PDA

Επιστροφή στο Forum : Jim Cordova



savage
20-11-10, 17:11
ξεκινω ενα thread για ενα απο τους αγαπημενους μου αθλητες,το natural bber Jim Cordova που με βαρος μολις 167 λιβρες(73 κιλα!!!) βγηκε 2ος στο παγκοσμιο πρωταθλημα natural bbing της WNBF,πριν λιγο καιρο.

18426

18427

18428

18429
18430

18431

18432

18433




http://www.youtube.com/watch?v=girKBv356nU

beefmeup
20-11-10, 17:17
εγω πρωτιμω το μωρο που δειχνει μετα απο αυτον:P

φοβερος ειναι:thumbup:
αλλα τον βοηθα το υψος του(λογικα,κοντος θα ειναι αποτι φενεται)..δεν παιζει 73 κιλα με μεγαλυτερο υψος να ειχε τετοια μπαλαρισματα..εντελως φλατ θα ηταν.

αλλα,χου κεαρς..το αποτελεσμα μετραει:rolf:

savage
20-11-10, 17:19
καλα ναι διονυση.μαλλον κοντος θα ειναι για να κατεβαινει σε αγωνες στα 73 κιλα.εδω εγω (που μοιαζω μισος μπροστα του:green: ),κατεβηκα στα 80 κιλα στον αγωνα.τον κοβω 1,65-1,70

Eddie
20-11-10, 17:26
Στη φωτο με τον τρικεφαλο σιγουρα ειναι αυτος?Γιατι φαινεται τεραστιο το χερι του και ο δελτοειδης.

Παντως ειναι καταπληκτικος:thumbup:

Αν μαθεις stats ριχτα.Και ποσο περιμετρο χεριου εχει,ειμαι πολυ περιεργος..

thegravijia
20-11-10, 17:29
μπορουμε να βρουμε τη διατροφη παιζει - τι προπονηση - τι στατσ εχει περιφεριες κτλ
γιατι η εχει πεσει φωτοσουτ στις φωτο η τι να πω
αμα συτος ειναι νατουραλ θα πηδηχτω απο το παραθυρο

απο τις φωτο φαινεται 100κιλα οχι 75

giannis64
20-11-10, 17:42
σορυ αλλα να πω την αμαρτια μου....
συμφωνω με τον βιγια, δεν μπορω να κανω αλλιως με την κατασταση που βλεπω να ειναι ο αθλητης.

savage
20-11-10, 17:44
ναι και γω σκεφτηκα το photoshop για καποιες εκ των φωτο,αλλα το βιντεο δεν ειναι σιγουρα photoshop η στις φωτο των αγωνων.ο τυπος ειναι απιστευτος.
βιγια δες το επισημο site του.ισως μαθεις κατι εκει.αλλα αν θες τη γνωμη μου,δεν προκειται να σου γραψει ποτε την πραγματικη του διατροφη,οπως αλλωστε κανουν και οι προ που δινουν εντελως ψευτικες διατροφες.
παντως σε ενα απο τα επισοδεια "into the life of a natural" του layne norton,στα οποια ο κορντοβα εμφανιζεται ως guest star λεει οτι off season, τρωει πολλα χαμπουργκερ,και δεν κανει ιδιαιτερες στερησεις γιατι ειναι ο ορισμος του μεσομορφου και εχει απιστευτο μεταβολισμο και κανει ζωωδη προπονηση.

eddie στο google μου εβγαλε αυτη τη φωτο.τωρα δεν ξερω αν ειναι αλλος και με μπερδεψαν και μενα η αν ειναι photo shop:unsure:

thegravijia
20-11-10, 17:50
ειδα το βιντεο
οντως δεν ειναι ψευτικες η φωτο :shock:
απιστευτος ειναι

Polyneikos
20-11-10, 18:31
Ωραιο κορμι,αμφιβαλλω αν είναι νατουραλ αλλα το προσπερναω,το λεω μονο επειδη το εθεσε ο Νικος.Δυσκολο παντως.

TRIANTAFYLLOU
20-11-10, 18:34
κατ αρχήν δεν έπρεπε να αναρωτιέστε για εκατοστα και τέτοια γιατι όταν ενας ββερ είναι μόνος του δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης και τα χέρια εκεί στον τρικέφαλο μπορεί να είναι φωτοσοπ αλλα μην ξεχνάμε άν κάποιος έχει βαθεια κοψίματα μπορεί να φαίνονται μεγαλύτερα και ειδικα αν είναι κοντός , τότε δείχνουν ακόμη μεγαλύτερα , εκτός αν είναι δίπλα σε κάποιον σαν μέτρο σύγκρισης και φαίνετε πιο καλα η διαφορά

τωρα ώς αναφορα το θέμα νάτουραλ η όχι , εδω λέμε και αμφισβητούμε ολυμπιακά αθλήματα οτι ξεγελάν τα τέστ , εδω τι να πεί κανείς , άλλωστε νάτουραλ θεωρείτε αυτός που έχει κάνει τέστ και είναι αρνητικός και είναι κατινιά να λέμε τωρα πράγματα που δεν αποδεικνύονται , σημασία έχει πως αυτό που βλέπουμε είναι αναμφισβήτητα καλό αποτέλεσμα και φόρμα που θα ζήλευαν και μή νάτουραλ

kutsup
20-11-10, 18:54
καλα ναι διονυση.μαλλον κοντος θα ειναι για να κατεβαινει σε αγωνες στα 73 κιλα.εδω εγω (που μοιαζω μισος μπροστα του:green: ),κατεβηκα στα 80 κιλα στον αγωνα.τον κοβω 1,65-1,70

Ούτε για πλάκα 1,70 μάλλον για 1,60 τον βλέπω. Εγώ είμαι 1,69 και ούτε για πλάκα δεν έδειχνα έτσι στα -80 κιλά (φώτο) όχι στα 73 και μάλιστα πολύ πριν φτάσω τελευταία εβδομάδα αγώνων!

http://i700.photobucket.com/albums/ww1/kutsup/me.jpg?t=1290268345

Eddie
20-11-10, 18:58
κατ αρχήν δεν έπρεπε να αναρωτιέστε για εκατοστα και τέτοια γιατι όταν ενας ββερ είναι μόνος του δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης και τα χέρια εκεί στον τρικέφαλο μπορεί να είναι φωτοσοπ αλλα μην ξεχνάμε άν κάποιος έχει βαθεια κοψίματα μπορεί να φαίνονται μεγαλύτερα και ειδικα αν είναι κοντός , τότε δείχνουν ακόμη μεγαλύτερα , εκτός αν είναι δίπλα σε κάποιον σαν μέτρο σύγκρισης και φαίνετε πιο καλα η διαφορά

τωρα ώς αναφορα το θέμα νάτουραλ η όχι , εδω λέμε και αμφισβητούμε ολυμπιακά αθλήματα οτι ξεγελάν τα τέστ , εδω τι να πεί κανείς , άλλωστε νάτουραλ θεωρείτε αυτός που έχει κάνει τέστ και είναι αρνητικός και είναι κατινιά να λέμε τωρα πράγματα που δεν αποδεικνύονται , σημασία έχει πως αυτό που βλέπουμε είναι αναμφισβήτητα καλό αποτέλεσμα και φόρμα που θα ζήλευαν και μή νάτουραλ

Συμφωνω με αυτα και ειδικα με το τελευταιο:clap::clap:

Εγω την ερωτηση για τα χερια την εκανα γιατι εχω απορια που μπορει να φτασει ενας νατουραλ.Τωρα θα μου πεις εχεις δει και 53 χερι αλλα με ενα σωρο λιπος πανω,αυτουνου τα χερια και τα ποδια φαινονται πολυ μεγαλα!!Στηθος πλατη ωμους ενταξει,λες μπορει να γινει..αλλα χερια ποδια μου κανουν πολυ εντυπωση,ειδικα τα βαθεια κοψιματα..

savage
20-11-10, 20:44
τζιμ κορντοβα η συνεχεια


LRK-NCZ-frM

gDQaBaLjiqM

gKnqdR3CYlQ

Fz5Uum2qZl0

OxPWteiDkqg

savage
20-11-10, 20:45
Bodybuilding Titles:

2004 INBF World Champion

2007 WNBF Pro Mr. Universe

2007 WNBF Pro Mr. America

2007 WNBF Pro World Champion

2009 WNBF Pro Mr. Universe

2009 WNBF Pro Mr. America

savage
20-11-10, 20:46
thZ7wzZU2DU&feature=related

noz1989
20-11-10, 21:36
Πολυ ωραιο κορμι!! Πολυ δουλεμενο και με λεπτομερειες!!

Αλλα μιας και αναφερθηκαν τα ΑΑΣ εγω δεν πιστευω κανενα απο αυτους οτι ειναι steroid free.. Υπαρχουν πολλα κολπα ωστε την ημερα που θα σε εξετασουν να δειχνεις natural!!

mantus3
20-11-10, 22:14
κατι πρεπει να του ρίχνουν μεσα στην πρωτεινη... νατουραλ ουτε με σφαιρες....

απο εκει κ πέρα για φιτνες επιπεδα παρα πολυ καλος εως θεαματικος

tommygunz
21-11-10, 03:57
Στο νετ που έψαξα λέει πως είναι 5 feet 7 inches, δηλαδή 1,70... Που με τίποτα δεν είναι 1,70, 1,62 μπορεί να είναι...

savage
21-11-10, 17:29
ναι ολοι εχουν την ταση να λενε κατι παραπανω απο το πραγματικο τους υψος,αλλα στους αγωνες τους μετρανε σε υψος λογικα,για την επιλογη κατηγοριων.που διαβασες οτι ειναι 5-7''???:unsure:

παντως και γω νομιζω οτι πρεπει να'ναι λιγοτερο απο 1,70

tommygunz
21-11-10, 22:17
Έγραψα στο google "jim cordova height" και στο πρώτο αποτέλεσμα που μου έβγαλε αυτό έγραφε.

savage
21-11-10, 22:32
ναι οντως και γω τοσο ειδα. 5-7'' ελεγε:unsure:

οσο υψος και να ειναι παμντως,μικρη σημασια εχει. ο τυπος ειναι μετα το skip La Cour (κατ'εμε) ο πιο μυωδης natural bber που εχω δει :shock: