PDA

Επιστροφή στο Forum : τι λέτε;



chryssa
24-11-10, 13:06
το μόνο που προσθέτω εκτός από κανονικές τροφές θέλω να είναι η σκόνη πρωτείνης...για δειτε και πειτε παιδιά..

8πμ κουάκερ με νερό, scoop πρωτεινης, σταφίδες, αμύγδαλα

11πμ τόστ με ψωμί ολικής άλεσης, γαλοπούλα και 1 κ.γλ cottage
ή σπιτικη μπαρα με βρώμη και λίγο φρούτο

2μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι και 2 φορές την εβδομάδα λαδερό/όσπριο με ψωμί και cottage

5μμ προ-προπονητικό μπανάνα με φιστίκια

7μμ μετα-προπονητικό smoothie πρωτείνης με γάλα

9μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι ή πατάτα

έχω καμιά τρελλή βλακεία μέσα;

τί λέτε;

Mitsen
24-11-10, 13:24
το μόνο που προσθέτω εκτός από κανονικές τροφές θέλω να είναι η σκόνη πρωτείνης...για δειτε και πειτε παιδιά..

8πμ κουάκερ με νερό, scoop πρωτεινης, σταφίδες, αμύγδαλα grapse posotites

11πμ τόστ με ψωμί ολικής άλεσης, γαλοπούλα και 1 κ.γλ cottage
ή σπιτικη μπαρα με βρώμη και λίγο φρούτο αφαίρεσε από εδω το φρούτο και πρόσθεσε προτείνει

2μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι και 2 φορές την εβδομάδα λαδερό/όσπριο με ψωμί και cottage πίσης γράψε ποσότητες

5μμ προ-προπονητικό μπανάνα με φιστίκια βγάλε τα φιστίκια

7μμ μετα-προπονητικό smoothie πρωτείνης με γάλα σκέτη η whey σε νερό με έναν υδατάνθρακα γρηγορης απορρόφησης

9μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι ή πατάτα oxi υδατάνθρακας στο τελευταίο γεύμα. Βάλε γιαούρτι η cottage και ξιροκαρπια

έχω καμιά τρελλή βλακεία μέσα;

τί λέτε;
Δεν έχεις βλακείες, απλά πρέπει να προσέξεις λίγο περισσότερο τα θέματα περί διατροφής.
Βγάλε πόση πρωτεΐνη, υδατάνθρακα και συνολικές θερμίδες, φτιάξε λίγο τις ώρες. 11 κοιμάσαι?

chryssa
24-11-10, 13:50
κοιμαμαι κατα τη μια το βραδυ οποτε το εχω χωνεψει.
βγαινουν περιπου 70-100γρ πρωτεινης που ειναι οκ για μινιμουμ.

thegravijia
24-11-10, 17:30
το μόνο που προσθέτω εκτός από κανονικές τροφές θέλω να είναι η σκόνη πρωτείνης...για δειτε και πειτε παιδιά..

8πμ κουάκερ με νερό, scoop πρωτεινης, σταφίδες, αμύγδαλα
η και γαλα αμα θες
11πμ τόστ με ψωμί ολικής άλεσης, γαλοπούλα και 1 κ.γλ cottage
ή σπιτικη μπαρα με βρώμη και λίγο φρούτο-

2μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι και 2 φορές την εβδομάδα λαδερό/όσπριο με ψωμί και cottage

5μμ προ-προπονητικό μπανάνα με φιστίκια αμα δεν σε φουσκωνει οκ αλλιως βγαλτο και βαλε την μπανανα μετα την προπονηση


7μμ μετα-προπονητικό smoothie πρωτείνης με γάλα _+λιγο υδατανθρακα εγω προτιμω νεσκουικ μαζι με την πρωτεινη η μελι

9μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι ή πατάτα
εδω θες υδατανθρακα γιατι ειναι το γευμα την προπονηση
ασχετως τι ωρα ειναι - το σωμα δεν ξερει τι ωρα ειναι
έχω καμιά τρελλή βλακεία μέσα;

τί λέτε;
πριν κοιμηθεις χτυπα μια καζεινη η κανα γιαουρτι μαζι με ω3

προυποθεση σαυτη τη διατροφη ειναι να προπονησε οχι να πηγαινεις στο γυμναστηριο και να κανεις λιγο διαδρομο λιγο προσαγωγου μηχανημα και εφυγα

eri_87
24-11-10, 18:11
το μόνο που προσθέτω εκτός από κανονικές τροφές θέλω να είναι η σκόνη πρωτείνης...για δειτε και πειτε παιδιά..

8πμ κουάκερ με νερό, scoop πρωτεινης, σταφίδες, αμύγδαλα

11πμ τόστ με ψωμί ολικής άλεσης, γαλοπούλα και 1 κ.γλ cottage
ή σπιτικη μπαρα με βρώμη και λίγο φρούτο

2μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι και 2 φορές την εβδομάδα λαδερό/όσπριο με ψωμί και cottage

5μμ προ-προπονητικό μπανάνα με φιστίκια

7μμ μετα-προπονητικό smoothie πρωτείνης με γάλα

9μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι ή πατάτα

έχω καμιά τρελλή βλακεία μέσα;

τί λέτε;

Κατ' εμε:

Μπορείς να βγάλεις το προ-προπονητικό κ απλά να πας γυμναστήριο 1,5 ώρα μετά το μεσημεριανό (όταν νιώσεις ότι χώνεψες)
Γράψε ποσότητες σε υδ/κα
Στο μεταπροπονητικό βάλε ένα φρούτο, βγάλε γάλα
Στο βραδινό πολύ λίγο υδ/κα
κ πριν τον ύπνο γιαούρτι

(παρόμοια διατροφή με αυτή που κάνω εγώ, από τα χεράκια της Κων/νας ;))

eri_87
24-11-10, 18:12
πριν κοιμηθεις χτυπα μια καζεινη η κανα γιαουρτι μαζι με ω3

προυποθεση σαυτη τη διατροφη ειναι να προπονησε οχι να πηγαινεις στο γυμναστηριο και να κανεις λιγο διαδρομο λιγο προσαγωγου μηχανημα και εφυγα

:thumbup: