PDA

Επιστροφή στο Forum : Performance Matrix (Reflex)



kyriakos23
29-11-10, 21:39
για αυτο τι λετε?



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=18890&stc=1&d=1291231654






Nutritional Information (per 20mg serving)
Amount Per 20g Serving

Energy 320 KJ, 75kcal
Protein 10.4g
Carbohydrate 8.4g
of which sugars 1.3g
Fat trace
of which saturates trace
Fibre trace
Sodium 145mg

Vitamin B6 0.8mg
Folic Acid 400ug
Vitamin B12 12.5ug

Protein Synthesis Stack
L-Leucine 1,575mg
L-Valine 1,050mg
L-Isoleucine 874mg

Strength Stack
Creatine Monohydrate 2,500mg
Trimethylglycine 625mg

Pump & Endurance Stack
Glucose Polymers 9,040mg
Citruline Malate 1,500mg
Beta-Alanine 900mg
VpNOS (Grape Seed & Pine Bark extrats) 57mg

Focus Stack
Taurine 500mg
Caffeine 100mg

metalwar
29-11-10, 22:24
Αναβαθμιση του Tri-Matrix. παρα πολυ καλο προιον. το μόνο που (ας πουμε) δε μ'αρεσει ειναι οτι εγω βασικα βαζω δυο scoop. μετα απο καποιο καιρο τουλαχιστον. αλλιως με ενα scoop σου βγαζει 40 δοσεις. και το συνδιαζω με το growth matrix. ουτε με τσιτωσε υπερβολικα η καφεινη σε σημειο να μη μπορω να κοιμηθω και οι προπονησεις βγαινουν πολυ καλα. δεν ειμαι σιγουρος αλλα πρεπει να βγαινει κ εκδοση χωρις καφεινη.

kyriakos23
30-11-10, 14:49
θα το δοκιμασω σημερα και θα σας πω πως ηταν:green:

kyriakos23
01-12-10, 20:39
λοιπον ειναι οτι πιο μουφα δοκιμασα στην ζωη μου.
εχετε τον λογο μου ουτε πρηξημο,ουτε τσιμπηματα απο την αλανινη,απολυτος τυποτα.
πως το εξηγητε αυτο?

Anithos
02-12-10, 09:42
λοιπον ειναι οτι πιο μουφα δοκιμασα στην ζωη μου.
εχετε τον λογο μου ουτε πρηξημο,ουτε τσιμπηματα απο την αλανινη,απολυτος τυποτα.
πως το εξηγητε αυτο?
κατα τα άλλα απο γευση ,διαλυτοτητα πως τα παει ;

hercules123
02-12-10, 10:41
λοιπον ειναι οτι πιο μουφα δοκιμασα στην ζωη μου.
εχετε τον λογο μου ουτε πρηξημο,ουτε τσιμπηματα απο την αλανινη,απολυτος τυποτα.
πως το εξηγητε αυτο?

Οταν αγοραζεις κατι πρεπει να ξερεις και για τι ακριβως το θελεις.Δεν ειναι το νιτρικο που θα σε τσιτωσει και θα σου δωσει τα πρηξιματα .Αν θελεις τετοιο προιον υπαρχουν απειρα και σιγουρα πολυ δυνατοτερα.Ομως το συγκεκριμενο αν προσεξες λογω συστατικων βοηθα και στην αποκατασταση και απευθυνεται σε οσους επιζητουν μια μικρη διεγερση παραλληλα με αποκατασταση.Ειδικα αν εχεις δοκιμασει δυνατα νιτρικα δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

beefmeup
02-12-10, 15:41
λοιπον ειναι οτι πιο μουφα δοκιμασα στην ζωη μου.
εχετε τον λογο μου ουτε πρηξημο,ουτε τσιμπηματα απο την αλανινη,απολυτος τυποτα.
πως το εξηγητε αυτο?

δεν εχει να κανει αυτο με την β αλανινη..

για ενα περιεργο λογο,οταν την ειχα παρει σε σκονη σκετη δεν με επιανε το τσιμπιμα αυτο..η ακομα κ σε καποια συμπληρωματα..

απτην αλλη σε καποια αλλα με πιανει,περισοτερο.

kyriakos23
02-12-10, 19:59
συμφωνο,αυτο δεν ειναι οτι πιο δυνατο..αλλα εστο κατι μικρο να μην νιωσο?
υπαρχει περιπτωση να μην εχει αυτα που γραφει στο κουτι?

kyriakos23
02-12-10, 20:02
γευση πινετε ,διαλυτοτητα μετρια...

metalwar
02-12-10, 21:58
Κατα τη γνωμη μου το συγκεκριμενο δουλευει καλα πανω σου οταν το χρησιμοποιεις εντατικα στο προγραμμα σου, οχι μονο σε μια προπονηση, οπως εκανε και σε μενα. Θα δεις διαφορα με το καιρο δηλαδη. τα βασικα συστατικα του ειναι τα BCAA, η μονουδρικη και ταυρινη και καφεινη (και carbo). Οτι ειπε κ ο hercules123 δλδ. η συγκεκριμενη εταιρεια δε νομιζω να ειναι απ'αυτες που δεν περιεχουν αυτα που αναγραφονται.

beefmeup
02-12-10, 22:00
ναι κ γω για την εταιρια ξερω οτι ειναι σχετικα αξιοπιστη..

αγγλια,ειδικα την δουλευουν φουλ..

kyriakos23
02-12-10, 22:30
το ελπιζο παιδια να μην πηγανε 40 ευρω αδικα...

kyriakos23
16-12-10, 18:53
λοιπον αλλαξα γνωμη μετα απο λιγες μερες που το πινο.
στα συστατικα φενετε να μην ειναι τοσο δυνατο.
θα σας πω μονο οτι τουλαχιστο σε ολες τις ασκησεις μου σικονο 5-10 κιλα πιο πολυ...

metalwar
16-12-10, 19:51
Στο τελος του μήνα θα δειξει καλυτερα.. κι αν δε λυπασαι 40€ κανε οφφ 2 βδομαδες περιπου και παρε 2ο. τωρα στις γιορτες ευκαιρια ειναι ;)

kyriakos23
16-12-10, 20:36
Στο τελος του μήνα θα δειξει καλυτερα.. κι αν δε λυπασαι 40€ κανε οφφ 2 βδομαδες περιπου και παρε 2ο. τωρα στις γιορτες ευκαιρια ειναι ;)

εμενα φιλε θα μου παει αρκετο καιρο μεχρι να μου τελιωσει γιατι γυμναστηριο 3-4 φωρες παω.

den23
12-02-11, 00:14
φιλε kyriakos23 σαν preworkout το χρησιμοποίησες??

jimmy007
12-02-11, 00:23
Αν δεν είχε σχεδόν 10 γρ πολυμερή γλυκόζης θα το δοκίμαζα ασυζητητί..

den23
12-02-11, 00:33
Αν δεν είχε σχεδόν 10 γρ πολυμερή γλυκόζης θα το δοκίμαζα ασυζητητί..

τα πολυμερή γλυκόζης σε τι επηρεάζουν??? θέλω να πω τι το κακό έχουν??

jimmy007
12-02-11, 00:39
τα πολυμερή γλυκόζης σε τι επηρεάζουν??? θέλω να πω τι το κακό έχουν??

Yδρολύονται σε γλυκόζη που αυξάνει κατακόρυφα την ινσουλίνη, κάτι που προφανώς δεν θέλουμε πριν την προπόνηση...

den23
12-02-11, 01:28
σε περίοδο όγκου θα είχαμε πρόβλημα με t γλυκόζη????

jimmy007
13-02-11, 11:02
σε περίοδο όγκου θα είχαμε πρόβλημα με t γλυκόζη????

Δεν έχει να κάνει με γράμμωση ή όγκο. Προκαλείς ανεβοκατέβασμα της ινσουλίνης πριν και κατά τη διάρκεια της άσκησης και ξέρεις φαντάζομαι τι φέρνει το κατέβασμα της ινσουλίνης(υπνηλία κτλ)..

den23
17-02-11, 18:57
ήθελα να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο προϊόν είναι ok σαν πρώτο preworkout συμπλήρωμα η αν πρέπει να πάω σε κάτι πιο "ελαφρύ".. εννοώ δεν θέλω να με πιάσουν και τρελες τσίτες θέλω απλά να έχω μια βοήθεια όσον αφορά τη δύναμη και λοιπά... μην σας φανεί αστείο(αν και το ξέρω ότι είναι) γενικά έχω ένα φόβο με τα προϊόντα που έχουν αργινίνη μέσα, γιατί από ότι παρατηρώ έχω πολύ μεγάλη "φλεβικοτιτα", χωρίς να παίρνω αργινίνη.. γενικά φαίνονται οι φλέβες μου ακόμα και όταν δεν κάνω γυμναστική... κάποιο πρόβλημα υγείας δεν υπάρχει εκτος από ένα φύσημα μικρός(που έχει περάσει) και ότι έχω χαμηλή πίεση.. λέτε να με πειράξει?? ξαναλέω ξέρω ότι είναι χαζός φόβος απλά για να είμαι σίγουρος:P

den23
17-02-11, 19:34
κανεις?????

den23
17-02-11, 22:41
που είσαι ρε devil να δώσεις τα φώτα σου...

jimmy007
17-02-11, 22:46
ήθελα να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο προϊόν είναι ok σαν πρώτο preworkout συμπλήρωμα η αν πρέπει να πάω σε κάτι πιο "ελαφρύ".. εννοώ δεν θέλω να με πιάσουν και τρελες τσίτες θέλω απλά να έχω μια βοήθεια όσον αφορά τη δύναμη και λοιπά... μην σας φανεί αστείο(αν και το ξέρω ότι είναι) γενικά έχω ένα φόβο με τα προϊόντα που έχουν αργινίνη μέσα, γιατί από ότι παρατηρώ έχω πολύ μεγάλη "φλεβικοτιτα", χωρίς να παίρνω αργινίνη.. γενικά φαίνονται οι φλέβες μου ακόμα και όταν δεν κάνω γυμναστική... κάποιο πρόβλημα υγείας δεν υπάρχει εκτος από ένα φύσημα μικρός(που έχει περάσει) και ότι έχω χαμηλή πίεση.. λέτε να με πειράξει?? ξαναλέω ξέρω ότι είναι χαζός φόβος απλά για να είμαι σίγουρος:P

H αργινίνη δεν έχει καμία τέτοια επίπτωση εκτός αν έχεις έλλειψη σε αυτή(που είναι πρακτικά αδύνατο). Μια χαρά είναι αν δεν σε χαλάνε τα carbs....

den23
17-02-11, 22:59
το citruline mallate όμως δεν έχει?

jimmy007
18-02-11, 01:40
το citruline mallate όμως δεν έχει?

Δεν νομίζω ότι θα σου κάνει τίποτα κακό. Ρώτα πάντως για κάθε περίπτωση το γιατρό σου...

den23
18-02-11, 01:48
οποτε το συγκεκριμένο θα μου προσφέρει λίγες τσίτες λίγο καλύτερη αιμάτωση των μυών και μικρή αύξηση της δύναμης αν κρίνω από τα συστατικά.. οποτε ότι πρέπει για πρώτο preworkout προϊόν καθώς δεν έχω εμπειρία με αλλα τέτοιου είδους συμπληρώματα... υπόψιν δεν θα χρησιμοποιήσω επιπλέον κρεατίνη.. θα δω όμως μικρή αύξηση της δύναμης κατά πασα πιθανότητα έτσι?

jimmy007
18-02-11, 02:06
οποτε το συγκεκριμένο θα μου προσφέρει λίγες τσίτες λίγο καλύτερη αιμάτωση των μυών και μικρή αύξηση της δύναμης αν κρίνω από τα συστατικά.. οποτε ότι πρέπει για πρώτο preworkout προϊόν καθώς δεν έχω εμπειρία με αλλα τέτοιου είδους συμπληρώματα... υπόψιν δεν θα χρησιμοποιήσω επιπλέον κρεατίνη.. θα δω όμως μικρή αύξηση της δύναμης κατά πασα πιθανότητα έτσι?

Κοίτα τα συστατικά:

Strength Stack
Creatine Monohydrate 2,500mg
Trimethylglycine 625mg

den23
18-02-11, 02:32
τα είδα τα συστατικά απλά επειδή δεν θα πάρω extra κρεατίνη γι αυτό έχω επιφύλαξη άμα θα δω διαφορα στη δύναμη... τελοσπάντων φαίνεται γενικά light σαν συμπλήρωμα οποτε είναι ok για να αρχίσω με αυτό για preworkout νομίζω... πόσην ώρα πριν τη προπόνηση πρέπει να ληφθεί?? 1 ώρα πριν με άδειο στομάχι??

Polyneikos
26-02-11, 17:27
30' πριν την προπο,με αδειο στομαχι..

den23
27-02-11, 17:09
ευχαριστω:thumbup::thumbup: