PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη Μου..



addx22
16-11-10, 03:17
Καλησπέρα....Θα ήθελα μια βοήθεια και μερικές γνώμες σχετικά με την διατροφή που έφτιαξα μόνος από εδώ μέσα με την βοήθεια σας φυσικά… Είμαι 89 κιλλά και ύψος 1.90 και η διατροφή μου έχει στόχο την μυική ενδυνάμωση! Αν σας είναι εύκολο θα ήθελα μερικές προτάσεις και γνώμες αν κάτι δεν είναι σωστό! Επίσης δεν θέλω να παίρνω συμπληρώματα διατροφής! Ασχολούμαι 2 μήνες με το γυμναστήριο και για τον λογο ότι έχασα αρκετά κιλλα μετά τον στρατό έχω αρκετό λίπος!Ευχαριστώ…

1ο γεύμα(9:00)

6 κουταλιές της σούπας βρώμη
4 ασπράδια αυγών και 1 κρόκο
1 ποτήρι γάλα και 1 μπανάνα
1 ταμπλέτα πολυβιταμίνης

2ο γεύμα ( 11:30)

1 τοστ με ψωμί σικάλεως με 4 φέτες γαλοπούλα και μια φέτα τυρί χαμηλών λιπαρών
1 μήλο

3ο γεύμα (2:00)
1 Φιλέτο(300 γρ) στήθος κοτόπουλου η ψαριού η μοσχαρίσιου
2 κούπες ρύζι η μια βραστή πατάτα
1 Σαλάτα

4ο γεύμα (Πριν την προπόνηση)
4 ασπράδια αυγών

5ο γεύμα (Μετά την προπόνηση)
Ότι έφαγα και στο τρίτο όμως με την διαφορά ότι θα αλλάζει το είδος του κρέατος

6ο γεύμα (8:00)

1 γιαούρτι χαμηλών λιπαρών
10 αμύγδαλα
1 μήλο

thegravijia
16-11-10, 03:42
tο 4ο βγαλτο κ βαλτο μαζι με το 6ο και τρωγε 100γραμαρια κρεας οχι 300

Zylo
16-11-10, 04:49
Καλησπέρα....Θα ήθελα μια βοήθεια και μερικές γνώμες σχετικά με την διατροφή που έφτιαξα μόνος από εδώ μέσα με την βοήθεια σας φυσικά… Είμαι 89 κιλλά και ύψος 1.90 και η διατροφή μου έχει στόχο την μυική ενδυνάμωση! Αν σας είναι εύκολο θα ήθελα μερικές προτάσεις και γνώμες αν κάτι δεν είναι σωστό! Επίσης δεν θέλω να παίρνω συμπληρώματα διατροφής! Ασχολούμαι 2 μήνες με το γυμναστήριο και για τον λογο ότι έχασα αρκετά κιλλα μετά τον στρατό έχω αρκετό λίπος!Ευχαριστώ…

1ο γεύμα(9:00)

6 κουταλιές της σούπας βρώμη
4 ασπράδια αυγών και 1 κρόκο
1 ποτήρι γάλα και 1 μπανάνα
1 ταμπλέτα πολυβιταμίνης

2ο γεύμα ( 11:30)

1 τοστ με ψωμί σικάλεως με 4 φέτες γαλοπούλα και μια φέτα τυρί χαμηλών λιπαρών
1 μήλο

3ο γεύμα (2:00)
1 Φιλέτο(300 γρ) στήθος κοτόπουλου η ψαριού η μοσχαρίσιουοτι σου ειπε ο gravijia εδω
2 κούπες ρύζι η μια βραστή πατάτα
1 Σαλάτα

4ο γεύμα (Πριν την προπόνηση)
4 ασπράδια αυγώνεδω βγαλτο η αν θες βαλε μια μπανανα!!(1 ωρα σχεδον πριν την προπονηση)

5ο γεύμα (Μετά την προπόνηση)
Ότι έφαγα και στο τρίτο όμως με την διαφορά ότι θα αλλάζει το είδος του κρέατος

6ο γεύμα (8:00):shock:απο τις 8 πεφτεις για υπνο?

1 γιαούρτι χαμηλών λιπαρών
10 αμύγδαλα
1 μήλοεδω βγαλε το μηλο!!
!

Mitsen
16-11-10, 10:16
Εγώ επίσης θα πρότεινα να βγάλεις τον κρόνο από το πρωί και να προσθέσεις στο δεύτερο γεύμα λιπαρά καθώς και πράσινα!
(Βλέπω πολλοί δεν βάζουν πρασινάδα στη διατροφή τους... :unsure:)
Επίσης μπορείς να προσθέσεις και ψάρι στη διατροφή, να έχεις περισσότερες επιλογές, με κοτόπουλο και αβγό θα θα βαρεθείς κάπου:green:

Αλήθεια και εγώ ήθελα να ρωτήσω.. τόσο νωρίς κοιμάσαι?:unsure:

Manos1989
16-11-10, 10:39
Εγώ επίσης θα πρότεινα να βγάλεις τον κρόνο από το πρωί και να προσθέσεις στο δεύτερο γεύμα λιπαρά καθώς και πράσινα!
(Βλέπω πολλοί δεν βάζουν πρασινάδα στη διατροφή τους... :unsure:)
Επίσης μπορείς να προσθέσεις και ψάρι στη διατροφή, να έχεις περισσότερες επιλογές, με κοτόπουλο και αβγό θα θα βαρεθείς κάπου:green:

Αλήθεια και εγώ ήθελα να ρωτήσω.. τόσο νωρίς κοιμάσαι?:unsure:

Επίσης ο Ερμής θα είναι ανάδρομος και η τροχιά του Δία θα επηρεάσει τα προσωπικά σου αυτή την εβδομάδα...:P

Mitsen
16-11-10, 10:41
Επίσης ο Ερμής θα είναι ανάδρομος και η τροχιά του Δία θα επηρεάσει τα προσωπικά σου αυτή την εβδομάδα...:P

Τι παλεύεις?

Που κολλά αυτό?

Manos1989
16-11-10, 10:42
Τι παλεύεις?

Που κολλά αυτό?

αμα δεις τι έκανα bold θα καταλάβεις lol.

Marine
16-11-10, 10:48
Τι παλεύεις?

Που κολλά αυτό?


αμα δεις τι έκανα bold θα καταλάβεις lol.

Εννοει οτι εχεις γραψει κρονο αντι για κροκο :thumbup:


λογικα το last γευμα του ειναι 8 και κοιμαται γυρω στις 10-10.30 υποθετω εγω..

Mitsen
16-11-10, 10:51
:doh::doh::doh::doh: πωωωω!
τώρα το είδα! Έχετε δίκιο ρε παίδες, Κρόκο εννοούσα:green:
:1laugh:

Marine
16-11-10, 11:38
:doh::doh::doh::doh: πωωωω!
τώρα το είδα! Έχετε δίκιο ρε παίδες, Κρόκο εννοούσα:green:
:1laugh:

:spank::spank::1laugh::1laugh:

addx22
16-11-10, 18:27
Εγώ επίσης θα πρότεινα να βγάλεις τον κρόνο από το πρωί και να προσθέσεις στο δεύτερο γεύμα λιπαρά καθώς και πράσινα!
(Βλέπω πολλοί δεν βάζουν πρασινάδα στη διατροφή τους... :unsure:)
Επίσης μπορείς να προσθέσεις και ψάρι στη διατροφή, να έχεις περισσότερες επιλογές, με κοτόπουλο και αβγό θα θα βαρεθείς κάπου:green:

Αλήθεια και εγώ ήθελα να ρωτήσω.. τόσο νωρίς κοιμάσαι?:unsure:

όχι.. απλά είναι παράδειγμα.... ανάλογα με την ώρα που ξυπνάω προσαρμόζω τις ώρες του προγράμματος μου…:):)

Mitsen
16-11-10, 20:27
όχι.. απλά είναι παράδειγμα.... ανάλογα με την ώρα που ξυπνάω προσαρμόζω τις ώρες του προγράμματος μου…:):)

:thumbup::thumbup:

addx22
17-11-10, 00:46
Δηλαδή με λίγα λόγια με αυτές τις τροποποιήσεις στο πρόγραμμα μου και με την κατάλληλη προπόνηση θα έχω αύξηση μυικης μάζας… :weights::weights:

Zylo
17-11-10, 01:11
Δηλαδή με λίγα λόγια με αυτές τις τροποποιήσεις στο πρόγραμμα μου και με την κατάλληλη προπόνηση θα έχω αύξηση μυικης μάζας… :weights::weights:

αν οι μετρησεις σου ειναι σωστες τοτε ναι!!

addx22
17-11-10, 17:02
Ευχαριστω παιδια για ολες τις συμβουλες σας...:bbbiceps::bbbiceps::):)

savage
19-11-10, 23:41
μιας και το ζητησες θα σου πω και γω τη γνωμη μου για τη διατροφη σου.

θα σχολιασω κυριως ποιοτικα και οχι τοσο ποσοτικα τη διατροφη σου(εκτος απο μερικα κραυγαλεα λαθακια που βλεπω),γιατι δε μπορω να σου πω φαε τοσες θερμιδες αντι τοσες, απο τη στιγμη που δε σε εχω δει καν και δεν ξερω ουτε τι σωματοτυπο,ποσοστο λιπους και μεταβολισμο εχεις,ουτε ποσο σκληρα προπονεισαι,ουτε ποσες ωρες δουλευεις(η αν η δουλεια σου ειναι χειρονακτικη η οχι) η ποσο κοιμασαι κτλ.

1ο γεύμα(9:00)

6 κουταλιές της σούπας βρώμη
4 ασπράδια αυγών και 1 κρόκο αν δεν εχεις κληρονομικο προβλημα χοληστερινης τρωγε ολοκληρα τα αυγα.απλα επειδη εχουν λιπος υπολογισε τις εξτρα θερμιδες τους.πχ φαε 3 ολοκληρα αντι 4 ασπραδια και ενα κροκο
1 ποτήρι γάλα και 1 μπανάνα
1 ταμπλέτα πολυβιταμίνης

2ο γεύμα ( 11:30)

1 τοστ με ψωμί σικάλεως με 4 φέτες γαλοπούλα και μια φέτα τυρί χαμηλών λιπαρών
1 μήλο αν δεν εχεις αλλη επιλογη λογω δουλειας/σχολης κτλ τοτε οκ.αλλιως φαε κατι αλλο αντι του τοστ.γενικα να προτιμας φυσικες τροφες κι οχι επεξεργασμενες.και βεβαια μην πιστευεις οτι η γαλοπουλα εινα ιγαλοπουλα,εκτος αν εχεις ψησει στηθος γαλοπουλα και το κοψεις σε φετες και το βαλεις εσυ στο τοστ.αυτο θα ηταν προτομοτερο.αλλιως φαε κανα τεταρτο μετα το φρουτο κατι αλλο.πχ γιαουρτι 2% η τυρι κοτατζ η κρεας/ψαρι με σαλατα

3ο γεύμα (2:00)
1 Φιλέτο(300 γρ) στήθος κοτόπουλου η ψαριού η μοσχαρίσιου 300 γραμ ειναι υπερβολη.150 αντε 180,αντε βαρια βαρια 200 γραμ ειναι υπερπληρης ποσοτητα.για εμνα 150 και εισαι οκ
2 κούπες ρύζι η μια βραστή πατάτα
1 Σαλάτα

4ο γεύμα (Πριν την προπόνηση) ποση ωρα πριν το τρως αυτο?αν το τρως καμια ωρα πριν η μια μιση ωρα οκ,αν το τρως μιση ωρα πριν,καλυτερα οχι
4 ασπράδια αυγών

5ο γεύμα (Μετά την προπόνηση)
Ότι έφαγα και στο τρίτο όμως με την διαφορά ότι θα αλλάζει το είδος του κρέατος οκ εισαι εδω

6ο γεύμα (8:00)

1 γιαούρτι χαμηλών λιπαρών
10 αμύγδαλα
βγαλε το φρουτο.αν θες εξτρα θερμιδες για να ερθεις στα ισα σου(εννοω σε αυτες που εχεις υπολογισει),βαλε το φρουτο αμεσως μετα την προπ με βαρη(δηλ κανα μισαωρο πριν φας το στερεο φαι λογικα).αλλιως αν θες να τις βαλεις εδω τις εξτρα θερμιδες φαε αλλο ενα γιαουρτι 2%