PDA

Επιστροφή στο Forum : Elite Recoup (Dymatize)



beefmeup
29-11-10, 15:42
http://www.dymatize.com/clientuploads/directory/products/recoup-br-facts.jpg

σε συσκευασιες των 30 κ 90 δοσεων..
με ajinomoto αμινο μεσα..της μοδος εγινε πια:green:

Eddie
29-11-10, 16:02
Kατι μου λεει οτι θα συμφερει να παρεις τα primordial παρα αυτα.Ξερεις τιμη?

beefmeup
29-11-10, 16:04
Kατι μου λεει οτι θα συμφερει να παρεις τα primordial παρα αυτα.Ξερεις τιμη?

ναι..20 δολαρια για τις 30 δοσεις..

στην ελλαδα η μεγαλη συσκευασια των 90 κανει περι τα 70 εβρο..
ενα μεγαλο μπραβο,στα νουμερα που τα κοστολογουν κ τα πουλανε τοσο..:toast:

deluxe
29-11-10, 22:10
Αρκετα καλα φαινονται, καλυτερα απο τα primordial που εχω λογικα, αφου εδω εχει και γλουταμινη, κιτρουλινη και B-Complex.

Βεβαια ειναι και πιο ακριβα.

Devil
05-12-10, 21:00
σαν ποιο μοιαζει.... σαν ποιο μοιαζει....


του φαιρνει λιγο του xtend ε?:green:

exkaliber
15-12-10, 20:06
χμ...
για πρι ή ποστ ειναι αυτα? ή και τα δυο?
αν ειναι και για τα δυο,τοση γλουταμινη και βιταμινη β ,ειναι καλο??

beefmeup
15-12-10, 20:15
χμ...
για πρι ή ποστ ειναι αυτα? ή και τα δυο?
αν ειναι και για τα δυο,τοση γλουταμινη και βιταμινη β ,ειναι καλο??

για ποστ κ ιντρα,εγω θα το επερνα..αλλα μπορεις κ πριν.

δεν εχεις θεμα με γλουταμινες κλπ,εγω επερνα μεχρι κ 10γρ σε μια δοση.

FoTiS3
26-12-10, 22:28
αν απο αυτο παιρνεις γυρω στα 25γρ. στα οποια αντιστοιχουν 16γρ. BCAA (8γρ. Λευκίνη--4γρ. Ισολευκίνη---4γ. Βαλίνη) και 5,5 γρ. γλουταμίνη καλα δεν ειναι για μετα την προπονηση???

Devil
27-12-10, 15:49
ναι καλα ειναι για μετα την προπονηση...

αλλα ξεχασες οτι εχει μεσα κιτρουλινη... με 25γρ φτανεις τα 2,5γρ κιτρουλινη περιπου....

γιατι δεν το βαζεις πριν και μεσα στην προπονηση...?

FoTiS3
27-12-10, 15:56
γιατι τι ρολο παιζει η κιτρουλινη??

Devil
27-12-10, 16:03
γιατι τι ρολο παιζει η κιτρουλινη??

pump;)

Anithos
29-12-10, 09:06
επειδη αυτο χρησιμοποιω τωρα σας λεω οτι εχει καλη διαλυτοτητα,γευση καλουτσικη αλλα βγαζει πολυ πικριλα .καλο μου φαινεται στον λιγο καιρο που το εχω.

Tasos Green
29-12-10, 10:25
αναλογιες 2-1-1 + γλουταμινη + σύμπλεγμα Β (απο οτι ξερω βοηθαει στην απορρόφηση των αμινο) φαινοντε πολυ σωστα και σε καλη τιμη... μολις τελειώσουν τα νιτρο θα παραγκειλω αυτα... (κλαιει η τσεπη μου 3 μηνες τωρα με τα animal nitro)

Devil
29-12-10, 14:13
αναλογιες 2-1-1 + γλουταμινη + σύμπλεγμα Β (απο οτι ξερω βοηθαει στην απορρόφηση των αμινο) φαινοντε πολυ σωστα και σε καλη τιμη... μολις τελειώσουν τα νιτρο θα παραγκειλω αυτα... (κλαιει η τσεπη μου 3 μηνες τωρα με τα animal nitro)

ψηλε ξεχασες το 1γρ κιτρουλινη που εχει μεσα...

ειναι ιδιο το xtend.... κοιτα πρωτα τιμη και στα 2

Tasos Green
30-12-10, 01:19
^^ ναι οντος...η κιτρουλινη λειτουργεί σαν αγγειοδιαστολέας?..... αμα το βρω στην συσκευασια των 90 δόσεων γυρο στο 70 ευρο συμφερει ποιο πολυ ρε συ απο το xtend.. ασε που δεν θελω να τα παρω απο το εξωτερικο γιατι εχω κακες εμπειρίες(το xtend δεν το βρισκω ευκολα σε ελληνικα site)... θα το ψαξω λιγο περισσοτερο.... :thumbup:

Tasos Green
03-01-11, 09:31
^^ ναι οντος...η κιτρουλινη λειτουργεί σαν αγγειοδιαστολέας? :

ρε μαστορες να στε καλα για την απαντηση! :P:rolf:

Polyneikos
03-01-11, 10:27
γιατι τι ρολο παιζει η κιτρουλινη??


pump;)




^^ ναι οντος...η κιτρουλινη λειτουργεί σαν αγγειοδιαστολέας?.....


ρε μαστορες να στε καλα για την απαντηση! :P:rolf:


Yesss!!

Devil
03-01-11, 15:26
^^ ναι οντος...η κιτρουλινη λειτουργεί σαν αγγειοδιαστολέας?.....


ρε μαστορες να στε καλα για την απαντηση! :P:rolf:

μονο αυτη η gplc και τα nitrates λειτουργουν....;):green:

exkaliber
03-01-11, 23:24
μν ειναι λιγο ακριβα αυτα??
θελω να πω αν παρεις αλλα bcaa και βαλεις δικια σου λευκινη και βιταμινη β
δε θα βγει πιο οικονομικα αναλογικα???

Tasos Green
04-01-11, 08:10
μονο αυτη η gplc και τα nitrates λειτουργουν....;):green:

:thumbup: θα τα τσιμπήσω....

Devil
04-01-11, 13:34
μν ειναι λιγο ακριβα αυτα??
θελω να πω αν παρεις αλλα bcaa και βαλεις δικια σου λευκινη και βιταμινη β
δε θα βγει πιο οικονομικα αναλογικα???

ναι αμα τα παρεις ολα bulk...


:thumbup: θα τα τσιμπήσω....

για παρτα.... και πες απο γευση τι λενε...

iron maiden
16-01-11, 07:19
καλο ειναι.απο γευση μαπα .

beefmeup
05-06-11, 23:03
πηρα γευση πιπονι η καρπουζι η κατι τετοιο..:green:
review οταν τα δοκιμασω..

gsisr
30-06-11, 17:35
beef!!!πως σου φάνηκαν τα συγκεκριμένα!το 1 κιλο 64Ε πανάκριβα!! θέλω να πάρω bcaa για χρήση πριν αερόβιας και για κάποια στιγμή στη δουλειά γιατί στο 8ωρο μπορώ να κάνω το πολύ ένα γεύμα αλλά μάλλον δεν είναι ότι καταλληλότερο τι λές;

beefmeup
30-06-11, 17:37
αυτα βασικα θα αργησω να τα δοκιμασω..πηρα την μικρη συσκευασια με 30 δοσεις,αλλα απο αμερικα οποτε τα πηρα πολυ φτηνα.
ναι ειναι καλυτερα για ιντρα/ποστ/πριν αλλα οχι για μεσα στην μερα σε ασχετη φαση.

Stamer
30-06-11, 22:09
αυτο παιδια ειναι κατι σαν νιτρικο??για πριν την προπονα??

beefmeup
01-07-11, 13:08
αμινοξεα ειναι.

beefmeup
03-11-11, 23:00
τελικα η γευση που ειχα παρει πριν μηνες ηταν fuit punch η κατι τετοιο..
κ μιας κ το δοκιμασα πριν 2 μερες μαζι με το ποστ,να πω οτι απο γευση ειναι πολυ ευχαριστη,αν κ ισως λιγο πιο γλυκια αποτι θα την ηθελα.
διαλυτοτητα τελεια..

Roid Rage
25-01-12, 23:10
Πιο φτηνο απο Xtend αλλα χωρις ηλεκτρολυτες. Να αξιζει;
Αμα παρεις ηλεκτρολυτες ξεχωριστα ερχεται το ιδιο..

beefmeup
05-05-12, 20:54
το πηρα κ γευση blue rasberry..
πολυ καλυτερη απο το fruit punch..τουλαχιστον για τα γουστα μου..
δεν ειναι τοσο γλυκερη,κ εχω ενθουσιαστει λεμε..εχω καιρο να πιω τοσο ευγεστο ποστ..:turtle:

α,αλλαξαν κ το σκουπ..:green:

sobral
06-07-12, 23:22
http://www.dymatize.com/clientuploads/directory/products/Elite_Recoup_10_Serving_Watermelon.jpg

http://www.dymatize.com/clientuploads/directory/products/EliteRecovery.jpg

το recovery δεν κατάλαβα γιατί το έβγαλαν τώρα...ολόιδιο με το recoup είναι με τη μόνη διαφορά το σηματάκι Ajipure.;) Χωρίς λόγο ύπαρξης εκτός αν απλά αντικαταστήσουν το recoup με το recovery.

liveris
27-09-12, 10:53
το πηρα κ γευση blue rasberry..
πολυ καλυτερη απο το fruit punch..τουλαχιστον για τα γουστα μου..
δεν ειναι τοσο γλυκερη,κ εχω ενθουσιαστει λεμε..εχω καιρο να πιω τοσο ευγεστο ποστ..:turtle:

α,αλλαξαν κ το σκουπ..:green:

το fruit punch εχει πολυ εντονη γευση κ δε μαρεσε ενω το πορτοκαλι,λεμονι κ το blue rasberry ειναι πολυ καλυτερα!beef τι δοσολογια χρισημοποιεις?1 σκουπ πριν 1 μετα ,1 intra κ ενα post η 2 κ 2?

oldhiphop
28-09-12, 00:00
ειναι καλητερα απο τα Αmino Energy της ΟΝ η τα Xtravol PvL? πανω κατω την ιδια τιμη εχουν και τις ιδιες δοσεις

sobral
28-09-12, 01:01
ειναι καλητερα απο τα Αmino Energy της ΟΝ η τα Xtravol PvL? πανω κατω την ιδια τιμη εχουν και τις ιδιες δοσεις

Από της ΟΝ 100% καλύτερα δεν τίθεται θέμα. Με το xtravol μοιάζουν πολύ. Περισσότερη γλουταμίνη αυτά της PVL.

beefmeup
28-09-12, 12:58
beef τι δοσολογια χρισημοποιεις?1 σκουπ πριν 1 μετα ,1 intra κ ενα post η 2 κ 2?

1 scoop μετα,μαζι με 6γρ λευκινη ακομα.
τωρα που μου τελειωσε η λευκινη βαζω αλλα 5-6γρ διακλαδισμενης bulk,κ κρεατινη μεσα.

ιντρα κ πριν δεν εχει πολυ νοημα για μενα,μιας κ παντα τρωω πριν παω γυμναστηριο λογω ωρων που με βολευουν οι προπονησεις..
οι καιροι ειναι ζορικοι για πολλα scoop:P

bb4lifestyle
28-09-12, 15:04
1 scoop μετα,μαζι με 6γρ λευκινη ακομα.
τωρα που μου τελειωσε η λευκινη βαζω αλλα 5-6γρ διακλαδισμενης bulk,κ κρεατινη μεσα.

ιντρα κ πριν δεν εχει πολυ νοημα για μενα,μιας κ παντα τρωω πριν παω γυμναστηριο λογω ωρων που με βολευουν οι προπονησεις..
οι καιροι ειναι ζορικοι για πολλα scoop:P

εγω παλι βαζω intra-1sc. και για post 1.5sc+dextro/malto+κρεατινη
μετα απο 30-40 λεπτα τρωω και την στερεη τροφη μου και ειμαι κοπλε ;)
απο γευση το πορτοκαλι δεν μου πολυ αρεσει,προτιμω το λεμονι που εχω τωρα,επομενο θα δοκιμασω το fruit punch.Παντως συμφερει περισσοτερο απο το xtend και ας μην εχει την φοβερη γευση του

liveris
28-09-12, 23:10
1 scoop μετα,μαζι με 6γρ λευκινη ακομα.
τωρα που μου τελειωσε η λευκινη βαζω αλλα 5-6γρ διακλαδισμενης bulk,κ κρεατινη μεσα.

ιντρα κ πριν δεν εχει πολυ νοημα για μενα,μιας κ παντα τρωω πριν παω γυμναστηριο λογω ωρων που με βολευουν οι προπονησεις..
οι καιροι ειναι ζορικοι για πολλα scoop:P

εγω αν φαω κοντα στη προπονηση βαραινω κ δεν κανω καλη προπονηση το λιγοτερο ενα 2ωρο πριν τρωω...οσο για τα πολλα σκουπ συμφαιρει η μεγαλη συσκευασια του κιλου βγαζει αρκετα..κ επιτελους αλλαξαν το σκουπ τι ηταν εκεινο με το μακρυ χερουλι επρεπε να το βουλιαζεις μεσα για να κλεισει..!!6 γρ λευκινη?! σε πηρανε τα χρονια??:P

beefmeup
28-09-12, 23:14
εγω αν φαω κοντα στη προπονηση βαραινω κ δεν κανω καλη προπονηση το λιγοτερο ενα 2ωρο πριν τρωω...οσο για τα πολλα σκουπ συμφαιρει η μεγαλη συσκευασια του κιλου βγαζει αρκετα..κ επιτελους αλλαξαν το σκουπ τι ηταν εκεινο με το μακρυ χερουλι επρεπε να το βουλιαζεις μεσα για να κλεισει..!!6 γρ λευκινη?! σε πηρανε τα χρονια??:P

ναι,οταν λεω κοντα εννοω κανα 2μισαωρο..
μπα,ειχα στοκ:turtle:

liveris
28-09-12, 23:15
εγω παλι βαζω intra-1sc. και για post 1.5sc+dextro/malto+κρεατινη
μετα απο 30-40 λεπτα τρωω και την στερεη τροφη μου και ειμαι κοπλε ;)
απο γευση το πορτοκαλι δεν μου πολυ αρεσει,προτιμω το λεμονι που εχω τωρα,επομενο θα δοκιμασω το fruit punch.Παντως συμφερει περισσοτερο απο το xtend και ας μην εχει την φοβερη γευση του

το fruit punch ειναι χαλια με το ζορι το επινα...το λεμονι για μενα ειναι το καλυτερο, το πορτοκαλι οκ κ το blue rusberry που εχω τωρα ειναι καλο..βεβαια το δοκιμασα κ με 2 σκουπ κ εγινε γλυκαντζουρα μαλλον ηθελε πολυ νερο παραπανω..

liveris
28-09-12, 23:16
:thumbup
ναι,οταν λεω κοντα εννοω κανα 2μισαωρο..
μπα,ειχα στοκ:turtle:

:thumbup:

beefmeup
28-09-12, 23:22
αν κ γενικοτερα πιστευω στις καπου 10γρ δοσεις λευκινης,οποτε ετσι κ αλλιως θα επερνα τοση.
για μετα την προπονηση παντα λεω..

liveris
28-09-12, 23:31
αν κ γενικοτερα πιστευω στις καπου 10γρ δοσεις λευκινης,οποτε ετσι κ αλλιως θα επερνα τοση.
για μετα την προπονηση παντα λεω..

10 γρ ε? πια παιρνεις?

beefmeup
28-09-12, 23:33
bulk περνω απο απλα διακλαδισμενης,κ λευκινη..συμφερει περισοτερο.

Porfys
04-07-13, 20:14
Μολις αγόρασα αυτό το προιόν. μπορω να περνω μισο σκουπ πριν την προπονηση και αλλο μισο μετα ανακατεμένο με την whey? η δεν κανει να ανακατεύω προτείνη με αμινοξέα?

ger1975
04-07-13, 22:21
Μολις αγόρασα αυτό το προιόν. μπορω να περνω μισο σκουπ πριν την προπονηση και αλλο μισο μετα ανακατεμένο με την whey? η δεν κανει να ανακατεύω προτείνη με αμινοξέα?

Δεν έχει νόημα νομίζω άλλωστε οι περισσότερες πρωτεΐνες έχουν και αμινοξέα μέσα........ Εγώ αυτό που έκανα ήταν μισό σκούπ πριν την προπόνηση με βάρη και το άλλο μισό αμέσως μετά την προπόνηση και πριν την αερόβια......

liveris
04-07-13, 22:27
η δοσολογια ειναι 1σκουπ..παρε 1πριν κ ενα μετα

Porfys
04-07-13, 22:36
και την whey? να μην περνω καθόλου? σημερα ηπια ενα σκουπ αμινοξεα και ενα πρωτείνης ανακατεμένα μετα την προπονηση. να το κανω ενα πριν αμινοξεα και ενα mix whey και αμινοξεα μετα?

ger1975
04-07-13, 22:46
και την whey? να μην περνω καθόλου? σημερα ηπια ενα σκουπ αμινοξεα και ενα πρωτείνης ανακατεμένα μετα την προπονηση. να το κανω ενα πριν αμινοξεα και ενα mix whey και αμινοξεα μετα?

Αν η πρωτεΐνη έχει αμινοξέα μέσα (που σχεδόν όλες έχουν) γιατί να βάλει και άλλα μέσα?
Κάνε όπως σου είπα , βάλε σε ένα μπουκάλι με νερό ένα σκούπ και πιες το μισό μισή ώρα πριν τα βάρη και αμέσως μόλις τα τελειώσεις πιες το άλλο μισό που έχει μείνει και ξεκίνα την αερόβια.

Στο τέλος αφού τελειώσεις και την αερόβια πιες και την πρωτεΐνη.

Γενικά όμως να ξέρεις ότι αυτά τα αμινοξέα και δεν βοηθάνε ιδιαίτερα σε κάτι οπότε πιο σημαντικό είναι να πίνεις την πρωτείνη στο τέλος της προπόνησης.... τώρα βέβαια αφού έχεις πάρει τα αμινοξέα πιες τα....