PDA

Επιστροφή στο Forum : τελευταια φαση γραμμωσης βοηθεια!



6packman
13-11-10, 09:46
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΡΑΜΜΩΣΗς ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΟΤΗΣΩ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΓΛΥΚΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!;)

****γραφουμε με μικρα ελληνικα, ειναι κανονας του φορουμ.mods team****

Manos1989
13-11-10, 13:15
Τελευταία φάση γράμμωσης τι εννοείς? ο καθένας έχει διαφορετικό στόχο....
Ενας γενικός ''κανόνας'' είναι 1 cheat meal/εβδομάδα......περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους.
Η όποτε νιώσεις την ανάγκη να φας το γλυκό ή κάτι άλλο που έχεις επιθυμήσει.
Τώρα συγκεκριμένα γλυκά,μπορώ να σου προτείνω αυτά τα καινούρια του Γιώτη,που είναι με ασπαρτάμη και χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη.Εχει ζελέ,κέικ,κρέμα,μιλφέιγ,όλα με λίγες θερμίδες και νόστιμα. Επίσης υπάρχουν κάτι μπάρες της Alpen με 58-62 θερμίδες η καθεμία,οι οποίες είναι πεντανόστιμες αλλά έχουν ζάχαρη αν θυμάμαι καλά.

PMalamas
13-11-10, 13:31
ΠΟΤΕ!!! :P
Δυσκολος καιρος για γραμμωση..
κανε μετα το πασχα καλυτερα..
Φαε μια φορα την εβδομαδα αν το εχεις αναγκη.
Αν ομως να ξερεις κανεις πληρη διατροφη, τα γλυκα και μεσα στο σπιτι να ειναι δε θα θες να τα φας!

6packman
13-11-10, 17:12
ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον σας.μια ερωτηση ακομη! η ασπαρταμη κανει κακο στη γραμμωση γιατι τιν εχει και το μιλκο sugar free και πινω που και που μετα την προπονηση.κανει κακο?:unsure:

Galthazar
13-11-10, 17:26
ΜΕΛΙ!!:toast:

jimmy007
13-11-10, 17:29
ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον σας.μια ερωτηση ακομη! η ασπαρταμη κανει κακο στη γραμμωση γιατι τιν εχει και το μιλκο sugar free και πινω που και που μετα την προπονηση.κανει κακο?:unsure:

Σε λογικές ποσότητες όχι..

Manos1989
13-11-10, 21:48
Εγω νομίζω ακόμα και σε μεγάλες ποσότητες πάλι δεν κάνει κακό...αλλά πόση να φας σε μια μέρα έτσι κιαλλιώς?
Εγώ γύρω στα 15-20γ/μέρα καταναλώνω.

6packman
14-11-10, 10:12
ευχαριστω πολυ παιδια για τις συμβουλες σας.καθε ποτε μου συστινετε να πινω μιλκο μετα τιν προπονηση?.παω στο γυμναστιριο καθε μερα εκτος κυριακης:toast: