PDA

Επιστροφή στο Forum : Thai Boxing ή Box?



Aelistas94
20-11-10, 19:39
παιδιά ποιό από τα 2 λέτε πώς είναι καλύτερο και γυμνάζει καλύτερα??

Στελιος
20-11-10, 20:02
παιδιά ποιό από τα 2 λέτε πώς είναι καλύτερο και γυμνάζει καλύτερα??

διαφορετικο στυλ ειναι φιλε, εξαρτατε τι στοχους εχεις

Aelistas94
21-11-10, 16:25
δηλαδή θέλω να δυναμώσω χέρια περισσότερο και περισσότερο τον κορμό

Στελιος
21-11-10, 17:10
καλα αυτο το προσφερουν και τα δυο αθληματα τωρα ειναι εσενα τι σε ευχαριστει περισσοτερο ;)

για δες και συγκρινε

A0rltzN_1uc

w1EAV4FeVdk

ισως η πυγμαχια ειναι πιο κοντα σε αυτο που θες

thanos2718
21-11-10, 21:40
Αμα προτειμας μονο με χερια πανε box αν προτειμας και κλωτσιες πανε kick boxing και αν προτειμας να εχει και χερια και κλωτιες και με γονατα πανε thai boxing!Τωρα ειναι αποκλειστικα στην δικη σου κριση και προτιμηση!!:box1::box::lol::thumbsup:

Gaspari
22-11-10, 10:21
Box for life :box: :green:

kykodude83
19-02-11, 19:05
ΦΙΛΕ,ΣΤΟ ΜΟΥΙ ΤΑΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΧΕΡΙΑ Κ ΠΟΔΙΑ..ΑΞΙΖΕΙ..ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΒΑΝΑΥΣΟ ΤΟ ΚΙΚ ΜΠΟΞ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΓΚΩΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΙΨΕΙΣ..Η ΠΥΓΜΑΧΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΥΜΑΤΙΣΜΟ,ΦΟΒΕΡΗ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΓΡΟΘΙΩΝ ΣΟΥ ΑΛΛΑ Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΠΟΔΙΩΝ ΤΗΝ ΚΑΘΙΣΤΑ ΠΛΕΟΝ "ΜΙΣΗ ΔΟΥΛΕΙΑ"..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΑΛΛΑ Η ΜΙΞΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ..

γραφε με μικρούς χαρακτηρες είναι κανόνας του φόρουμ *mod team*

Muscleboss
20-02-11, 22:25
Και γω mui tai Θα προτεινα. Πιστευω ειναι πιο ολοκληρωμένο. Απλά η πυγχαχία ειναι αναγνωρισμένο ολυμπιακό άθλημα και αυτό της δίνει κάποια πλεονεκτήματα, ειδικά για κάποιον που θέλει να κάνει πρωταθλητισμό.

ΜΒ

hiko
22-02-11, 11:44
Και εγω Muay Thai θα προτινα!! ειναι το πιο απολιτο κατα την γνωμη μου, χρισιμοπιει και τα 8 ακρα.. +1 σε οτι λενε o Muscleboss kai kykodude.
Αν εχεις ορεξη πιγενε κανα 2 ευδομαδες δοκιμαστικα στο καθενα να τα δεις και απο κοντα.. οστε να παρεις μια μικρη γευση και να σε βοιθισει στη τελικη σου επιλογη.

PMalamas
22-02-11, 12:53
Και εγω Muay Thai θα προτινα!! ειναι το πιο απολιτο κατα την γνωμη μου, χρισιμοπιει και τα 8 ακρα.. +1 σε οτι λενε o Muscleboss kai kykodude.
Αν εχεις ορεξη πιγενε κανα 2 ευδομαδες δοκιμαστικα στο καθενα να τα δεις και απο κοντα.. οστε να παρεις μια μικρη γευση και να σε βοιθισει στη τελικη σου επιλογη.

thai bo!

Michaelangelo
01-03-11, 21:59
Thai δαγκωτό! Για ολοκληρωμένη εκγύμναση! Επίσης το βρίσκω πιο ενδιαφέρον, καθώς δεν περιορίζεσαι σε χέρια αλλά χρησιμοποιείς πόδια, αγκώνες, γόνατα!

friksos
11-03-11, 14:07
Σωστα στα ειπανε τα παιδια νομιζω! Προσεχε ομως να βρεις καποια καλη σχολη...δηλαδη ψαξτο.Πυγμαχια παιζουν λιγες σχολες Ελλαδα...Μουι ται παλι προσεξε να βρεις μια σχολη αποκλειστικα για το αθλημα και οχι γυμναστηριου.

spyros1979
29-03-11, 04:51
αν και πολύ αργά στην ερώτηση θα πω κι εγώ την γνώμη μου: πυγμαχία.

Πήγαινε πυγχμαχία για 2-3 χρόνια και θα πάρεις όλες τις βάσεις που χρειάζεσαι. Αυτός που ξέρει να χειρίζεται κορμό και χέρια είναι respect σε όλες τις πολεμικές τέχνες. Μετά ναι, δαγκωτό μάι τάι.

friksos
29-03-11, 18:58
αν και πολύ αργά στην ερώτηση θα πω κι εγώ την γνώμη μου: πυγμαχία.

Πήγαινε πυγχμαχία για 2-3 χρόνια και θα πάρεις όλες τις βάσεις που χρειάζεσαι. Αυτός που ξέρει να χειρίζεται κορμό και χέρια είναι respect σε όλες τις πολεμικές τέχνες. Μετά ναι, δαγκωτό μάι τάι.

.Οπως στο λεει .Αν εισαι και σε νεαρη ηλικια....σε παιρνει.Το ιδανικο δηλαδη να πας 1-2 χρονια πυγμαχια να βαλεις τη σωστη βαση και μετα πας ται και βαζει ποδαρακια.Αλλα παντα θα εχεις ενα πλεονεκτημα στα χερια!