνια μου 5-6... αλλά γουστάρω το σώμα μου εξίσου... ίσως και περισσότερο :)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8247&stc=1&d=1262187899

Δεν περιμένω ούτε καλά ούτε κακά σχόλια, γνωρίζω τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του σώματός μου και ξέρω πώς και κατά πόσο μπορούν να βελτιωθούν με τον φυσικό τρόπο εκγύμνασης που έχω επιλέξει.

Κλείνοντας…

Γενικά έχω αναθεωρήσει πολλά πράγματα στο άθλημα που αγαπάμε όλοι μας, αλλά δε θα κάτσω να γράψω εδώ τις απόψεις μου και τη φιλοσοφία μου. Νομίζω ότι αθλητής και bodybuilder δεν είναι αναγκαστικά αυτός που είναι 100 κιλά φέτες, αλλά αυτός που αγαπάει τη προπόνηση με βάρη, γυμνάζεται συστηματικά και προσέχει τη διατροφή του ακολουθώντας έναν υγιή τρόπο ζωής. Τα extreme σώματα ναι μεν μου αρέσουν αλλά προσωπικά τα έχω δοκιμάσει και δε θα πάρω. Θαυμάζω όλους τους πρωταθλητές, τους παραδέχομαι και τους στηρίζω όπως μπορώ αλλά δε τους ζηλεύω πλέον, γιατί ίσως γνωρίζω τι συνεπάγονται αυτά τα σώματα... η προσωπική επιλογή μου είναι να απέχω.
Πέρα από το Θεό, είναι πολλοί άνθρωποι που με βοήθησαν και χωρίς τους οποίους δε θα είχα αυτή την ελαχιστότατη πορεία, αλλά δεν είναι το μέρος να τους εκφράσω τις ευχαριστίες μου.

Ευχαριστώ όλους εσάς που συμμετέχετε σε αυτό το φόρουμ (αλλά και στα υπόλοιπα ελληνικά φόρουμ) και θέλω να ελπίζω ότι κάποια στιγμή μέσα από αυτές τις προσπάθειες το άθλημά μας θα τύχει καλύτερης αναγνώρισης και θα αγαπηθεί από ακόμη περισσότερους συμπατριώτες μας.

Yours in Iron

Muscleboss

Gasturb
04-10-07, 03:01
Respect.

Gt

Crimson
04-10-07, 10:18
Εντυπωσιακός, με αφοπλιστική ειλικρίνεια!

Respect x 2! :army2:

Nick3
04-10-07, 11:57
Μάλιστα..

Antonio
04-10-07, 12:56
...Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφία από εκείνη την περίοδο. Αν βρω καμία ξεχασμένη θα την ανεβάσω.

Έχω εγώ μια στα 105+ από το Αγγλία.Να στην στείλω?? :cyclops: :cyclops:

Πάντως έτσι είσαι πολύ καλύτερος.

Επίσης φαίνεται πολύ πιο δεμένο και δουλεμένο το σώμα σου από τότε που σε θυμάμαι.

keep the good work :wink:

anastasisk
04-10-07, 12:57
Respect x 3
Γιατι πανω απο ολα το ΒΒ ειναι αθλημα και τροπος ζωης.

Gasturb
04-10-07, 13:57
Έχω εγώ μια στα 105+ από το Αγγλία.Να στην στείλω?? :cyclops: :cyclops:

Τώρα που το λες νομίζω ότι έχω κ εγώ μία από εδώ/uk όταν ήταν λίγο... '''γομαράκι'''! :rabbit:

Gt

pikolo
04-10-07, 15:47
boss!!!!!!!!!beast!!!!πολυ καλος!

billys15
04-10-07, 16:04
Ωραιος ο boss! :army2:

gpol
05-10-07, 14:51
Κριμα που δεν εχεις αλλες photos απο των αγωνα για να σε θαυμασουμε. Το μπραβο ειναι λιγο στην προσπαθεια μου εκανες σε τετοια ηλικια και στο αποτελεσμα που εφτασες. Respect ! ! !

billys15
05-10-07, 15:27
Έχω εγώ μια στα 105+ από το Αγγλία.Να στην στείλω?? :cyclops: :cyclops:

Τώρα που το λες νομίζω ότι έχω κ εγώ μία από εδώ/uk όταν ήταν λίγο... '''γομαράκι'''! :rabbit:

Gt

Για στειλτε για στειλτε! 8)

stevengr
05-10-07, 22:54
Muscleboss πολυ καλη δουλεια μπραβο.

giorgos_xania
07-10-07, 12:38
ΩΡΑΙΟΣ !!! KEEP GROWING :geek:

αν και γω πιστευω οτι θα σουν πολυ καλυτερος στα 105+ :^^:

billys15
07-10-07, 13:46
αν και γω πιστευω οτι θα σουν πολυ καλυτερος στα 105+

Κι εσυ fan του μεγαλου ογκου ε.Me 2 8) :P

giorgos_xania
07-10-07, 17:49
Εγω αναγκαστικα ειμαι υπερμαχος του ογκου :geek:

196 υψος 117κιλα με 20+% λιπος :geek: :geek: :geek:

Duke-Nukem
07-10-07, 20:34
more is not always better.......

billys15
07-10-07, 20:55
more is not always better.......

Duke σε καταλαβαινω τι θες να πεις,εννοω πολυς ογκος μεσα στα φυσικα ορια και χωρις χρηση των "αλλων"..

Αλλα γουστα ειναι αυτα,ο,τι αρεσει στον καθενα :wink:

jiujitSu
09-10-07, 22:26
Σχετικά με το τόνο του γραψίματος μου δεν έχει κάτι ρο μελαγχολικό, αλλά ίσως μια νοσταλγία για ένα τρόπο ζωής που κάπουε ακολούθησα.
Muscleboss

Παλι με χρονια με καιρους, παλι δικα μας θα'ναι...περνας κριση λολ

LAT GAMEOVER SPREAD baby :green:
:bodybuilder2:

P.S "Billy κοψε το γλυψιμο"

Muscleboss
09-10-07, 23:58
Παλι με χρονια με καιρους, παλι δικα μας θα'ναι...περνας κριση λολ


δεν αποκλείεται... με το ζόρι κρατιέμαι :roll: :wink: :lol:

ΜΒ

Gasturb
10-10-07, 00:02
δεν αποκλείεται... με το ζόρι κρατιέμαι :roll:

ΜΒ

ωχ αμάν! Ο ΜΒ αγριεύει :shock: :lol:

Gt

Sourlas
10-10-07, 00:12
Φοβερό γραψιμο Πάνο. Θυμιθηκα πως γνωρίστήκαμε με τον Πάνο και όλη εκείνη την εποχή. Όπου ενώ κάναμε ψιλοπαρέα , δεν μου είχε πει τίποτα ότι θα κατέβει στους αγώνες Πάτρα κ ξαφνικά ακούω γύρω-γύρω να λένε για ένα παιδι από το Αγρίνιο που σκίζει ,κ ξαφνικά τον βλέπω onstage.!!!
Επίσης εχω να πω με λιγη καθυστερηση οτι MB οτι θα αργησεις πολυ να με φτασεις...( λεμε κ καμια μαλ...α να περασει η ωρα...). Για μενα ΜΒ=δασκαλος στο ΒΒing καθώς πέρα απο την αναμφισβήτητη εμπειρία του, έχει μελετήσει πάρα μα πάρα πολυ΄κ σε βάθος (και το ξέρω προσωπικά).

/γλυψιμο mode off

Υ.Γ.
Λοιπον υποσχομαι να ποσταρω φωτογραφιες μετα απο ενα προγραματισμένο* φαγοπότι πίτσας με τον Πανο και καποιουσ άλλους και επίσης αν ο ΜΒ δεν κάτσει καλά θα κυκλοφορίσουν ανέκδοτες φωτογραφίες απο τα "παλια".


*ΜΒ: Πότε θα γίνει αυτο?

*Gasturb: ωχ... Sourla για τυχόν ban σου.. πες μου κάτι θα κάνω για να ηρεμήσω τον muscleboss :fresse:

billys15
10-10-07, 16:48
P.S "Billy κοψε το γλυψιμο"

Ρε συ JJ μην με κανεις τωρα να νιωθω το σπασικλακι που γλυφει αλλους :( :geek:
Αφου ειπα οτι μιλησα ειλικρινα,ουτως ή αλλως παντα μιλαω ειλικρινα ειτε με συμφερει αυτο που θα πω ειτε οχι.

bigsteve
23-11-07, 02:07
Συγχαρητηρια Πανο!!!

περιμενουμε να δουμε πολλα απο εσενα ακομα...... (on stage man!)

μια αποφαση ειναι κ τον Μαη θα σαι παλι στην σκηνη...........

Muscleboss
23-11-07, 12:18
Ευχαριστώ Σταύρο,

Σε θυμάμαι από τον αγώνα του Νοεμβρίου 2003 στο fitness αν θυμάμαι καλά, μέχρι το Νοεμβριο 2005 που πήρες την ψηλή (και ειχαμε μια τυπική γνωριμία). Για όσους είναι εκτός των αγώνων να πώ ότι ο bigsteve είναι από τα νέα μεγάλα ονόματα του χώρου. Και αν δεν τον έχω γνωρίσει πολύ καλά προσωπικά ακούγεται ότι είναι και καλό παιδί :)

Σχετικά με Μάη, δε προλαβαίνω με τπτ, θα πρέπε να τόχα αποφασίσει ήδη :shifty: :wink:

ΜΒ

bigsteve
23-11-07, 16:04
οκ Πανο αγωνες υπηρχαν,υπαρχουν κ θα υπαρχουν..... η αποφαση σου μενει.....!!!

Sourlas
23-11-07, 16:33
Ωχ, πολυ στη μπριζα μπαινεις Πανο, ειδικά εδω στο νέο τοπο διαμονής έχει και πολλους πειρασμούς. Αντε ρε παρτο αποφαση, και μεις μαζι σου.

toula_nomikou
05-01-08, 20:16
O muscleboss δε παιζεται :D :D

nickos46
05-01-08, 20:25
έλα μωρέ καλούτσικος είναι που να δείτε εμενα και τον gas λολ.. :rolf:

SOLID
30-01-08, 18:31
Πραγματικα με εξεπληξες με το περα για περα ειλικρινες και απο καρδιας βγαλμενο post σου!!!
Δυστυχως το ειδα τωρα καθως ακομα ψαχνω το forum και τα topic λογω του οτι τωρα γραφτηκα και θελω να δω τα θεματα που εχουν σχολιαστει στο παρελθον,αλλα παρολαυτα δεν μπορω να μην το σχολιασω.Τιμη σου που μιλησες σταρατα και αντρικια ας μου επιτραπει η εκφραση και ειπες αυτην την δικια σου ιστορια οπως μας ανεφερες γεματη ειλικρινεια και αδελφοσυνη προς ολους τους αθλουμενους ειτε ειναι επαγγελματιες και πρωταθλητες ειτε ειναι αθλουμενοι που αγαπανε το bb.Μπραβο!!!!
Man you rock. :clapping: :clapping:

Kntrns_MD
01-02-08, 17:29
BOSS :bowdown: BOSS :bowdown: BOSS :bowdown:

Spyro D
17-04-08, 12:04
Καλιο αργα παρα ποτε....διαβασα το post σου mb

Λοιπον....αυτο που θελω να πω ειναι το ποσο ασχημα εχουν γινει τα πραγματα....για το bb κ για ολο τον αθλητησμο.Τι θελω να πω....
Ειναι δυνατων να φευγουμε απο τον πρωταθλητησμο επιδι θα μας στοιχησει?[ξερετε τι θελω να πω κ πως θα μας στοιχησει]Εκανα ενοργανη απο τα 4 μου...μεχρι τα 14 κ μετα ξεκινησα το bb......θελω να πω με αυτο οτι τα ξερω καλα,επισις ξερω πως ειναι να κανεις πρωταθλητησμο[οχι στο bb γενικα μιλαω....απο ββ δεν ξερω γιατι ακομα δεν εχω παρει μερος σε αγωνες]
Το θεμα ειναι οτι ο muscleboss απο οτι καταλαβα εκανε την επιλογη του να σταματησει τον πρωταθλητησμο γιατι επελεξε να ειναι καλα κ με υγεια.....μην φοβαστε να το πειτε...!!!Απο τα λεγομενα του καταλαβενω οτι ειναι καπως.......οχι στεναχωριμενος....αλλα αναπολει τις εποχες που εκανε πρωταθλητησμο κ στην ουσια δεν ηθελε να τα παρατησει αλλα τον αναγκασε το συστημα!!!![οπως κ πολλοι πολλοι νεοι....]
Ποσο κριμα μπορει να ειναι αυτο?
Ποσο χαλια ειναι η κατασταση?
Δηλαδη το ονειρο των περισσοτερων...οπως κ το δικο μου ειναι [ας λαβουμε μερος σε ενα αγωνα κ μετα τελος για να ειμαστε καλα κ με υγεια...]Εκει εχει καταληξει ο πρωταθλητησμος!!!!!

Κριμα κ.....δεν εχω κατι αλλο να πω.....κριμα... :thumbdown:

TRIANTAFYLLOU
17-04-08, 22:00
+10 :thumbsup:

panagiotisf
02-07-08, 13:37
φοβερος εισαι :thumbup:

staio
08-08-08, 14:24
Τελικα εισαι οντως BOSS :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Steve KinG STyLe
26-09-08, 19:21
Φοβερη η ιστορια σου και οι τωρινες σου φωτο!!! :bowdown:

peris
26-09-08, 20:23
για να δειτε τι βγαζει η πατρα δυναμη :bodybuilder2: :green:

Muscleboss
02-12-08, 15:27
Επειδή οι πρωτες φώτος που έχω βάλει στην αρχή του τοπικ δεν είναι τόσο καλές, να βάλω κάποιες ακόμα.

Κάποιες αγωνιστικές από το Mr Hellas 2003 της ΠΕΣΔ-WABBA που πήρα την 1η θέση στα juniors.
http://www.bodybuilding.gr/bbgr/1.jpg

http://www.bodybuilding.gr/bbgr/2.jpg

http://www.bodybuilding.gr/bbgr/3.jpg

http://www.bodybuilding.gr/bbgr/4.jpg

Στην παρακάτω φώτο η κατηγορία των πρωταθλητών.
Αριστερά εγώ (τελευταίος σε κατάταξη :P αλλά τιμή μου να σταθώ δίπλα σε αυτούς τους αθλητές) και με τη σειρά, Λάζαρος Πολυκανδρίτης, Γιάννης Κοπαρίδης και Μιχάλης Καρύδης :bowdown: :bowdown:
http://www.bodybuilding.gr/bbgr/5.jpg


Μη αγωνιστικές
Διακοπές στη κέρκυρα 2004, από αριστερά προς τα δεξιά:
Νίκος Μαστροκωστόπουλος! ΟΛΕ! :bowdown: :green:
Γιώργος Καγγελάρης! ΟΛΕ! :bowdown: :green:
Νίκος Κουτσονίκας, καλός φίλος και πρωταθλητής του φίτνεςς
και τέρμα δεξιά εγώ.
http://www.bodybuilding.gr/bbgr/6ker.jpg


και μια τελευταία, παραλιακή στη Χαλκίδα 2004 με Νίκο Κουτσονίκα και Μάκη "The Rock" Μαυροδήμο... :green:
http://www.bodybuilding.gr/bbgr/7chalk.jpg

ΜΒ

NASSER
02-12-08, 15:35
Πολυ ωραιες οι φωτο Boss :clap: :clap: :clap:
Aν μπρεις κι θελεις βαλε και αλλες!

Steve KinG STyLe
02-12-08, 15:40
Απεριγραπτος!!!!!ΟΛΕ :bowdown: :green: :clap: :clap:

Αναμενουμε και αλλες....!!!!! :turtle: :turtle:

peris
02-12-08, 15:45
Πανο φοβερος απλα :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Polyneikos
02-12-08, 15:50
Πάνο είσαι πολυ καλος στις φωτογραφιες που βλέπω,μπράβο σου !!
Σιγουρα η αγωνιστικη πλευρα του αθληματος έχασε έναν καλο αθλητη αλλά κατανοω και τους λόγους που δεν κατεβαίνεις πλέον,πάντως είσαι πραγματικα πολύ καλος !!
Ενα :bodybuildinggr: πρεπει να έχει έναν μαχιμο administrator !!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

slaine
02-12-08, 16:50
γαμάτες φωτογραφίες!!! :rocking: :rocking: :rocking:

TRIANTAFYLLOU
02-12-08, 16:56
με την σειρά μου να συμφωνήσω πώς είναι πολύ ωραίες οι φοτο πραγματικά είχες πετύχει πολύ καλή φόρμα πάνο.

όπως και αυτές στις διακοπές αλλά και δίπλα στους πρωταθλητές απλά δεν θυμάμε σε εκείνο τον αγώνα ποιός απο τούς 3 κερδισε κοπαρίδης ,καρυδης η πολυκανδριτης.
:thumbsup: :bodybuilder2:

Rise above
02-12-08, 17:10
φοβερες όλες οι φωτό man,( σε αυτή που είστε offseason και ποζάρετε πλάτη ποσα κιλά είσαι ?) :thumbup:

mathiteuomenos
02-12-08, 17:53
εχεις τεραστια πλατη !!! :thumbup: :thumbup: :army2:

asdf
02-12-08, 19:31
ΠΟΛΛΑ ΔΥΝΑΤΟΣ ΠΑΝΟ :bodybuilder2:

RUHL
02-12-08, 19:57
:thumbup: :thumbup: :thumbup:


αγωνες εστω και χωρις φαρμακα εκει που σε περνει το ξανασκεφτεσε καθολου?

Muscleboss
03-12-08, 00:03
δεν θυμάμε σε εκείνο τον αγώνα ποιός απο τούς 3 κερδισε κοπαρίδης ,καρυδης η πολυκανδριτης.

ηλία κέρδισε ο Πολυκανδρίτης μετά από πολλά και εξαντλητικά κομπαριζον...


( σε αυτή που είστε offseason και ποζάρετε πλάτη ποσα κιλά είσαι ?)

πρέπει ναμαι γύρω στα 98-99 κιλά.


αγωνες εστω και χωρις φαρμακα εκει που σε περνει το ξανασκεφτεσε καθολου?

όχι αλεξ. προσωπικά δε θα κατέβαινα αγώνες χωρίς χημική βοήθεια, αυτή είναι η αλήθεια αν θες να είσαι ανταγωνιστικός στον πρωταθλητισμό, όχι μόνο στο bodybuilding αλλά σε όλα τα αθλήματα σήμερα.

ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια. :toast:

ΜΒ

SOLID
03-12-08, 00:09
Πολυ ωραιες φωτογραφιες ρε φιλε εχεις να θυμασαι ωραιες στιγμες απο την αγωνιστικη σου σταδιοδρομια ειχες πιασει παρα πολυ κατασταση και η πλατη σου ηταν και πρεπει να ειναι ακομα απο τα πολυ καλα σου σημεια.Μπραβο και για τα ειλικρινη σου σχολια!!!! :awesome: :awesome: :awesome:

alekoukosmyconian
03-12-08, 00:14
απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ Παναγιώταρε..!!!!!! τα πόδια σου ειδικά δεν παίζονται....θα σε ψήσουμε να ξανακατέβεις που θα πάει.! τώρα καταλαβαίνω το ψευδώνυμο muscle BOSS !!!!!!!!!!!!! ΑΠΛΑ


και δικαιολογείται γιατί είσαι άραγε moderator :P :P :P

billys15
03-12-08, 15:10
Πανο κορυφαιες κι αυτες οι φωτο! Φαινεται η φοβερη κατασταση που ειχες πιασει!

P.S.: Και η παρεα πολυ πρησμενη ε... 8) :lol:

TRIANTAFYLLOU
03-12-08, 16:35
επίσης στην φοτο που είσαι με τον μαυροδήμο είναι αρκετα πρισμένος ο μάκης και πάντα με το χαμόγελο και όταν πετυχαίνει φόρμα είναι πολύ καλός και καλό παιδί :awesome:

stavro
03-12-08, 18:28
πολυ ωραιες φωτο Παναγιωτη, πολυ καλο επιπεδο :awesome:
καλα παντελονι 3/4 και μαντιλα παντανα πρεπει να ησουν μεγαλη μουρη αδερφακι μου 8)

Muscleboss
03-12-08, 18:38
επίσης στην φοτο που είσαι με τον μαυροδήμο είναι αρκετα πρισμένος ο μάκης και πάντα με το χαμόγελο και όταν πετυχαίνει φόρμα είναι πολύ καλός και καλό παιδί

ο μάκης είναι τρομερό παιδί και εκπλητικό σώμα...



καλα παντελονι 3/4 και μαντιλα παντανα πρεπει να ησουν μεγαλη μουρη αδερφακι μου 8)

:rolf: :rolf: :rolf: :eleph: :eleph:

ΜΒ

Fotis_Patra
04-12-08, 01:26
Ωχ, πολυ στη μπριζα μπαινεις Πανο, ειδικά εδω στο νέο τοπο διαμονής έχει και πολλους πειρασμούς. Αντε ρε παρτο αποφαση, και μεις μαζι σου.
αχχαχαχαχ λες να την κανει Νικο?

yannis88
04-12-08, 02:44
http://www.bodybuilding.gr/bbgr/1.jpg
Φαίνεται όλη η πόρωση σου απο την έκφραση

:2guns:

Κάτι στο οποίο αν θες βέβαια απαντάς και ρωτάω απλά και μόνο(προσωπική περιέργεια) για να δούμε και εμείς που μπορεί και αν φτάσουμε...Χωρίς φάρμακο έχεις φτάσει σε τέτοιο επίπεδο?

Fotis_Patra
04-12-08, 02:52
Κάτι στο οποίο αν θες βέβαια απαντάς και ρωτάω απλά και μόνο(προσωπική περιέργεια) για να δούμε και εμείς που μπορεί και αν φτάσουμε...Χωρίς φάρμακο έχεις φτάσει σε τέτοιο επίπεδο?

Αλλη ερωτηση! Πανο βαλε και αυτες που εισαι στον ογκο.
Εγω πραγματικα ρωταγα ποιο ειναι το παιδι οταν ειδα την φοτο :1laugh:

Muscleboss
04-12-08, 02:59
Κάτι στο οποίο αν θες βέβαια απαντάς και ρωτάω απλά και μόνο(προσωπική περιέργεια) για να δούμε και εμείς που μπορεί και αν φτάσουμε...Χωρίς φάρμακο έχεις φτάσει σε τέτοιο επίπεδο?

όχι γιάννη, χρησιμοποίησα χημική βοήθεια για αυτό το αποτέλεσμα που βλέπεις.

ωστόσο αυτό δεν αναιρεί το ότι μπορείς να φτάσεις σε πολύ ψηλά επίπεδα με φυσικό τρόπο. απλά θέλει υπομονή και δουλεία σε βάθος χρόνου και μπορείς να πετύχεις ακόμη μεγαλύτερες μάζες με φυσικό τρόπο, τώρα αυτό το στέγνωμα είναι πολύ δύσκολο να γίνει με φυσικό τρόπο εκτός ακραίων εξαιρέσων ίσως.

ΜΒ

kutsup
04-12-08, 08:56
τώρα αυτό το στέγνωμα είναι πολύ δύσκολο να γίνει με φυσικό τρόπο εκτός ακραίων εξαιρέσων ίσως.
ΜΒ

Κι όμως γίνεται το πέτυχα σε άσχετη φάση που δεν έτρωγα πολύ φαγητό αλλά έκανα πολύ προπόνηση. Είχα χάσει αρκτετά κιλά βέβαια.
Το ωραίο είναι ότι ποτέ δεν το κατάφερα τόσο καλά σε αγώνες.

BRaWNy
04-12-08, 18:59
Ωραίος Πάνο !! :thumbup:
Και ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις

Muscleboss
04-12-08, 19:00
^ ευχαριστώ μιχάλη :toast:

ΜΒ

yannis88
04-12-08, 21:42
Ωραίος φίλε!Στο κάτω κάτω όλο το θέμα είναι η προσπάθεια και η πορεία και όχι το αποτέλεσμα.Ας το ευχαριστηθούμε!

billys15
05-12-08, 16:47
Πανο βαλε και αυτες που εισαι στον ογκο.

Περιμενουμε,μην κανεις πως δεν το βλεπεις :sneaky:

Muscleboss
05-12-08, 17:07
^ billy δε θαθελα να βάλω περισσότερες προσωπικές φώτογραφίες.

θα στις δειξω κάποια στιγμή από κοντά. :)

ΜΒ

billys15
05-12-08, 17:20
OK παω πασο!

slaine
22-12-08, 16:14
έριξα ακόμα μία ματιά στο τοπικ και εκτός από το σώμα που ήταν :jason:
αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι η πόρωση που έβγαζες πάνω στη σκηνή και ότι τα έδινες όλα. :clap:

polydeykis
22-12-08, 16:18
βοss η πλατη σου ειναι σαν διαδρομος προσγειωσης αεροδρομιου....

καλα απο μπροστα εισαι "ΚΟΜΜΑΤΙΑ"

μπραβο ρε θηριο

παω για προπονηση τωρα, ειδα τισ φωτο και πορωθηκα!!!!

gym mind
31-12-08, 20:21
Oraies fotos boss....Tromeri parea!!! :bodybuilder2:

Muscleboss
02-01-09, 15:43
Oraies fotos boss....Tromeri parea!!! :bodybuilder2:

thanks gym mind! σε περιμένουμε να επιστέψεις.

MB

ΜrΚommatias
16-04-09, 15:36
Καταρχην θελω να σου πω το εξης.μονο και μονο που κατεβηκες σε αγωνες κερδιζοντας κιολας την κατηγορια σου λεει πολλα.το 2003 ειχα κατεβει και εγω για πρωτη φορα σε αγωνες και σε θυμαμαι αρκετα καλα.ειχες παρα πολυ καλο σωμα και αξιζες πραγματικα την νικη.η γνωμη μου ειναι να ξανακατεβεις σε αγωνες συντομα μαλιστα.τα σχολεια μου για τις τελευταιες φωτο σου παντως ειναι θετικα.καλη συνεχεια και καλη δυναμη:thumbup:

Muscleboss
27-04-09, 13:31
άκη ευχαριστώ για το σχόλιό σου. και εγώ φυσιογνωμικά σε έχω δεί σε πολλούς αγώνες. καλή επιτυχία το Μάιο, αν και με Σιγάλα στο τιμόνι είναι βέβαιη. :thumbup:

ΜΒ

KATERINI 144
27-04-09, 14:15
boss λεει πολλα το οτι σαν διαχειριστής του φορουμ ήσουν αγωνιστικός (και θα εισαι πάλι πιστεύω) το οτι εισαι νεος άνθρωπος και δεν είσαι ανώνυμος, ρεσπεκτ.

για τις φωτο ξανα ρεσπεκτ :bowdown::bowdown::bowdown:

the_big_litho
27-04-09, 15:03
boss λεει πολλα το οτι σαν διαχειριστής του φορουμ ήσουν αγωνιστικός (και θα εισαι πάλι πιστεύω) το οτι εισαι νεος άνθρωπος και δεν είσαι ανώνυμος, ρεσπεκτ.

για τις φωτο ξανα ρεσπεκτ :bowdown::bowdown::bowdown:

+1

Yorgos
11-09-09, 16:58
πολύ ωραία η ιστορία κ γενικότερα αυτά που έγραψες για το τί θέλει τελικά ο κάθε ένας μας από το σώμα του. Πιάνω ορισμένες φορές τον εαυτό μου να παρασείρεται. Πολύ καλό και ειλικρινές.

cheers

korasanis
22-09-09, 22:36
Mπραβω φιλε ησουν και εισαι πολυ καλος!!!!!αν και θα ηθελα την ρεβανς (οταν ξανακατεβεις ειδοποιησε με)

Fapper
27-09-09, 14:48
Αν θελεις την προσοπηκη σου η προσοπικη σου ιστορια που με εντυπωσιασε να ανεβει στο youtube

στειλε μου το βιντεο σου στο masterrosi1@hotmail.com η διαβασε το τοπικ με τιτλο
ελληνικο bd στο youtube.

Polyneikos
30-12-09, 18:52
Aφιερωμενη εξαιρετικα στον Πανο Muscleboss,παλι κατι ξεθαψα !!
Πανο παντως κρίμα που δεν είχες μεγαλύτερη πορεία,θα είχες κανει ωραία πραγματα....:clap::clap::bowdown::bowdown:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8248&stc=1&d=1262188332

-beba-
30-12-09, 19:05
Ααα δεν το είχα δεί αυτό το τόπικ.
Ουάου μπράβο Βoss είσαι φοβερός.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

savage
30-12-09, 20:40
Aφιερωμενη εξαιρετικα στον Πανο Muscleboss,παλι κατι ξεθαψα !!
Πανο παντως κρίμα που δεν είχες μεγαλύτερη πορεία,θα είχες κανει ωραία πραγματα....:clap::clap::bowdown::bowdown:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8248&stc=1&d=1262188332

οντως παρα πολυ καλος,αλλα οπως εχει πει κ ο ιδιος:με την υγεια,δεν παιζουν,οποτε καλα εκανε κ σταματησε

NASSER
30-12-09, 20:56
Aφιερωμενη εξαιρετικα στον Πανο Muscleboss,παλι κατι ξεθαψα !!
Πανο παντως κρίμα που δεν είχες μεγαλύτερη πορεία,θα είχες κανει ωραία πραγματα....:clap::clap::bowdown::bowdown:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8248&stc=1&d=1262188332

Πολυ καλος ο Boss, σε καταπληκτικο επιπεδο! Και δεν ξερετε, ποτε δε ν ειναι αργα να επιστρεψει αγωνιστικα :clap::clap::clap:

GEORGEXX1
30-12-09, 21:19
Δεν είμαι τίποτε ιδιαίτερο από άποψη bodybuilding, υπάρχουν πολλοί καλύτεροι και πάντα θα υπάρχουν καλύτεροι για καθέναν από εμάς.


Oταν ενας αθλητης εχει αυτο το υφος στα γραπτα του,,
ειναι αξιος σεβασμου.
:clap::clap::clap:

Μαρία
30-12-09, 21:42
Πολυ καλος ο Boss, σε καταπληκτικο επιπεδο! Και δεν ξερετε, ποτε δε ν ειναι αργα να επιστρεψει αγωνιστικα :clap::clap::clap:

Παρα πολύ καλος!!!!:clap::clap::clap::clap::clap:
Πανο να αναμενουμε για μελλοντικες συμμετοχες????:thumbup:

flinstone
30-12-09, 21:48
χωρις λογια.:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Muscleboss
30-12-09, 23:26
ξεθάβεις κώστα συνέχεια... στο τέλος θα πρέπει να φοβόμαστε μη βγάλεις τα άπλυτα μας στη φόρα :P

ευχαριστώ παιδιά. μπορεί να μη συνέχισα τους αγώνες για προσωπικούς λόγους, δεν είναι καλά ή όχι, είναι καθαρά θέμα επιλογής, αλλά τους έχω μέσα στη καρδιά μου και προτείνω σε όποιον του αρέσουν οι αγώνες bodybuilding να δοκιμάσει έστω για μια φορά καθώς είναι αξέχαστη εμπειρία. :toast:

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
31-12-09, 04:50
πολύ ωραία φωτο αυτή πραγματικα ωραία συμμετρία και ποιότητα
και συμφωνώ απόλυτα με τον πάνο είναι πολύ καλή εμπειρία αλλα να μην γίνετε αυτοσκοπός , το ββ έχει πολλα να προσφέρει και εκτός των αγώνων , αλλα είπαμε πάνω απ όλα οι προτεραιότητες που βάζουμε στη ζωή:thumbup::thumbup::thumbup:

ΜrΚommatias
04-01-10, 10:02
ξεθάβεις κώστα συνέχεια... στο τέλος θα πρέπει να φοβόμαστε μη βγάλεις τα άπλυτα μας στη φόρα :P

ευχαριστώ παιδιά. μπορεί να μη συνέχισα τους αγώνες για προσωπικούς λόγους, δεν είναι καλά ή όχι, είναι καθαρά θέμα επιλογής, αλλά τους έχω μέσα στη καρδιά μου και προτείνω σε όποιον του αρέσουν οι αγώνες bodybuilding να δοκιμάσει έστω για μια φορά καθώς είναι αξέχαστη εμπειρία. :toast:

ΜΒ
Συμφωνω με Muscleboss!Ειναι αξεχαστη εμπειρια.Παντως επειδη τον ειχα δει σε αυτον τον αγωνα γιατι ειχα παρει μερος και εγω για πρωτη φορα τοτε,θα ηθελα να ειχε συνεχισει να αγωνιζεται γιατι ηταν πραγματικα παρα πολυ καλος!!!;)

alextg
12-01-10, 00:50
Πάνος=Respect ! Τελος ...

Svein
31-01-10, 22:20
Respect Πανο εισαι πολυ καλος ! Σεβαστοι οι προσωπικοί σου λογοι αλλα αξιζες για πολλα μα πολλα παραπάνω ! περιμένω καπια στιγμη να μου δειξεις και εμενα τις υπόλοιπες foto !


:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Muscleboss
03-02-10, 01:45
Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά λόγια... :toast:

ΜΒ

Doctorg
13-02-10, 17:41
Aφιερωμενη εξαιρετικα στον Πανο Muscleboss,παλι κατι ξεθαψα !!
Πανο παντως κρίμα που δεν είχες μεγαλύτερη πορεία,θα είχες κανει ωραία πραγματα....:clap::clap::bowdown::bowdown:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8248&stc=1&d=1262188332
Φοβερός Boss!! :clap::clap:

The Rock
19-02-10, 16:39
Aφιερωμενη εξαιρετικα στον Πανο Muscleboss,παλι κατι ξεθαψα !!
Πανο παντως κρίμα που δεν είχες μεγαλύτερη πορεία,θα είχες κανει ωραία πραγματα....:clap::clap::bowdown::bowdown:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8248&stc=1&d=1262188332
Πάρα πολύ ωραία φωτογραφία ! Ωραίο καλούπι Μπος και πολύ συμμετρικό !

Plus
17-03-10, 01:57
Φοβερό σώμα και ζήλος και απόλυτη ειλικρινια. +50 απο τον καθενα μας :thumbup: :thumbup: :thumbup: :turtle: :toast:

Adinamos
23-04-10, 16:55
:clap::clap::clap::thumbup:

paulakos
24-04-10, 03:02
Τον παω αυτον τον τυπο....:toast:

joanna johanita
02-06-10, 22:35
ουαου:shock:.πολύ δουλεία και τρομερά αποτελέσματα βέβαια!:shock:

μπορεί να είναι λιγο χαη η ερώτηση μου αλλά η αυξομοίωση βάρους(σχεδον 20 κιλά πάνω-κάτω)έγινε σε μεγάλο χρονικό διαστημά? και δεν ταλαιπωρεί το δέρμα?:unsure:

Muscleboss
03-06-10, 13:31
^ αν καταλαβαίνω τι εννοείς, αυτη η αύξηση έγινε σε διάστημα 2 ετών. Δεν είναι μικρό το διάστημα, αλλά οι ραγάδες στο δέρμα, υπάρχουν και θα υπάρχουν.

Αλλά οι ραγάδες, όπως στους περισσότερους, εμφανίζονται από τα πρώτα χρόνια γυμναστικής με βάρη, απλά όσο προχωράς εμφανίζονται και σε άλλα σημεία (πέρα τα συνηθισμένα στήθος, δικέφαλα και πλάτη) όπως τρικεφάλους, προσαγωγούς, και το σημειο που ειδα τις πρώτες ραγάδες λίγο πριν σταματήσω το ανέβασμα, ήταν χαμηλά στους τετρακεφάλους. Μπορεί να μην είναι το καλύτερο αισθητικά αποτέλεσμα, αλλά στη ψυχολογία του Bodybuilder οι ραγάδες σημαίνουν ανάπτυξη και για αυτό δε χαλιόμουν κιόλας. :green:
Γενικά πάντως χρησιμοποιούσα βιταμίνη Ε καθώς και κατα περιόδους κρέμες για περιορίσω όσο μπορώ το φαινόμενο.

ΜΒ

ioannis1
03-06-10, 13:36
πανο εισαι και καταπληκτικος ποζερ.:clap::clap:

Muscleboss
03-06-10, 13:40
πανο εισαι και καταπληκτικος ποζερ.:clap::clap:

Γιαννη είχα κάποιες καλές πόζες, αλλά σαν εσένα παντως δεν ήμουν...:thumbup:

Κάποια στιγμή ελπίζω να βρώ και να βάλω και κανα βιντεάκι.

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
03-06-10, 16:05
ήσουν πολύ καλός πάνο δεν υστερούσες πουθενα ούτε γράμμωση ούτε συμμετρία , απλά ήταν θέμα χρόνου να φορτώσεις κι άλλους μυς , αλλα είπαμε πάντα βάζουμε προτεραιότητες καλό το ββ αλλα έχουμε και άλλες υποχρεώσεις και εσύ είχες σημαντικές :clap::clap::clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
03-06-10, 16:06
Γιαννη είχα κάποιες καλές πόζες, αλλά σαν εσένα παντως δεν ήμουν...:thumbup:

Κάποια στιγμή ελπίζω να βρώ και να βάλω και κανα βιντεάκι.

ΜΒ


από αγώνες φαντάζομαι και όχι απο κανένα μπάτσελορ γυναικών που έκανες σόου και παραλληρούσαν , γιατι θα φάς μπάν :P:P:P:P:P:P:P:P:turtle::turtle::turtle:

Muscleboss
03-06-10, 16:09
από αγώνες φαντάζομαι και όχι απο κανένα μπάτσελορ γυναικών που έκανες σόου και παραλληρούσαν , γιατι θα φάς μπάν :P:P:P:P:P:P:P:P:turtle::turtle::turtle:

Ηλία, τα ράμματα για τη γούνα σου τα έχω όλα καταγεγραμμένα, μη φοβάσαι, απλά περιμένω να αδειάσω και θα τα δημοσιέυσω....:turtle:

ΜΒ

-beba-
03-06-10, 16:12
από αγώνες φαντάζομαι και όχι απο κανένα μπάτσελορ γυναικών που έκανες σόου και παραλληρούσαν , γιατι θα φάς μπάν :P:P:P:P:P:P:P:P:turtle::turtle::turtle:
Περιμένουμε φωτό από τα πάρτυς.


Ηλία, τα ράμματα για τη γούνα σου τα έχω όλα καταγεγραμμένα, μη φοβάσαι, απλά περιμένω να αδειάσω και θα τα δημοσιέυσω....:turtle:

ΜΒ
Οποτε έχεις χρόνο Boss. Εμείς περιμένουμε......................

TRIANTAFYLLOU
03-06-10, 16:20
Ηλία, τα ράμματα για τη γούνα σου τα έχω όλα καταγεγραμμένα, μη φοβάσαι, απλά περιμένω να αδειάσω και θα τα δημοσιέυσω....:turtle:

ΜΒ


ρε παιδια τι καλό παιδί που είναι ο πάνος , σοβαρό, ηθικό , παιδί για σπίτι που λέμε νοικοκύρης :P:P:P:P:P:P

KATERINI 144
03-06-10, 22:25
από αγώνες φαντάζομαι και όχι απο κανένα μπάτσελορ γυναικών που έκανες σόου και παραλληρούσαν , γιατι θα φάς μπάν :P:P:P:P:P:P:P:P:turtle::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf::rolf:


Ηλία, τα ράμματα για τη γούνα σου τα έχω όλα καταγεγραμμένα, μη φοβάσαι, απλά περιμένω να αδειάσω και θα τα δημοσιέυσω....:turtle:

ΜΒθελει ενα ξεμπρόστιασμα πανο γιατι το εχει παραξηλώσει, μη διστασεις καθολου :shock:


Περιμένουμε φωτό από τα πάρτυς.


Οποτε έχεις χρόνο Boss. Εμείς περιμένουμε......................εσυ μη χασεις....


ρε παιδια τι καλό παιδί που είναι ο πάνος , σοβαρό, ηθικό , παιδί για σπίτι που λέμε νοικοκύρης :P:P:P:P:P:Pκαι εσυ ηλια δεν πας παραπισω, νοικοκυρόπαιδο εισαι! ααααα ολα κιολα!! :turtle::turtle::turtle::turtle:

KATERINI 144
03-06-10, 22:26
Aφιερωμενη εξαιρετικα στον Πανο Muscleboss,παλι κατι ξεθαψα !!
Πανο παντως κρίμα που δεν είχες μεγαλύτερη πορεία,θα είχες κανει ωραία πραγματα....:clap::clap::bowdown::bowdown:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8248&stc=1&d=1262188332πολυ ωραια φωτογραφια, πανο παιζει να ειναι η καλύτερή σου. :clap::clap::clap::clap:

joanna johanita
06-06-10, 18:56
και το χαμόγελο είναι το χαμόγελο της κρεστ και του νικητή χοχοχο:green:

PMalamas
13-06-10, 00:20
ωραιος ρε Boss, μπραβο σου!

Muscleboss
13-06-10, 20:10
Ευχαριστώ παιδιά. :thumbup:

ΜΒ

Kaskani Konstantina
14-06-10, 16:06
Aφιερωμενη εξαιρετικα στον Πανο Muscleboss,παλι κατι ξεθαψα !!
Πανο παντως κρίμα που δεν είχες μεγαλύτερη πορεία,θα είχες κανει ωραία πραγματα....:clap::clap::bowdown::bowdown:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8248&stc=1&d=1262188332

Καλά boss είσαι πολύ αστέρι:shock:!!!Κ δεν μιλάω μόνο σωματκά είσαι κούκλος δεν εχεις αγριέψει καθόλου απο την δίαιτα!!!!!

GEORGEXX1
15-06-10, 16:45
αααα ρεεεε τυχερα παιδια οσοι κανουν διαιτα ρε γαμωτο.

:rolf::rolf::rolf::rolf:

FitnessGuy
24-10-10, 00:37
Απλώς respect! Γιατί αυτός είναι ο Muscleboss;)

onymos
13-11-10, 21:43
psile sugnwmi an ginome kai adiakritos epeidh apo patra eimai k kapou m fainetai pws se 3erw fatsika....stin gounari ston 5o kaneis gumnastiki?

***Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team ***

Muscleboss
15-11-10, 12:23
psile sugnwmi an ginome kai adiakritos epeidh apo patra eimai k kapou m fainetai pws se 3erw fatsika....stin gounari ston 5o kaneis gumnastiki?


Ναι, στο Bodybuildig Center του παλιού πρωταθλητή Διονύση Βολικού.

ΜΒ

onymos
16-11-10, 13:20
Ναι, στο Bodybuildig Center του παλιού πρωταθλητή Διονύση Βολικού.

ΜΒ

XaxaaX ελεος απο κατω κανω μα8ημα στον 2ο! :thumbup:

Wolve
29-12-10, 21:30
MB πολυ καλος, θα μπορουσες να ειχες κανει οντως τρομερα πραγματα :clap::clap:

XtremeHardCore
19-01-11, 21:09
Photoshop ειναι!!!!
Πηρε το κορμι μου και εβαλε το κεφαλι του!!!!

Πολυ καλες Πανο!!!
1.000 Μπραβο!

Gorillas
05-02-11, 00:46
Συγχαρητήρια, αυτά βλέπουμε και πορωνόμαστε :thumbup:

Muscleboss
05-02-11, 12:45
Ευχαριστώ παιδιά :toast:

ΜΒ

LazosOArianos
28-03-11, 13:42
ειμαι 15 ετων, αλλα θελω να κανω τετοια πλατη !!!!!!

ΓΡΕΓΟΣ
30-03-11, 15:13
Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εισαι μια χαρα, (αλλα οπως εχει ειδη υποθει, γουστα ειναι αυτα, και ο καθενα απφασιζει ποιο ειναι το καλυτερο για τον εαυτο του).
Μακαρι καποια στιγμη να μπορεσω να φτασω στα επιπεδα σου!!!!!!

PEGY
04-04-11, 22:47
:bowdown::bowdown::bowdown: για την ιστορία σου κ τον ορισμό του bodybuider

Muscleboss
04-04-11, 23:14
^αν και οπως σε καθε ιστορια, τα πιο ενδιαφεροντα δε γραφονται
Ευχαριστώ όλους για τα σχόλια. :toast:


ειμαι 15 ετων, αλλα θελω να κανω τετοια πλατη !!!!!!

Προς το παρόν δώσε βάση στα μαθήματά σου, και με τη γυμναστικη σιγα σιγα θα φτιαξεις ακόμα καλυτερη πλάτη. ;)

ΜΒ

Διακογιαννης Γιαννης
15-08-11, 15:51
Φιλτατε Παναγιωτη χρονια πολλα, ευτυχισμενα, με επιτυχιες και με αγωνιστικες συμμετοχες.

tolis93
15-08-11, 15:59
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΒ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!ΝΑ ΧΕΡΕΣΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ!!!

m3ssias
15-08-11, 16:40
Χρονια Πολλα φιλε Παναγιωτη! Να σαι καλα, ο,τι επιθυμεις, και παντα σιδερενιος ;)

:toast:

al1975
19-08-11, 16:16
Χρόνια πολλά αν και καθυστερημένα!!!
Περόλο που η πολλή και καλή δουλειά που έχεις κάνει φαίνεται παραμένεις μετριόφρων.
Πιστεύω οτι είναι και ένα συστατικό επιτυχίας.
Συνέχισε την καλή δουλειά και αν μπορείς κι άλλες φώτο!

Muscleboss
24-08-11, 14:36
Ευχαριστώ παιδιά. :toast:

Θα βάλω άλλη μια διαφορετική φώτο αφού το ζητήσατε. Είναι σε ηλικία 21 έτων και είναι από μια προετοιμασία που είχα κάνει για τη συμμετοχή σε κάποια επαγγελματική φωτογράφιση που τελικά δεν έγινε...

30384

RAMBO
24-08-11, 14:41
boss τα σπας,πολυ καλος:bowdown:

Polyneikos
24-08-11, 14:43
Πανο αρχαιος κουρος , πραγματικα :clap::clap:

NASSER
24-08-11, 14:51
Πολύ καλός Πάνο, αν και προσφατες φώτο δηλώνουν πως είσαι σε καλή κατάσταση ;)

TRIANTAFYLLOU
24-08-11, 15:29
Πολύ καλός Πάνο, αν και προσφατες φώτο δηλώνουν πως είσαι σε καλή κατάσταση ;)

σ αυτο θα συμφωνήσω ότι και οι τελευταίες είναι πολυ καλές , αυτη όμως επειδη είναι σε αγωνιστική φόρμα και καλιτεχνική απλά τα σπάει :clap::clap:

Polyneikos
24-08-11, 18:42
Πολύ καλός Πάνο, αν και προσφατες φώτο δηλώνουν πως είσαι σε καλή κατάσταση ;)

Το βεβαιωνω και εγω,προσφατα ημασταν στην παραλία του Σχινιά με τον Πανο και τραβηξε όλα τα γυναικεια πνεύματα και βλέμματα;)

GREEK POWER
24-08-11, 18:46
:rolf::rolf::rolf: Αυτος τα πνευματα και συ τα βλεματα. Μα αν δε κανω λαθος στο σχινια δεν ερχονται ολα τα καπη απο αθηνα:P

Polyneikos
24-08-11, 18:48
:rolf::rolf::rolf: Αυτος τα πνευματα και συ τα βλεματα. Μα αν δε κανω λαθος στο σχινια δεν ερχονται ολα τα καπη απο αθηνα:P

Ο Πανος και τα πνευματα ο Πανος και τα βλέμματα..Μωραιτη και Καραβι καπή;Δεν νομίζω,εχεις καιρο να ερθεις...;)

GREEK POWER
24-08-11, 18:55
Ο Πανος και τα πνευματα ο Πανος και τα βλέμματα..Μωραιτη και Καραβι καπή;Δεν νομίζω,εχεις καιρο να ερθεις...;)

Χαχαχαχαχα ! Εχεις δικιο για τα μερη που λες ,αλλα ειναι παραλια μαραθωνα ,η καθεαυτου παραλια σχινια ειναι το εθνικο παρκο μετα πευκα και τις ταβερνες;)

TRIANTAFYLLOU
24-08-11, 20:39
Ο Πανος και τα πνευματα ο Πανος και τα βλέμματα..Μωραιτη και Καραβι καπή;Δεν νομίζω,εχεις καιρο να ερθεις...;)

πολυ καλα το είπες κώστα και τα πνεύματα και τα βλέματα, γιατι τα βλέματα κι κουτσή μαρία μπορεί να τα τραβήξει , ο πάνος ξέρει τι κάνει θέλει ακόμη και όταν φύγει να τον ψάχνουν και 10 σωματαρες να είναι μετα να μην κάνουν αίσθηση :thumbup::thumbup:;););)

Kostas95
24-08-11, 20:56
Ποο τελεια αυτη η φοτο!!Λες και ποζαρεις για πρακτορειο μοντελων:P:P

dromeas
25-08-11, 20:46
Ολες οι φωτογραφιες κ γενικα οι αναφορα στο παρελθον σου ειναι πραγματικα ενεσεις για ολους οσους προσπαθουμε.Ειδικα για περιοδους γραμμωσης που ισως καπου η υπομονη φτανει να τελειωνει κ ψαχνεις κατι να σε κρατησει ζωντανο κ να μη χασεισ τα κεκτημενα.Μπραβο γιατι με τις φωτο κ τις πληροφοριες σας κανετε νεα παιδια να ασχοληθουν με το σωμα τους κ να παψουν την καθιστικη ζωη η οποιες αλλες κακιστες συνηθειες...:clap::clap::clap::clap:

Nicholas.php
25-08-11, 20:52
Διαβασα την ιστορια σου ΜΒ αλλα ποτε πηγες στρατο?

Muscleboss
26-08-11, 01:55
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τα καλά σχόλια, αν και νομίζω οτι αρκετά από αυτά είναι υπερβολικά. :toast:


Διαβασα την ιστορια σου ΜΒ αλλα ποτε πηγες στρατο?

Δεν είμαι σίγουρος γιατί ρωτάς, αλλά πήγα το Μάρτιο του '06.
Δε σταμάτησα να προπονούμαι όσο ήμουν φαντάρος (αν χρειαζόταν "το σκαγα" κιόλας για να πάω για προπόνηση 2-3 φορές τη βδομάδα) και τη διατροφή μου όσο μπορούσα την πρόσεχα, παρόλα αυτά είχα σημαντική πτώση.

ΜΒ

TToni Shark
26-08-11, 08:41
Φανταστικός από όλες τις απόψεις:clap:

xristos72003
27-08-11, 15:52
Συγχαρητήρια

alaniaris_g7
23-01-12, 09:59
Πέρα από το Θεό, είναι πολλοί άνθρωποι που με βοήθησαν και χωρίς τους οποίους δε θα είχα αυτή την ελαχιστότατη πορεία, αλλά δεν είναι το μέρος να τους εκφράσω τις ευχαριστίες μου.

Ευχαριστώ όλους εσάς που συμμετέχετε σε αυτό το φόρουμ (αλλά και στα υπόλοιπα ελληνικά φόρουμ) και θέλω να ελπίζω ότι κάποια στιγμή μέσα από αυτές τις προσπάθειες το άθλημά μας θα τύχει καλύτερης αναγνώρισης και θα αγαπηθεί από ακόμη περισσότερους συμπατριώτες μας.

Respect +1000
Και μόνο που είπες αυτή την μικρή κουβέντα που για άλλους θεωρείται "έλα μωρέ δε βαριέσαι" και για να φτάσεις να πεις αυτό το πράγμα κάτι θα συντέλεσε για να παρατήσεις πρωτεΐνες, κρεατίνες, βιταμίνες στην άκρη, είσαι πολύ μεγάλος!!!!:clap::clap: Πραγματικά όλη η ιστορία σου είναι πολύ γαμώ αλλά και πολύ συγκινητική συγχρόνως.... :thumbup::thumbup:

Γιαυτό πορέψου με την συμπάθεια του κόσμου του forum, γιατί κάποιοι σε ξέρουν ποιος είσαι και σε θαυμάζουν γιαυτό που είσαι και κάποιοι άλλοι ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ να καμαρώνουν τις απόψεις σου και όσα αναφέρεις σε πολύ χρήσιμα topics κατά την γνώμη μου...!!!:clap::clap:

Από την πλευρά μου έχω να δηλώσω, εύχομαι ότι το καλύτερο στην ζωή σου πάντα δημιουργικά να σου πάνε και πάνω απ' όλα υγεία....Είναι πολύ σημαντική η υγεία στις μέρες μας....;);)

:bbbiceps::bbbiceps: KEEP GOING!!!! :weights::weights:

Antonis Giannoulis
26-01-12, 19:32
αν και την τελευταια φωτογραφια σου με την πετσετα τωρα την ειδα, ωντος λιγο καθυστερημενα, δεν εχω παρα να σου πω ενα μεγαλο μπραβο Παναγιωτη..πολυ ωραιο σωμα και ωραιο καλουπι..

crazydoctor
26-01-12, 20:13
ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!ενα μεγαλο respect σου αξιζει muscleboss..
ευχομαι μια μερα να κανω τους μισους μυς απο σενα!

Διακογιαννης Γιαννης
29-01-12, 13:14
Ειμαι και εγω ενας απο αυτους που αργησαν να παρουν ειδηση τη παρουσιαση αυτης της πραγματικα επαγγελματικης και καλλιτεχνικης φωτογραφιας.Κριμα που δεν πραγματοποιηθηκε ο επαγγελματικος στοχος.Περα απο τα επαγγελματικα ,θα ηταν και μια σπουδαια διαφημιση για το σπορ μας

Χρήστος Τριανταφύλλου
29-01-12, 19:24
Αυτη η φωτο με την πετσετα ''βουλωνει'' το στομα σε αυτους που κατηγορουν το ΒΒ σαν αντιαισθητικο.

Φοβερος !Παναγιωτη.:bowdown:

Muscleboss
03-02-12, 11:45
Ευχαριστώ όλους σας για τα καλά λόγια παιδιά :toast:

ΜΒ

ΜrΚommatias
03-02-12, 11:46
Ευχαριστώ παιδιά. :toast:

Θα βάλω άλλη μια διαφορετική φώτο αφού το ζητήσατε. Είναι σε ηλικία 21 έτων και είναι από μια προετοιμασία που είχα κάνει για τη συμμετοχή σε κάποια επαγγελματική φωτογράφιση που τελικά δεν έγινε...

30384Kαθυστερημενα μεν,αλλα ειναι πραγματικα Α Ψ Ο Γ Η :shock::shock::shock:η φωτογραφια αυτη!!!

ελμερ
03-02-12, 13:51
στην φωτο με την πετσετα,το στησιμο της φωτο και η γραμμωση σου μου θυμιζουν τον θεο Frank Zane!:thumbup::welcome:

Xefteris
24-03-12, 12:42
Συγχαρητήρια Boss για τους κόπους σου. Φιλικά θα σου έλεγα να αποφεύγεις αυτές τις εκφράσεις που βλέπω στις φωτος σου. Δεν προσθέτουν κάτι το θετικό στην όλη σου την εικόνα.

Silvester
24-03-12, 12:54
Συγχαρητήρια Boss για τους κόπους σου. Φιλικά θα σου έλεγα να αποφεύγεις αυτές τις εκφράσεις που βλέπω στις φωτος σου. Δεν προσθέτουν κάτι το θετικό στην όλη σου την εικόνα.

τι ενοεις τις εκφρασεις στις φωτος του?ενοεις την υπογραφη του?:toast::toast:

TRIANTAFYLLOU
24-03-12, 17:06
τι ενοεις τις εκφρασεις στις φωτος του?ενοεις την υπογραφη του?:toast::toast:

και γω τωρα που το διάβασα δεν κατάλαβα τι ενοεί , τι αρνητικό μπορει να έχουν οι εκφράσεις σε αγωνιστικές φωτο που βγάζει ο αθλητής την ένταση του και πως θα μπορούσαν να χαλάσουν την εικόνα του:unsure:

Silvester
24-03-12, 17:08
και γω τωρα που το διάβασα δεν κατάλαβα τι ενοεί , τι αρνητικό μπορει να έχουν οι εκφράσεις σε αγωνιστικές φωτο που βγάζει ο αθλητής την ένταση του και πως θα μπορούσαν να χαλάσουν την εικόνα του:unsure:

μαλλον ενοει την υπογραφη του επειδη λεει πως δεν απανταει σε πμ κ ετσι..:toast::toast::toast:

ελμερ
24-03-12, 17:25
να προσθεσω κατι ακομα,τον Παναγιωτη τον ειδα στο atlas...ειναι πολυ καλο παιδι και με μια καλη κουβεντα για ολους....:thumbup::welcome::welcome:

TRIANTAFYLLOU
24-03-12, 17:40
μαλλον ενοει την υπογραφη του επειδη λεει πως δεν απανταει σε πμ κ ετσι..:toast::toast::toast:

μπα αυτο νομίζω άκυρο είναι γιατι αυτο που γράφετε στην υπογραφή είναι τόσο ξεκάθαρο και ειλικρηνες και υποδηλώνει την αδυναμία να απανταει σε δεκάδες πμ και για να μην χαρακτηριστεί ως σνόμπ το δηλώνει στην υπογραφή του.

γιατι όταν κ'άποιος θέτει ενα ερώτημα σε προσωπικό επίπεδο (μου τυχαίνει και μενα πάρα πολλες φορες) και απαντάει ο μπός με πμ , μετα το ίδιο μπορεί να το κάνει και κάποιος άλλος και όταν κάποιος λόγω υποχρεώσεων δεν έχει χρόνο να απαντάει στα ίδια μπορεί και να παρεξηγηθεί
γι αυτο υπάρχει το ανοιχτο φόρουμ ώστε όταν τίθετε ενα ερώτημα στο ανάλογο τόπικ και δίνετε μια απάντηση αυτο μπορεί να καλύψει πολλούς που θα έχουν την ίδια απορία .
και μην ξεχνάμε το φόρουμ δεν ειναι κανενός κύρια απασχόληση, η υποχρέωση οποτε ο χρόνος είναι περιορισμένος και πολλοι προσφέρουν τις γνώσεις τους καθαρα απο αγάπη και ανηδιοτελώς

Silvester
24-03-12, 17:43
μπα αυτο νομίζω άκυρο είναι γιατι αυτο που γράφετε στην υπογραφή είναι τόσο ξεκάθαρο και ειλικρηνες και υποδηλώνει την αδυναμία να απανταει σε δεκάδες πμ και για να μην χαρακτηριστεί ως σνόμπ το δηλώνει στην υπογραφή του.

γιατι όταν κ'άποιος θέτει ενα ερώτημα σε προσωπικό επίπεδο (μου τυχαίνει και μενα πάρα πολλες φορες) και απαντάει ο μπός με πμ , μετα το ίδιο μπορεί να το κάνει και κάποιος άλλος και όταν κάποιος λόγω υποχρεώσεων δεν έχει χρόνο να απαντάει στα ίδια μπορεί και να παρεξηγηθεί
γι αυτο υπάρχει το ανοιχτο φόρουμ ώστε όταν τίθετε ενα ερώτημα στο ανάλογο τόπικ και δίνετε μια απάντηση αυτο μπορεί να καλύψει πολλούς που θα έχουν την ίδια απορία .
και μην ξεχνάμε το φόρουμ δεν ειναι κανενός κύρια απασχόληση, η υποχρέωση οποτε ο χρόνος είναι περιορισμένος και πολλοι προσφέρουν τις γνώσεις τους καθαρα απο αγάπη και ανηδιοτελώς

+φωνω απολυτα σε ολα αυτα που ειπατε κ. Τριανταφυλλου....αλλα καλυτερα να μη βγαινουμε και πολυ οφ τοπικ..:toast::toast::toast:
στην υγεια σας!
και καταπληκτικες φωτογραφιες του κ. Παναγιωτη...πιστευω πως ειναι ειδωλο για πολλους..

Xefteris
24-03-12, 18:03
Δεν έχει σχέση με την υπογραφή. Απλά οι εκφρασεις του προσώπου του boss στις φωτο και στο avatar έχουν και δείχνουν μία επιθετικότητα που δεν τον κολακεύει.
Σαν εξωτερικός παρατηρητης μιλάω και πάντα φιλικά :)

Polyneikos
24-03-12, 18:19
Αδερφε με συγχωρείς αλλα μαλλον δεν εχεις επαφη με αγωνιστικο bbing.
Ειναι φωτογραφίες πανω στην σκηνή όπου υπάρχει ανταγωνισμος,"κοντρες" ,ένταση και αδρεναλίνη.
Ειναι λογικο να υπάρχουν καποιες εκφρασεις οι οποίες δεν είναι στημενες για να βγαλουν καποια θεωρία αλλά πάνω στην ένταση της στιγμης..
Αν δεις φωτο που εχουμε στο Ελληνικο bbing από ρεπορταζ αγωνων θα καταλάβεις.Φιλικα παντα οι επισημάνσεις.

TRIANTAFYLLOU
24-03-12, 18:21
Δεν έχει σχέση με την υπογραφή. Απλά οι εκφρασεις του προσώπου του boss στις φωτο και στο avatar έχουν και δείχνουν μία επιθετικότητα που δεν τον κολακεύει.
Σαν εξωτερικός παρατηρητης μιλάω και πάντα φιλικά :)

επειδη είμαι χρόνια στο κουρμπέτι την ψιλιάστικα την δουλεια γι αυτο και το ανέφερα πιο πάνω ότι οι εκφράσεις έντασης πάνω στην σκηνή , είναι αποτέλεσμα αυτου που βιώνει ο αθλητης καθ όλη την διάρκεια της προετοιμασίας μεχρι να ανέβει στην σκηνή και αλλάζουν όλων μας ακόμη και τα χαρακτηριστικα απο την δίαιτα , αυτο σε μερικές μερες μετα τους αγώνες φεύγει και έρχετε πάλι το σώμα στα φυσιολογικα του όπως και το πρόσωπο και όποιος έχει παρακολουθήσει αγώνες ββ καταλαβαίνει αυτα που λέω
μπορεί να γελάει ο αθλητής πάνω στην σκηνή σαν ενα τρόπο να κρύψει την ένταση και το στρές , αλλα μπορεί να είναι και αυθόρμητο , άλλος κατα το ποζάρισμά του η την μουσική παίρνει την ανάλογη έκφραση ώστε να το υποστηρίξει , είναι όπως ο ηθοποιός που διαδραματίζει ενα ρόλο και πουλάει τέχνη , έτσι και το ββ κατα κάποιο τρόπο είναι τεχνη .
αλλος πχ ποζάρει όπως ο τειλορ σαν το ρομπότ δεν μπορει να έχει εκφραστικό πρόσωπο και να είναι γλυκούλης όταν το ποζάρισμά του έχει αυτο το θεμα

sadistic
24-03-12, 23:43
Απλά οι εκφρασεις του προσώπου του boss στις φωτο και στο avatar έχουν και δείχνουν μία επιθετικότητα που δεν τον κολακεύει.
πραγματικα μολις σημερα ειδα αυτο το καταπληκτικο αρθρο του πανου:thumbup:!απολυτα ειλικρινες και μπραβο του.οπως και οι φωτος του ειναι κατι παραπανω απο καταπληκτικες.τωρα για τις εκφρασεις που περνει ο καθε μποντυ μπιλτερ ειναι στιγμες μεγαλης εντασης που μονο εκεινος καταλαβαινει,αλλα και η υποτιθεμενη επιθετικοτητα που αναφερεις ειναι οτι πανω στη σκηνη πρεπει να βγαζεις μια αποφασιστικοτητα και μυνημα προς τους αλλους αθλουμενους οτι εισαι εκει γεματος αυτοπεπηθηση και δυνατος.

Fenix
26-04-12, 22:55
καταπληκτικο!πραγματικα συγχαρητηρια!Μονο μια ερωτηση...δηλαδη εσυ πιστευεις οτι με το να ασχολησε με βαρη απο νωρις(εφηβεια) θα χασεις ποντους? :P

beefmeup
27-04-12, 15:17
καποια ποστ πηγαν στα οφ..

Διακογιαννης Γιαννης
15-08-12, 08:38
Φιλε Παναγιωτη ,σου ευχομαι χρονια πολλα ,ευτυχισμενα,και να εχεις παντα επιτυχιες.Με το καλο,να σε δουμε και απο κοντα.

ελμερ
15-08-12, 09:37
Παναγιωτη χρονια πολλα με υγεια και χαρα......οτι επιθυμεις....:toast::welcome:

panakos
15-08-12, 10:52
χρονια πολλα πανο!να σε εχει ο θεος παντα καλα!:toast:

Polyneikos
15-08-12, 16:25
Παναγιώτη χρονια σου πολλά !
Οτι επιθυμείς φίλε και πάντα δυνατός :thumbup:

sadistic
16-08-12, 05:19
χρονια πολλα πανο και οτι επιθυμεις.:welcome:

Muscleboss
16-08-12, 06:30
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις ευχές. Μπορεί να βρίσκομαι μακρυά από την Ελλάδα και το φόρουμ, αλλά το μικρόβιο της γυμναστικής δε περνάει... Και εδώ που είμαι, θα στερηθώ από τον ύπνο μου για να κάνω έστω μια ελάχιστη προπόνηση.

Yours in Iron

koukoutsaki
18-09-12, 19:44
Ωραια ιστορια !!Φοβερες φωτος !
Και φαινεται πολυ σεμνος και συνειδητοποιημενος ανθρωπος !!!

:clap::clap::clap::clap::clap:

Loukas Kontos
18-09-12, 22:51
respect φιλε...συγχαριτητια εισαι αρχοντας!

chourdakis
19-09-12, 00:28
Muscleboss - Οι φωτογραφίες μου και η μικρή μου ιστορία...
Σε ηλικία 19 ετών το σωματικό μου βάρος άγγιζε τα 95 κιλά με ύψος 1.84 με ποσοστά σωματικού λίπους γύρω στο 18% αλλά αρκετή κατακράτηση νερών λόγω ηλικίας.






υπαρχει σχεση μεταξυ ηλικιας και κατακρατησης νερων?μειωνεται με τα χρονια δηλαδη?

Aggelikh
06-11-12, 16:22
ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ....!

procop
30-12-12, 20:36
παναγιωτη αποτελεις πηγη εμπνευσης..ειδικα οι εκφρασεις σου δειχνουν πολυ hardcore!!
Καλες γιορτες

Διακογιαννης Γιαννης
15-08-13, 10:00
Παναγιωτη σου ευχομαι προσωπικη και οικογενειακη ευτυχια.Να πραγματοποιηθουν ολα σου τα ονειρα.Χρονια σου πολλα.

Ανδρεας
15-08-13, 11:04
χρονια πολλα και οτι επιθυμεις !

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-08-13, 13:00
Χρονια σου πολλα με υγεια Παναγιωτη και ευχομαι οτι καλυτερο στη ζωη σου.

ελμερ
15-08-13, 20:40
Παναγιωτη χρονια πολλα με υγεια....παντα χαρες να εχεις.......:toast::toast::welcome:

Muscleboss
16-08-13, 16:31
Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά. Έχω χαθεί λίγο από το φόρουμ αλλά θα επιστρέψω σύντομα. ;)

Muscleboss
04-11-13, 08:01
Metroflex Gym, Arlington Texas

Το σπίτι του 8 x Mr Olympia Ronnie Coleman και άλλων μεγάλων αθλητών αποτελεί προορισμό μόνο και μόνο λόγω της ιστορίας του. Γνώριζα εξ αρχής ότι η ατμόσφαιρα είναι σκληροπυρηνική, αλλά αυτό που αντίκρισα ήταν πραγματικά απίστευτο. Σίδερα, φωνές έντασης, μουσική δρόμου ή ροκ, ξεθωριασμένες φωτογραφίες θρύλων με τις υπογραφές τους, στίχοι από τη Βίβλο, και motivational στιχάκια από όλο τον κόσμο δημιουργούν ένα κλίμα που προκαλεί δέος σε όποιον αγαπάει το bodybuilding. (Ανάμεσα στα στιχάκια των τοίχων υπάρχει τώρα και ένα από Ελλάδα.)

Όσο και να τονίσω την εμπειρία και να την προτείνω σε άλλους θα είναι λίγο. Αν καποιος βρεθεί στην ευρύτερη περιοχή πρέπει να το επισκεφτεί πάση θυσία.

Παρακάτω μια φώτο με φόντο το γκράφιτι πάνω από το σταντ των αλτήρων:

The truly strong man knows all power comes from God :bowdown:

74124

Metalhead|T|
04-11-13, 11:51
Απλά απίστευτος...Η μέκκα του bodybuilding προσωπικη μου αποψη...:clap::clap:

πιστευω οτι ειναι ενας χώρος ..που σου προκαλεί ενα δέος οταν τον αντικριζεις...

NASSER
04-11-13, 20:52
Πάνο ότι και να πω για την φώτο θα είναι λίγο. Πραγματικά άξιζε αυτή η επίσκεψη σου και μακάρι να το καταφέρω και εγω στο μέλλον! :thumbup:

goldenera
04-11-13, 22:48
Ποποοοοοοό, δέος πραγματικό:shock::shock: Boss πες μας αν ευκαιρήσεις περισσότερα από την εμπειρία σου. Τον Μπράιαν Ντόμπσον (ιδιοκτήτη) τον γνώρισες? Μιλήσατε για τους διάσημους αθλητές που γυμνάζονται εκεί? Είδες κάποιον από αυτούς? Και αν θέλεις μοιράσου μαζί μας το Ελληνικό στιχάκι που κοσμεί πλέον το χώρο, και σίγουρα μας κάνει να αισθανόμαστε υπερήφανοι:thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-11-13, 23:58
Ποποοοοοοό, δέος πραγματικό:shock::shock: Boss πες μας αν ευκαιρήσεις περισσότερα από την εμπειρία σου. Τον Μπράιαν Ντόμπσον (ιδιοκτήτη) τον γνώρισες? Μιλήσατε για τους διάσημους αθλητές που γυμνάζονται εκεί? Είδες κάποιον από αυτούς? Και αν θέλεις μοιράσου μαζί μας το Ελληνικό στιχάκι που κοσμεί πλέον το χώρο, και σίγουρα μας κάνει να αισθανόμαστε υπερήφανοι:thumbup:

Τοξερα οτι θα ''τρελαθει'' ο Golden με αυτη την φωτογραφια:). Οχι αδικα ομως , την βλεπεις ,κλεινεις τα ματια ,κ βαζεις την φαντασια σου να δουλεψει τι εχει περασει απο κει.

TRIANTAFYLLOU
06-11-13, 02:48
με κάλυψαν με τα σχόλιά τους ο Γιάννης με το Χρήστο , πραγματικα όποιος έχει γνωρίσει το ββ της δεκαετίας του 70-80 δεν μπορει παρα να τον προκαλέσει δέος αυτός ο χώρος , χωρίς διακοσμητικές πινελιές και ντιζάιν των ίν σύγχρονων γυμναστηρίων πασαρέλες , άλλα να κυριαρχεί το σίδερο και η πορωτική ατμόσφαιρα :clap::clap:

GIANNIS10
07-11-13, 12:53
Σεβασμος...!!!

Polyneikos
07-11-13, 22:33
H φωτογραφία τα σπάει :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Muscleboss
09-11-13, 00:11
Ποποοοοοοό, δέος πραγματικό:shock::shock: Boss πες μας αν ευκαιρήσεις περισσότερα από την εμπειρία σου. Τον Μπράιαν Ντόμπσον (ιδιοκτήτη) τον γνώρισες? Μιλήσατε για τους διάσημους αθλητές που γυμνάζονται εκεί? Είδες κάποιον από αυτούς? Και αν θέλεις μοιράσου μαζί μας το Ελληνικό στιχάκι που κοσμεί πλέον το χώρο, και σίγουρα μας κάνει να αισθανόμαστε υπερήφανοι:thumbup:


Γιάννη, η εμπειρία ήταν μοναδική. Έμεινα στο χώρο γύρω στις 2 ώρες και περισσότερο χάζευα γύρω μου παρά έκανα προπόνηση. Ο χώρος είναι ο ορισμός του "σιδεράδικου"... σίδερα παντού σε σημείο που μερικές στιγμές αναρωτιέσαι πώς κάνουν εκεί μέσα προπόνηση!
Αποδυτήρια;;; Τί είναι αυτό;;;!!! Ο χώρος δεν έχει αποδυτήρια... μόνο 2 μικρές τουαλέτες και κάποια ντουλάπια στον κοινό χώρο. Σίγουρα δεν είναι το καθαρότερο γυμναστήριο που έχω πάει, αλλά είναι και αυτό μέρος της φιλοσοφίας του.

Στους τοίχους είναι γραμμένα με μαρκαδόρο διάφορα στιχάκια από τους κατά καιρούς αθλητές που έχουν περάσει από όλο τον κόσμο. Κυριαρχούν ανάμεσα τους οι αναφορές σε στίχους της Βίβλου τονίζοντας το πνεύμα αγωνιστικότητας, της δύναμης και της μάχης, αλλά και το σεβασμό στο πρόσωπο του Χριστού. Σε μια γωνία υπάρχει ένας μεγάλος ξύλινος σταυρός και μια μεγάλη αφίσα "We lift for Him!".

Μηχανήματα αερόβιας; Ελάχιστα, ίσως 2 ποδήλατα και 2 διάδρομοι... Βάρη και αλτήρες μασίφ σίδερο, ούτε πλαστικά, ούτε ειδικές λαβές. Στους τοίχους φωτογραφίες με υπογραφές από Gaspari, DeMayo, Melvin Anthony, Ruhl, Dorian, Iris Kyle φυσικά Coleman κ.α. αλλά και πολλών παλιών που δεν έτυχε να συγκρατήσω. Όσο για την ατμόσφαιρα, νομίζω ότι είναι το μόνο μέρος που αν κάνεις "ήσυχα" προπόνηση κάτι δεν πάει καλά... φωνές έντασης και πίεσης συνέχεια, και όχι απλά για να φωνάξουν, αλλά γιατί τα κιλά είναι πολλά και φτάνουν όρια...

Τον Brian δυστυχώς δεν τον συνάντησα καθώς δεν είναι στο γυμναστήριο τα ΣαββατοΚύριακα και πριν λίγο είχε φύγει ο Jonnie Jackson από ότι μου είπαν. Ήταν κάποιοι ερασιτέχνες όταν πήγα και ένας επαγγελματίας της 212 που δε θυμάμαι το όνομα. Τούς είπα ότι είμαι από Ελλάδα και ότι ήρθα να επισκεφτώ το χώρο και μου απάντησαν αναφερόμενοι στο γυμναστήριο: "Right ... this is where all the magic happens. This is our home.".
Εξακολουθούν να γυμνάζονται πολλοί επαγγελματίες εκεί, ανάμεσα στους οποίους Branch Warren, Jonnie Jackson, αλλά και ο Coleman προπονείται συνήθως 1 φορά την εβδομάδα εκεί, καθώς τις άλλες μέρες κάνει προπόνηση στο γυμναστήριο που έχει σπίτι του.

Ένα στιχάκι στον τοίχο γράφει: "Once you trained in Metroflex, you always carry the Metroflex spirit with you..." Θα συμφωνήσω :thumbup:

goldenera
09-11-13, 00:36
Ευχαριστούμε πολύ Boss, μας μετέφερες πιστεύω ανάγλυφα την ατμόσφαιρα και το πνεύμα του Metroflex. Σκέφτομαι πώς αν και η Μέκα του αθλήματος είναι και θα παραμείνει (λόγω ιστορίας) η Venice beach και το περίφημο (ορίτζιναλ) Gold's gym, το οποίο όμως σήμερα έχει μεταβληθεί (με την καλή έννοια) σε χώρο 'καθώς πρέπει' , το Metroflex διεκδικεί σήμερα το χαρακτηρισμό του πιο σκληροπυρινικού γυμναστηρίου στον κόσμο:thumbup:

Γιώργος Βασιλικόπουλος
13-11-13, 22:51
Πανο πραγματικά ανατριχίλα!!! Είναι πολύ ευτυχές το να βρίσκεσαι σε ενα μέρος που να θέλουν να βρίσκονται bodybuilders απο όλο τν κοσμο! Το μέρος που γεννήθηκε κ μεγάλωσε ο king ronnie! ! Πολλά μπράβο σε εσένα, εναν άνθρωπο που έχει γνώσεις στο χώρο εμπειρία κ με απόδειξη τη φωτογραφία σ πολύ αγάπη στον χώρο! !!

Muscleboss
18-01-14, 03:23
Με μια μικρή καθυστέρηση θα ήθελα να βάλω κάποιες φώτο από το γυμναστήριο Patra Fitness το οποίο με φιλοξένησε για κάποιους μήνες που βρέθηκα στην Πάτρα και να ευχαριστήσω τα παιδιά που εργάζονται εκεί για το εξαιρετικό κλίμα που συνάντησα. Ελπίζω να τους ξαναδώ σύντομα.

79543

79544

79545

SotosTheBoss
18-01-14, 10:34
Έφυγες από Πάτρα τωρα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

TRIANTAFYLLOU
18-01-14, 18:41
πολύ ωραίες φωτο Πάνο και αναδεικνύουν το κλίμα που είχατε , πως να μην χαίρονται τα παιδιά όταν τους τιμάς με τα καλά σου λόγια και την κοινωνικότητα που σε χαρακτηρίζει :toast:

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-01-14, 20:57
Παντως Παναγιωτη φαινεται ευκολα οτι εκανες καλη δουλεια εκει;)

Muscleboss
19-01-14, 00:03
Έφυγες από Πάτρα τωρα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι, βρίσκομαι εκτός Ελλάδος.


πολύ ωραίες φωτο Πάνο και αναδεικνύουν το κλίμα που είχατε , πως να μην χαίρονται τα παιδιά όταν τους τιμάς με τα καλά σου λόγια και την κοινωνικότητα που σε χαρακτηρίζει :toast:

Πάντα με τον καλό το λόγο είσαι Ηλία. Πραγματικά όμως συνάντησα πολύ ωραίο περιβάλλον.:thumbup:


Παντως Παναγιωτη φαινεται ευκολα οτι εκανες καλη δουλεια εκει;)

Χρήστο, βασικά όργανα, ελεύθερα βάρη, ικανοποιητικός χώρος και περιβάλλον που σε υποστηρίζει. Για όποιον έχει όρεξη για προπόνηση του αρκούν και με το παραπάνω να κάνει καλή δουλειά όπως λες. :liftheavy:

Γιώργος Βασιλικόπουλος
22-02-15, 19:07
Εγω πιστευω πανο πως ηρθε ο καιρος να κανεις ενα γερο come back!

Polyneikos
15-08-15, 09:22
Παναγιώτη χρόνια σου πολλά, να έχεις στην ζωή σου πάντα χαρές και επιτυχίες φίλε!:welcome::toast:

ελμερ
15-08-15, 10:54
Πανο,χρονια πολλα παντα υγεια να εχεις στη ζωη σου και χαρες!!:toast::welcome:

Muscleboss
16-08-15, 02:29
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις ευχές. :toast:

Και με την ευκαιρία αφού γράφω στο θέμα, να βάλω και μια φωτογραφία ποδιών πριν από λίγες μέρες.
Είμαι της άποψης ότι ανεξάρτητα αν είμαστε σε κάποιο εντατικό ή μη προγραμμα, είναι καλή συνήθεια να βγάζουμε κάποιες progress pics 1-2 φορές το χρόνο για να παρατηρούμε την εξέλιξη του σώματος, και πώς ανταποκρίνεται σε ό,τι κάνουμε, ή απλά στο χρόνο.

Το βασικό με τις progress pics είναι να τραβούνται στο ίδιο σημείο, με ίδιο φωτισμό, ίδια κάμερα και ίδιο στήσιμο για να μπορούμε να δούμε τις διαφορές αν υπάρχουν.
Ακόμα αν οι φωτογραφίες τραβιούνται μετά την προπόνηση μπορεί να παρατηρηθούν διαφορές λόγω πρηξίματος, καθώς μερικές μέρες λόγω διαφόρων παραγόντων τα πρηξίματα είναι πολύ καλύτερα από άλλες μέρες.

(just for the record... το μελάνωμα στο δεξι προσαγωγό είναι από ιμάντα αλεξιπτώτου λίγες μέρες πριν τη φωτογραφία)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=97071&stc=1

sTeLaKoS
16-08-15, 17:41
Γεια σου φίλε Παναγιώτη :squat:

Να είσαι πάντα γερός, χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα.

Nive
17-08-15, 09:12
Xρόνια πολλά με υγεία!!! :thumbup:

Muscleboss
24-09-15, 10:46
Μια φωτογραφία αφιερωμένη πρώτα από όλα στην ομάδα του Bodybuilding.gr και κατόπιν σε όλους τους φίλους που μοιραζόμαστε την ίδια αγάπη για το bodybuilding και την ιστορία του.
Τα συναισθήματα όταν προπονείσαι στη Μέκκα είναι πραγματικά μοναδικά.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=97941&stc=1

117606

Nive
24-09-15, 10:56
Τυχερέ!!!! :welcome:

Polyneikos
24-09-15, 16:13
Ω ρε φίλε, πραγματικά φοβερή φωτογραφία!:bowdown:
Ελπίζουμε να έχεις τραβήξει και μέσα αρκετές, τις περιμένουμε:clap:

TRIANTAFYLLOU
24-09-15, 17:02
πραγματικά δέος στη Μέκκα του ββ ζηλεύω με την καλή έννοια γιατι όποιος έχει την ζωή του συνδεμένη με το ββ θα ήθελε έστω μια φορα να βρεθεί σ αυτο το χώρο :thumbup:

Polyneikos
15-08-16, 15:31
Φιλε Παναγιώτη πολύχρονος, πάντα χαρες και επιτυχίες σου εύχομαι, ότι επιθυμείς! :toast::welcome:

beefmeup
15-08-16, 17:14
Χρονια πολλα, Πανο ο,τι επιθυμεις:toast:

Muscleboss
16-08-16, 16:03
Ευχαριστώ παιδιά :thumbup:

Νομίζω πρέπει να βάλω καμιά φώτο γιατί σκούριασε το τόπικ :P

ελμερ
16-08-16, 16:48
Πανο αν και με μια μερα καθυστερηση ,πολυχρονος με υγεια και παντα χαρες!!!:welcome:

Levrone
16-08-16, 20:07
Χρόνια πολλά με υγεία Πάνο!

psonara
16-08-16, 21:39
χρονια πολλα αν και καθυστερημενα,με υγεια πανω απ΄ολα;)

TRIANTAFYLLOU
16-08-16, 21:53
χρόνια πολλα κι ευτυχισμένα κι απο μένα Πάνο και πάντα επιτυχίες σε ότι κάνεις στη ζωή σου:toast:

Muscleboss
17-08-16, 03:56
Ευχαριστώ όλους παιδιά. Να είστε καλά :thumbup:

Από σημερινή προπόνηση με το φίλο μου Zlavko. (Ελπίζω σύντομα να βάλω και καμιά φώτο χωρίς μπλούζα...)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108316&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108313&stc=1

TRIANTAFYLLOU
17-08-16, 17:00
χωρίς μπλούζα αν βάλεις θα προκαλέσεις σκάνδαλα αλλα δεν πειράζει εμείς θα βλέπουμε την πρόοδό σου:P
αν και απ ότι βλέπω επειδή κόβει το μάτι μου , παρ όλες τις υποχρεώσεις σου και την χαλαρότητα προπονητικά , είσαι εμφανως πιο λίγα κιλά που σημαίνει γράμμωση και όχι απλα αδυνατισμένος , γιατι δεν είσαι λίγος :thumbup:

Muscleboss
06-03-17, 01:50
Επειδή μια παροιμία λέει "Δείξε μου τα πόδια σου, να σου πω ποιος είσαι", και καθώς τα 2 τελευταία ιδιαίτερα χρόνια η προπόνησή μου έχει στοχοποιηθεί στο κάτω μισό του σώματός μου, βάζω μια φώτο πριν από 6 μέρες.
Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από την γενικότερη εικόνα και πρόοδό τους και σκοπεύω να χαλαρώσω λίγο την πολύ βαριά προπόνηση.


Αποποίηση: Φωτογραφίες σαν την παρακάτω, μπορεί να μοιάζουν δυσνόητες ή αστείες σε κάποιους που δεν έχουν εκτίμηση για το άθλημα της σωματικής διάπλασης και δεν έχουν νιώσει τον πόνο και την απεγνωσμένη εξάντληση που απαιτεί η προπόνηση ποδιών. Αν κάποιος από αυτούς διαβάζει αυτό το ποστ, μπορεί να μας αδειάσει τη γωνιά ευθείς αμέσως.


114028

Δημητρης 1924
06-03-17, 13:37
Επειδή μια παροιμία λέει "Δείξε μου τα πόδια σου, να σου πω ποιος είσαι", και καθώς τα 2 τελευταία ιδιαίτερα χρόνια η προπόνησή μου έχει στοχοποιηθεί στο κάτω μισό του σώματός μου, βάζω μια φώτο πριν από 6 μέρες.
Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από την γενικότερη εικόνα και πρόοδό τους και σκοπεύω να χαλαρώσω λίγο την πολύ βαριά προπόνηση.


Αποποίηση: Φωτογραφίες σαν την παρακάτω, μπορεί να μοιάζουν δυσνόητες ή αστείες σε κάποιους που δεν έχουν εκτίμηση για το άθλημα της σωματικής διάπλασης και δεν έχουν νιώσει τον πόνο και την απεγνωσμένη εξάντληση που απαιτεί η προπόνηση ποδιών. Αν κάποιος από αυτούς διαβάζει αυτό το ποστ, μπορεί να μας αδειάσει τη γωνιά ευθείς αμέσως.


114028



Με λιγω μαύρισμα και εισαι jet ετοιμος για το νησί :green:
Όσο για την αποποίηση ποσο δίκιο εχεις ρε Παναγιώτη.

jimmatas
06-03-17, 14:16
Παναγιωτη τα ιδια μου χανε πει και μενα για μια φωτο με ποδια που ειχα ανεβασει στο φατσοβιβλιο.
Οποιος δεν ασχολειται με τον χωρο τα βλεπει ολα παραξενα.
Μια χαρα τα ποδια παντως!

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-03-17, 15:57
Παμε γερα Παναγιωτηηη!!!:squat::squat:

Polyneikos
06-03-17, 16:04
Μπομπαρισμένα τα πόδια, αν δεν έπεφταν και τα φώτα πάνω θα φαινόντουσαν οι λεπτομέρειες.:clap:
Εσυ κάτι ετοιμάζεις δειλα-δειλα μου φαίνεται και δεν το βγάζεις προς το παρόν επίσημα;)

beefmeup
06-03-17, 19:02
Φοβερος Παναγιωτη, μπραβο:clap:

TRIANTAFYLLOU
06-03-17, 21:34
Σωστο αυτο που λές Παναγιώτη και έχει και κάποια λογική , αλλα εδω που ποστάρεις στο φόρουμ μας δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση παρερμηνείας και παρεξήγησης , γιατι οι συμμετέχοντες σε ενα φόρουμ ξέρουν τι πρέπει να περιμένουν
εγω έχω να πώ ποδάρες όχι απλα μεγάλες αλλα με ωραίο σχήμα και όταν αποφασίσει ο ιδιοκτήτης τους να τα γραμώσει τότε το σχήμα θα αναδειχτεί ακόμη περισσότερο με τις λεπτομέρειες και πάλι πιο μεγάλα θα φαίνονται

πολύ καλα έκανες και την έβαλες γιατι μας δίνεις μια εικόνα την δουλειά που κάνεις και τι κρύβεις κάτω απο τα παντελόνια , (ενοώ μυικά , γιατι περαιτέρω λεπτομέρειες αφορούν κορίτσια και συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων:P)
χωρίς να υπερβάλω η προπόνηση ποδιών και η κατάστασή τους αντικατοπτρίζουν τη σοβαρότητα με την οποία προσεγγίζει κάποιος την προπόνηση και θα συμφωνήσω με τον Κώστα μήπως κάτι ετοιμάζεις σιγα σιγά και μουλωχτά:P:thumbup:

Levrone
06-03-17, 23:17
Μπραβο Πανο!

Η δουλεια που εχεις κανει φαινεται. :bowdown:

Fataoulas
07-03-17, 11:05
Αυτα δεν ειναι ποδια Πανο, ειναι ποδΑρες :bowdown:
Το να γινουν ετσι, μονο ευκολο δεν ειναι. Μπραβο και απο μενα :thumbup:

Muscleboss
09-03-17, 06:11
Ευχαριστώ παιδιά :toast:

Δέχθηκα κάποια πμ σχετικά με την προπόνηση που ακολουθώ κτλ, και σκοπεύω κάποια στιγμή τους επόμενους μήνες να γράψω ένα άρθρο σχετικά με την προσέγγισή μου στην προπόνηση/ανάπτυξη ποδιών. Νομίζω θα είναι χρήσιμο να μοιραστώ την εμπειρία μου με όσους τους ενδιαφέρει το θέμα.

Μέχρι τότε... see you at the squat rack ;)

lila_1
09-03-17, 14:09
α είναι πολύ απλό:

κάθε μέρα πόδια :green:

Muscleboss
10-03-17, 06:18
α είναι πολύ απλό:

κάθε μέρα πόδια :green:

Υπερβολική ως συνήθως :P

psonara
10-03-17, 16:32
εξαιρετικη δουλεια και αυτο αποδεικνυεται εκ του αποτελεσματος.:clap:

TRIANTAFYLLOU
01-05-17, 23:54
Επεσε κατι στην αντίληψή μου και επειδή ξέρω τον Πάνο δεν θα το έβαζε ποτε ο ίδιος γιατι ενω έφτιαξε απο αγάπη για το άθλημα και την προώθησή του αυτη την σελίδα και όπως όλοι μας σ αυτο το τόπικ έβαλε και κάποιες αγωνιστικές φωτο
Απόδειξη ότι όσοι ασχολούμαστε με αυτο το άθλημα δεν είμαστε ένα γκέτο απομονωμένων ανθρώπων που το μόνο μας ενδιαφέρον είναι τα βάρη και να μεγαλώσουμε τα μπράτσα μας αλλα υπάρχουν και άνθρωποι επιστήμονες που υιοθετούν τον τρόπο ζωής του ββ στην καθημερινότητά τους
Οπως και ο δικός μας ο Πάνος που είναι ωραίο να βλέπουμε σε ξένα μέσα να αναφέρονται με τα καλύτερα λόγια στο πρόσωπό του και είναι και σαν ένα παράδειγμα γι αυτο το ποστάρω
Και σίγουρα η κουλτούρα του τρόπου ζωής του ββ τον βοήθησε και στούς άλλους στόχους που έχει στη ζωή του
Εδω λοιπόν το λίνκ που εύκολα και γρήγορα μπορεί να καταλάβει κάποιος την σημασία αυτών που λέω :thumbup::clap:

http://www.aiaa.org/Secondary.aspx?id=29094

Levrone
02-05-17, 00:05
Μπραβο!!! Συγχαρητηρια! Αξιος!!! :clap::clap::clap:

kutsup
02-05-17, 06:35
Λαμπρό παράδειγμα για τα παιδιά μας.Χίλια μπράβο και λίγο είναι.

Polyneikos
02-05-17, 13:36
Eπειδή παρακολουθώ την πορεία του Πάνου λόγω στενής σχέσης, ειναι υπόδειγμα επαγγελματία που έφυγε από την χώρα και διαπρέπει:thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
02-05-17, 16:09
^^ Ετσι ειναι ,ολος ο ''ανθος'' εφυγε-φευγει απο την χωρα. Για να δουνε την αξια κ δυναμη του Ελληνα , αντιπροσωπευτικο δειγμα ο Πανος.

TRIANTAFYLLOU
02-05-17, 16:34
επειδη συνέχεια αναφέρουν και αναφέρουμε για τα στραβά και τα κακώς κείμενα που συμβαίνουν στη χώρα μας , καλό είναι να αναφέρουμε και για τετοιες επιτυχίες που κάνουν δικά μας παιδιά και μάλιστα πρεσβεύουν και την χώρα μας με τον καλύτερο τρόπο σε παγκόσμιο επίπεδο
Και είναι αυτο που λέω καμία φορά να σταματήσουμε να είμαστε περήφανοι μόνο για τούς προγόνους μας και να κάνουμε περήφανους και τούς απογόνους μας και τετοια παραδείγματα που οφείλονται και στην προσωπική δουλειά και πειθαρχία όπως ο Πάνος , πρέπει να τα αναδεικνύουμε , γιατι αποτελούν και καταξίωση όταν τα γράφουν ξένα μέσα :thumbup:

psonara
02-05-17, 20:30
αξιος!μονο συγχαρητηρια και θαυμασμο αξιζουν τετεοιοι ανθρωποι.μπραβο Πανο.:clap:

Muscleboss
23-07-17, 06:11
Από μια φωτογράφιση στα τέλη Μαΐου μετά από μια δίαιτα που έχασα περίπου 14 κιλά στην πλειοψηφία τους λίπος και νερά, αλλά και κάποια μυϊκή μάζα…

Το πρώτο ευχάριστο συμπέρασμα ήταν ότι το σώμα μου συνεχίζει να ανταποκρίνεται στις δίαιτες όπως πριν 15 χρόνια.
Το δεύτερο είναι ότι μπορώ πλέον να συντηρήσω τα χαμηλά ποσοστά λίπους και νερών πολύ εύκολα και 2 μήνες μετά το σώμα μου έχει πλέον σταθεροποιηθεί σε μια κατάσταση που με ικανοποιεί περισσότερο από ποτέ.

Να ευχαριστήσω τον Ηλία για τις συμβουλές του κατά την τελευταία εβδομάδα πριν τη φωτογράφιση. Είναι σημαντικό να έχεις έναν άνθρωπο να συζητάς, να συμβουλεύεσαι και να ακούς μια 2η γνώμη όσα καλά και να γνωρίζεις το σώμα σου. :thumbup:

117290

117291

117292

Η σημερινή μου κατάσταση.

117294

GREEK POWER
23-07-17, 10:08
Aξιέπαινη προσπάθεια που αποδεικνύει ότι όσο και να σε παρασύρει η καθημερινότητα και τα χρόνια , η καρδιά θα βρει τρόπο να γυρίσει εκεί που ποθεί !

Έχω ταυτιστεί...Μεγάλο κίνητρο !:toast:

lila_1
23-07-17, 11:50
ΜΠΟΥΤΑΡΕΣ




:clap:

Levrone
23-07-17, 12:47
Πολλα μπραβο Πανο! Συγχαρητηρια!

Και συγχαρητηρια δυο φορες γιατι ενω δεν κανεις μονο αυτο αλλα εχεις και αλλη ζωη και δραστηριοτητα , φτανεις σ ενα τετοιο αποτελεσμα.

mono AEK
23-07-17, 13:55
Μπράβο πολύ καλός αν και δε χρειάζεται να στο πούμε εμείς

Αν επιτρέπεται πόσα κιλά ύψος και από πόσα ξεκίνησες γράμμωση?

Polyneikos
23-07-17, 15:35
Πάνο πολύ καλός , συγχαρητήρια διπλά γιατί γνωρίζω πως το ωράριο σου είναι πολύ πιεσμένο και με ιδιαίτερες συνθήκες, οπότε το αποτέλεσμα είναι σπουδαίο.
Θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις με την πρώτη ευκαιρία το πλάνο σου, που ξεκίνησες και με τι stats , πόσο σου πήρε να φτασεις εδω κτλ κτλ. :thumbup:

Nive
23-07-17, 18:53
Πολυ καλη προσπαθεια. :thumbup:

Δημητρης 1924
23-07-17, 20:05
Πανο πολυ καλός πολυ καλη δουλειά:thumbup:
Must η αλυσίδα στο λαιμό τύπου Branch,αλλα και το gym απο όσο μπόρεσα να δω αποπνέει ενα πιο hardcore ύφος.

Οποτε μπορέσεις γράψε το πλάνο σου και πως το δούλεψες σε προπονα και σε διατροφη.

Καμια βόλτα προς τα δω παίζει η.....μπα?

RAMBO
24-07-17, 02:08
Αφεντικο πολυ ωραια δουλεια,ειχες χαθει και επιβαλλοταν μια επιστροφη καθως πεπλο σκεπαζε την κατασταση σου:clap:

TRIANTAFYLLOU
24-07-17, 15:45
Από μια φωτογράφιση στα τέλη Μαΐου μετά από μια δίαιτα που έχασα περίπου 14 κιλά στην πλειοψηφία τους λίπος και νερά, αλλά και κάποια μυϊκή μάζα…

Το πρώτο ευχάριστο συμπέρασμα ήταν ότι το σώμα μου συνεχίζει να ανταποκρίνεται στις δίαιτες όπως πριν 15 χρόνια.
Το δεύτερο είναι ότι μπορώ πλέον να συντηρήσω τα χαμηλά ποσοστά λίπους και νερών πολύ εύκολα και 2 μήνες μετά το σώμα μου έχει πλέον σταθεροποιηθεί σε μια κατάσταση που με ικανοποιεί περισσότερο από ποτέ.

Να ευχαριστήσω τον Ηλία για τις συμβουλές του κατά την τελευταία εβδομάδα πριν τη φωτογράφιση. Είναι σημαντικό να έχεις έναν άνθρωπο να συζητάς, να συμβουλεύεσαι και να ακούς μια 2η γνώμη όσα καλά και να γνωρίζεις το σώμα σου. :thumbup:


Πάνο πέτυχες ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα και αρκεί να σκεφτούμε οτι δεν έκανες καν αγωνιστική προετοιμασία με τα σέα και τα μέα , αλλα για τις ανάγκες μιας φωτογράφησης που καμια σχέση δεν έχει το ένα με το άλλο
Στην δική σου περίπτωση το αποτέλεσμα είχε σαν στοχο την αισθητική και πίστεψέ με το πέτυχες στο έπακρο
Απέδειξες οτι το σώμα δεν ξεχνά και με μια πειθαρχία και ενα πρόγραμμα γυμναστικης και διατροφης ξυπνα και επανερχεται σε ικανοποιητικά επίπεδα
Και όλα αυτα έχοντας υποχρεώσεις και χωρίς να είσαι αγωνιστικός ωστε να έχεις αγωνιστικούς στόχους !!
Αυτο το ββ αρέσει σε μεγαλύτερο ποσοστο απο το χάρτ κορ και ο καθένας μπορει να εμπνευστεί και να το θέσει ως πρότυπο
Σ ευχαριστω για την αναφορά σου στο πρόσωπό μου και να πω πως η ουσία στα απλα πράγματα βρίσκεται και ότι πολλες φορές όλοι μας ακόμη και να γνωρίζουμε κάποια πράματα χρειαζόμαστε μια επιβεβαίωση απο έμπιστα άτομα για να συνεχίζουμε με σιγουρια και να μην νιώθουμε οτι υδρώνουμε και προσπαθούμε άδικα ακολουθώντας μη σωστο δρόμο , τον οποίο μετα είναι αργα να γυρίσουμε πίσω να διορθώσουμε !

Πάρα πολυ καλό αποτέλεσμα και τέτοιες φωτο καλό είναι να έχει ο καθένας που ασχολείται με την σωματοδόμηση και υπήρξε και αγωνιστικός , ώστε να έχει ενθύμια της σωματικής του κατάστασης ανα περιόδους :clap::clap:

beefmeup
25-07-17, 22:42
φοβερος, μπραβο:clap:
την ιδρωνει την φανελα ο Μπος κ φαινεται..κ τα ποδια πολυ μπομπα:bbbiceps:

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-07-17, 01:57
Εφτασες σε πολυ καλη κατασταση Πανο κ με τις φορτωμενες επαγγελματικες υποχρεωσεις που εχεις , για δωσε τουλαχιστον ενα πλανο διατροφης;)

Muscleboss
26-07-17, 04:45
Ευχαριστώ παιδιά. Μερικές μεμονωμένες απαντήσεις πριν περιγράψω εν συντομία το πρόγραμμά μου.

Δημήτρη: τέρμα οι διακοπές για φέτος, τέλος του χρόνου πρώτα ο Θεός θα έρθω για να μείνω σημαντικό διάστημα. Ετοιμάσου! :weights:
Ράμπο: Δίκιο, χάθηκα για ένα διάστημα κάπου εσκεμμένα από το τέλος του 2011, αλλά ... I 'll be back!! :green:

Λίγα λόγια για τη δίαιτά μου:

Έκανα γενικά πράγματα old school, για τον απλό λόγο ότι τα τελευταία 10 περίπου χρόνια έχω σταματήσει να ενημερώνομαι αναλυτικά για τις τελευταίες τάσεις και έρευνες και γενικά κάνω αυτά που ξέρω από παλιά ότι δουλεύουν, γνωρίζοντας ότι ίσως να μην είναι η βέλτιστη λύση.

Στο παρακάτω διάγραμμα φαίνεται η εξέλιξη του σωματικού μου βάρους από τις αρχές του έτους (το κενό 2 εβδομάδων ήμουν διακοπές). Να σημειώσω ότι για να έχω το δυνατόν ακριβέστερες ενδείξεις ζυγίζομαι πάντα ίδια μέρα και ώρα (συγκεκριμένα Κυριακή πρωί μόλις ξυπνήσω και μετά από τουαλέτα κτλ) χωρίς ρούχα. Εδώ και περισσότερο από 2 χρόνια διατηρώ αρχείο με μετρήσεις σωματικού βάρους, αρτηριακή πίεση και σφυγμούς εν ανάπαυση. Έχω καταλάβει πολύ σημαντικά στοιχεία για τις τάσεις του σώματός μου από αυτά τα δεδομένα, καθώς και άλλα που καταγράφονται από fitness trackers που χρησιμοποιώ. Γενικά τα παραπάνω τα προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους.


117329

Στο θέμα τώρα... τα τελευταία χρόνια έχω παρατηρήσει ότι το σώμα μου φτάνει από μόνο του ένα μέγιστο βάρος στη χρονιά κάπου στις αρχές Μαρτίου, ενώ στη συνέχεια έχει τάσεις σταθεροποίησης και χάσιμου βάρους. Έτσι και φέτος, γενικά με σημαντική χρήση κλασσικών συμπληρωμάτων εμπορίου είχα ένα μέγιστο 104 κιλων, 1 κιλό πάνω από την περασμένη χρονιά. (Να τονίσω ότι πρόκειται για καθαρό σωματικό βάρος. Αν ζυγιστώ απόγευμα με βασικά ρούχα, τα νούμερα αυτά είναι 2-3 κιλά πάνω)

Ξεκίνησα μείωση υδατανθράκων αρχές Μαρτίου, με σχεδόν καθόλου αμυλώδη υδατάνθρακα μετά τις 5μμ ενώ αύξησα τις προπονήσεις σε 5-6 την εβδομάδα. Το σώμα μου ανταποκρίθηκε αμέσως και μετά από 2 περίπου βδομάδες προχώρησα σε περαιτέρω μείωση στην ποσότητα υδατανθράκων. Η φωτογράφιση είχε κλείσει για τις 28 Μαίου. Γύρω στις αρχές Απριλίου ξεκίνησα κετογενική δίαιτα, ενώ στα τέλη Απριλίου πρόσθεσα πρωινή αεροβίωση και κοιλιακούς. Στη δίαιτα έπαιξε πολύ αυγό, ψάρι και συμπλήρωμα πρωτείνης whey isolate. Πειραματίστηκα με διάφορα είδη λίπους.

Τα πράγματα άρχισαν να δυσκολεύουν κατά τα μέσα Μαΐου, η κούραση ήταν μεγάλη και άρχισε και μια απώλεια μυικής μάζας όταν άρχισα να πέφτω κάτω από τα 95 κιλά (ειδικά στα πόδια), ωστόσο συνέχισα καθώς δεν με ενοχλούσε και ήθελα να δω που μπορούσε να φτάσει το σώμα μου χωρίς βοηθήματα που χρησιμοποιούνται σε αγωνιστικές προετοιμασίες. Τα χαμηλά επίπεδα ενέργειας ήταν γενικά και θέμα στην εργασία μου που για τις τελευταίες 2 εβδομάδες ήμουν οριακά και απείχα από κάποια καθήκοντα.

Την τελευταία εβδομάδα προσπάθησα να κάνω ένα κλασσικό άδειασμα-γέμισμα, και τις τελευταίες 2 ημέρες δοκίμασα ένα φυτικό διουρητικό εμπορίου, το οποίο μάλλον χειρότερα τα έκανε... Από τότε έχω σταδιακά εισάγει λογικές ποσότητες υδατάνθρακα στη διατροφή μου ώστε να έχω ενέργεια για την προπόνηση και μέσα στη μέρα, αλλά διατηρώ τη διατροφή μου πολύ καθαρή. Πλέον έχω σταθεροποιηθεί σε κάτι παραπάνω από τα 90 κιλά, αλλά παρατηρώ και γνωρίζω ότι αν ανεβάσω υδατάνθρακες και θερμίδες το σώμα μου θα αρπάξει κιλά αμέσως.

Αυτό που με χαροποιεί είναι ότι είμαι πλέον βέβαιος ότι έχω φτάσει το γενετικό μου μέγιστο και μπορώ να κάνω το σώμα μου ό,τι θέλω με τις γνώσεις που έχω, γνωρίζoντας τι μπορεί και τι δεν μπορεί να κάνει.
Κλείνοντας, να σημειώσω ότι αυτή τη στιγμή είμαι πιο ικανοποιημένος από ποτέ με τη σωματική μου κατάσταση και νομίζω αυτό είναι το σημαντικότερο όλων.

Viva la bodybuilding!
:toast:

amateur666
26-07-17, 11:47
Καλημερα μασκλε μπος..σε ειχα δει πριν καμποσες εβδομαδες να κανεις προπο αγρινιο στον σκουλι...κ ελεγα κατι μ θυμιζει αυτος..αλλα λεω κατσε μ μιλησω σε κανεναν ακυρο κ μου λεει τι παπαριες μ λες τι φορουμ κτλπ..

psonara
27-07-17, 11:58
σγχαρητηρια muscleboss οχι μονο για το αποτελεσμα,αλλα και για τη θεληση,τη συνεπεια και την πειθαρχια.:clap:
και παλι μπραβο απο εμενα.

Muscleboss
28-07-17, 07:38
amateur666: Ναι, ήταν την περίοδο των διακοπών μου που πέρασα λίγες μέρες από Αγρίνιο. Ο Γιώργος με μεγάλωσε μέσα στα γυμναστήρια από όταν ήμουν 16 χρονών, είναι σαν μεγάλος αδερφός...
Θα κάνεις κάποιους μήνες να με ξαναδείς, αλλά την επόμενη φορά να μου μιλήσεις οπωσδήποτε! Δώσε στον Σκουλι χαιρετίσματα.

psonara: Σε ευχαριστώ! :)