PDA

Επιστροφή στο Forum : To ζήτημα με τα κιλά μου....



Thns.tnt
11-12-10, 15:03
Κατ' αρχήν καλησπέρα σε όλους...
Είμαι 14 χρονών ύψος 1.75 και 59 κιλά...
Ασχολούμαι 10 χρόνια με το ταε κβο ντο .. τώρα που τελείωσα το παιδικό και μπαίνω στο εφηβικό μου ζητήθηκε να γίνω 57 κιλά για να πιάσω μια καλή κατηγορία:shock:
Δεν ξέρω, να κατέβω πάλι κιλά??? δεν έχω ανέβει κιλό εδώ και 1 χρόνο.....Επίσης είμαι πορωμένος με την γυμναστική (κάνω μαθήματα ανατομίας πάνω μου... χωρίς υπερβολή) ΔΕΝ νομίζω να είναι καλό για τον οργανισμό μου.... είμαι και στην ανάπτυξη...τι λέτε??? (δε θέλω να χαλάσω το σώμα μου για τέτοιους λόγους):toast:

Αντωνης
11-12-10, 15:19
Aπο 4 χρονων ασχολεισαι με το ταε κβο ντο?:shock::shock::shock:

Τωρα για το θεμα των κιλων.Φιλε μου εισαι ηδη 21 κιλα κατω απ το υψος σου,και το ζητημα δεν ειναι μονο αισθητικο,αλλα και ζητημα υγειας.Κατα την γνωμη μου πρεπει να φτασεις το λιγοτερο 10-12 κιλα κατω απ το υψος σου,δηλαδη να πας 68-70.Το να κατεβεις και αλλο στα κιλα εγω μονο σαν αυτοκτονια το βλεπω...

Παντως εισαι ντερεκι, 1,80 υψος και εισαι μολις 14,μωρε μπραβο:thumbup:

Thns.tnt
11-12-10, 15:25
Ναι ασχολούμαι απο 4 χρονων... αλλά τωρα αν και μ αρεσει κολλαω λιγο στα κιλα για να κατεβω κι αλλο... ετσι το βλεπω και γω , ζητημα υγειας....

tasos2
11-12-10, 16:45
Kανεις συγκεκριμενη διατροφη δηλαδη προσεχεις πρωτεινες. υδατανθρακες κτλ ή απλα παιζεις με τις θερμιδες?

Κι εμενα μου φαινονται πολυ λιγα τα κιλα σου. Θα ελεγα να παρεις. Αν δεν παρεις αλλα τοτε αν για 2 κιλα μπορεις να κατεβεις κατηγορια ξερω γω καντο. 2 κιλα ειναι δεν ειναι και τοσο φοβερο. Αναλογα ποσο σε ενδιαφερει το αθλημα σου.

Στελιος
11-12-10, 17:56
1,80 59 κιλα και σου ζηταει ο γυμναστης σου να κατεβεις 2κιλα?
ποιος ο λογος οι κατηγοριες δεν ειναι 50-59
60-69 κλπκλπ?
και παλι εισαι πολυ λιγα κιλα τουλαχιστον 69 θα επρεπε να εισαι, επειδη στο γυμναστηριο που παω ο ιδιοκτητης ειναι παγκοσμιος πρωταθλητης στο ταε βο ντο το ιδιο και τα παιδια του θα τους ρωτησω για να μου πουν την δικη τους αποψη

Titanium
11-12-10, 18:41
Επειδή και εγω ασχολουμε με taekwon do (itf) πολα χρόνια και κατεβαίνα και σε αγώνες,ξέρω τι παίζει και σε καταλαβαίνω....μιλάμε για ακραίες καταστάσεις...να βλέπεις ατομα να μενουν νηστικά ενα ολόκληρο 24ωρο για να παν να ζυγιστούν και να ζυγιζοντε με το βρακί γιατι ειναι στο όριο.....ενα κοριτσι παλια ζυγίστηκε με τα εσώρουχα και επιδει την εβγαλε 200 γραμμάρια παραπάνω θα αποκλειζοταν απο τους αγώνες και προπονητής τις τις έκοψε την κοτσίδα γιατί ειχε μακριά μαλια για να χάσει τα γραμμάρια αυτά:banghead:....Εγω φιλε μου να σου πω την γνομη μου αυτα ειναι μαλακιες και ποτε δεν εχω μπει σε τετια διαδικασια για να ειμαι 4 κιλα παραπανω απο τον αντιπαλο....Ετρογα κανονικα και τις τελευτεες μερες ανεβαζα και πολυ υδατάνθρακες για να εχω ενεργια....Γιατι οταν πιγενα στους αγονες και εβλεπα κατι παιδια να λιποθιμαν αυτο ειναι ξεφτιλα πια...Αθλιτισμος σου λενε μετα....Γιαυτο πλεων δεν κατεβενω σε αγωνες.....:2guns:

No Cash
11-12-10, 20:01
φυσικα και ΟΧΙ...


σαν τσιροπουλι θα εισαι....
ηδη εισαι πολυυυυ λιγα κιλα για το υψος σου...

Thns.tnt
11-12-10, 22:38
Kανεις συγκεκριμενη διατροφη δηλαδη προσεχεις πρωτεινες. υδατανθρακες κτλ ή απλα παιζεις με τις θερμιδες?

Κι εμενα μου φαινονται πολυ λιγα τα κιλα σου. Θα ελεγα να παρεις. Αν δεν παρεις αλλα τοτε αν για 2 κιλα μπορεις να κατεβεις κατηγορια ξερω γω καντο. 2 κιλα ειναι δεν ειναι και τοσο φοβερο. Αναλογα ποσο σε ενδιαφερει το αθλημα σου.

προσέχω τα πάντα... επίσης τρελαίνομαι στην γυμναστική... και όλα αυτά επειδή με ενδιαφέρει το άθλημα , αλλά τωρα τελευταια αρχιζει και μ τη δινει λιγο η νοοτροπια(ολη αυτη η ιστορια με τα κιλα)

Thns.tnt
11-12-10, 22:39
1,80 59 κιλα και σου ζηταει ο γυμναστης σου να κατεβεις 2κιλα?
ποιος ο λογος οι κατηγοριες δεν ειναι 50-59
60-69 κλπκλπ?
και παλι εισαι πολυ λιγα κιλα τουλαχιστον 69 θα επρεπε να εισαι, επειδη στο γυμναστηριο που παω ο ιδιοκτητης ειναι παγκοσμιος πρωταθλητης στο ταε βο ντο το ιδιο και τα παιδια του θα τους ρωτησω για να μου πουν την δικη τους αποψη


η κατηγορια δεν ειναι ετσι 50 59 60 69 .... συνεχεια παιζουν.. το κακο είναι οτι δεν εχω να χασω τιποτα...

Thns.tnt
11-12-10, 22:40
Επειδή και εγω ασχολουμε με taekwon do (itf) πολα χρόνια και κατεβαίνα και σε αγώνες,ξέρω τι παίζει και σε καταλαβαίνω....μιλάμε για ακραίες καταστάσεις...να βλέπεις ατομα να μενουν νηστικά ενα ολόκληρο 24ωρο για να παν να ζυγιστούν και να ζυγιζοντε με το βρακί γιατι ειναι στο όριο.....ενα κοριτσι παλια ζυγίστηκε με τα εσώρουχα και επιδει την εβγαλε 200 γραμμάρια παραπάνω θα αποκλειζοταν απο τους αγώνες και προπονητής τις τις έκοψε την κοτσίδα γιατί ειχε μακριά μαλια για να χάσει τα γραμμάρια αυτά:banghead:....Εγω φιλε μου να σου πω την γνομη μου αυτα ειναι μαλακιες και ποτε δεν εχω μπει σε τετια διαδικασια για να ειμαι 4 κιλα παραπανω απο τον αντιπαλο....Ετρογα κανονικα και τις τελευτεες μερες ανεβαζα και πολυ υδατάνθρακες για να εχω ενεργια....Γιατι οταν πιγενα στους αγονες και εβλεπα κατι παιδια να λιποθιμαν αυτο ειναι ξεφτιλα πια...Αθλιτισμος σου λενε μετα....Γιαυτο πλεων δεν κατεβενω σε αγωνες.....:2guns:


ωραιος..ετσι αρχιζω να σκεφτομαι και γω... τα εχω δει αυτα π ανεφερες για την ολη διαδικασια των κιλων... ειναι καταντια αυτο το πραγμα ...:unsure:

lila_1
12-12-10, 01:43
Κατ' αρχήν καλησπέρα σε όλους...
Είμαι 14 χρονών ύψος 1.80 και 59 κιλά...
Ασχολούμαι 10 χρόνια με το ταε κβο ντο .. τώρα που τελείωσα το παιδικό και μπαίνω στο εφηβικό μου ζητήθηκε να γίνω 57 κιλά για να πιάσω μια καλή κατηγορία:shock:
Δεν ξέρω, να κατέβω πάλι κιλά??? δεν έχω ανέβει κιλό εδώ και 1 χρόνο.....Επίσης είμαι πορωμένος με την γυμναστική (κάνω μαθήματα ανατομίας πάνω μου... χωρίς υπερβολή) ΔΕΝ νομίζω να είναι καλό για τον οργανισμό μου.... είμαι και στην ανάπτυξη...τι λέτε??? (δε θέλω να χαλάσω το σώμα μου για τέτοιους λόγους):toast:

Εμενα ΑΥΤΟ μου φαινεται επιεικως παραλογο.
Παμε καλα?
Συμφωνα με αυτα τα stats περνας απο τις χαραμαδες,και θα αδυνατισεις κ αλλο?
Και ακουσον ακουσον ΣΤΟ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ??
Δεν ξερω περι πολεμικων τεχνων, αλλα στη θεση σου θα ριχνα μια ροχαλα και θα την εκανα αλα γαλλικα.
Τι νοοτροπια ειναι αυτη και σας θελουν σκελεθρα??
Σε τι ακριβως εξυπηρετει αυτο?

Marine
12-12-10, 03:04
εγω ειμαι 1,97 και 125 κιλα και κανω πυγμαχια 6 χρονια.

Μια φορα με κατεβασε σε αγωνες ο δασκαλος και δεν με δεχτηκανε γιατι η βαρεων βαρω ηταν μεχρι 118κιλα ... θα τα σκοτωνα ολα..

Thns.tnt
12-12-10, 11:05
Εμενα ΑΥΤΟ μου φαινεται επιεικως παραλογο.
Παμε καλα?
Συμφωνα με αυτα τα stats περνας απο τις χαραμαδες,και θα αδυνατισεις κ αλλο?
Και ακουσον ακουσον ΣΤΟ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ??
Δεν ξερω περι πολεμικων τεχνων, αλλα στη θεση σου θα ριχνα μια ροχαλα και θα την εκανα αλα γαλλικα.
Τι νοοτροπια ειναι αυτη και σας θελουν σκελεθρα??
Σε τι ακριβως εξυπηρετει αυτο?



και εγω ειμαι καθετα αντιθετως στο να χασω αυτα τα κιλα... Αυτο εξυπηρετει στο να εισαι σε μια κατηγορια περιεργη για την ηλικια και το υψος σου και να εχεις το πανω χερι στους αντιπαλους.... Να φανταστεις ενας συναθλητης μου εχασε 7 κιλα σε 1 μηνα:shock: Εγω παντως κανω την γυμναστικη μου και θα δω..(δεν νομιζω να κανω αυτην την βλακια στον οργανισμο μου):weights:

Thns.tnt
12-12-10, 11:09
[QUOTE=lila_1;291567]Εμενα ΑΥΤΟ μου φαινεται επιεικως παραλογο.
Παμε καλα?
Συμφωνα με αυτα τα stats περνας απο τις χαραμαδες,και θα αδυνατισεις κ αλλο?
Και ακουσον ακουσον ΣΤΟ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ??
Δεν ξερω περι πολεμικων τεχνων, αλλα στη θεση σου θα ριχνα μια ροχαλα και θα την εκανα αλα γαλλικα.
Τι νοοτροπια ειναι αυτη και σας θελουν σκελεθρα??
Σε τι ακριβως εξυπηρετει αυτο?[/QUOTE


Μπαα δεν περναω απο χαραμαδες απλα εχω χασει οοολο μου το λιπος και αυτο που μου απομενει ειναι η μυικη μαζα...:bbbiceps:

κουλης
12-12-10, 11:18
καταρχας φιλε μου δεν εχεισ ζαλαδες με τοσα λιγα κιλα που εισαι?εγω οταν ειμουν στα 65 με 177 υψως ειχα απο νευρα και κουραση μεχρι πονους στο στην καρδια λες και θα με επιανε ανακοπη καρδιας..

Thns.tnt
12-12-10, 11:46
καταρχας φιλε μου δεν εχεισ ζαλαδες με τοσα λιγα κιλα που εισαι?εγω οταν ειμουν στα 65 με 177 υψως ειχα απο νευρα και κουραση μεχρι πονους στο στην καρδια λες και θα με επιανε ανακοπη καρδιας..

οχι φιλε :shock: αμα ειχα και ζαλαδες μετα δεν θα το σκεφτομουν καθολου , θα ανεβαινα καμια 5-6 κιλα και δεν θα ειχα και τυψεις....:toast:

je666
12-12-10, 13:08
λοιπον αυτα ειναι μ.... και στο κατω κατω εαν δεν σε περνει σε αυτη την κατηγορια πηγαινε στα περισσοτερα κιλα , δεν θα κουρασεις το σωμα σου , για να χασεις αφου δεν εχεις λιπος θα χασεις μυς, και μετα δεν θα εισαι το ιδιο δυνατος οσο πριν..

Thns.tnt
12-12-10, 13:29
λοιπον αυτα ειναι μ.... και στο κατω κατω εαν δεν σε περνει σε αυτη την κατηγορια πηγαινε στα περισσοτερα κιλα , δεν θα κουρασεις το σωμα σου , για να χασεις αφου δεν εχεις λιπος θα χασεις μυς, και μετα δεν θα εισαι το ιδιο δυνατος οσο πριν..

:thumbup::thumbup::thumbup:

finalgates
12-12-10, 15:23
ρε παιδια δεν ειναι λιγα κιλα για 14 χρονων και 1.80.δεν εχει ακομα αναπτυξει σκελετικη μαζα και μυικη.απλα για μενα αμα νιωθεις οτι πεινας ΦΑΕ.και αυτο που λενε στα μεγαλυτερα κιλα ειναι ποιο δυνατοι ισχυει αλλα μην ξεχνας οτι και εσυ θα εισαι ποιο δυνατος.αλλα και να χανεις κερδιζεις σε εμπειρια.οποτε κατσε φαε χωρις να το ξανασκεφτεις

Titanium
12-12-10, 15:28
καταρχας φιλε μου δεν εχεισ ζαλαδες με τοσα λιγα κιλα που εισαι?εγω οταν ειμουν στα 65 με 177 υψως ειχα απο νευρα και κουραση μεχρι πονους στο στην καρδια λες και θα με επιανε ανακοπη καρδιας..

Μηπος τα παραλες λιγο????;)

Thns.tnt
12-12-10, 21:32
ρε παιδια δεν ειναι λιγα κιλα για 14 χρονων και 1.80.δεν εχει ακομα αναπτυξει σκελετικη μαζα και μυικη.απλα για μενα αμα νιωθεις οτι πεινας ΦΑΕ.και αυτο που λενε στα μεγαλυτερα κιλα ειναι ποιο δυνατοι ισχυει αλλα μην ξεχνας οτι και εσυ θα εισαι ποιο δυνατος.αλλα και να χανεις κερδιζεις σε εμπειρια.οποτε κατσε φαε χωρις να το ξανασκεφτεις


Ετσι ομως που παω, αμα δηλαδη μενω σε τετοιες κατηγοριες κιλων δεν προκειται να αναπτυξω ποτε..... Αλλα δεν κολλαω εκει..κολλαω στο οτι ειμαι πορωμενος με την γυμναστικη και δεν γουσταρω να βλεπω κατι δικεφαλα στα χερια μου, τα οποια ηταν ετσι και πριν 2-3 μηνες.... :weights::weights:

Αντωνης
12-12-10, 21:59
ρε παιδια δεν ειναι λιγα κιλα για 14 χρονων και 1.80.δεν εχει ακομα αναπτυξει σκελετικη μαζα και μυικη.απλα για μενα αμα νιωθεις οτι πεινας ΦΑΕ.και αυτο που λενε στα μεγαλυτερα κιλα ειναι ποιο δυνατοι ισχυει αλλα μην ξεχνας οτι και εσυ θα εισαι ποιο δυνατος.αλλα και να χανεις κερδιζεις σε εμπειρια.οποτε κατσε φαε χωρις να το ξανασκεφτεις

Φιλε εχεις δει πολλους 14αρηδες να ειναι 21 κιλα κατω απ το υψος τους?Εγω το ανωτερο που εχω δει ειναι 15-16 κιλα και αν.Δεν λεω οτι δεν ειναι στην αναπτυξη αλλα μην λεμε οτι ειναι και φυσιολογικο.
Να πω και κατι και στον Thns.tnt:
Προσπαθησα στο πρωτο μου ποστ να ειμαι σχετικα light,αλλα επειδη βλεπω οτι ακομα προβληματιζεσαι θα στο πω καθαρα:γραψτους εκει που δεν πιανει μελανι και κανε αυτο που θελεις.
Το να θετουν σε ενα παιδι της ηλικιας σου τετοια διλληματα,δηλαδη το αθλημα η' το σωμα σου και την υγεια σου ειναι το λιγοτερο επαισχυντο.Συνεχισε να κανεις ταε κβο ντο αφου σου αρεσει,αλλα μην τους επιτρεπεις να σε εκβιαζουν,γιατι αυτο κανουν στην ουσια.Μην κανεις κατι που θα το μετανιωσεις οταν μεγαλωσεις.

Lao
13-12-10, 02:14
Thns.tnt θα συμφωνήσω με όλους τους προλαλήσαντες. Μην το κάνεις και πάρε λίγα κιλά. Είσαι στην ανάπτυξη και πάνω απ'όλα είναι η υγεία σου.

Μην ξεχνάς πως ό,τι κάνεις τώρα θα σε συντροφεύει για πολύ καιρό...

dominik
13-12-10, 03:25
[QUOTE=lila_1;291567]Εμενα ΑΥΤΟ μου φαινεται επιεικως παραλογο.
Παμε καλα?
Συμφωνα με αυτα τα stats περνας απο τις χαραμαδες,και θα αδυνατισεις κ αλλο?
Και ακουσον ακουσον ΣΤΟ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ??
Δεν ξερω περι πολεμικων τεχνων, αλλα στη θεση σου θα ριχνα μια ροχαλα και θα την εκανα αλα γαλλικα.
Τι νοοτροπια ειναι αυτη και σας θελουν σκελεθρα??
Σε τι ακριβως εξυπηρετει αυτο?[/QUOTE


Μπαα δεν περναω απο χαραμαδες απλα εχω χασει οοολο μου το λιπος και αυτο που μου απομενει ειναι η μυικη μαζα...:bbbiceps:

συγγνωμη αλλα νομιζω οτι δεν θα υπαρχει μυικη μαζα..χωρις παρεξηγηση..ημαρτων!αν βαλεις τα οργανα,τα κοκαλα κ τα λιγοστα υγρα..

Thns.tnt
13-12-10, 17:12
Σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας και τις γνωμες σας.. μιλησα με τον προπονητη μου και του ειπα οτι θα παιξω στην επομενη κατηγορια (63κιλα) .... :toast:
ΔΕΝ εχω σκοπο να χαλασω το σωμα μου για ενα τετοιο λογο..... Επισης , εχετε δει 1.65 ατομο 19 χρονων 60 κιλά????:rolf:

κουλης
13-12-10, 17:14
Μηπος τα παραλες λιγο????;)

δικο μου λαθος titanium 55 Ηθελα να γραψω

Pavlos17
13-12-10, 17:14
Σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας και τις γνωμες σας.. μιλησα με τον προπονητη μου και του ειπα οτι θα παιξω στην επομενη κατηγορια (63κιλα) .... :toast:
ΔΕΝ εχω σκοπο να χαλασω το σωμα μου για ενα τετοιο λογο..... Επισης , εχετε δει 1.65 ατομο 19 χρονων 60 κιλά????:rolf:

τα κιλα του για το υψος του ειναι μια χαρα

Titanium
13-12-10, 18:22
δικο μου λαθος titanium 55 Ηθελα να γραψω

Αααα..τωρα οκ...λεω και εγω...:green: