PDA

Επιστροφή στο Forum : Elite Mass (Dymatize)



Ευρης
04-12-10, 21:45
Καποιο topic σχετικα με την elite mass υπάρχει;


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19097&d=1291556403 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19097&d=1291556403)

giannis64
04-12-10, 21:49
οχι ..

Ευρης
05-12-10, 16:33
Έχει δοκιμάσει κανείς την Elite Mass , θα ηθελα αποιου είδους ενημέρωση σχετικά με περιεκτικότητα κτλ.Περιέχει κρεατίνη? Είδα ότι θεωρείται η καλύτερη όγκου της αγοράς. Αληθεύει????ευχαριστώ.

giannis64
05-12-10, 16:40
για αυτην μιλας?

Ευρης
05-12-10, 16:49
ναι γ αυτη, παρατηρησα οτι στη δοσολογια λεει
4 scoop, ισχύει?
δλδ ποσες φορες την ημερα πρεπει να παιρνω και ποσα scoop? ειναι καθαρη πρωτεινη η έχει και κρεατινη?

exkaliber
05-12-10, 17:14
δε βγαζω τα γραμματα να δω αν εχι κρεατινη
μπες σε μια σελιδα με συμπληρωματα και δες
αν ισχυει η δοσολογια,ναι ισχυει,ολες οι ογκου τοσο λενε,πανω κατω,
γι αυτο δινουν και αγκο αλλωστε,τωρα αν κανει καλο αυτο δεν ξερω
δες το θεμα πρωτεινες ογκου
βασικα ολοι θα σου πρωτεινουν μια καθαρη πρωτεινη και να συμπληρωσεις εσυ σε υδατανθρακα

Ευρης
05-12-10, 17:15
μια καθαρη π.χ. είναι η mega gainer??

exkaliber
05-12-10, 18:15
:doh:
δες το θεμα που σου πρωτεινα

yiantheo
30-08-11, 15:27
την εχει δοκιμασει κανεις για να μας πει εντυπωσεις?

cuntface
29-07-12, 14:15
λεω να την παρω σε κανα 3 μηνο εχουμε τπτ για την πρωτεινη αυτη ?

panakos
29-07-12, 14:41
θεωρειται απο τις κλαες πρωτεινες "ογκου"..νομζιω ειναι η καλυτερη επιλογη για gainer...εγκρινεται απο μενα!

cuntface
29-07-12, 14:45
θεωρειται απο τις κλαες πρωτεινες "ογκου"..νομζιω ειναι η καλυτερη επιλογη για gainer...εγκρινεται απο μενα!

σημερα την πηρε το ματι μου ειχα σκοτο να παρω την jumbo proffesional αλλα με 26g sugar δεν μου πολυ αρεσε αλλα θα την επερνα αμα δεν εβλεπα την elite mass

panakos
29-07-12, 14:47
αν ειναι αναμεσα σε jumbo και elite mass με κλειστα ματια elite!!:thumbup:

cuntface
29-07-12, 14:48
αν ειναι αναμεσα σε jumbo και elite mass με κλειστα ματια elite!!:thumbup:

για ελιτε με βλεπω τωρα θα βρω και καποια υγρα αμινοξεα να τα συνδιασω και κομπλε

cuntface
08-08-12, 16:28
H ELITE MASS εχει μεσα BCCA η οχι?

dj-thanos
08-08-12, 17:08
θα σου προτεινα να προτιμήσεις μια απλή whey πρωτεϊνη υψηλή σε περιεκτηκότητα και να βάλεις μόνος σου υδατάνθρακα από το φαγητό.όλα τα gainers σου λένε πάρε 1-2 scoop 4 φορές τη μέρα και το μόνο που σου κάνουν είναι να σου βάζουν "χαζά" κιλά.έχω χρησιμοποιήσει τη mega mass3000 της weider και το διαπίστωσα από πρώτο χέρι.πάλι καλά όχι στη δοσολογία που έλεγε.... ;)

cuntface
08-08-12, 17:12
θα σου προτεινα να προτιμήσεις μια απλή whey πρωτεϊνη υψηλή σε περιεκτηκότητα και να βάλεις μόνος σου υδατάνθρακα από το φαγητό.όλα τα gainers σου λένε πάρε 1-2 scoop 4 φορές τη μέρα και το μόνο που σου κάνουν είναι να σου βάζουν "χαζά" κιλά.έχω χρησιμοποιήσει τη mega mass3000 της weider και το διαπίστωσα από πρώτο χέρι.πάλι καλά όχι στη δοσολογία που έλεγε.... ;)

η mega mass ειναι οντως αθλια αλλα εδω η ελιτε θα την πρωτιμισω για τα 0 sugars π εχει και η ισως παρω και μια whey απο dynamize με γευση cookies και να συμπληρωνο με ενα σκοοπ την ελιτε μαςς

dj-thanos
08-08-12, 17:18
δοκιμασέ το και πες μας μετά τις εντυπώσεις σου.δεν πρόκειται να ξαναχρησιμοποιήσω gainer εγώ πάντως :)

dimitrispump
12-08-12, 16:13
η mega mass ειναι οντως αθλια αλλα εδω η ελιτε θα την πρωτιμισω για τα 0 sugars π εχει και η ισως παρω και μια whey απο dynamize με γευση cookies και να συμπληρωνο με ενα σκοοπ την ελιτε μαςς
θα σου βγει ακριβοτερα ετσι το ειχα κανει καποτε,τσαμπα λεφτα,μια πρωτεινη κ μετα φαι

BODY ART FITNESS
23-08-12, 14:44
elite mass gainer την εχω παρει τουλαχιστον 4 φορες ,απλα φοβερη ,ουτε καν να νιωσεις φουσκωμα

cuntface
26-08-12, 12:53
τι γευση προτεινεις ελεγα να την παρω cookies and cream

math_
26-02-13, 01:31
Χαιρετω!...προσφατα δοκιμασα την συγκεκριμενη ''πρωτεϊνη'' σε γευση (vanilla milk shake) και εμεινα ακρωσ ικανοποιημενος.Ωστοσο θελω να πω, πωσ δν συνεχισα την χρηση της μιασ και δν γνωριζω(αφου δν αναγραφει) την ποσοτητα κρεατινησ που περιεχει.Κρινοντασ απο το αποτελεμα με κανει να πιστευω πωσ εχει αρκετα γραμμαρια και με δυσκολευει στην προοπτικη να προσθεσω μονουδρικη .Σε περιπτωση που δν εχει πανω απο 1 γρ σε καθε δοση ,τοτε την προτεινω σε ολουσ οσουσ θελουν να παρουν σχετικα γρηγορα καποιον ογκο.

Τζαννετος
12-06-13, 23:06
Ξαναανοιγω το θεμα μηπως καποιος την πηρε να μου πει αν δουλεψε πανω του. Βαλατε πολυ λιπος? απο μαζα βοηθησε?

Τζαννετος
29-08-13, 00:43
Να ρωτησω κανεις απο δω μπορει να ποσταρει καμια φωτογραφια πριν και μετα; Η να μ πει αν παχυνε πολυ κλπ; Ουσιαστικα ενα αναλυτικο review

cuntface
02-09-13, 18:45
Να ρωτησω κανεις απο δω μπορει να ποσταρει καμια φωτογραφια πριν και μετα; Η να μ πει αν παχυνε πολυ κλπ; Ουσιαστικα ενα αναλυτικο review

μας δουλευεις ρε φιλε τι πριν και μετα δλδ αν στην μια ειναι 75 κιλα και στην αλλη ειναι 85 και φανερα ποιο μυωδες τι σημαινει οτι η elite mass του τα δωσε ολα αυτα φαε το φαγακι σου και ασε τα gainer

Τζαννετος
04-09-13, 05:10
Δεν το παιρνω γιατι λεει mass gainer απλα δυσκολα μπορω να παρω τις θερμιδες που χρειαζομαι ημηρεσιως και την εχω ψαξει σαν ενα απο τα πιο καθαρα gainer της αγορας ωστε να "φαω" τις θερμιδες, τις προτεινες κλπ που χρειαζομαι καθημερινα

procop
08-09-13, 21:43
Πρωτη επαφη με gainer και λεω να την παρω.Ξερω ολοι λενε βαλε υδατανθρακα κτλ και δεν εχουν αδικο.Αυτο που με τραβηξε ειναι η μηδενικη ζαχαρη. Θα την παιρνω 2 ωρες πριν απο προπο που ειμαι στην δουλεια και θελω να φαω κατι για να με κρατησει στην προπο, αφου στερεο φαγητο δεν μπορω να παρω εκεινες τις ωρες.

leonman
24-09-13, 13:16
την ειχα παρει και εγω λογο των υδατανθράκων αλλα 150 γραμμαρια ειναι λιγα επαιρνα 200 την μερα ομως δεν διαπίστωσα κατι συμαντικο αντε να μου εβαλε 1 κιλο... αλλά ουτε με χαλασε!! :bbbiceps: παντως πιστευω ειναι καλυτερη επιλογη απο whey και δεξτροζη γιατι η whey κραταει 30 λεπτα μεσα στο σωμα σου μονο... ενω αυτες εχουν πολλες πηγες πρωτεινης και καποιες πολλα σταδια υδατανθρακων αρα μπορεις να περνεις αναπασα στιγμη και ωρα... και αν εισαι hardgainer δεν εχεις να φοβασε ουτε την mega mass 2000/4000 αν και σάπιες εντελος με αυτες μεγάλωσα και δεν εφαγα ποτε θόλωμα...

argirisrx8
14-03-14, 21:05
πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη την στιγμη.εχει τα παντα κ δεν εχει λιπαρα κ ζαχαρη.κ τελεια σε γευση κ διαλυτοτητα.

Tiridus
15-03-14, 00:46
Στην συσκευασία αναγράφεται ότι περιέχει μονυδρική και kreapture κρεατίνη αλλά δεν γράφει την ποσότητά τους σε γραμμάρια.
Τυχαίνει να γνωρίζει κανείς εαν είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα για ημερήσια λήψη?

Tiridus
15-03-14, 14:00
Eπίσης μήπως γνωρίζει κανείς πόσο κρατάνε τα 4.5 κιλά εαν υπολογίσουμε οτι λαμβάνουμε 2 μερίδες την ημέρα?
Βγαίνουν οι 2-3 μήνες?

Christos100
15-03-14, 14:27
Eπίσης μήπως γνωρίζει κανείς πόσο κρατάνε τα 4.5 κιλά εαν υπολογίσουμε οτι λαμβάνουμε 2 μερίδες την ημέρα?
Βγαίνουν οι 2-3 μήνες?
Βγαινουν 15-17 μερες τωρα οσον αφορα την ποσοτητα της κρεατινης δεν το γνωριζω ,προσφατα επεσε ενα κουτι στο χερι μου το οποιο δεν περιελαμβανε.

ironjimis
15-03-14, 14:29
Eπίσης μήπως γνωρίζει κανείς πόσο κρατάνε τα 4.5 κιλά εαν υπολογίσουμε οτι λαμβάνουμε 2 μερίδες την ημέρα?
Βγαίνουν οι 2-3 μήνες?

όχι φίλε τι 2-3 μήνες ??? χαχαχα καμιά φόρμουλα δεν κρατάει τόσο.2 δόσεις την μέρα είναι 8 σκουπ. γιατί η μια δόση είναι 4 σκουπ 150γρ 600 θερμίδες. δηλαδή εσύ αν θα βάζεις 2 δόσεις θα κρατήσει 15 μέρες. εκτός αν παίρνεις μια δόση που λέει στις οδηγίες τότε βγάλεις 30 μέρες.

Tiridus
15-03-14, 14:58
όχι φίλε τι 2-3 μήνες ??? χαχαχα καμιά φόρμουλα δεν κρατάει τόσο.2 δόσεις την μέρα είναι 8 σκουπ. γιατί η μια δόση είναι 4 σκουπ 150γρ 600 θερμίδες. δηλαδή εσύ αν θα βάζεις 2 δόσεις θα κρατήσει 15 μέρες. εκτός αν παίρνεις μια δόση που λέει στις οδηγίες τότε βγάλεις 30 μέρες.

ironjimis Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, ρωτάω διότι άλλωστε γι'αυτό είμαστε εδώ, για να μαθαίνουμε!! :thumbup:

Με λίγα λόγια μια τέτοια φόρμουλα μπορεί να δώσει αποτελέσματα μέσα σε αυτόν τον μήνα εφόσων μπορεί να καταναλωθεί σε αυτό το διάστημα? ( εννοείται συνοδευόμενα πάντα μαζί με καλο φαί και έντονη γυμναστική )
Θεωρείς ίσως ότι θα έπρεπε να συνεχιστεί η λήψη της για έναν ακόμη μήνα (ή και παραπάνω) εαν το πάρουμε ελαφρά με τις δόσεις ή μια 5κιλη είναι αρκετή?
Συγνώμη εαν γίνομαι κουραστικός με τις ερωτήσεις!! :unsure:

ironjimis
15-03-14, 15:36
δεν την εχω δοκιμασει την συγκεκριμενη εχω δοκιμασει ομως αυτη super mass gainer dymatize που μου εκανε καλη δουλεια.εγω παντα κοιταω τις δοσολογιες πριν αγορασω μια φορμουλα και τις θερμιδες που δινει. αν παιρνεις 2 δοσεις την μερα δηλαδη 8 σκουπ = 1200 θερμιδες ( 4 το πρωι 4 μετα την γυμναστικη ή σπαστα 2 το πρωι 4 μετα την γυμναστικη 2 το βραδυ), εισαι 80 κιλα* πρεπει να φας και αλλες 2500 για να βαζεις ενα κιλο με εναμιση την βδομαδα. αυτη θα σου βγαλει καπου 15 μερες με σωστο φαι γυμναστικη ξεκουραση θα παρεις κιλα. αν δεις οτι οντως βαζεις κιλα μπορεις να την συνεχισεις δεν εχεις θεμα. οι πιο πολλες φορμουλες ειναι μαπα σε φουσκωνουν και δεν μπορεις να φας μετα. αλλες σε πανε κατευθειαν τουαλετα. αλλα δεν ειναι καλο να παρεις αποτομα κιλα στρεσαρουμε πολυ τον οργανισμο μας και εχουμε και συνεπειες. δηλαδη κατσε ενα μηνα με φορμουλα που να δουλευει πανω σου να παρεις 5 κιλα μετα βγες οφφ. αλλιως αρχιζουν και οι ραγαδες και μπλα μπλα. αυτη ειναι η γνωμη μου παντα τα εχω δοκιμασει πανω μου.

Tiridus
15-03-14, 16:28
δεν την εχω δοκιμασει την συγκεκριμενη εχω δοκιμασει ομως αυτη super mass gainer dymatize που μου εκανε καλη δουλεια.εγω παντα κοιταω τις δοσολογιες πριν αγορασω μια φορμουλα και τις θερμιδες που δινει. αν παιρνεις 2 δοσεις την μερα δηλαδη 8 σκουπ = 1200 θερμιδες ( 4 το πρωι 4 μετα την γυμναστικη ή σπαστα 2 το πρωι 4 μετα την γυμναστικη 2 το βραδυ), εισαι 80 κιλα* πρεπει να φας και αλλες 2500 για να βαζεις ενα κιλο με εναμιση την βδομαδα. αυτη θα σου βγαλει καπου 15 μερες με σωστο φαι γυμναστικη ξεκουραση θα παρεις κιλα. αν δεις οτι οντως βαζεις κιλα μπορεις να την συνεχισεις δεν εχεις θεμα. οι πιο πολλες φορμουλες ειναι μαπα σε φουσκωνουν και δεν μπορεις να φας μετα. αλλες σε πανε κατευθειαν τουαλετα. αλλα δεν ειναι καλο να παρεις αποτομα κιλα στρεσαρουμε πολυ τον οργανισμο μας και εχουμε και συνεπειες. δηλαδη κατσε ενα μηνα με φορμουλα που να δουλευει πανω σου να παρεις 5 κιλα μετα βγες οφφ. αλλιως αρχιζουν και οι ραγαδες και μπλα μπλα. αυτη ειναι η γνωμη μου παντα τα εχω δοκιμασει πανω μου.

Θα την δοκιμάσω για 1 μήνα συνδυαζόμενα με καλό φαί, γυμναστική και ύπνο όπως προανέφερες, τέλη Απρίλη θα ξαναγράψω τα αποτελέσματα.
Το κακό μ'εμένα είναι τοι δεν βάζω καθόλου εύκολα κιλά :( γι'αυτό καταφεύγω να ψάχνω για πρωτείνες όγκου, έχω ακούσει καλά λόγια
και μια προσωπική εμπειρία θα με βοηθήσει να διαφωτιστώ. :chinese:

ironjimis
15-03-14, 16:47
Θα την δοκιμάσω για 1 μήνα συνδυαζόμενα με καλό φαί, γυμναστική και ύπνο όπως προανέφερες, τέλη Απρίλη θα ξαναγράψω τα αποτελέσματα.
Το κακό μ'εμένα είναι τοι δεν βάζω καθόλου εύκολα κιλά :( γι'αυτό καταφεύγω να ψάχνω για πρωτείνες όγκου, έχω ακούσει καλά λόγια
και μια προσωπική εμπειρία θα με βοηθήσει να διαφωτιστώ. :chinese:

ακριβως και γω γιαυτο τον λογο χρησιμοποιω τις φορμουλες ογκου. δεν εχω ορεξη να φαω ειδικα το πρωι. εμεις οι ψηλοι γενικα περνουμε δυσκολα πρεπει να πλακωθουμε στο φαι.

argirisrx8
16-03-14, 16:14
εγω την επαιρνα 2 φορες την μερα δηλαδη συνολο 8 σκουπ.4 το πρωι κ 4 μετα την προπονηση.οταν δεν εκανα προπονηση επαιρνα μια δοση δηλαδη 4 σκουπ το πρωι.οποτε εμενα μου κρατησε περιπου 20 μερες γιατι για παραδειγμα κυριακες δεν εκανα προπονηση.ειναι απο τις καλυτερες.αν την παρεις με συνδιασμο με προπονηση κ μαυρο μακαρονι κ ρυζι θα σου κανει τρομερη δουλεια.θα δεις τουλαχιστον συν 5 κιλα σε ενα μηνα γατι εχει κ την κρεατινη μεσα.κ θα τα παρεις κ ομοιομορφα γιατι δεν εχει καθολου ζαχαρη.απλα προσοχη στην διατροφη.σε συνδιασμο με κακη διατροφη θα πεταξεις αμεσως κοιλια.