PDA

Επιστροφή στο Forum : my photo ;P



antonis.
09-11-10, 20:21
Γεια σας,ειμαι νεο μελος εδω περα.Ειμαι 14 ετων και κανω περιπου 9 μηνες γυμναστικη στο σπιτι.τωρα εχω γραφτει και στιβο...
οι ασκησεις που κανω καθημερινα ειναι:
-κοιλιακοι,ραχιαιοι
-μονοζυγο
-πους απς
-χερια(δικεφαλα,τρικεφαλα)....:weights:


http://forum.bodybuilding.gr/picture.php?albumid=236&pictureid=1728

http://forum.bodybuilding.gr/picture.php?albumid=236&pictureid=1727

Mitsen
09-11-10, 20:53
Γεια σου Αντώνη, άποψη μου μην γυμνάζεις καθημερινά τις ίδιες μυϊκές ομάδες.
Αν θες ρίξε μια ματια στο πρόγραμμα εγκύμνασης και χώρισε μέσα στη βδομάδα το πρόγραμμα σου σε μυϊκές ομάδες.

aepiskeptis
09-11-10, 21:05
Γεια σου Αντώνη, άποψη μου μην γυμνάζεις καθημερινά τις ίδιες μυϊκές ομάδες.
Αν θες ρίξε μια ματια στο πρόγραμμα εγκύμνασης και χώρισε μέσα στη βδομάδα το πρόγραμμα σου σε μυϊκές ομάδες.

κι εγω διαφωνω. δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα να γυμναζεις τις ιδιες ομαδες καθημερινα, ακομα κ αν κανεις σετς σε μαχ κιλα, αλλα ο φίλος μας δεν κανει τετοια πραγματα, με το σωματικο του βαρος τα κανει. αν δε μπορει να κανει λογω κοπωσης, απλα ειμαι σιγουρος οτι σταματαει.

γιατι να τα χωρισει.... δλδ εσυ πεφτεις μεσα στη θαλασσα κ λες σημερα θα κολυμπησω μονο με χερια κι αυριο μονο με ποδια....

υπαρχει λογος να χρησιμοποιει καποιος σπλιτ μυικών ομαδων, αλλα οχι αυτα τα "περιεργα" σημερα κανουμε χερια, αν εχεις αναγκη να κανεις μονο χερια κ ειδικα να γυμνασεις τον εσωπλαγιοκοκαρικομεσοβραχιονιο, εεε τοτε εχεις ηδη χερουκλες κ καλως κανεις οτι κανεις.

οπως βλεπεις το παιδι εχει γραφτει στιβο, οποτε η προπονηση του θα προσαρμοστει σε αλλες απαιτησεις.

καλη αρχη αντωναρε, μπραβο αγορινα μου συνεχισε δυνατα κ μην το αφησεις ποτε, ειναι πολυ σημαντικο να γυμναζομαστε απο μικρη ηλικια για να μην εχουμε προβληματα σε μεγαλυτερη ηλικια κ για να δημιουργησουμε ενα ομορφο κ υγιες σωμα και μια υγιη κ ηρεμη προσωπικοτητα

Mitsen
09-11-10, 21:58
κι εγω διαφωνω. δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα να γυμναζεις τις ιδιες ομαδες καθημερινα, ακομα κ αν κανεις σετς σε μαχ κιλα, αλλα ο φίλος μας δεν κανει τετοια πραγματα, με το σωματικο του βαρος τα κανει. αν δε μπορει να κανει λογω κοπωσης, απλα ειμαι σιγουρος οτι σταματαει.

γιατι να τα χωρισει.... δλδ εσυ πεφτεις μεσα στη θαλασσα κ λες σημερα θα κολυμπησω μονο με χερια κι αυριο μονο με ποδια....

υπαρχει λογος να χρησιμοποιει καποιος σπλιτ μυικών ομαδων, αλλα οχι αυτα τα "περιεργα" σημερα κανουμε χερια, αν εχεις αναγκη να κανεις μονο χερια κ ειδικα να γυμνασεις τον εσωπλαγιοκοκαρικομεσοβραχιονιο, εεε τοτε εχεις ηδη χερουκλες κ καλως κανεις οτι κανεις.

οπως βλεπεις το παιδι εχει γραφτει στιβο, οποτε η προπονηση του θα προσαρμοστει σε αλλες απαιτησεις.

καλη αρχη αντωναρε, μπραβο αγορινα μου συνεχισε δυνατα κ μην το αφησεις ποτε, ειναι πολυ σημαντικο να γυμναζομαστε απο μικρη ηλικια για να μην εχουμε προβληματα σε μεγαλυτερη ηλικια κ για να δημιουργησουμε ενα ομορφο κ υγιες σωμα και μια υγιη κ ηρεμη προσωπικοτητα
Δίκιο έχει τελικά ο Mανος που λέει ότι οι μισοί από εδώ μέσα είστε καμένα χαρτιά!

Την άποψη μου έγραψα στο παιδί. Είχα την εντύπωση ότι γυμνάζεται και με βάρη. Τι πετάγεσαι και λες εξυπνάδες?
πες και εσύ τι δικη σου χωρίς εξυπνάδες

aepiskeptis
09-11-10, 22:08
Δίκιο έχει τελικά ο Mανος που λέει ότι οι μισοί από εδώ μέσα είστε καμένα χαρτιά!

Την άποψη μου έγραψα στο παιδί. Είχα την εντύπωση ότι γυμνάζεται και με βάρη. Τι πετάγεσαι και λες εξυπνάδες?
πες και εσύ τι δικη σου χωρίς εξυπνάδες

η δικη μου φιλε μου ειναι. οτι αν σε προσβαλα σου ζητω συγνωμη!

ωστοσο, αναρωτιεμαι αν εχεις κανει whole body προγραμματα κ σε τι βαθμο για να λες στο παιδι να κανει σπλιτς.

ο,τι κ να κανει καλο ειναι, αλλα γιατι να κανει σπλιτς?

geo28
09-11-10, 22:12
μια χαρα τα λεει ο aepiskeptis,συμφωνω...

και επειδη ειπε μια παπαρια ο μανος,πρεπει να την αναπαραγεις εσυ?ρε καντε πρωτα αυτοκριτικη κ αφηστε τς προσβολες λεω γω...αιντε με τα καμμενα χαρτια

Adinamos
09-11-10, 22:14
ο,τι κ να κανει καλο ειναι, αλλα γιατι να κανει σπλιτς?

Για νε εχει αυξημενη μυικη αναρρωση και να βελει κανενα μυ παραπανω. Αλλιως δε θα το καταφερει ποτε, βλεπε ολους τους αθλητες σε αθληματα στιβου.

aepiskeptis
09-11-10, 22:19
Για νε εχει αυξημενη μυικη αναρρωση και να βελει κανενα μυ παραπανω. Αλλιως δε θα το καταφερει ποτε, βλεπε ολους τους αθλητες σε αθληματα στιβου.

δλδ θες να πεις οτι με σπλιτς θα βαλει μυς κ με τα προγραμματα ολοκληρου του σωματος θα βαλει τι.

ναι το βλεπω καθημερινα, βλεπω κατι 100αρηδες κ κατι 200αρηδες ασε, αδυυυυναμοιιιιιι.

η συζητηση-αντιπαραθεση σταματα εδω απο μερους μου, χαλαμε το θρεντ του Αντωνη.


Υ.Γ. παρακαλω καποιον μοντ να καθαρισει το θεμα απο τις αντιπαραθεσεις. ευχαριστω!

Mitsen
09-11-10, 22:19
ωστοσο, αναρωτιεμαι αν εχεις κανει whole body προγραμματα κ σε τι βαθμο για να λες στο παιδι να κανει σπλιτς.

ο,τι κ να κανει καλο ειναι, αλλα γιατι να κανει σπλιτς?
σου έγραψα και ποιο πάνω, είχα την εντύπωση ότι έκανε προπόνηση με βάρη


και επειδη ειπε μια παπαρια ο μανος,πρεπει να την αναπαραγεις εσυ?
ναι γιατί δεν έχει και άδικο.

όπως και νάχει τα προβλήματα μας καλύτερα να τα λύνουμε με pm.
Είναι κρίμα να συνεχιστεί εδώ η γκρίνια γιατί χαλάμε και το topic του παιδιού

geo28
09-11-10, 22:20
Για νε εχει αυξημενη μυικη αναρρωση και να βελει κανενα μυ παραπανω. Αλλιως δε θα το καταφερει ποτε, βλεπε ολους τους αθλητες σε αθληματα στιβου.

ναι ομως τι να κανουμε που οι αρχαριοι ανναρωνουν σε λιγοτερο
απο μια βδομαδα και εχουν τη δυνατοτητα με αλλα σπλιτς να
γυμναζονται παραπανω απο μια φορα τη βδομαδα? 2 φορες τη βδομαδα>1 φορα..αυτο να μην παρεξηγηθω ισχυει στον αρχαριο και οχι σε καποιον προχωρημενο..

Adinamos
09-11-10, 22:26
δλδ θες να πεις οτι με σπλιτς θα βαλει μυς κ με τα προγραμματα ολοκληρου του σωματος θα βαλει τι.

ναι το βλεπω καθημερινα, βλεπω κατι 100αρηδες κ κατι 200αρηδες ασε, αδυυυυναμοιιιιιι.

η συζητηση-αντιπαραθεση σταματα εδω απο μερους μου, χαλαμε το θρεντ του Αντωνη.


Υ.Γ. παρακαλω καποιον μοντ να καθαρισει το θεμα απο τις αντιπαραθεσεις. ευχαριστω!

Βλεπεις τους 100αρηδες και 200αρηδες τι επιπεδου? Συγκρινε τους με εναν ιδιου εππιπεδου bber και πες μου.
Τελος παντων ο,τι και να κανει το παιδι θα βαλει μυς με το καιρο, αλλα το bb ειναι το αθλημα που στοχευει σε αυτο με τη μεγαλυτερη βαρυτητα απ ολα τα υπολοιπα. Και ο 'νομος' εδω λεει διαφορετικη μυικη ομαδα καθε μερα. Period.

loukiss
10-11-10, 16:16
Βλεπεις τους 100αρηδες και 200αρηδες τι επιπεδου? Συγκρινε τους με εναν ιδιου εππιπεδου bber και πες μου.
Τελος παντων ο,τι και να κανει το παιδι θα βαλει μυς με το καιρο, αλλα το bb ειναι το αθλημα που στοχευει σε αυτο με τη μεγαλυτερη βαρυτητα απ ολα τα υπολοιπα. Και ο 'νομος' εδω λεει διαφορετικη μυικη ομαδα καθε μερα. Period.

....ασχολιαστο... εχει μηπως και Συνταγμα??? αυτη η οριστηκοτητα τρωει κεφαλια σ οτιδηποτε κανουμε...καλυτερα να ειμαστε ανοιχτομυαλοι σ ολουσ τους τομεις.... τωρα βαλε Period...

GyM=life
10-11-10, 16:37
welcome!

Adinamos
10-11-10, 19:23
....ασχολιαστο... εχει μηπως και Συνταγμα??? αυτη η οριστηκοτητα τρωει κεφαλια σ οτιδηποτε κανουμε...καλυτερα να ειμαστε ανοιχτομυαλοι σ ολουσ τους τομεις.... τωρα βαλε Period...

Ανοιχτομυαλος μπορει να μην ειμαι, λογικος ομως ειμαι. Διαφωνεις οτι οι μαραθονοδρομοι εχουν την καλυτερη αντοχη, οι 100αρηδες τη μεγαλυτερη εκρηξη, οι bbers τον μεγαλυτερο μυικο προσδιορισμο συνολικα? Γιατι???? Γιατι ειναι το αθλημα τους τετοιο! Συνεχιζεις να διαφωνεις?

loukiss
11-11-10, 09:06
ωραια εσυ κανε μια μυικη ομαδα τη μερα και σε 10 χρονια θα σαι ιδιος ο Κατλερ..δν διαφωνω σ αυτα π λες...αλλα υπαρχουν πολυ περισσοτεροι παραγοντες....και το μονο σιγουρο ειναι οτι πρεπει να δοκιμαζεις πολλα πραματα και να πειραματιζεσαι εφοσον εισαι natural...δλδ ενα push pull legs προγραμμα ειναι τελειως χαλια ετσι??η τα full body workout ....
anyway δν ειδα οτι εγινε παραθεση να κλεισει η κουβεντα συγγνωμη π συνεχισα στο τοπικ εδω περα...

καλη συνεχεια φιλε αντωνη

Adinamos
11-11-10, 16:00
Cool φιλε, κουβεντα κανουμε. Επισης καθε γνωμη δεκτη.;)

Αντωνης
11-11-10, 16:44
Ωραιος συνονοματε,προσθεσε και καμια δυο ασκησεις για τα ποδια και εισαι σενιος:thumbup:

antonis.
11-11-10, 17:53
Ωραιος συνονοματε,προσθεσε και καμια δυο ασκησεις για τα ποδια και εισαι σενιος:thumbup:

βασικα δεν κανω ποδια γιατι φοβαμαι για το υψος...κανω μονο τρεξιμο στο στιβο!