PDA

Επιστροφή στο Forum : Ajipure Instantised Bcaa (Primordial Performance)



Eddie
10-11-10, 21:06
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=18150&stc=1&d=1289411720


IBCAA’s are Instantized Branched Chain Amino Acids in a 2:1:1 ratio of L-leucine, L-isoleucine and L-valine. Unlike regular BCAA’s found at other bulk supplement stores, our Ajinopure IBCAA’s have been manufactured by Ajinomoto and are recognized as the purest, best tasting, and most water soluble BCAA’s available in the world.

Being that BCAA’s are essential amino acids, they must be supplied by dietary or supplemental sources, since the body cannot synthesize them. IBCAA’s are the perfect supplement to any beverage or protein shake. At the average recommended dose of 2 servings per day, a bottle of IBCAA will last 20 days.


Servings per container: 50

Amount Per Serving %DV
IBCAA (Ajipure® Instantized Branch Chain Amino Acids) 5gm**
L-Leucin 2500mg**
L-Isoleucine 1250mg**
L-Valine 1250mg**
*Daily Value not established
** No value established



Recommended Use:
Each order of IBCAA includes a dosing scoop.

Take 1-4 servings (5-20gm) daily.*

Mix powder with water, fruit juice or Primordial Performance's Organic Vitaberry® mix. For best results consume 1 serving before and 1 serving after intense exercise.

*For most accurate dosing, lightly fill scoop. Do not pack.
For added performance enhancing benefit, consume with Primordial Performance's Creatine and/or Beta-Alanine.

Store in a dry cool place away from light.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tα ψηνω,τα χει δοκιμασει κανεις?Απ οσο ξερω θεωρουνται απ τα καλυτερα(αν οχι τα καλυτερα) οσον αφορα καθαροτητα και διαλυτοτητα.

Devil
10-11-10, 21:08
δεν ξερω για διαλυτοτητα αλλα ειναι ajinomoto αρα μετρανε... τρελη ποιοτητα

γενικα εξωτερικο παιζουν καλα feedback

Eddie
10-11-10, 21:11
δεν ξερω για διαλυτοτητα αλλα ειναι ajinomoto αρα μετρανε... τρελη ποιοτητα

γενικα εξωτερικο παιζουν καλα feedback

Βγαινουν 12-13 ευρω πιο ακριβα στο κιλο απο μπαλκ οποτε πιστευω αξιζει.

Θα τα τιμησω τοτε.

Devil
10-11-10, 21:13
Βγαινουν 12-13 ευρω πιο ακριβα στο κιλο απο μπαλκ οποτε πιστευω αξιζει.

Θα τα τιμησω τοτε.

καλο κουραγιο με την γευση;)

νομιζω ειναι αγευστα...

Eddie
10-11-10, 21:16
καλο κουραγιο με την γευση;)

νομιζω ειναι αγευστα...

Ρε αγευστα bulk παιρνω και τωρα δυο κουταλια στο στομα και μετα νερο,κανενα προβλημα τα πινω α νε το τα τα!

Αυτα λενε κιολας best tasting, and most water soluble BCAA’s available in the world.

Devil
10-11-10, 21:18
Ρε αγευστα bulk παιρνω και τωρα δυο κουταλια στο στομα και μετα νερο,κανενα προβλημα τα πινω α νε το τα τα!

Αυτα λενε κιολας best tasting, and most water soluble BCAA’s available in the world.

οπα ναι το ειχα ξεχασει... μου το χες πει...

τοτε θα εισαι κομπλε μ αυτα;)

beefmeup
11-11-10, 00:06
super,ειναι..τα συζηταγαμε κ με τον μητσοντεβιλ τις προαλες.

δες κ κατι αλλο,παρομοιο σε λιγο που θα ποσταρω βασιλη.:weights:

Gorillas
11-11-10, 00:13
Θα το έχω στα υπόψην μόλις πήρα Dymatize BCAA Complex 5050 300g οπότε με το που τελειώσει θα το δοκιμάσω :toast:

deluxe
11-11-10, 01:41
Τελικα θα παρω 1κιλο απο αυτα, αντι για 2 κουτια απο lg sciences bcaa+eaa. 1 δοση θα παιρνω post. Την αλλη ποτε;

Σημειωστε οτι παιρνω και 2 δοσεις απο purple wraath.

Με 1 δοση κραταει 200 ημερες!!!! Με 2 δοσεις 100 ημερες!

* Ξερετε αν υπαρχει μεσα καποιο scoop; *

Eddie
11-11-10, 02:01
super,ειναι..τα συζηταγαμε κ με τον μητσοντεβιλ τις προαλες.

δες κ κατι αλλο,παρομοιο σε λιγο που θα ποσταρω βασιλη.:weights:


Οκ!!Τα χαλβαδιαζω καιρο η αληθεια ειναι..


Τελικα θα παρω 1κιλο απο αυτα, αντι για 2 κουτια απο lg sciences bcaa+eaa. 1 δοση θα παιρνω post. Την αλλη ποτε;

Σημειωστε οτι παιρνω και 2 δοσεις απο purple wraath.

Με 1 δοση κραταει 200 ημερες!!!! Με 2 δοσεις 100 ημερες!

* Ξερετε αν υπαρχει μεσα καποιο scoop; *

Μια καλη δοση ειναι 10γρ και οχι 5.Το purple wrath το παιρνεις intra?

Μπορεις να παρεις 5γρ πριν και 5 μετα απο αυτο και μια δοση ιντρα απο το purple.

primordial
11-11-10, 10:00
Η αλήθεια είναι ότι κοπανάω το κεφάλι μου που δεν πήρα την συσκευασία του κιλού........

Διαλυτότητα απίστευτη και σε αντίθεση με άλλα bcaa σε μορφή σκόνης που αφρίζουν και ξαφρίζουν, ο μόνος αφρός που διακρίνεται είναι αυτός που προκύπτει μετά το "κούνημα" του shaker... Τι σημαίνει αυτό.....???? Καθαρά bcaa χωρίς πρόσθετα μέσα για να κάνου πιο ευχάριστη την γεύση.....

Τα συνδυάζω με γλουταμίνη και beta alanine (επίσης primordial performance) & εστερική κρεατίνη (η οποία δείχνει να δουλεύει πολύ καλά, αλλα αυτό είναι άλλο θέμα...)

Γνώμη μου....... Πάρε την συσκευασία του κιλού.....:thumbup:

Edit:
Σκέφτομαι στην επόμενη παραγγελία να τα συνδυάσω με εξτρά λευκίνη....:unsure:

Devil
11-11-10, 10:23
Edit:
Σκέφτομαι στην επόμενη παραγγελία να τα συνδυάσω με εξτρά λευκίνη....:unsure:

καθολου κακη ιδεα...;):green::green::green:

deluxe
11-11-10, 11:31
Πως το χρησιμοποιεις μαζι με γλουταμινη και κρεατινη; Και ποση εξτρα λευκινη;

primordial
11-11-10, 11:37
Πως το χρησιμοποιεις μαζι με γλουταμινη και κρεατινη; Και ποση εξτρα λευκινη;

Λοιπόν.....

8γρ. BCAA - 4gr. Λευκίνη - 10γρ. Γλουταμίνη & 2750γρ. Εστερική καθώς και 2γρ. Beta....

deluxe
11-11-10, 15:27
Pre ή Intra ή post;

Eddie
11-11-10, 17:03
Η αλήθεια είναι ότι κοπανάω το κεφάλι μου που δεν πήρα την συσκευασία του κιλού........

Διαλυτότητα απίστευτη και σε αντίθεση με άλλα bcaa σε μορφή σκόνης που αφρίζουν και ξαφρίζουν, ο μόνος αφρός που διακρίνεται είναι αυτός που προκύπτει μετά το "κούνημα" του shaker... Τι σημαίνει αυτό.....???? Καθαρά bcaa χωρίς πρόσθετα μέσα για να κάνου πιο ευχάριστη την γεύση.....

Τα συνδυάζω με γλουταμίνη και beta alanine (επίσης primordial performance) & εστερική κρεατίνη (η οποία δείχνει να δουλεύει πολύ καλά, αλλα αυτό είναι άλλο θέμα...)

Γνώμη μου....... Πάρε την συσκευασία του κιλού.....:thumbup:

Edit:
Σκέφτομαι στην επόμενη παραγγελία να τα συνδυάσω με εξτρά λευκίνη....:unsure:

Μπραβο,τετοια να ακουω:green:

deluxe
21-11-10, 16:34
Μου ηρθε και εμενε το κουτι του ενος κιλου.

Θα παιρνω 5γρ πριν το γυμναστηριο και 5γρ μετα μαζι με υδατανθρακες και κρεατινη.

Georges
21-11-10, 18:25
Ti γεύση έχουν;

deluxe
21-11-10, 18:47
Εχω φυγει για αδεια! Δε εχω δοκιμασει τιποτα απο αυτα που πηρα, εκτος απο 1 scoop myofusion!

Eddie
19-01-11, 20:54
Λοιπον,2η μερα χρησης και εχω μονο τα καλυτερα να πω.

Δεδομενου με αλλα unflavored bcaa που εχω δοκιμασει,γευση βαζω 9/10 και διαλυτοτητα 10/10.

Λεω να κατασταλαξω σε αυτα,μπορει να ναι ενα τι λιγο ακριβοτερα απ τα bulk αλλα αξιζουν τα λευτα τους,στανταρ.

exkaliber
19-01-11, 21:16
ερωτηση: εκτος του οτι πινονται ανετα με νερο,εχουν καποια αλλη διαφορα με τα υπολοιπα bcaa?

Eddie
19-01-11, 21:17
ερωτηση: εκτος του οτι πινονται ανετα με νερο,εχουν καποια αλλη διαφορα με τα υπολοιπα bcaa?

Θεωρουνται απ τα καθαροτερα της αγορας.

lef
19-01-11, 22:27
μια χαρα και τα ειχα βαλει στο ματι:thumbup::thumbup::thumbup:
στην παραγγελια που θα κανω τωρα θα τα χτυπησω μαλλον μαζι με aminomax

deluxe
20-01-11, 14:52
eddie τι δοσολογια κανεις; Εγω τα παιρνω μονο μετα τη προπονηση 5γρ. Σπανια βαζω αλλα 5γρ ιντρα μαζι με purple wraath.

Eddie
20-01-11, 14:53
Eγω παιρνω 10γρ πριν και 10 μετα.

lef
20-01-11, 14:54
μετα σκετα τα παιρνεις η τα συνδιαζεις με κατι αλλο?

Eddie
20-01-11, 14:57
μετα σκετα τα παιρνεις η τα συνδιαζεις με κατι αλλο?

Μετα μερικες φορες με waxy maize και μετα απο 10 λεπτα πρωτεινη η αλλες φορες τα bcaa και 10 λεπτα μετα την πρωτεινη,χωρις υδατανθρακα δλδ.

Georges
20-01-11, 15:26
Eγω παιρνω 10γρ πριν και 10 μετα.

Ρε συ το παράκανες. Χρειάζονται τόσα πολλά?

Eddie
20-01-11, 15:33
Ρε συ το παράκανες. Χρειάζονται τόσα πολλά?

Xαχαχαχ σιγα ρε!!!Χρειαζονται και παραχρειαζονται.Και στο κουτι τοσο λεει Take 1-4 servings (5-20gm) daily" αλλα γενικα με τα bcaa μια καλη δοση εκει κυμαινεται.

Adinamos
20-01-11, 15:46
Μετα μερικες φορες με waxy maize και μετα απο 10 λεπτα πρωτεινη η αλλες φορες τα bcaa και 10 λεπτα μετα την πρωτεινη,χωρις υδατανθρακα δλδ.

Υπαρχει καποιο σκεπτικο στο να μην χρησιμοποιεις καθολου υδατανθρακα post ?

Eddie
20-01-11, 16:12
Υπαρχει καποιο σκεπτικο στο να μην χρησιμοποιεις καθολου υδατανθρακα post ?

Nαι γιατι ειτε παιρνω ειτε δε παιρνω το ιδιο και το αυτο,και σε αποκατασταση και σε μυικη αναπτυξη.

Γι αυτο και στον ογκο που ουτως η αλλως τρωω αρκετους υδατανθρακες μεσα στη μερα,αποφευγω τις σκονες μεταπρπονητικα.Βασικα ουτε στο στερεο μεταπροπονητικο εχω υδατανθρακα εκτος της σαλατας.

Εχει ξαναναφερθει οτι το γλυκογονο δεν αναπληρωνεται ΜΟΝΟ απ το μεταπροπονητικο,παιζουν μεγαλο ρολο και οι υδατανθρακες της υπολοιπης μερας.

Στη γραμμωση ομως,που οι υδατανθρακες ειναι μειωμενοι,παιρνω waxy maize για καλο και για κακο:green: