PDA

Επιστροφή στο Forum : BCAA Xplode (Olimp Sport Nutrition)



Titanium
06-12-10, 16:08
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19163&stc=1&d=1291734377



Olimp Sport Nutrition is the only brand endorsed by five times world's strongest man, Mariusz Pudzianowski. Its xplosive formula will drive muscle and strength to new heights.

BCAA's have been shown in studies multiple times to improve recovery between athletic performances, decrease soreness after workout, increase the ratio of fat burned as well as preserve vital muscle tissue.

BCAA Xplode's complex with vitamin B6 in powder is specifically intended to meet the expenditure of intense muscular effort, especially for sports people. With sweeteners. Contains a source of phenylalanine.

A composition of high quality Branched Chain Amino Acids (leucine, valine, isoleucine) in proportion of 2:1:1, enriched with L-Glutamine and vitamin B6. The product is designed especially for active people and sportsmen.
Nutritional Breakdown for: Olimp BCAA Xplode Powder 500g

Nutritional Information (per 10g portion)
Calories 1kcal/4,18kJ
Protein 0g
Carbohydrates 0g
of which sugars 0g
Fat 0.03g
of which saturated fatty acids 0.03g
Fibre 0g
Sodium 0.02g
Branched chain amino acids BCAA* 6g
of which:
L-leucine 3g
L-valine 1.5g
L-isoleucine 1.5g
L-glutamine 1g
Vit. B6 2mg

* branched chain amino acids

Ingredients: Olimp BCAA Xplode Powder 500g
Ingredients
free BCAA amino acids (30% L-leucine, 15% L-valine, 15% L-isoleucine), 10% L-glutamine, aromas, acidity regulators – citric acid, sodium citrate; thickener – acacia gum, sweeteners – sodium cyclamate, sodium saccharinate, aspartame, acesulfame K, sucralose; anti-caking agent – calcium hydrogen phosphate, emulsifier – lecithin; 0,02% vit. B6 (pyridoxine hydrochloride), colours: E104 (for lemon flavour), E110 (for orange flavour).
Recommended Usage: Olimp BCAA Xplode Powder 500g
Directions for use
Take 1-2 portions a day – before a meal or training and after training or before sleep. Add 1 portion (10 g of powder – 25 measuring units of the Olimp scoop or 2 flat tablespoons) to 200 ml of water. Consume directly after preparation. Do not exceed the recommended daily dose. Food supplements should not be used as a substitute for a varied and balanced diet. Keep out of reach of children.
Σκευτομε να το παρω για να το πινω ενδιαμεσα στην προπονα....Τι λετε???Θα πινετε η θα ειναι σαν χιμικα τουαλετας????

Eddie
06-12-10, 16:12
Το πηρε ο ντοβας αλλα δε του αρεσε καθολου,δε πινεται λεει.

Για μενα θα ναι νερακι,αλλα εσεις ειστε κοκκονια:P

Titanium
06-12-10, 16:14
Το πηρε ο ντοβας αλλα δε του αρεσε καθολου,δε πινεται λεει.

Για μενα θα ναι νερακι,αλλα εσεις ειστε κοκκονια:P

Σοβαρα.....γαμοτο και φενετε καλο....και απο τιμη.....το δοκιμασες εσυ?????

Eddie
06-12-10, 16:16
Σοβαρα.....γαμοτο και φενετε καλο....και απο τιμη.....το δοκιμασες εσυ?????

Οχι δε το δοκιμασα.Αλλα οτι γευση και να χει,bcaa ειναι παλι θα μυριζει.Απο διαλυτοτητα λεει μετριο,δε διαλυεται καλα.Λογικο βεβαια!

Titanium
06-12-10, 16:20
Οχι δε το δοκιμασα.Αλλα οτι γευση και να χει,bcaa ειναι παλι θα μυριζει.Απο διαλυτοτητα λεει μετριο,δε διαλυεται καλα.Λογικο βεβαια!

Βασικα δεν θελω να το πινω και να το απολαμβανω:green:....Να πινετε θελω:bowdown:....ποσο μαπα μπορει να ειναι???Τεσπα..απο αναλογιες πως το βλεπεις....καλο δεν ειναι για κατα τη διαρκια της προπονας????

beefmeup
06-12-10, 16:21
λογικα θες διπλη δοση για μετα την προπονα.

Eddie
06-12-10, 16:22
Εγω θα επαιρνα ενα καθαρο,χωρις γλουταμινη.Αυτο εχει στα 10γρ 6γρ bcaa.Ενω το bulk που παιρνω η το primordial που θα ναι το επομενο ειναι 10/10.

Titanium
06-12-10, 16:27
Εγω θα επαιρνα ενα καθαρο,χωρις γλουταμινη.Αυτο εχει στα 10γρ 6γρ bcaa.Ενω το bulk που παιρνω η το primordial που θα ναι το επομενο ειναι 10/10.

Ναι αλλα ειναι αγευστο ετσι?????Απλα ελεγα να παρω ενα με γευση μπας και μπορεσω να το ανεχτο σε ολοκλιρη την προπονα.....:unsure:

Titanium
06-12-10, 16:29
λογικα θες διπλη δοση για μετα την προπονα.

Για κατα τη διαρκια το θελω beef...Λες να αν πινω αyτω κατα τη διαρκια και αλλα 5γρ bcaa καθαρα μετα να ειναι ok????

beefmeup
06-12-10, 17:05
Για κατα τη διαρκια το θελω beef...Λες να αν πινω αyτω κατα τη διαρκια και αλλα 5γρ bcaa καθαρα μετα να ειναι ok????

δεν πιστευω στα ιντρα,γενικοτερα..αλλα αυτο ειναι δικη μου γνωμη.

Eddie
06-12-10, 17:40
δεν πιστευω στα ιντρα,γενικοτερα..αλλα αυτο ειναι δικη μου γνωμη.

Γεια σου ρε αδερφη(ψυχη:P) ουτε γω πιστευω.

Ρωτα τον deluxe να σου πει τη γνωμη του:clap:

Devil
06-12-10, 18:18
δεν πιστευω στα ιντρα,γενικοτερα..αλλα αυτο ειναι δικη μου γνωμη.


Γεια σου ρε αδερφη(ψυχη:P) ουτε γω πιστευω.

Ρωτα τον deluxe να σου πει τη γνωμη του:clap:

εγω παλι ειμαι fan του deluxe

αν και πιστευω στα ιντρα.... δλδ σε μερικα

δεν τα χρησιμοποιω γιατι ειμαι τιγκαρισμενος στα αμινοξεα απο το πρε

kyriakos23
06-12-10, 20:32
οπως θα το αγωρασεις θα το πεταξεις,δεν πινετε.
αλλα εινε καλα.

primordial
07-12-10, 14:07
Λοιπόν,

από γεύση, μιας και είναι η επικρατέστερη κουβέντα, είναι απλά τέλειο. Έχω δοκιμάσει την γεύση λεμόνι.
Το scoop που περιέχει μέσα, παίρνει πολύ περισσότερο από την προτεινόμενη δόση που λέει 10gr. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι γύρω στα 17 - 18γρ το scoop.
Δεν με χάλασε καθόλου που περιέχει μέσα και γλουταμίνη, αλλά με χάλασε που ήταν πολύ γλυκό και με προβλημάτισε αρκετά.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον eddie, καλύτερα bulk bcaa, πιο φθηνά και ξέρεις ακριβώς την δοσολογία ανάλογα με το ratio που χρησιμοποιούν, αλλιώς τα ακουμπάς και τσιμπάς 1 κιλό από primordial και είσαι κομπλέ.

Eddie
07-12-10, 14:13
Καλα εγω γι αυτο κραταω μια πισινη για τη γευση,γιατι ο φιλος μου ειναι λιγο περιεργος.Εγω ευτυχως δεν εχω προβλημα,αλλα δε δοκιμασα κιολας.

Θα του ζητησω 1-2 σκουπ και θα ξαναγραψω.

Titanium
07-12-10, 17:47
:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead: Τωρα αντε να βγαλω ακρη:green:...

Tasos Green
07-12-10, 19:33
ειχα δωκιμασει σε φακελακι ενα δειγμα... απο γευση δεν ηταν οτι καλυτερο αλλα δεν κολαω εκει.... το πηρα πριν την προπονηση....απο αποδοση δεν τρελαθηκα κιολας.....

dhmhtrhs
07-12-10, 21:36
ειχα δωκιμασει σε φακελακι ενα δειγμα... απο γευση δεν ηταν οτι καλυτερο αλλα δεν κολαω εκει.... το πηρα πριν την προπονηση....απο αποδοση δεν τρελαθηκα κιολας.....

αμινοξεα ειναι..δεν υπηρχε περιπτωση να αισθανθεις διαφορα στην προπονηση και μαλιστα με 1 δειγμα μονο ..

Titanium
07-12-10, 21:39
ειχα δωκιμασει σε φακελακι ενα δειγμα... απο γευση δεν ηταν οτι καλυτερο αλλα δεν κολαω εκει.... το πηρα πριν την προπονηση....απο αποδοση δεν τρελαθηκα κιολας.....

Bcaa ειναι ρε συ τι αποδοση να δεις???:green:Μηπος το ειδες ετσι φανταχτερο και το περασες για prework????:P

Tasos Green
08-12-10, 10:36
αμινοξεα ειναι..δεν υπηρχε περιπτωση να αισθανθεις διαφορα στην προπονηση και μαλιστα με 1 δειγμα μονο ..

δεν ειναι η πρωτη φορα που παιρνω αμινοξεα πριν την προπονηση... εχω τα ανιμαλ νιτρο για πριν και μετα εδω και 2 μηνες... απλα εκεινη την μερα πηρα της olimp... οταν οι προπονησεις ειναι σκληρες και εξαντλητικες εκει καταλαβαινεις την διαφορα. (ο ορος απόδοση μπορει να παρερμηνεύθηκε ετσι οπωσ το ειπα...)


Bcaa ειναι ρε συ τι αποδοση να δεις???:green:Μηπος το ειδες ετσι φανταχτερο και το περασες για prework????:P
στην αρχη για pre το περασα.. γιατι το φακελακι ηταν ακομα ποιο ωραιο:green: αλλα με τα ειδα οτι ηταν amino...
ρε μαστορες και οι δυο... αφου δεν βοηθανε τα ριμαδια τα αμινοξεα γιατι τα περνουμε πριν την προπονηση? για placebo?

dhmhtrhs
08-12-10, 11:23
και καλα για αντοχη,δυναμη και καλυτερη αποκατασταση.οχι ομως ενταση και focus ρε..

Tasos Green
08-12-10, 11:41
και καλα για αντοχη,δυναμη και καλυτερη αποκατασταση.οχι ομως ενταση και focus ρε..

δεν μίλησα για ενταση και φοκους.... αλλα για αντοχη στην κοπωση.... τελος παντων ειναι λαθος απο μερος μου η λεξη (αποδοση) που χρησημοποιησα... απλα τα θεωρω ενα απο τα καλυτερα συμληρωματα με πρωταρχικο ρολο και στην προπονηση και στην αποκατασταση... μην τα υποτιμάμε...
ας μην βγουμε τωρα οφφ απο την αξιολογηση... :)

sofos
23-12-10, 18:58
εχει ασπαρταμη κ μονο αυτο φτανει για να μη την προτιμησουν πολλα ατομα ;)

Devil
23-12-10, 19:05
εχει ασπαρταμη κ μονο αυτο φτανει για να μη την προτιμησουν πολλα ατομα ;)

δεν ειναι και τοσο καρκινογονο οσο λενε...;)

Demigod23
29-10-14, 19:39
Καλησπέρα παιδιά.Προχθές αγόρασα τα συγκεκριμένα αμινοξέα και τουλάχιστον από γεύση είναι ότι καλύτερο(πορτοκάλι) ούτε να έστιβα και πορτοκαλάδα δηλαδή..τώρα από δουλειά θα δούμε στην πορεία..Όντως το σκουπ παραείναι μεγάλο για 10γρ.