PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine (Inkosport)



oldhiphop
26-11-10, 00:12
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=40004&d=1328783790


χαιρετω ολους σας!

περνω σχεδον ενα μηνα την κρεατινη X-treme της Inko απο τα xtr.
Εχω κανει κανονικα 5 μερες φορτομα και μετα 5γρ μετα την προπονα καθε μερα. το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω δει καποια διαφορα στη δυναμη μου,και απο πριξιμο πολυ λιγα πραγματα...

μιπος φταει κατι? η γινετε κατι με τον οργανισμο μου και δεν την λειτουργει σωστα... δεν μπορω να καταλαβω...Μιπος με καποια αλη κρεατινη θα ειχα καλητερα αποτελεσματα?

ευχαριστω για την κατανοηση!:thumbup:

Στελιος
26-11-10, 00:46
και εγω αυτην παιρνω, δεν εκανα ποτε Load και ειμαι οκ με την συγκεκριμενη..
η πρωτη σου κρεατινη ειναι?

oldhiphop
26-11-10, 00:59
ναι φιλε η πρωτη, και απογοητευτικα να σου πω λιγο...

Mitsen
26-11-10, 10:00
Eίχα διαβάσει στο παρελθόν πως υπάρχουν και άτομα που δεν τους πιάνει η κρεατίνη, αλλα είναι μειοψηφία... Ίσως αν δοκίμαζες κάποια άλλη τι να πω?:unsure:

Tasos Green
26-11-10, 16:58
εγω αυτην χρησημοποιω παντα σε περιοδους ογκου... ειναι πολυ ποιοτικη κρεατινη.. στην δευτερη εβδομαδα θα δεις διαφορα στην δυναμη.... μην περημενεις να σηκωνεις 30 κιλα πανω με την μια... σταδιακα θα σε πιασει.. δωκιμασε να την παρεις με waxy εμενα με πιανει πολυ καλα ετσι...

oldhiphop
26-11-10, 17:32
την περνω 1 μηνα περιπου... αυτο που μου κανει εντιποση ειναι οτι την παιρνει και ο κολιτος μου.. και μου λεει οτι νιοθει αλη φαση και οτι τον πιανει τρελα... κατι που σε εμενα δεν γινετε...

Tasos Green
26-11-10, 17:42
την περνω 1 μηνα περιπου... αυτο που μου κανει εντιποση ειναι οτι την παιρνει και ο κολιτος μου.. και μου λεει οτι νιοθει αλη φαση και οτι τον πιανει τρελα... κατι που σε εμενα δεν γινετε...

δοκιμασε αλο τυπο τοτε... παρε καμια αλκαλικη, εθυλεστερικη...

tommygunz
26-11-10, 18:24
την περνω 1 μηνα περιπου... αυτο που μου κανει εντιποση ειναι οτι την παιρνει και ο κολιτος μου.. και μου λεει οτι νιοθει αλη φαση και οτι τον πιανει τρελα... κατι που σε εμενα δεν γινετε...

Από ξεκούραση πως πας? Κοιμάσαι καλά?
Μήπως γίνεται κάτι λάθος στην διατροφή?

Εγώ έχω της reflex και ειναι δεύτερη φορά που την χρησιμοποιώ τώρα... Έχω 1 βδομάδα που την παίρνω και ήδη είδα μια άνοδο στην δύναμη. Και την πρώτη φορά που την έπερνα είδα αρκετά καλή άνοδο σε δύναμη.
Απλά δεν έκανα φόρτωμα, αλλά έπερνα τις ημέρες που έκανα προπόνηση 5 gr. με το πρωινό + 5 gr. μετά την προπόνηση. Τις ημέρες που δεν έκανα προπόνηση έπαιρνα μόνο 5 gr. με το πρωινό. Άμα είναι δοκίμασέ το έτσι την άλλη φορά.

Surfer
26-11-10, 21:43
Φίλε μου τσέκαρε καταρχήν πόσο σωστά έκανες το φόρτωμά σου τις πρώτες πέντε ημέρες, νερό να πίνεις πολύ και ιδιαίτερα κατα τη διάρκεια της προπόνησης, επίσης προσπάθησε να ανεβάσεις την ένταση της προπόνησής σου...εαν τα κάνεις όλα άψογα, σταμάτησέ τη για ένα διάστημα και ξαναμπές με φόρτωμα...
Η κρεατίνη αυτή είναι εξαιρετικής ποιότητας...Υπάρχουν topic εδώ μέσα για τη σωστή χρήση της κρεατίνης...
Καλή επιτυχία:thumbup:

oldhiphop
27-11-10, 01:05
πιστευω πως δεν κανω κατι λαθος... αν δοκιμασω μονουδρικη αλης ετεριας? π.χ reflex μπορει να ειναι καλιτερα η δεν πεζει ρολο?

Tasos Green
27-11-10, 03:32
πιστευω πως δεν κανω κατι λαθος... αν δοκιμασω μονουδρικη αλης ετεριας? π.χ reflex μπορει να ειναι καλιτερα η δεν πεζει ρολο?
ολες οι μονουδρικες ειναι ιδιες οι ποιοτητα αλαζει απλα απο τον τροπο παραγωγης... ρε συ μιπως πινεισ καμια σοδα αντι για μονουδρικη? λεω εγω τωρα μια υποθεση κανω...:unsure: η inkospor ειναι πολυ αξιοπιστη εταιρια...

oldhiphop
27-11-10, 12:23
οχι ρε φιλε ειπαμε...οχι και σοδα... δεν ειμαι τρελος ;) ισος να παρω καποια αλη την επομενη φορα... τι προτινετε? στο πιο καθαρο παντα.

Tasos Green
27-11-10, 14:42
δοκίμασε την μονουδρικη της all stars... πολυ καλη και αυτη και καθαρη...

τακης
27-11-10, 16:32
καλησπερα φιλε κ εγω reflex περνω.παντα 5 γρ.μετα την προπονιση,και χωρις φορτωμα που λενε στην αρχη κ οντως εχω δει διαφορα..

ares
09-02-12, 13:27
To ξεθαβω και θελω να ρωτησω για τη συγκεκριμενη Creatine (INKO), νομιζω οτι δεν εχει την ενδειξη creapure λεει ομως 100% κρεατινη. Ειναι καθαρη τελικα η να προτιμαμε αλλες οπως της reflex?

Dimitrios
09-02-12, 13:29
To ξεθαβω και θελω να ρωτησω για τη συγκεκριμενη Creatine (INKO), νομιζω οτι δεν εχει την ενδειξη creapure λεει ομως 100% κρεατινη. Ειναι καθαρη τελικα η να προτιμαμε αλλες οπως της reflex?

Αν λέει creapure monodydrate είναι . Αλλιώς όχι. Ανέβασε και την εικόνα του συμπληρώματος με τα facts για να δούμε.;)

ares
09-02-12, 13:37
40004

Kαι η περιγραφη ειναι η εξης: Description

100% καθαρή μονοϋδρική Κρεατίνη Η κρεατίνη είναι μία ουσία που συντίθεται στο σώμα μας από τα αμινοξέα γλυκίνη, αργινίνη και μεθιονίνη. Μεγάλος αριθμός ερευνών από αθλητές σε όλον τον κόσμο και στα περισσότερα αθλήματα δύναμης, ταχύτητας και ισχύος απέδειξαν πως η κρεατίνη είναι ένα προϊόν που σίγουρα βελτιώνει τη δύναμη και την ισχύ, ενώ ταυτόχρονα βοηθά τον οργανισμό να αναρρώσει απ’ τις σκληρές προπονήσεις και αυξάνει το επίπεδο ενέργειάς του. Η χρήση κρεατίνης στις συνιστώμενες δόσεις είναι ασφαλέστατη και οδηγεί σε αύξηση της φωσφοκρεατίνης (υψηλή ενέργεια υπόστρωμα του οργανισμού) κατά 40%! Αυτό σημαίνει πρακτικά, όπως άλλωστε δηλώνουν και οι ίδιοι οι αθλητές, αξιοσημείωτες βελτιώσεις στη μυϊκή δύναμη και εκρηκτικότητα, αύξηση της μυϊκής μάζας, μείωση της κόπωσης κατά την προπόνηση και μείωση του απαιτούμενου χρόνου ανάρρωσης μετά από αυτή! Δοσολογία Για body-building: για τις 5 πρώτες ημέρες, 4 φορές από 1 κουταλάκι του γλυκού (5gr) X-Treme Creatine σε γλυκό χυμό ή σε νερό με δεξτρόζη. Για τις υπόλοιπες 25 ημέρες, 1 κουταλάκι του γλυκού (5gr) σε γλυκό χυμό ή σε νερό με δεξτρόζη αμέσως μετά τη προπόνηση. Για αθλήματα δύναμης, ταχύτητας και ισχύος: 1 κουταλάκι του γλυκού X-treme Creatine σε γλυκό νερό ή σε νερό με δεξτρόζη αμέσως μετά την προπόνηση Συσκευασία 500 gr (100% creatine)

edit: Να και απο ενα γερμανικο site τα facts, το εκανα translate:

Μέση περιεκτικότητα σε ανά 100 g Ανά μερίδα (3 γραμμάρια)
Θερμίδες 0 kJ (0 kcal) 0 kJ (0 kcal)
Πρωτεΐνη 0 g 0 g
Υδατάνθρακες 0 g 0 g
εκ των οποίων σάκχαρα 0 g 0 g
Λίπος 0 g 0 g
εκ των οποίων κορεσμένα 0 g 0 g
Χονδροαλεσμένη 0 g 0 g
Νάτριο <0,05 g <0,01 g

100 ml από το ποτό έτοιμο για κατανάλωση (3 g σκόνης σε νερό) περιέχουν από 0 kcal / kJ. Όταν παρασκευάζονται με υγρά από άλλα αποτελέσματα του νερού και σε διαφορετική διατροφική και θερμογόνου δύναμης. Συστατικά: Η κρεατίνη Monohydrate

kostas z
13-02-12, 22:31
φιλε oldhiphop ισως να εισαι και'συ απ'τους λιγους που δεν τους πιανει η μονουδρικη οπως ειμαι και'γω. Μετα απο 3 προσπαθειες ληψης τα αποτελεσματα ηταν μηδαμινα και ετσι αποφασισα με την προτροπη ενος φιλου να δοκιμασω κατι αλλο. Ετσι τωρα παιρνω creatine nitrate και πραγματικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. (βεβαια το βασικο της εφε ειναι το πρηξημο και λιγοτερο η δυναμη) δοκιμασε και ψαψου και πιστευω θα βρεις αυτο που σου ταιριαζει

vagdim
11-12-15, 14:09
Αυτή η κρεατίνη έχει δύο σηματάκια που εμπιστεύομαι πολύ. Αυτό της ΙΝΚΟ και αυτό της Creapure. Δεν ξέρω πως μου ξέφυγε και δεν την έχω δοκιμάσει έως τώρα. Βλέπω στο φόρουμ ότι και η τιμή της είναι πολύ καλή.

lupus dei
08-11-16, 13:16
την χρησιμοποιω ενα μηνα τωρα και μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος πολυ. διαλύετε ευκολα με το κουταλακι σε χλιαρο νερο, απο πρηξιματα δεν μπορω να εκφερω αποψη γτ το ποσοστο λιπους μου δεν μου επιτρεπει ξεκαθαρη εικονα, αλλα δεδομενου οτι το ICW (intracellular water) μου αυξηθηκε κατα 5kg(!!!) απο την ωρα που την ξεκινησα εικαζω οτι θα χει και πρηξιματα :P φορτωμα δεν εκανα ποτε, 5gr τις μερες οφ, 10 τις ημερες ον. παντως ειδα τρομερη διαφορα στην δυναμη στην προπονηση σε σχεση με πριν. και αρκετα οικονομικη φυσικα ;)

Eggbo
08-11-16, 13:39
την χρησιμοποιω ενα μηνα τωρα και μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος πολυ. διαλύετε ευκολα με το κουταλακι σε χλιαρο νερο, απο πρηξιματα δεν μπορω να εκφερω αποψη γτ το ποσοστο λιπους μου δεν μου επιτρεπει ξεκαθαρη εικονα, αλλα δεδομενου οτι το ICW (intracellular water) μου αυξηθηκε κατα 5kg(!!!) απο την ωρα που την ξεκινησα εικαζω οτι θα χει και πρηξιματα :P φορτωμα δεν εκανα ποτε, 5gr τις μερες οφ, 10 τις ημερες ον. παντως ειδα τρομερη διαφορα στην δυναμη στην προπονηση σε σχεση με πριν. και αρκετα οικονομικη φυσικα ;)

Οικονομικη σε σχεση με αλλες δε θα το λεγα, αλλα ποιοτικη σιγουρα. την ξεκιναω απο βδομαδα:thumbup:

lupus dei
08-11-16, 14:33
Οικονομικη σε σχεση με αλλες δε θα το λεγα, αλλα ποιοτικη σιγουρα. την ξεκιναω απο βδομαδα:thumbup:

για 500γρ και creapure σε σχεση με αλλες γνωστες οπως ον(φθηνοτερη αλλα 200γρ λιγοτερη) και ρεφλεξ(τα 500γρ ειναι αρκετα ποιο ακριβα) μια χαρα ειναι τα λεφτα της.

Eggbo
08-11-16, 15:27
Ε και της allmax creapure 500gr και ποιο φθηνη :D δε σου λεω οτι ειναι ακριβη μη μπερδευεσαι!οχι οτι θα εδινα και παραπανω για κρεατινη εγω προσωπικα

lupus dei
08-11-16, 15:48
Ε και της allmax creapure 500gr και ποιο φθηνη :D δε σου λεω οτι ειναι ακριβη μη μπερδευεσαι!οχι οτι θα εδινα και παραπανω για κρεατινη εγω προσωπικα

Ουτε εγω, μεχρι τοσα μια χαρα ειναι!

COBRA_STYLE
08-11-16, 15:55
Δειτε της Μusclepharm το blend να γουσταρετε.

lupus dei
08-11-16, 16:52
Δειτε της Μusclepharm το blend να γουσταρετε.

lol, crea-bomb ειναι αυτο οχι μπλεντ! :P:green:

ns13
28-11-16, 15:47
Τρομερη ποιοτητα η INKO.Πρωτη φορα χρησιμοποιω την κρεατινη της και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος.Ειδικα η αναρρωση αναμεσα στα σετ βελτιωθηκε σημαντικα.Την διαλυω σε χλιαρο νερο,μεσα σε ενα λεπτο δεν ειχει μεινει τιποτα.