PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή όγκου by Gaspari



Gaspari
03-12-10, 16:51
1ο Γεύμα (πρωινό): 2 αυγά βραστά ολόκληρα, 400ml γάλα 2% με ενα σκούπ (30γρ) πρωτεϊνη, 2 φέτες ψωμί μαύρο με απο μιά: κουταλιά μέλι, μια κουταλιά becel light, και απο δύο κουταλιές κουάκερ και τέλος, μια κουταλιά φυστικοβούτηρο.

2ο Γεύμα (δεκατιανό): μια μπακγέτα κανονική ή μέσα σε 2 φέτες ψωμί μαύρο, 2-3 φέτες γαλοπούλα βραστή, 1 φέτα gouda, ντομάτα, μαρούλι 1 αυγό ολόκληρο και 4 μανταρίνια.


*Προαιρετικό γεύμα / σνάκ κατά της 13:00: 1 μήλο.


3ο Γεύμα (μεσημεριανό): Κρέας κοτόπουλο, ψάρι τύπου σολομού ή τσιπούρας, μοσχάρι, μακαρόνια ολικής με κιμά ή με σάλτσα ντομάτας ή με τόνο σε νερό ή σκέτα με ενα flair ολόκληρο κ γενικώς οτιδήποτε έχει κάνει η μάνα μου σε (σχετικά) μεγάλες ποσότητες.

4ο Γεύμα (πρίν την προπόνηση): 1 γιαούρτι 200γρ 2% με και 3-5 κουταλιές μούσλι ή κούακερ μέσα.

Μεταπροπονητικό: 1 σκούπ (30γρ) πρωτεϊνης, 1-2 κουταλιές μέλι με μια μπανάνα ή σκέτο το μέλι. (αντικατέστησα την δεξτρόζη με μέλι, μιας και το προτημώ περισσότερο).

5ο Γεύμα (μετά απο μισή με 1 ώρα περίπου): 1 φλυτζάνι (1 πιάτο κ ίσως λίγο παραπάνω) μακαρόνια ολικής άλεσης με ενα τόνο τόνο σε νερό ή λάδι το οποίο θα είναι στραγγισμένο / βγαλμένο.

6ο Γεύμα (πρίν τον ύπνο): 3 αυγά ασπράδια βραστά, 400ml γάλα 2% με 1 σκούπ (30γρ) πρωτεϊνης.



*Τα κουταλάκια είναι γλυκού.

Τέλος να επισημάνω τα στάτς μου τα οποία είναι στα:
1.73 ύψος
64 κιλά (βάση μέτρησης εβδομάδας 04/12/10)
και ηλικία 17.

* Έκανα μερικές αλλαγές στο πρόγραμμα μου μιας και πιστεύω έτσι θα είναι καλύτερο, ποιο σαφής προς τους άλλους και επομένως, ποιο κατατοπιστηκό.

Γιώργος ακα Gaspari. ;)

giannis64
03-12-10, 18:54
Λοιπόν.. Ας ποστάρω την διατροφή μου την οποία απο Δευτέρα του μηνώς δεν θα την ξανά-πατήσω γιατί έχω κάτι σοκολατίτσες σπίτι τώρα κ έφαγα.. :green:

1ο Γεύμα (πρωινό): 2 αυγά βραστά ολόκληρα, 400ml γάλα 2% με ενα σκούπ (30γρ) καθαρή πρωτεϊνη, 2 φέτες ψωμί μαύρο με απο μιά: κουταλιά μέλι, μια κουταλιά becel light, και απο δύο κουταλιές κουάκερ (τα κουταλάκια είναι γλυκού) και τέλος, μια κουταλιά (γλυκού) φυστικοβούτηρο.

2ο Γεύμα (δεκατιανό): μια μπακγέτα κανονική ή μέσα σε 2 φέτες ψωμί μαύρο, 2-3 φέτες γαλοπούλα βραστή, 1 φέτα gouda, ντομάτα & μαρούλι και 4 μανταρίνια.

βαλε μεσα και 2 αυγα, και αν δεν χωρανε φατα στο χερι..

3ο Γεύμα (μεσημεριανό): Κρέας κοτόπουλο, ψάρι τύπου σολομού ή τσιπούρας, μοσχάρι, μακαρόνια ολικής με κιμά ή με σάλτσα ντομάτας κ γενικώς οτιδήποτε έχει κάνει η μάνα μου.

αν και δεν λες ποσοτητες,λ ελπιζω να ειναι μεγαλες μεριδες. και να εχεις στον νου σου να εχεις παντα υδατανθρακα, πρωτεινη, και σαλατα.


4ο Γεύμα (πρίν την προπόνηση): 1 γιαούρτι 150γρ με 40γρ μέλι και 3 κουταλιές (γλυκού) κουάκερ μέσα.

το μελι βγαλτο. περισοτερο ζημια σου κανει παρα καλο.

5ο Γεύμα* (μεταπροπονητικό): 1 σκούπ (30γρ) πρωτεϊνης, 1 σκούπ (30γρ) δεξτρόζης. *(όλα μέσα σε 300ml νερού)

6ο Γεύμα (μετά απο μισή ώρα περίπου): 1 φλυτζάνι (1 πιάτο κ ίσως λίγο παραπάνω) μακαρόνια ολικής άλεσης.

εδω πρεπει να βαλεις και κατι σε στερεα πρωτεινη. η κρεας η 6 αυγα ασπραδια.

7ο Γεύμα (πρίν τον ύπνο): 2 αυγά ασπράδια βραστά, 400ml γάλα 2% με 1 σκούπ (30γρ) καθαρής πρωτεϊνης και ίσως και ενα αχλάδι.

αχλαδι και σκουπ πρωτεινης βγαλτα, και κανε τα αυγα 6, και μαζι με το γαλα εισαι οκ.


Θα ήθελα την γνώμη σας και τα φώτα σας εαν τυχών έχω κανένα λάθος πάνω στην διατροφή μου ή τους συνδιασμούς μου.

Οι ώρες δεν είναι στάνταρ, αντίθετα το πρώτο γεύμα είναι κατα τις 07:00 με 07:40κοντά, το δεύτερο 10:00 με 11:00, και το μεσημεριανό 14:30 με 15:00.

* Δεν νομίζω να πιάνεται ως γεύμα. (5ο)

Τέλος να επισημάνω τα στάτς μου τα οποία είναι στα:
1.75 ύψος
63 κιλά (βάση μέτρησης προηγούμενης εβδομάδας 26/11/10)
και ηλικία 17.


Γιώργος ακα Gaspari. ;)

Edit: σκέφτομαι να αλλάξω το βραδυνό με το πρωινό στα αυγά. Πρωινό 2 ασπράδια και βραδινό 2 ολόκληρα.

δεν ξερω αν κανεις καιρο αυτην την διατροφη, αλλα κανονηκα θα πρεπει να σου δωσει αποτελεσματα. καντην για λιγο καιρο και δες αν ανεβαζεις σωματικα κιλα. αν δεις οτι δεν, τοτε θα πρεπει να ανεβασεις ποσοτητες.
δοκιμασε την και σε κανενα μηνα μας λες τα αποτελεσματα για να δουμε πως θα κινηθουμε.

Gaspari
03-12-10, 19:10
Το μεσιμεριανό μου γεύμα πάντα έχει και σαλάτα η οποία θα είναι αυτή ή μια ντομάτα ή ενα πιάτο μπρόκολα ή καμία πράσινη σαλάτα.

Τα αυγά δεν είναι μήπως υπερβολικά...;

Το μέλι πρίν την προπόνηση το θέλω κυρίως για ενέργεια.. Συγκεκριμένα το total 2% με μέλι τρώω.

Για μετά την προπόνα το σκέφτηκα και εγώ να βάλω κ κάτι με πρωτεϊνη αλλά δεν περνάει πάνω απο 1 ώρα που πέρνω την δεξτρόζη με την πρωτεϊνη μετα την προπόνηση γιαυτό και θεώρησα πως δεν χρειάζεται μιας και η αυξημένη πρόσληψη της, θα φέρει ως αποτέλεσμα την αποβολή της μέσω ουρών. Κάνω κάποιο λάθος πάνω σε αυτό; Γιατί διατροφολόγος μου τα είπε αυτά οπως και ο ίδιος μου πρότεινε μερικά γεύματα τα οποία και γράφω (2ο + 6ο)

Vassilis_X
04-12-10, 16:07
μηπως ειναι λιγο υπερβολικο το πρωινο??

Gaspari
04-12-10, 16:17
μηπως ειναι λιγο υπερβολικο το πρωινο??

Είναι αρκετά καλό απ όλες τις πλευρές. Υδατάνθρακα (κυρίως αργούς) - λίπη (πολύ λίγα, και όσα υπάρχουν είναι "καλά" λιπαρά) - πρωτεϊνη.

Gaspari
04-12-10, 16:25
* 04.12.2010 - ανέβηκα στα 64 και λίγο το ύψος το οποίο ήταν λίγο λιγότερο. Οπότε αρχίζουμε με αυτά τα στάτς.

Gorillas
04-12-10, 16:30
Μια χαρά το βρίσκω! ακολούθησέ το και πες μας αποτελέσματα!

giannis64
06-12-10, 18:40
Θα ήθελα την γνώμη σας και τα φώτα σας εαν τυχών έχω κανένα λάθος πάνω στην διατροφή μου ή τους συνδιασμούς μου.



* Έκανα μερικές αλλαγές στο πρόγραμμα μου μιας και πιστεύω έτσι θα είναι καλύτερο, ποιο σαφής προς τους άλλους και επομένως, ποιο κατατοπιστηκό.

Γιώργος ακα Gaspari. ;)


Full edited.


τι αλλαγες να σου δωσουν, που και που σου εδωσαν εσυ παλι τα δικα σου κανεις...

giannis64
06-12-10, 18:45
στα 2-3 πιο σημαντικα γευματα.

πρωινο, προπροπονητικο, και βραδινο.

Gaspari
06-12-10, 18:48
στα 2-3 πιο σημαντικα γευματα.

πρωινο, προπροπονητικο, και βραδινο.

Στο πρωινό δεν μου είπες τι και πως.. Μεταπροπονητικά τι μπορείς να μου προτείνεις άλλο; και βραδινό εκτός απ το να φάω 6 αυγά; :toast:

giannis64
06-12-10, 18:53
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Gaspari http://forum.bodybuilding.gr/images/totallypro/buttons/viewpost.gif (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=286816#post286816)
Λοιπόν.. Ας ποστάρω την διατροφή μου την οποία απο Δευτέρα του μηνώς δεν θα την ξανά-πατήσω γιατί έχω κάτι σοκολατίτσες σπίτι τώρα κ έφαγα.. :green:

1ο Γεύμα (πρωινό): 2 αυγά βραστά ολόκληρα, 400ml γάλα 2% με ενα σκούπ (30γρ) καθαρή πρωτεϊνη, 2 φέτες ψωμί μαύρο με απο μιά: κουταλιά μέλι, μια κουταλιά becel light, και απο δύο κουταλιές κουάκερ (τα κουταλάκια είναι γλυκού) και τέλος, μια κουταλιά (γλυκού) φυστικοβούτηρο.

2ο Γεύμα (δεκατιανό): μια μπακγέτα κανονική ή μέσα σε 2 φέτες ψωμί μαύρο, 2-3 φέτες γαλοπούλα βραστή, 1 φέτα gouda, ντομάτα & μαρούλι και 4 μανταρίνια.

βαλε μεσα και 2 αυγα, και αν δεν χωρανε φατα στο χερι..

3ο Γεύμα (μεσημεριανό): Κρέας κοτόπουλο, ψάρι τύπου σολομού ή τσιπούρας, μοσχάρι, μακαρόνια ολικής με κιμά ή με σάλτσα ντομάτας κ γενικώς οτιδήποτε έχει κάνει η μάνα μου.

αν και δεν λες ποσοτητες,λ ελπιζω να ειναι μεγαλες μεριδες. και να εχεις στον νου σου να εχεις παντα υδατανθρακα, πρωτεινη, και σαλατα.


4ο Γεύμα (πρίν την προπόνηση): 1 γιαούρτι 150γρ με 40γρ μέλι και 3 κουταλιές (γλυκού) κουάκερ μέσα.

το μελι βγαλτο. περισοτερο ζημια σου κανει παρα καλο.

5ο Γεύμα* (μεταπροπονητικό): 1 σκούπ (30γρ) πρωτεϊνης, 1 σκούπ (30γρ) δεξτρόζης. *(όλα μέσα σε 300ml νερού)

6ο Γεύμα (μετά απο μισή ώρα περίπου): 1 φλυτζάνι (1 πιάτο κ ίσως λίγο παραπάνω) μακαρόνια ολικής άλεσης.

εδω πρεπει να βαλεις και κατι σε στερεα πρωτεινη. η κρεας η 6 αυγα ασπραδια.

7ο Γεύμα (πρίν τον ύπνο): 2 αυγά ασπράδια βραστά, 400ml γάλα 2% με 1 σκούπ (30γρ) καθαρής πρωτεϊνης και ίσως και ενα αχλάδι.

αχλαδι και σκουπ πρωτεινης βγαλτα, και κανε τα αυγα 6, και μαζι με το γαλα εισαι οκ.

αλλη επιλογη ειναι 1 γιαουρτι με ξηρους καρπους.


Θα ήθελα την γνώμη σας και τα φώτα σας εαν τυχών έχω κανένα λάθος πάνω στην διατροφή μου ή τους συνδιασμούς μου.

Οι ώρες δεν είναι στάνταρ, αντίθετα το πρώτο γεύμα είναι κατα τις 07:00 με 07:40κοντά, το δεύτερο 10:00 με 11:00, και το μεσημεριανό 14:30 με 15:00.

* Δεν νομίζω να πιάνεται ως γεύμα. (5ο)

Τέλος να επισημάνω τα στάτς μου τα οποία είναι στα:
1.75 ύψος
63 κιλά (βάση μέτρησης προηγούμενης εβδομάδας 26/11/10)
και ηλικία 17.


Γιώργος ακα Gaspari. :wink:

Edit: σκέφτομαι να αλλάξω το βραδυνό με το πρωινό στα αυγά. Πρωινό 2 ασπράδια και βραδινό 2 ολόκληρα.

Gaspari
06-12-10, 19:06
Καταρχήν να τα πάρω απ την αρχή..
Το βράδυ οταν λες ξηρούς καρπούς εννοείς οτιδήποτε ξηρούς καρπούς; Εαν μείνω στα 3 ασπράδια στα 400μλ γάλα κ ενα σκούπ γουέι δεν λέει;

Στο 1ο (πρωινό) πάλι δεν μου λες που είναι το λάθος μου.

Στο 2ο πρόσθεσα 1 ήδη. Καλώς γίνονται 2.

Πρίν την προπόνα ποιός ο λόγος να βγάλω το μέλι;

giannis64
06-12-10, 19:18
για πιο λογο να παρεις μελι πριν την προπονηση? για να εχεις ενεργεια?
η δυναμη?

Gaspari
06-12-10, 19:26
Το μέλι υδατάνθρακας δεν είναι; Γιατί δεν το χρειάζομαι;

MichalisPorke
14-12-10, 16:49
Το μελι και το γιαουρτι δεν καταλαβα εγω γιατι πριν την προπονηση??Το γιαουρτι εχει πρωτεινη αργης αποροφησης και το μελι υδατανθρακες γρηγορης αποροφησης..Υπαρχει καποιος λογος που τα εβαλες?

Gaspari
14-12-10, 19:17
Το μελι και το γιαουρτι δεν καταλαβα εγω γιατι πριν την προπονηση??Το γιαουρτι εχει πρωτεινη αργης αποροφησης και το μελι υδατανθρακες γρηγορης αποροφησης..Υπαρχει καποιος λογος που τα εβαλες?

Πρόσεξε το edited που έχω παρακάτω.
Γιαούρτι 2% με μούσλι βάζω για πρίν την προπόνηση ή με βρώμη. Κυρίως πρωί βασικά βάζω βρώμη στο πρωινό που βλέπεις.

MichalisPorke
14-12-10, 21:07
Πρόσεξε το edited που έχω παρακάτω.
Γιαούρτι 2% με μούσλι βάζω για πρίν την προπόνηση ή με βρώμη. Κυρίως πρωί βασικά βάζω βρώμη στο πρωινό που βλέπεις.

Nαι αλλα εχεις και μελι..Αλλα και παλι δεν καταλαβαινω τον λογο για το γιαουρτι και το μελι..

Gaspari
14-12-10, 21:40
Βασικά ναι. Το μέλι δεν το βάζω πλέον πρίν την προπόνα. 2% γιαούρτι 200γρ, με μούσλι.

TheWorst
14-12-10, 22:32
Δεν πιστευω να μπορεις να τα φας ολα αυτα...

Gaspari
15-12-10, 00:20
Δεν πιστευω να μπορεις να τα φας ολα αυτα...

Και αν σου πω πως τα τρώω όλα με πολύ λιγότερα αυγά κ δεν μπορώ να πω οτι σκάω κιόλλας; :green:

MichalisPorke
15-12-10, 15:31
Βασικά ναι. Το μέλι δεν το βάζω πλέον πρίν την προπόνα. 2% γιαούρτι 200γρ, με μούσλι.

Μα παλι δεν μου απαντησες για το γιαουρτι!!!!!:rolf:

Gaspari
15-12-10, 15:40
Μα παλι δεν μου απαντησες για το γιαουρτι!!!!!:rolf:

Ρώτησες τότε ποιός ο λόγος που έχω γενικώς το γιαούρτι ε; :P
Και τι να βάλω ρε τρελέ για ποιό πρίν;

MichalisPorke
15-12-10, 19:58
Ρώτησες τότε ποιός ο λόγος που έχω γενικώς το γιαούρτι ε; :P
Και τι να βάλω ρε τρελέ για ποιό πρίν;

Συνηθως πριν την προπονηση πινουμε πρωτεινη!:turtle:

Gaspari
15-12-10, 22:14
Συνηθως πριν την προπονηση πινουμε πρωτεινη!:turtle:

Λές; Γιατί όχι ενα γιαουρτάκι δηλαδή μωρέ με βρώμη ή μούσλι; :turtle:

giannis64
15-12-10, 22:54
και ενα γιαουρτακι πριν την προπονηση καλο ειναι. πρωτεινη αργης αποροφησης.;)

Pavlos17
15-12-10, 22:59
και ενα γιαουρτακι πριν την προπονηση καλο ειναι. πρωτεινη αργης αποροφησης.;)

εχω διαβασει αρθρο που λεει να αποφευγουμε γαλακτοκομικα πριν την προπονα...τι να πρωτοπιστεψεις...

giannis64
15-12-10, 23:19
δεν λεμε να φας η να πιεις γαλακτοκομικα και να πας αμεσως για προπο.
αλλα και παλι αν μπορεις να το αποφυγεις παλι καλα.

MichalisPorke
16-12-10, 01:10
και ενα γιαουρτακι πριν την προπονηση καλο ειναι. πρωτεινη αργης αποροφησης.;)

Γιατι χρειαζομαστε πρωτεινη αργης απορροφησης??Δεν χρειαζομαστε κανονικη για να μας κρατισει στην προπονιση??

giannis64
16-12-10, 12:16
αν ζητας κατι σε κρατησει στην προπονηση αυτο δεν ειναι η πρωτεινη.
αν ζητας κατι τετοι θα ψαχτεις η σε υδατανθρακα η σε νιτρικο, η σε ισοτονικο.

Gaspari
16-12-10, 15:07
Εξού και το γιαουρτάκι με το μούσλι. ;)

MichalisPorke
16-12-10, 15:15
αν ζητας κατι σε κρατησει στην προπονηση αυτο δεν ειναι η πρωτεινη.
αν ζητας κατι τετοι θα ψαχτεις η σε υδατανθρακα η σε νιτρικο, η σε ισοτονικο.

Ναι σωστα λαθος εκανα εγω..Αλλα και παλι γιατι γιαουρτι που ειναι αργης απορρροφησης??

giannis64
16-12-10, 15:37
ενα γιαουρτακι με 2% η και πληρης σου δινει σταδιακης αποροφησης αμινο κατα την προπονηση.

giannis64
16-12-10, 15:38
Εξού και το γιαουρτάκι με το μούσλι. ;)


για το μουσλι εχω μια ενσταση για προπροπονητικο μαζι με φιαουρτι.

Gaspari
18-12-10, 19:06
για το μουσλι εχω μια ενσταση για προπροπονητικο μαζι με φιαουρτι.

Κάτι σε στερεό γεύμα τότες εκτός απο νιτρικά, whey και τα σχετικά; :green:

giannis64
18-12-10, 19:37
αν το γευμα ειναι 1.5 ωρα πριν την προπονηση τοτε και το μουσλι ειναι οκ. αν ομως ειναι κανα μισαωρο εναν καφε, μιση η μια μπανανα, η ενα μηλο.

Gaspari
18-12-10, 22:53
αν το γευμα ειναι 1.5 ωρα πριν την προπονηση τοτε και το μουσλι ειναι οκ. αν ομως ειναι κανα μισαωρο εναν καφε, μιση η μια μπανανα, η ενα μηλο.

Καφέ δεν συνηθίζω να πίνω. Ενα red bull και μια μπανάνα; Είναι καλά; Τι λές; :)

Galthazar
19-12-10, 03:09
εχει πολυ ζαχαρη νομιζω το ρεντ μπουλ αλλα υπαρχει και το γαλαζιο το σουγκαρ φρι

Gaspari
19-12-10, 14:57
εχει πολυ ζαχαρη νομιζω το ρεντ μπουλ αλλα υπαρχει και το γαλαζιο το σουγκαρ φρι

Και για πρίν την προπόνηση λέει αντί του καφέ ή τπτ άλλο για κανά τέταρτο με 10άλεπτο;

Pavlos17
19-12-10, 15:25
Και για πρίν την προπόνηση λέει αντί του καφέ ή τπτ άλλο για κανά τέταρτο με 10άλεπτο;

αυτα ειναι βλακιες απλα...φαε κανονικα το φαγητο σου,μια χαρα ενεργεια θα χεις...ρεντ μπουλς και μ@λ@κιες :P

Galthazar
19-12-10, 19:01
εγω ενα καφεδακι πινω ενα τεταρτο πριν την προπονα και δυο ωρες πριν εχω κανει και το γευμα μου

giannis64
19-12-10, 20:15
αυτα ειναι βλακιες απλα...φαε κανονικα το φαγητο σου,μια χαρα ενεργεια θα χεις...ρεντ μπουλς και μ@λ@κιες :P

οπα χαλαρα. εσυ τρως γευμα και σε 10 με 15 λεπτα πας για προπονηση?

Gaspari
20-12-10, 16:24
οπα χαλαρα. εσυ τρως γευμα και σε 10 με 15 λεπτα πας για προπονηση?

:thumbup:

Άσχετο, αλλά άλλη μαλακία κ αυτή που είναι στο γυμναστήριο με την τσίχλα στο στόμα.. Δεν κουράζεται η καρδιά; Γιατί κάτι τέτοιο ξέρω..

Pavlos17
20-12-10, 16:26
οπα χαλαρα. εσυ τρως γευμα και σε 10 με 15 λεπτα πας για προπονηση?

εννοειτε πως οχι :) απλα λεω οτι αυτα τα ισοτονικα ειναι μπουρδες...για μενα δεν κανουν τιποτα...αμα φας 2 ωρες πιο πριν μια χαρα ενεργεια εχεις για την προπονηση..

Pavlos17
20-12-10, 16:27
:thumbup:

Άσχετο, αλλά άλλη μαλακία κ αυτή που είναι στο γυμναστήριο με την τσίχλα στο στόμα.. Δεν κουράζεται η καρδιά; Γιατί κάτι τέτοιο ξέρω..

ναι,οταν γυμναζεσε και μασας τσιχλα κουραζεσε περισοτερο,γιατι δουλεουν παραπανω μυς,εγω πριν μπω στο γυμναστηριο την φτηνω :P

Dreiko
20-12-10, 16:33
εννοειτε πως οχι :) απλα λεω οτι αυτα τα ισοτονικα ειναι μπουρδες...για μενα δεν κανουν τιποτα...αμα φας 2 ωρες πιο πριν μια χαρα ενεργεια εχεις για την προπονηση..

κοιτα το red bull και τα παρεμφερη συμφωνω οτι ειναι βλακειες...τα ισοτονικα γιατι ομως???δε συμφωνω εδω...

ThanosKB
20-12-10, 16:37
παιδια τα σκουπ τι ακριβως ειναι??? συμπληρωμα πρωτεινης η τιποτα αλλο? και αν ειναι φυσικα

PMalamas
20-12-10, 16:59
παιδια τα σκουπ τι ακριβως ειναι??? συμπληρωμα πρωτεινης η τιποτα αλλο? και αν ειναι φυσικα

τροπος μετρησης της πρωτεινης χωρις να τη ζυγισεις.. κατι σαν μεζουρα. το πιο συνηθισμενο σκουπ συνηθως χωραει 30 γρ πρωτεινης

ThanosKB
20-12-10, 17:12
α ενταξει... αλλο καταλαβα εγω (οτι να'ναι :turtle: ) .... και την πρωτεινη αυτη τι ειναι? σε σκονη?? αυτο ηθελα να ρωτησω...

PMalamas
20-12-10, 17:13
α ενταξει... αλλο καταλαβα εγω (οτι να'ναι :turtle: ) .... και την πρωτεινη αυτη τι ειναι? σε σκονη?? αυτο ηθελα να ρωτησω...

Ναι σκονη

ThanosKB
20-12-10, 17:16
συμπληρωμα ειναι??? που την πουλανε.¨?

PMalamas
20-12-10, 17:25
[QUOTE=ThanosKB;296564]συμπληρωμα ειναι??? που την πουλανε.¨?[/QUOTE


ΝΑΙ. αλλα φιλε μου ειναι εκτος θεματος αυτη η συζητηση.
κανε μια αναζητηση στο φορουμ "πρωτεινη"
η δες εδω http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=90:2009-09-25-06-41-12&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

Gaspari
20-12-10, 18:08
Καλά το τόπικ πάει για sticky, περάσαμε τα 1000 views ρε :rolf: :rolf: :P

Gaspari
10-01-11, 18:30
Καλησπέρα παίδες. Καλή χρονιά.

Βάση μέτρισης της 08.01.11, έχω ανεβεί μέχρι στιγμής μόνο 1 κιλό στην ουσία..
Δηλαδή, έχω φτάσει τα 65 κιλά τα οποία και θα τα κάνω σίγουρα μιας και θα κάνω λιπομέτριση αυτές τις μέρες και θα σας πω για σίγουρα.

Τώρα το πρόβλημα μου είναι το εξής..
Μήπως είναι ελληπής γενικότερα η διατροφή μου;

Άλλαξα 2 γεύματα, τις ώρες εννοώ.
Το απόγευμα, πρίν την προπόνα τρώω 3 αυγά και πίνω κανά 300-400ml γάλα 2% και το βράδυ πρίν τον ύπνο, 1 γιαούρτι 2% ή 10% ανάλογα τι υπάρχει στο σπίτι και 500ml γάλα επίσης 2%.