PDA

Επιστροφή στο Forum : βοήθεια με τα συμπληρώματα και τις ώρες δουλειάς.



Panagos7
08-11-10, 13:41
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα την βοήθεια σας στις παρακάτω απορίες.

Ας αρχίσουμε...Λοιπόν δουλεύω 3 διαφορετικές βάρδιες στην δουλειά μου...μια πρωί μια απόγευμα και μια βραδυ....επειδή κάθε βδομάδα αλλάζω ώρες που κοιμάμαι ξυπνάω και δουλεύω αλλα και που πάω γυμναστήριο θα ήθελα να με βοηθήσετε με τα συμπληρώματα που θέλω να πάρω ( κρεατίνη και πρωτεΐνη )

ΠΧ στην βάρδια που είμαι 6:00-14:00 πηγαίνω γυμναστήριο στις 4 το μεσημέρι περίπου
στην βάρδια που είμαι απόγευμα 14:00-22:00 πηγαίνω γυμναστήριο κατά τις 10 το πρωί.
και στην βάρδια που είμαι βραδυ22:00-6:00 πάω γυμναστήριο πάλι το πρωί κατά τις 10 αλλα ξυπνάω λίγο νωρίς.

θα ήθελα να μου πείτε τι ώρες πρέπει να περνώ τα συμπληρώματα γιατί δεν νομίζω να είναι σωστό ΠΧ να περνώ τα συμπληρώματα στις 9 που ξυπνάω και στις 12 που θα έχω τελειώσει το γυμναστήριο να τα "ξαναπινω" ....

Επίσης ότι άλλη πληροφορία θέλετε να μου δώσετε ευχαριστώ πολύ.
από αύριο θέλω να αρχίσω την φόρτωση με την κρεατίνη που μου βγαίνει 25 gr κρεατίνη ανά μέρα λόγο 78 κιλών.λέω να περνώ τα 12 πριν το γυμναστήριο και τα αλλα 12 μετά το γυμναστήριο.και μετά την πρώτη βδομάδα φορτώσεις να πίνω κρεατίνη μονο μετά το γυμναστήριο 5 γραμμάρια.

Ακούω συμβουλές....ευχαριστώ πολύ.

Eddie
08-11-10, 13:47
Aυτο εδω τι ειναι?Εχεις ανοιξει 2 ιδια θεματα?

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11533

Devil
08-11-10, 15:47
αστο το φορτωμα δεν ειναι απαραιτητο...

παρε 5γρ μετα το γυμναστηριο και αλλα 5γρ μεσα στην ημερα

την πρωτεινη οποτε θες

Panagos7
09-11-10, 02:10
πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται να περνώ κρεατίνη πριν το γυμναστήριο dld ? μονο μετά ?