PDA

Επιστροφή στο Forum : Brutal Pak (Brutal Nutrition)



Lao
20-11-10, 16:10
http://www.protein-shop.gr/components/com_virtuemart/shop_image/product/Brutal___PAK__30_4cb0ecc2aac83.jpg

http://www.protein-shop.gr/images/stories/banners/pak.jpg

Άλλο ένα Pak με γ@μάτο όνομα :green:

Την ξέρει κανείς αυτή την εταιρεία;

Qlim4X
20-11-10, 16:24
wannabe animal pak αλλα ουτε τα μισα δεν εχει μεσα ;)

Lao
20-11-10, 16:40
wannabe animal pak αλλα ουτε τα μισα δεν εχει μεσα ;)


Αν προσέξεις, σχεδόν σε ό,τι κοινό συστατικό έχουν και τα δύο, οι δοσολογίες είναι πιο μεγάλες από το Animal. Μην ξεχνάς ότι οι δοσολογίες του Animal αντιστοιχούν σε 2 σακουλάκια ενώ εδώ ό,τι βλέπεις σε 1.

Πάντως, ναι, δεν έχει πολλά από τα άλλα πράγματα που έχει το Animal, τα οποία λογικά κάνουν την διαφορά.

Qlim4X
20-11-10, 17:01
Αν προσέξεις, σχεδόν σε ό,τι κοινό συστατικό έχουν και τα δύο, οι δοσολογίες είναι πιο μεγάλες από το Animal. Μην ξεχνάς ότι οι δοσολογίες του Animal αντιστοιχούν σε 2 σακουλάκια ενώ εδώ ό,τι βλέπεις σε 1.

Πάντως, ναι, δεν έχει πολλά από τα άλλα πράγματα που έχει το Animal, τα οποία λογικά κάνουν την διαφορά.


και που ειναι περισσοτερο τι εχει να λεει? νομιζεις οτι το σωμα σου μπορει να τα αποροφηση?


ουτε τα μισα απο το animal δεν εχει παντος σε βιταμινες, μεταλα, αντιξιοδοτικα, προστατευτικα κτλ

deluxe
20-11-10, 22:50
Και μονο που εχει τοσο σιδηρο, απορριπτεται χωρις περαιτερω σκεψη.

Eddie
20-11-10, 22:58
Και μονο που εχει τοσο σιδηρο, απορριπτεται χωρις περαιτερω σκεψη.

Γιατι??

deluxe
20-11-10, 23:12
Γιατι υπαρχει κινδυνος δηλητηριασης. Δε παιζουμε με τον σιδηρο, εκτος αν εχουμε ελλειψη.

NASSER
25-09-12, 20:59
Είναι μια προβιταμίνη που έχει στα καταστήματα του ο χορηγός X-TREME stores και δείχνει να έχει καλή δοσολογία ανά pak.
Την έχει δοκιμάσει κανείς? Έχετε κάποια εικόνα για το προϊόν?

54016

sTeLaKoS
25-09-12, 21:05
Εδώ είσαι: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?11742-Brutal-Pak-(Brutal-Nutrition)

Lao
26-09-12, 10:27
Είναι μια προβιταμίνη που έχει στα καταστήματα του ο χορηγός X-TREME stores και δείχνει να έχει καλή δοσολογία ανά pak.
Την έχει δοκιμάσει κανείς? Έχετε κάποια εικόνα για το προϊόν?


Έχω εγώ εικόνα για το εν λόγω προϊόν.

Ε σε συνθετική μορφή, υπερβολικό ασβέστιο, υπερβολικός σίδηρος, ανισορροπία zinc-copper, πάρα πολύς χαλκός, τα μέταλλα είναι oxide και sulfate, δηλαδή όχι και ό,τι καλύτερο.

Δεν νομίζω ο κατασκευαστής να έχει ασχοληθεί σοβαρά με το προϊόν του, δοσολογίες ό,τι να'ναι με προφανή σκοπό το marketing και τον εντυπωσιασμό.

NASSER
26-09-12, 20:57
Δηλαδή το έχεις δοκιμάσει? Αυτό με ενδιαφέρει! Το τι λέει πως έχει είναι σχετικό...

Lao
27-09-12, 00:44
Δηλαδή το έχεις δοκιμάσει? Αυτό με ενδιαφέρει! Το τι λέει πως έχει είναι σχετικό...

Ρώτησες αν έχει κανείς εικόνα, και σου απάντησα προσφέροντάς σου μία, βάσει του label του.

Αν εννοούσες αν έχει κανείς πρακτική εμπειρία/εικόνα, τότε δεν σε κατάλαβα καλά.

Για να σου απαντήσω πάντως, όχι, δεν το έχω δοκιμάσει, καθώς το label δεν μου γεμίζει το μάτι.

Αν, ωστόσο, το δοκιμάσεις εσύ, θα με ενδιέφερε να διαβάσω την πρακτική εμπειρία σου με αυτό το προϊόν, μιας και απ'ότι έχω καταλάβει έχεις εμπειρία πάνω στο θέμα.

sobral
27-09-12, 00:49
δεν βρίσκω λόγο να δοκιμάσει κανείς αυτή τη βλακεία με 36μγ σιδήρου και όλα τα oxide. Γενικά η brutal είναι....-Μόνο αν είχα έλλειψη σιδήρου μπορεί να το έπαιρνα:turtle:

Υ.Γ. αγοράζω συμπληρώματα βάση label κι όχι βάση reviews-this is my way απλά...(για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις)

αποτυχημένη προσπάθεια κοπιάς του animal pak, αλλά σαν το animal κανένα pak νομίζω...(μιλάω πάντα για pak όχι πολυβιταμίνη γενικά) άντε της allmax ψιλοκαλό αλλά πανάκριβο γι αυτά που προσφέρει.

NASSER
27-09-12, 01:00
Στη φάση που είμαι θα το δοκιμάσω συνδυαστικά με animal Pak. Αν δω διαφορά έχει καλός. Αν όχι απλά δεν το ξαναπαίρνω...
Τώρα τι διαβάσαμε και τι καταλάβαμε δεν λέει τίποτα...

sobral αυτή η καραμέλα έχει πολύ σίδηρο ή πολύ ασβέστη ή δεν ξέρω τι άλλο δεν στέκει. Δεν είναι όλοι οι χρήστες με τις ίδιες ανάγκες ;)

Lao
27-09-12, 01:01
Στη φάση που είμαι θα το δοκιμάσω συνδυαστικά με animal Pak. Αν δω διαφορά έχει καλός. Αν όχι απλά δεν το ξαναπαίρνω...
Τώρα τι διαβάσαμε και τι καταλάβαμε δεν λέει τίποτα...

sobral αυτή η καραμέλα έχει πολύ σίδηρο ή πολύ ασβέστη ή δεν ξέρω τι άλλο δεν στέκει. Δεν είναι όλοι οι χρήστες με τις ίδιες ανάγκες ;)

Μήπως, για λόγους σύγκρισης, είναι καλύτερα να πάρεις σερί το παρόν;;)

sobral
27-09-12, 01:07
Στη φάση που είμαι θα το δοκιμάσω συνδυαστικά με animal Pak. Αν δω διαφορά έχει καλός. Αν όχι απλά δεν το ξαναπαίρνω...
Τώρα τι διαβάσαμε και τι καταλάβαμε δεν λέει τίποτα...

sobral αυτή η καραμέλα έχει πολύ σίδηρο ή πολύ ασβέστη ή δεν ξέρω τι άλλο δεν στέκει. Δεν είναι όλοι οι χρήστες με τις ίδιες ανάγκες ;)

Επειδή το έχω ψάξει το θέμα και σε συζήτηση που είχα με βιοχημικό ποδοσφαιρικής ομάδος (Α' εθνικής) μου είπε πως ναι μεν οι αθλητές έχουν παραπάνω ανάγκες αλλά όχι σε όλα τα διατροφικά στοιχεία (μάκρο-, μίκρο- ) ;)
Και ο σίδηρος δεν ανήκει στην κατηγορία που έχουν αυξημένες ανάγκες. Μάλλον καραμέλα είναι αυτό και πολλοί το εκμεταλλεύονται παίρνοντας 100πλάσιες ποσότητες και τα χάπια σαν καραμέλες. Σε αυτά που καταπολεμάνε τις ελεύθερες ρίζες υπάρχουν αυξημένες ανάγκες κυρίως.

NASSER
27-09-12, 01:07
Αυτη τη στιγμή είμαι με μια δοσολογια Animal Pak. Αν όντως αυτο το προιόν προσφέρει κάτι, θα πρέπει να δώσει το κατι τις παραπάνω. Αν γίνει αυτο σε αρχικο στάδιο, θα το αφήσω μόνο του μετα για ένα χρονικο διάστημα να δω αντιδράσεις.
Θα ρωτησεις πως το καταλαβαίνω? Απλά η καταπόνηση απο προπόνηση και διατροφη είναι εμφανή και θέλει κάτι παραπάνω από ξεκούραση με την τρέχον υποστήριξη ;)

Lao
27-09-12, 01:10
Αυτη τη στιγμή είμαι με μια δοσολογια Animal Pak. Αν όντως αυτο το προιόν προσφέρει κάτι, θα πρέπει να δώσει το κατι τις παραπάνω. Αν γίνει αυτο σε αρχικο στάδιο, θα το αφήσω μόνο του μετα για ένα χρονικο διάστημα να δω αντιδράσεις.
Θα ρωτησεις πως το καταλαβαίνω? Απλά η καταπόνηση απο προπόνηση και διατροφη είναι εμφανή και θέλει κάτι παραπάνω από ξεκούραση με την τρέχον υποστήριξη ;)

ΟΚ man, περιμένω review όποτε έχεις μια εικόνα και τον απαραίτητο χρόνο.

Είναι γνωστό ότι με ενδιαφέρει το θέμα. ;)

NASSER
27-09-12, 01:11
Επειδή το έχω ψάξει το θέμα και σε συζήτηση που είχα με βιοχημικό ποδοσφαιρικής ομάδος (Α' εθνικής) μου είπε πως ναι μεν οι αθλητές έχουν παραπάνω ανάγκες αλλά όχι σε όλα τα διατροφικά στοιχεία (μάκρο-, μίκρο- ) ;)
Και ο σίδηρος δεν ανήκει στην κατηγορία που έχουν αυξημένες ανάγκες. Μάλλον καραμέλα είναι αυτό και πολλοί το εκμεταλλεύονται παίρνοντας 100πλάσιες ποσότητες και τα χάπια σαν καραμέλες. Σε αυτά που καταπολεμάνε τις ελεύθερες ρίζες υπάρχουν αυξημένες ανάγκες κυρίως.

Άλλη η προπόνηση ποδοσφαίρου, άλλη του ββ άλλη του παίζω σκάκι...

sobral
27-09-12, 01:14
Άλλη η προπόνηση ποδοσφαίρου, άλλη του ββ άλλη του παίζω σκάκι...

ναι δεν το λες και το πιο ανώδυνο το ποδόσφαιρο σαν άθλημα....τέλος πάντων, όπως και να χει αναμένουμε review ελπίζω να σου πάει καλά.:)

Lao
14-10-12, 12:24
Στη φάση που είμαι θα το δοκιμάσω συνδυαστικά με animal Pak. Αν δω διαφορά έχει καλός. Αν όχι απλά δεν το ξαναπαίρνω...


NASSER, πως πάμε; Καμμιά εικόνα;