PDA

Επιστροφή στο Forum : N' GAGE (Axis Labs)



beefmeup
11-11-10, 00:14
http://images.netrition.com/images/axis_labs_ngage.jpg

Nutrition Facts
Serving Size: 1 scoop (8.71g)
Servings Per Container: 35
Amount
Per Serving % Daily
Value*
Total Calories 10
Total Fat 0 g
Saturated Fat 0 g
Total Carbohydrates 0 g
Sugars 0 g
Protein 0 g

Pyridoxine (B6) (as pyridoxine HCL) 10 mg 500%

2:1:1 AjiPure® Instantized BCAAs (L-Leucine 2,500 mg, L-Isoleucine 1,250 mg, L-Valine 1,250 mg) 5,000 mg **%
AjiPure® L-Glutamine 2,500 mg **%


τα σπαει λεμε.:thumbup:

deluxe
11-11-10, 00:19
35 servings ειναι σχετικα λιγα, αν παιρνεις 2 δοσεις την ημερα.

salpas18
11-11-10, 00:28
ακομα να κατανοησο πια η σημασια τον βσαα και τον αμινοξεον γτ δλδ να μιν περνουμε αμινοξεα με βσαα μεσα? και να περνουμε σκετα βσαα???

beefmeup
11-11-10, 00:32
35 servings ειναι σχετικα λιγα, αν παιρνεις 2 δοσεις την ημερα.

σε σχεση με τιμη κ ποιοτητα που σου δινει,ειναι σουπερ.:thumbup:

deluxe
11-11-10, 00:46
Δε ξερω τι ειναι το ajipure, αλλα δε μου φαινεται να εχουν κατι το ιδιαιτερο.

Της LG Sciences που εχουν αναλογια 4:1:1, δεν ειναι καλυτερα;

beefmeup
11-11-10, 00:52
Δε ξερω τι ειναι το ajipure, αλλα δε μου φαινεται να εχουν κατι το ιδιαιτερο.



ajinomoto amino acids..κορυφαια,κ πανακριβα..καμια σχεση με τα λοιπα της αγορας.

Eddie
11-11-10, 02:09
Ωραιο!!!Σαν το primordial με γλουταμινη με λιγα λογια!!

Niiick
11-11-10, 02:54
Ajinomoto ειναι παρα πολυ καλα αλλα ετσι οπως παραγονται. Δηλαδη υπαρχουν πολλα συμπηρωματα που λενε οτι εχουν ajinomoto και οντως θα εχουνε μεσα ajinomoto αλλα ειναι ηδη νοθευμενα και με αλλα πραγματα, η ajinomoto βγαζει μονο ενα ενα αμινοξεα και σε μεγαλες ποσοτητες μπορει καποιος να τα βρει στο σιτε της εταιριας οπου εκει ειναι οπως πρεπει,πρωτο χερι απο τον παραγωγο στον καταναλωτη, φενεται και απο την τιμη εξαλλου.

Anithos
11-11-10, 10:05
τα ειχα δει και εγω τα συγκεκριμενα ,φαινονται πολυ καλα αν ειναι και αυτης της Ajinomoto.
αλλα με ολα αυτα τα BCCA apo οσα δοκιμασα δεν διαλυοτανε κανενα εκτος τις VPX to power shock , πηρα της ΑLRI καλα στην γευση και διαλυτοτητα, κ πολυ ελαφρια στο στομαχι.και η Muscle tech εχει βγάλει ενα καλο.

Devil
11-11-10, 10:21
ωραιο κουτι....:P τα αλλα τα παμε:green::green::green:

beefmeup
11-11-10, 14:24
Ajinomoto ειναι παρα πολυ καλα αλλα ετσι οπως παραγονται. Δηλαδη υπαρχουν πολλα συμπηρωματα που λενε οτι εχουν ajinomoto και οντως θα εχουνε μεσα ajinomoto αλλα ειναι ηδη νοθευμενα και με αλλα πραγματα, η ajinomoto βγαζει μονο ενα ενα αμινοξεα και σε μεγαλες ποσοτητες μπορει καποιος να τα βρει στο σιτε της εταιριας οπου εκει ειναι οπως πρεπει,πρωτο χερι απο τον παραγωγο στον καταναλωτη, φενεται και απο την τιμη εξαλλου.

η σιγουρια,μας μαρανε..

http://www.ajiaminoscience.com/products/branded_products/ibcaa.aspx

Niiick
11-11-10, 17:08
η σιγουρια,μας μαρανε..

http://www.ajiaminoscience.com/products/branded_products/ibcaa.aspx


Δεν ειπα οτι κοβω το χερι μου ειπα αυτο που ξερω, και οντως πριν καιρο που το χα ψαξει ειχε μονο σακουλες με ενα αμινοξυ. Οκ ειπα κατι λαθος για αυτο ειναι τα φορουμ νομιζω? Η θα μας δικασει ο beefmeup?

4μιση χιλιαδες ποστ εχεις κανει και ακομα να μαθεις να μιλας. Λεω μια μαλακια? Πες μου οκ ειπες μαλακια δεν ειναι ετσι οπως τα λες ειναι αλλιως.

Αλλα τι υφακι ειναι αυτο?


Δε ξερω τι σε μαρανε εσενα, αλλα και σ αλλα τοπικ οταν βγεις σωστος σε κατι μονο με καλη προθεση δε το λες, σιγα ρε κρατα τη γνωση για τη παρτη σου, οταν καποιος γραφει κατι συμφωνα με αυτα που ξερει για να βοηθησει, και συ του τι λες αμα λεει κατι λαθος, μαντεψε τι εισαι.

beefmeup
11-11-10, 17:14
φιλε αστειευομενος το εγραψα,απλα δεν εβαλα ημοτικον,κ το παρεξηγεισες..λυπαμαι.

κατα τα αλλα,δεν νομιζω οτι γραφω οπως περιγραφεις.ουτε δικαζω κανενα.σιγα..

αν θες τωρα να πουμε κ του στραβου το δικιο,το ποστ που(το δικο σου ποστ δλδ) σου εκανα παρεθεση,θα μπορουσε να γραφτει για ΟΛΑ τα συμπληρωματα εκει,εξω μιας κ ουσιαστικα αμφισβητεις οτι μπορει να εχει μεσα τα συγκεκριμενα αμινο,παρολο που το γραφει στο κουτι..
αν λοιπον δεν εχεις κανει εργαστηριακη αναλυση,κ εχεις σχετικα αποτελεσματα,καλο θα ηταν να μην γραφεις(κ ολοι μας βασικα),με τροπο που ακουρωνει ετικετες συμπληρωματων.

εγω φταιω κ γιαυτο τωρα?

Niiick
11-11-10, 17:29
φιλε αστειευομενος το εγραψα,απλα δεν εβαλα ημοτικον,κ το παρεξηγεισες..λυπαμαι.

κατα τα αλλα,δεν νομιζω οτι γραφω οπως περιγραφεις.ουτε δικαζω κανενα.σιγα..

αν θες τωρα να πουμε κ του στραβου το δικιο,το ποστ που(το δικο σου ποστ δλδ) σου εκανα παρεθεση,θα μπορουσε να γραφτει για ΟΛΑ τα συμπληρωματα εκει,εξω μιας κ ουσιαστικα αμφισβητεις οτι μπορει να εχει μεσα τα συγκεκριμενα αμινο,παρολο που το γραφει στο κουτι..
αν λοιπον δεν εχεις κανει εργαστηριακη αναλυση,κ εχεις σχετικα αποτελεσματα,καλο θα ηταν να μην γραφεις(κ ολοι μας βασικα),με τροπο που ακουρωνει ετικετες συμπληρωματων.

εγω φταιω κ γιαυτο τωρα?

Ληγει εδω τοτε..:welcome:

Δεν καταλαβες,δεν αμφισβητω το εαν εχει μεσα αμινοξεα και στη ποσοτητα που εχει και σε καθαροτητα και αλλα σχετικα. Αμφισβητισα εαν εχει μεσα οντως μονο ajinomoto καθαρα και οχι νοθευμενα με αλλες βλακειες μεσα,οπως συμβαινει με αλλα.
Τωρα αφου το σιτε της ajinomoto δινει credit για αυτα που γραφουν ajipure παω πασο αλλα δε το ηξερα. Τσεκαρε αυτα http://www.a1supplements.com/Ajinomoto-mid-244-p-1.html σαν ενα κακο παραδειγμα, και σαν ενα καλο αυτα που ειναι στο τοπικ.

Και δεν εχω αναλυσει κανενα απ τα δυο, αλλα ειναι πανευκολο να παρει ajinomoto απ το εργοστασιο να τα νοθευσει και να βγαλει συμπληρωματα ( πραγμα που το κανουν εταιριες και μου το εχει πει ανθρωπος και ξερει τι λεει), και πολυ πιο δυσκολο να βαλει original pure ajinomoto.

beefmeup
11-11-10, 17:42
Ληγει εδω τοτε..:welcome:

ολα καλα τοτε;)


Τσεκαρε αυτα http://www.a1supplements.com/Ajinomoto-mid-244-p-1.html σαν ενα κακο παραδειγμα, και σαν ενα καλο αυτα που ειναι στο τοπικ.


αυτο το λινκ με μπερδευει ομως(γιατι ειναι κακο παραδειγμα,δλδ?),γιατι εχω παρει τα amino vital απο αμερικη,κ η εταιρια αυτη χρονια τωρα συνεργαζεται με την ajinomoto..
ολα της τα αμινοξεα ειναι ajinomoto..