PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρασκευάς Αργυράκης



giannis64
16-11-10, 19:09
Παρασκευας Αργυρακης

ένας αθλητής ο οποίος διέπρεψε στα τέλη του 1960 και στης αρχές του 1970.

το 1969 τον Ιανουάριο πήρε την πρώτη θέση στο mr Αθήνα και το καλοκαίρι της ίδιας χρονιάς τον τίτλο του mr Hellas..

το 1971 και 1972 κερδίζει και πάλι τον τίτλο του mr Hellas και τον τον τότε πολύ καλό αθλητή και πολύ καλό του φίλο, τον κούκο.

το 1972 και ενώ ετοιμαζόταν να πάρει μέρος στο παγκόσμιο πρωτάθλημα που θα γινόταν στην Αγγλία, με αθλητές όπως ο arnold swartzeneger και ο sergio oliva κάποιο οικονομικό πρόβλημα δεν του επέτρεψαν να ανταποκριθεί στο τότε κόστος των εισιτηρίων, με αποτέλεσμα να μην αγωνιστεί σε αυτό το πρωτάθλημα.
εκεί σταμάτησε και η πορεία του στο άθλημα.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=18319&stc=1

giannis64
16-11-10, 19:11
Κι άλλες....


18329


18330


18331


18332

18333

TRIANTAFYLLOU
16-11-10, 20:29
νομίζω είναι χρήσιμο και αυτό το τόπικ , μιας και δεν θέλουμε να ξεχνάμε τους παλιούς ββερ και είναι πάγια πολιτική αυτού του φόρουμ , γιατι αυτοί αποτελούν την ιστορία του αθλήματός μας και βλέπουμε την εξέλιξη τού αθλήματος απο εκείνα τα χρόνια που ούτε γνώσεις υπήρχαν , αλλα ούτε και τα μέσα όπως σήμερα .

ο παρασκευάς ήταν ένα ταλέντο όπως οι περισσότεροι που ασχολούνταν τότε , αφού και σήμερα στα 70 είναι ακμαίος και δυνατός και με καλή φυσική κατάσταση , αφού ασχολείτε και με το ψαροντούφεκο για ώρες κάθε φορά και πολύ φίλος με τον χρήστο ιακώβου που πηγαίνουν μερικές φορές για ψάρεμα μαζί .

και είμαι χαρούμενος που ενω δεν τον ήξερα αφού κανένας δεν είχε μιλήσει γι αυτόν , τον γνώρισα στο γυμναστήριο μου, που τον έφερε ενας παλιός μου φίλος και συναθλητής και αργότερα αρσηβαρίστας και καθηγητης φυσικής αγωγής και ο μόνος απο τούς παλιούς αθλητες που μου μίλησε γι αυτόν επειδή τον θυμόταν ήταν ο σπύρος ο μπουρνάζος .

μακάρι να βρούμε κι άλλες φωτο να εμπλουτίσουμε αυτό το τόπικ , ευελπιστω ο σπύρος ο μπουρνάζος επειδή έχει φωτο απο όλους τους παλιούς αθλητες να μας δώσει τίποτε σπάνιο υλικο για το φόρουμ :thumbup::thumbup::thumbup:

Muscleboss
17-11-10, 01:54
Πολή καλή αναφορά Γιάννη... ευχαριστούμε! Εγώ ήξερα αυτόν τον αθλητή μόνο με το μικρό του όνομα από συζητήσεις που είχα με τον Σπύρο Μπουρνάζο. Αποτελεί σίγουρα έναν από τους πρωτοπόρους και βασικούς αθλητές των πρώτων χρόνων του ελληνικού bbing που μέχρι τώρα οι περισσότεροι αγνοούσαμε.

Περιμένουμε νέο υλικό. Μεχρι τότε θα βάλω κάποιες φώτο που φαίνεται ο παρασκευάς Αργυράκης από το τοπικ του Κούκου.

Εδώ με τον Ben Weider. :bowdown:
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16780&d=1287006896


Στη 1η θέση του βάθρου.... 1972 :clap:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16952&stc=1&d=1287514938

giannis64
17-11-10, 20:40
και αλλες 3 σπανιες φωτο

18370

18371

18372

Polyneikos
17-11-10, 21:12
Γιαννη φανταστικο αφιερωμα,για τα δεδομενα της εποχης που αγωνιζόταν ο κ.Αργυρακης ειχες τρομερες αναλογίες.Old school!!:thumbup::thumbup:

Titanium
17-11-10, 23:42
:clap::clap::clap::clap:Φοβερος:toast:

vAnY
17-11-10, 23:54
:) old school rocks!!! σ ευχαριστουμε, ειναι πολυ ωραιο αφιερωμα,πανεμορφες φωτο!
Εχει απιστευτο σωμα ειδικα για τα δεδομενα της εποχης.... κριμα που δεν μπορεσε να αγωνιστει εξω, αλλα να ρωτησω κατι, σπονσορες δεν υπηρχαν τοτε?:unsure:

TRIANTAFYLLOU
18-11-10, 00:51
τι σπόνσορες τότε ούτε εταιρίες με πρωτείνες υπήρχαν και η πλάκα είναι που με λέει ο παρασκευάς εμείς τότε δεν είχαμε σώματα ρε ηλία όπως τα σημερινά , αλλα εγω που ξέρω του έλεγα με τα μέσα που γυμναζόσασταν τότε και τρεφόσασταν ,( η διατροφή ήταν υποτυπώδης και πολλα λάθη απο άγνοια ) ούτε σήμερα θα υπήρχαν τέτοια σώματα , απλα τότε επικρατούσε η εξής λογική είχες τα προσόντα ασχολιόσουν με το ββ . όχι όπως τωρα που ο καθένας να ικανοποιήσει την ματαιοδοξία του λέει θα το παλαίψω με νύχια και με δόντια και με κάθε κόστος , ξέρετε τι ενοώ , ώστε να πετύχω τον στόχο που και σήμερα πάλι τα ταλέντα ξεχωρίζουν αλλα οι γνώσεις γύρω απο το αντικείμενο και τα μέσα είναι σαφώς καλύτερα .

μην ξεχνάμε τότε που κατέβαινε ο παράσχος ήταν ακόμα αρχές του αθλήματος στην ελλάδα, ούτε ήταν γνωστο και επόμενο να μην υπάρχει ο ανταγωνισμός όπως σήμερα , αλλα και μόνο που το ββ ήταν στα σπάργανα , ήταν απορίας άξιο πως υπήρχαν τέτοια σώματα όπως τού παρασκευά η του κούκου η μπουζιάνα .

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::clap::clap::clap::clap:

vAnY
18-11-10, 01:11
τι σπόνσορες τότε ούτε εταιρίες με πρωτείνες υπήρχαν και η πλάκα είναι που με λέει ο παρασκευάς εμείς τότε δεν είχαμε σώματα ρε ηλία όπως τα σημερινά , αλλα εγω που ξέρω του έλεγα με τα μέσα που γυμναζόσασταν τότε και τρεφόσασταν ,( η διατροφή ήταν υποτυπώδης και πολλα λάθη απο άγνοια ) ούτε σήμερα θα υπήρχαν τέτοια σώματα , απλα τότε επικρατούσε η εξής λογική είχες τα προσόντα ασχολιόσουν με το ββ . όχι όπως τωρα που ο καθένας να ικανοποιήσει την ματαιοδοξία του λέει θα το παλαίψω με νύχια και με δόντια και με κάθε κόστος , ξέρετε τι ενοώ , ώστε να πετύχω τον στόχο που και σήμερα πάλι τα ταλέντα ξεχωρίζουν αλλα οι γνώσεις γύρω απο το αντικείμενο και τα μέσα είναι σαφώς καλύτερα .

μην ξεχνάμε τότε που κατέβαινε ο παράσχος ήταν ακόμα αρχές του αθλήματος στην ελλάδα, ούτε ήταν γνωστο και επόμενο να μην υπάρχει ο ανταγωνισμός όπως σήμερα , αλλα και μόνο που το ββ ήταν στα σπάργανα , ήταν απορίας άξιο πως υπήρχαν τέτοια σώματα όπως τού παρασκευά η του κούκου η μπουζιάνα .

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::clap::clap::clap::clap:

Eτσι ειναι οπως τα λες Ηλια, και γι αυτο μου αρεσει το old school BB !:thumbup:
Αυτοι ειχαν "γνησια" "καθαρα" σωματα....;)

giannis64
23-11-10, 18:52
,( η διατροφή ήταν υποτυπώδης και πολλα λάθη απο άγνοια )
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::clap::clap::clap::clap:

να αναφερουμε εδω, (μετα απο δικη του ενημερωση) οτι ενα απο τα καλα γευματα που εκανε τοτε ηταν 2 μεριδες πατατες, και 1 μεριδα κιμα..

TRIANTAFYLLOU
23-11-10, 19:40
και επίσης να επισημάνω πως στούς επόμενους αγώνες θα τον έχουμε στην παρέα μας μαζί με τον φίλο μου τον θάνο απο καβάλα .

θα είναι πολύ καλό να κανονίσουμε να βρεθούν κι άλλοι παλιοί και καλοί αθλητές και φίλοι απο τα παλιά όπως ο γιάννης ο κούκος , που έχουν παίξει μαζί με τον παρασκευά και σίγουρα ο σπύρος ο μπουρνάζος που είναι και ο σύνδεσμος όλων των παλιών αθλητών που κραταει επαφές μαζί τους :toast::toast:

giannis64
23-11-10, 19:46
αυτή η συνάντηση, και η συνομιλία όλων αυτών τον παλιών θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να καταγράφει σε βίντεο...:toast:

TRIANTAFYLLOU
23-11-10, 20:21
αυτή η συνάντηση, και η συνομιλία όλων αυτών τον παλιών θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να καταγράφει σε βίντεο...:toast:
γιατι όχι τωρα με την τεχνολογία όλα γίνονται ευκολα :thumbup::thumbup:

sTeLaKoS
01-08-11, 09:18
Φίλτατε ΧΡΗΣΤΟΣ1961.....είναι χαρά και τιμή μου το σχόλιο σου..... Και, αφορμή, να χάσει ένα αρχαίο ερπετό για λίγο το φυσικό και ... σικ, γκριζοπράσινο χρώμα του, κοκκινίζοντας παρά το ψυχρό του αίμα.........!!! :):):)
Αναπόφευκτα λοιπόν, θα σου αφιερώσω άλλη μια φωτογραφία, του Παράσχου Παρασκευά αυτή, την οποία θεωρώ αρκετά σπάνια αν βεβαίως δεν έχει αντίρρηση ο αγαπητός Polyneikos.....!!!!!! (....δεν πιστεύω να την έχεις δημοσιεύσει ήδη πουθενά αλλού, έ;;;;;;.....:unsure: :))

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=29239


Και, βεβαίως, να σε ευχαριστήσω για τις όμορφες φωτογραφίες του .... γνωστού και μη εξαιρετέου Χρήστου, που μας προσέφερες....
Προφανώς, συνειδητοποίησε τη ματαιότητα των γήινων και πρόσκαιρων..... Αρκετοί συναθλητές μου της εποχής εκείνης, έκαναν την ίδια επιλογή... Κάποιοι άλλοι, την κάναμε κάπως....ανεπίσημα. Αν είδες στο προφίλ μου τον τόπο κατοικίας μου.....
Με ευκαιρία, ίσως εκεί να ανεβάσω και καμιά σχετική φωτό.... Νομίζω, από μια ματιά που έριξα, μπορεί να γίνει σε κάποιο φάκελο του προφίλ. Κάποια στιγμή, θα το κοιτάξω καλύτερα......
Όποτε έχεις χρόνο και κέφι, ανέβαζε καμιά ανάμνηση από την εποχή εκείνη...... σε λόγο ή εικόνα.....
:):):);)


Βάζω τη φωτογραφία κι εδώ για να υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένες :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
18-02-14, 17:14
ο φίλος μου ο Θάνος απο Καβαλα μου έδωσε κι άλλο σπάνιο υλικό όλντ σκούλ απο τον Αργυράκη Παρασκευά που αυτό μπορεί να μπεί και στις παλιες φωτο της ιστορίας του Ελληνικού ββ

80884
80885
80886

εδω σ αυτη τη φωτο στα δεξιά δίπλα στον Παρασκευά πρέπει να είναι ο γνωστός Έλληνας αθλητής που είχε διαπρέψει στο εξωτερικό ο Ηλίας Πέτσας
80887


80888

εδω με Τρουλιτάκη και Μεγαρίτη
80889

και εδω όπως είναι τώρα ο Παρασχος που φαίνετε ότι ακόμη και μετα απο πολλα χρόνια χωρίς να κάνει βάρη πως διατηρείτε και αν τον δεί κανείς απο κοντα καταλαβαίνει τις προδιαγραφες που είχε αυτός ο άνθρωπος , γιατι εκείνα τα χρόνια ούτε τα μέσα αλλα ούτε και οι γνώσεις υπήρχαν στην σωματοδόμηση , διπλα είναι ο φίλος και παλιός συναθλητής μου που μου παραχώρησε το υλικό :thumbup:


80890
κατω ο Γιάννης64 και ο Καρανικόλας Σταύρος αγωνιστικός την δεκαετία του 80 μαζί μα τον Παρασκευά στο γυμναστήριό μου
80891

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-02-14, 20:08
Σπανιες κ ανεκτιμητες οι φωτο Ηλια.:clap:
Πραγματι πολυ καλος ο Παρασκευας για την εποχη κ φαινεται οτι ηταν δυνατος απο την φυση. Μονο ετσι μπορουσε να ξεχωρισει τοτε καποιος ,κ με την αναλογη προσπαθεια βεβαια αλλα επρεπε γενικα να ''τοχες'' απο την φυση σου.
Μια κ σε μια φωτο φαινεται σε ρινγκ ,ειχε ασχοληθει κ με παλη σε κατς (οπως ο Κωστογλακης) λογω σωματος;

Σε αυτη την φωτο που ειναι μαζι με τον Μεγαριτη, ποιος ειναι ο 3ος;; Μιλαμε τουλαχιστον στην συγκεκριμενη φωτο ''τυφλα'' να εχει ο Frank Zane. Αγαλμα!!
Δεν μπορω να μην σχολιασω ομως κ για τον μη εστεμενο για γενικο Μιστερ Ελλας Γιαννη Κουκο. Ο ανθρωπος εδειξε τι σημαινει γραμωση κ μυικος τονος ,σχεδον αγνωστο εκεινη την εποχη στην Ελλαδα. Και δεν μιλαω συγκεκριμενα γι αυτες:thumbup: τις χρονολογιες ,αλλα κ αρκετα αργοτερα.

TRIANTAFYLLOU
18-02-14, 21:14
Έτσι όπως τα λες ειναι Χρήστο , τότε αν δεν τοχες δεν περπατουσες σ αυτα τα μονοπάτια και ο παρασχος ούτε φάρμακα ούτε τίποτε και με λίγες γνώσεις

και γι αυτο ξεχώριζε , ακόμη και μεταγενέστερα λίγο στη δική μου εποχή ακολουθούσε τον δρόμο των αγώνων μόνο οποίος είχε τις προδιαγραφές !

Ο τρίτος που αναφέρεις λέγεται τρουλυτακης όπως μου υποσημείωσε ο Φιλος που μου έδωσε το υλικό

Ως αναφορά τον Γιάννη κουκο τον φίλο έχω να πω ότι και για τα τότε δεδομένα αλλα και τα σημερινά η γραμμωση του ήταν υποδειγματική
Κ αυτές οι φωτο ειναι σπανιο και συλλεκτικό υλικό

DIMITROS
18-02-14, 21:25
Τι να πει κανεις βλεπωντας αυτους τους αθλητες εκεινα τα χρονια!!! Φοβερο υλικο μπραβο ( συμφωνω οτι ο Γ. Κουκος ηταν πολυ μπροστα για τα Ελληνικα δεδομενα !!!!!!!!!!!!!!!:bowdown::bowdown::bowdown:)

DIMITROS
18-02-14, 21:33
Κι άλλες....
Mε τον αρ. 29 πρεπει να ειναι ο Σταυρος Τριανταφυλλίδης ( παλιος προεδρος τις I.F.B.B)

Polyneikos
18-02-14, 21:37
Σε αυτη την φωτο που ειναι μαζι με τον Μεγαριτη, ποιος ειναι ο 3ος;; Μιλαμε τουλαχιστον στην συγκεκριμενη φωτο ''τυφλα'' να εχει ο Frank Zane. Αγαλμα!!


Σε αυτη την φωτογραφία που σχολιάζεις Χρήστο, ειναι ο Τρουλιτάκης ο αθλητής


80904

Polyneikos
18-02-14, 21:56
Και σε αυτή την φωτογραφία αριστερά , ειναι ο μετέπειτα MR AΘΗΝΑ 1975, Άγγελος Πηττάς (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?28730-%CE%91%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CE%A0%CE%B7%CF%84%CF%84%CE%AC%CF%82&p=484473&viewfull=1#post484473) ...Ιστορικής αξίας οι φωτο


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=80886&d=1392732105

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-02-14, 22:05
Τρουλιτακης ε;; :unsure: Δεν τον ειχα ξανακουσει ,παντως εκτος απο σωμα αγαλμα ειχε κ προσωπο Hollywood.

Πραγματι Ηλια οι φωτο ειναι σπανιες κ μεγαλης σημασιας για την ιστορια του Ελληνικου ΒΒ.

Ναι με το Νο 29 ειναι ο Σταυρος Τριανταφυλλιδης.

goldenera
18-02-14, 22:26
εδω σ αυτη τη φωτο στα δεξιά δίπλα στον Παρασκευά πρέπει να είναι ο γνωστός Έλληνας αθλητής που είχε διαπρέψει στο εξωτερικό ο Ηλίας Πέτσας
80887
80888



Φανταστικές φωτό Ηλία, ευχαριστούμε και τον φίλο σου το Θάνο:thumbup: Όντος όπως αναφέρεις στην παραπάνω φωτό είναι ο Ηλίας Πέτσας, σημαντικότατος, από του ευρέως γνωστούς Έλληνες στο εξωτερικό μαζί με τον σπουδαίο Ντέιβ Μαστοράκη:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
18-02-14, 22:27
πραγματικα Χρήστο πολύ σπάνιο υλικό , άλλωστε παλια δεν βγαίναμε φωτο εύκολα ούτε είχαμε ψηφιακές μηχανές και οι λίγες που υπάρχουν έχουν άλλη αξία , τώρα και για κατούρημα στον καθρέφτη της τουαλέτας βγαίνουν φώτο :P

επίσης νομίζω η πιο σπάνια είναι Η φωτο που φαίνετε ο Ηλίας Πέτσας που δεν νομίζω να τον έχουμε δεί αλλού σε Ελληνικό αγώνα , αν μάθω περισσότερα σχόλια απο τον πληροφοριοδότη μου θα τα αναφέρω προς ενημέρωση του φορουμ:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
18-02-14, 22:32
Φανταστικές φωτό Ηλία, ευχαριστούμε και τον φίλο σου το Θάνο:thumbup: Όντος όπως αναφέρεις στην παραπάνω φωτό είναι ο Ηλίας Πέτσας, σημαντικότατος, από του ευρέως γνωστούς Έλληνες στο εξωτερικό μαζί με τον σπουδαίο Ντέιβ Μαστοράκη:thumbup:

ο φίλος μου ο θάνος είναι παλιος μρ Βόρειος Ελλάς τζούνιορ και μετα είχε πάει και διαπρέψει σαν αρσιβαρίστας όπου πέρασε γυμναστικη ακαδημία και είναι φανατικός αγνός φίλαθλος του ββ , τον λέω να γράφει καμια φορα εδω μεσα αλλα δεν ασχολείται πολυ με τα κομπιούτερ

Spiros Maragakis
09-07-15, 16:24
Γνώρισα από κοντά τον κο Αργυράκη πριν λίγες μέρες στην Καβάλα. Είχα ζητήσει από τον Ηλία Τριανταφύλλου να κανονίσει την συνάντηση,
πράγμα που έκανε. Μίλησα μαζί του και μου είπε ότι τα χρόνια που κέρδιζε τους τίτλους του Mr.Hellas έμενε Αθήνα. Συγκεκριμένα ήταν οικοδόμος
και τα καλοκαίρια δούλευε και ως ναυαγοσώστης στην παραλία του Αγίου Κοσμά.

Κάποιος που ήξερε για τον διαγωνισμό του Mr. Hellas τον παρότρυνε να κατέβει αφού το σώμα του ήταν ήδη από τη φύση του μυώδες και γραμμωμένο.
Έτσι λοιπόν με ελάχιστη γυμναστική με βάρη κερδίζει το 1969 τον τίτλο του Mr. Αθήνα και κατόπιν του Mr.Hellas. Συνέχισε τα βάρη και επανέρχεται
πολύ βελτιωμένος στους αγώνες κερδίζοντας άλλες δύο φορές τον τίτλο του Mr.Hellas.

Κάποια στιγμή επιστρέφει στην ιδιαίτερη πατρίδα του την Καβάλα. Δεν συνέχισε τους αγώνες, όμως όλοι καταλαβαίνουμε ότι κάτω από άλλες συνθήκες
ίσως να είχε και διεθνείς διακρίσεις. Το άθλημα τότε ήταν στο ξεκίνημα και αυτό που πρέπει να κρατάμε στο μυαλό μας, είναι ότι άνθρωποι σαν τον
κο Αργυράκη έβαλαν τις βάσεις του bodybuilding στη χώρα μας.

Αξίζουν τον σεβασμό και την αναγνώριση όλων μας.

96419

96420

Polyneikos
10-12-20, 14:42
Ο Παράσχος (Παρασκευάς) Αργυράκης , αγωνιζόταν στα τέλη του 1960 και στις αρχές του 1970.
Το 1969 τον Ιανουάριο πήρε την πρώτη θέση στο Μr Eλλάς (διοργάνωση Θ. Μεγαρίτη) και το καλοκαίρι της ίδιας χρονιάς τον τίτλο Mr Αθήνα.
Το 1970 κερδίζει την κατηγορία του στο Mr Hellas και χάνει στον Γενικό Τίτλο από τον Ηλία Πέτσα.
Το 1971 και 1972 κερδίζει και πάλι τον τίτλο του Mr Hellas με αθλητές όπως ο Γιάννης Κούκος, Άγγελος Πηττάς, Λευτέρης Χαλιός.


Οι συμμετοχές του Παρασκευά Αργυράκη

Mr Eλλάς 1969 (διοργάνωση Θ. Μεγαρίτη) 1η θέση
Mr Aθήνα (διοργάνωση Θ. Μεγαρίτη) 1η θέση
Mr Eλλάς 1970 (διοργάνωση Θ. Μεγαρίτη) 1η θέση -1.68cm
Mr Eλλάς 1971 1η θέση
Mr Eλλάς 1972 1η θέση


Το βίντεο επιμελήθηκε και ανέβασε ο Γιώργος Μποτίνης, Συγγραφέας του Βιβλίου "Οι Πρωτοπόροι" που αναφέρεται στο πρώτο διάστημα της σωματικής διάπλασης στην Ελλάδα (1950-1970)



http://youtu.be/E5RsH2nwzFw

TRIANTAFYLLOU
10-12-20, 19:50
Μακάρι να μπορούσε να δεί αυτο το αφιέρωμα ο Μπαρμπα Παράσχος , θα χαιρόταν πολύ , θα του το πούμε βέβαια και αν μπορει ένας φίλος μου κοινός γνωστός μας στην Καβάλα να του το δείξει
Άλλα χρόνια τότε και το το πολύ πολυ καμία φωτο σε κάποιο περιοδικο να έβαζαν , το οποίο στην επαρχία δεν θα κυκλοφορούσε ποτε
Περιοδικα ΒΒ ένα βιβλιοπωλείο στην Καβάλα μόνο έφερνε και σπάνια και μόνο όταν έμαθε υπάρχει ζήτηση απο κάποιους σαν εμάς τότε που τα αγοράζαμε άρχισε να φέρνει πιο σταθερα και μαθαίναμε τα δρώμενα εκείνης της εποχής πάνω στο ΒΒ

Μερακλής πάντα με το ωραίο φύλο ακόμη και στα γεράματα και οι φώτο με τα μοντέλα στην απονομη με τη Σταρ Ελλάς το καλύτερο του