PDA

Επιστροφή στο Forum : Ripped Freak (PharmaFreak Technologies)



mayday
15-12-10, 23:58
Ripped Freak ---- PHARMA FREAK Technologies
Καλησπερα το γνωριζετε υπαρχει καποιος που να το εχει δοκιμασει και ναι θα ηθελα γνωμες....

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=19424&d=1292446665
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=19425&d=1292446676

beefmeup
16-12-10, 00:10
αν θες μια γνωμη,θερμογενετικος λιποδιαλυτης ειναι με τσαι,καφεινη,πιπερι,raspberry ketones(που ειναι αμφιβολο,για το ποσο κανουν δουλεια),κ ελαιολαδο(?).

δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο,αλλα ξερω οτι δεν μου αρεσει ο τροπος που ειναι γραμμενα τα συστατικα,σαν να διαβαζεις πυρινικη επιστημη.
κ δεν τις εκτιμω τις εταιρες που το κανουν αυτο,γιατι δεν υπαρχει αλλος λογος περαν του εντυπωσιασμου του καταναλωτη.

Devil
16-12-10, 00:58
καπου σε ενα θεμα ειχα γραψει για αυτο.....

νομιζω στο λιποδιαλιτες....

edit:

αυτο ειναι...

εχει καφεινη αλλα σε αγνωστη ποσοτητα

τα πρωτα 4 ειναι egcg απο τσαι
το 5 ειναι geranium 1,3-dimethylamylamine
το 6 ειναι caffeine
τα επομενα 2 ειναι extract απο κοκκινο πιπερι
και τα τελευταια ειναι extract απο raspberry ketone

freaked
10-01-11, 12:50
αντιγραφω απο το αλλο τοπικ,να υπαρχει και εδω!

μαγκες καλημερα,καλη χρονια με υγεια και καλες προπονησεις.. παρακολουθω καιρο το φορουμ αλλα τωρα εγινα μελος..λιγα λογια..γυμναζομαι 2 χρονια συστηματικα,και 4-5 συνολικα...απο συμπληρωματα μεχρι τωρα μονο πρωτεινη και κανα recoveraki.προσφατα μου κολλησε το μικροβιο των λιποδιαλυτων δοκιμαστικα..(εννοειται πως κανω προσεκτικη διατροφη και αεροβιο ) δοκιμαζω λοιπον εδω και καποιον καιρο το ripped freak..η απαραιτητη δοσολογια υποτειθεται ειναι ενα πρωι ενα απογευμα..μεχρι τωρα εγω το παιρνω μονο προ-προπονητικα για λογους ενεργειας...με εξαιρεση 2-3 φορες που μου εχει δωσει ενα feeling ζαλαδας τις υπολοιπες δινει αρκετα καλη ενεργεια..ερωτηση λοιπον,να γυρισω απο εδω και περα σε κανονικη δοσολογια να δω αν θα με στεγνωσει (σε συνδυασμο με διατροφη αεροβιο παντα) η εχετε να προτεινετε καποιο αλλο?δεν θεωρειται πολυ αθωο ,ειναι αρκετα ισχυρο απο αυτα που εχω διαβασει..αλλα η αληθεια ειναι οτι εμενα δεν με εχει πειραξει ποτε οσο λενε (π.χ εχω διαβασει σε αλλα φορουμς αυπνιες,εμετους,πολυ ψιλους παλμους κλπ),μονο 2-3 φορες αυτο που λεω με μια μικρη δοση ζαλαδας..διαβασα για μιτο,cnp sida κλπ..πιστευετε καλυτερα να γυρισω στο σιντα?ευχαριστω,καλημερα!

υ.γ. απο αποψη ενεργειας ειναι μπομπα!

Ramrod
10-01-11, 16:59
δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο,αλλα ξερω οτι δεν μου αρεσει ο τροπος που ειναι γραμμενα τα συστατικα,σαν να διαβαζεις πυρινικη επιστημη.
κ δεν τις εκτιμω τις εταιρες που το κανουν αυτο,γιατι δεν υπαρχει αλλος λογος περαν του εντυπωσιασμου του καταναλωτη.

με μια πρώτη ματια στα συστατικά όντως έτσι μου φάνηκε...σα πυρηνική φυσική.

Ο εντυπωσιασμός φαίνεται και απο το όνομα όχι μόνο απο τα συστατικά!

Senereison
23-09-11, 19:11
τα εβγαλα ολα με αυτο :banghead:

Sof5
18-04-12, 20:17
Μου το έχουν προτείνει και εμένα αυτόν τον λιποδιαλύτη και μου έχουν πει ότι κάνει δουλεια καλή! Ισχύει; Κάποιος που τον έχει δοκιμάσει έχει κάποια γνώμη ;

andreasaxo
20-10-12, 15:43
Παιδια το παρέλαβα, αλλα εχει αλλο label τωρα.


Container Size: 60 Capsules
Serving Size: 1 Capsule
Servings Per Container: 60


Per 1 Capsule
% EC RDA*
Vitamin B6 0.70mg 50%
Vitamin C 40mg 50%
Vitamin D 2.5ug 50%
Caffeine Anhydrous 350mg **
Green Tea Extract (Camellia Sinesis) 100mg **
Of Which Caetechins 70mg
Of Which ECGC 45mg
Cayenne Pepper (Capsicum Annum) 100mg **
Bitter Orange Peel (Citrus Aurantium) 30mg **
Olive Leaf (Olea Europaea) 30mg **
* RDA = Reccomended Daily Allowance.

** RDA not applicable
Ingredients:

Caffeine Anhydrous, Green tea Extract (Camellia sinensis), Cayenne Pepper (Capsicum annum), Vitamin C (as Ascorbic Acid), Bitter Orange Peel (Citrus aurantium), Olive Leaf (Olea europaea), Vitamin B6 (as Pyridoxine) Hydrochloride, Vitamin D (as Cholecalciferol), Anti-Caking Agent: Magnesium Stearate, Encapsulating Agent: Gelatin.

Other Ingredients:

Gelatin, Magnesium Stearate.

Directions:

Read the entire label and understand all warnings before us and follow the directions. As a dietary supplement, take 1 capsule of Ripped Freak with a 250ml glass of water on an empty stomach, first thing in the morning before breakfast.

Optional second serving: Take your second serving (1 capsule) early afternoon, on an empty stomach, at least 30 minutes before you eat a meal. On workout days, take 1 capsule 30-60 minutes before your workout. Never take more than 2 capsules daily. Drink at least ten 250ml glass glasses of water daily. For maximum results, combine Ripped Freak with a healthy diet and a hardcore training program.

Εγω έστειλα mail και τους τα χώνω κανονικότατα, αλλα αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει παρακαλώ.
Επίσης αναφέρει warning: high caffeine content και επίσης εκει που έγραφε hybrid fat burner, τωρα γράφει food supplement with botanicals.

sobral
20-10-12, 17:45
πφφφ το είχα μάθει ότι θα φάει reformulation και αυτό. Βέβαια υπάρχει κ η παλιά έκδοση, αυτή (η δικιά σου) λογικά είναι για Ευρώπη. Η συγκεκριμένη πάντως μάπα τελείως. Τι διαφώτιση όμως θες με την καφείνη αφού δεν είναι μπλέντ?:unsure::unsure: 350μγ έχει ανά κάψουλα. Δεν θα το άγγιζα ούτε για πλάκα.

andreasaxo
20-10-12, 18:14
πφφφ το είχα μάθει ότι θα φάει reformulation και αυτό. Βέβαια υπάρχει κ η παλιά έκδοση, αυτή (η δικιά σου) λογικά είναι για Ευρώπη. Η συγκεκριμένη πάντως μάπα τελείως. Τι διαφώτιση όμως θες με την καφείνη αφού δεν είναι μπλέντ?:unsure::unsure: 350μγ έχει ανά κάψουλα. Δεν θα το άγγιζα ούτε για πλάκα.
Οχι εντάξει, εχω δοκιμάσει 3 χρόνια τωρα τα καλύτερα λιποτροπικα, διαφορα, και παντα ζητάω μια άποψη εδώ στο bodybuilding.gr :)
Και τωρα που αλλο παράγγειλα και αλλο μου ήρθε, νευρίασα, ε ήθελα ετσι μια δυο απόψεις, μιας και ειναι διαφορετικό το label απο αυτο που περίμενα.
Πιθανότατα να εχει την περισσότερη καφεΐνη απο οποιοδήποτε εχω δοκιμάσει έως τώρα.
Θα δουμε...
Ευχαριστώ sobral!!

sobral
20-10-12, 22:19
Οχι εντάξει, εχω δοκιμάσει 3 χρόνια τωρα τα καλύτερα λιποτροπικα, διαφορα, και παντα ζητάω μια άποψη εδώ στο bodybuilding.gr :)
Και τωρα που αλλο παράγγειλα και αλλο μου ήρθε, νευρίασα, ε ήθελα ετσι μια δυο απόψεις, μιας και ειναι διαφορετικό το label απο αυτο που περίμενα.
Πιθανότατα να εχει την περισσότερη καφεΐνη απο οποιοδήποτε εχω δοκιμάσει έως τώρα.
Θα δουμε...
Ευχαριστώ sobral!!

τίποτα, να σαι καλά φίλε. Στείλε μου από που το πήρες έτσι πληροφοριακά (σε π.μ.)
πολύ καφείνη κ έβγαλαν και τα rasberry ketones και τα πιπέρια μείωσαν...βλκεία το έκαναν. Είχε και πριν πολύ καφείνη πάντως νομίζω γύρω στα 300μγ.

ΤΥΠΟΣ65
20-10-12, 22:33
Οχι εντάξει, εχω δοκιμάσει 3 χρόνια τωρα τα καλύτερα λιποτροπικα, διαφορα, και παντα ζητάω μια άποψη εδώ στο bodybuilding.gr :)
Και τωρα που αλλο παράγγειλα και αλλο μου ήρθε, νευρίασα, ε ήθελα ετσι μια δυο απόψεις, μιας και ειναι διαφορετικό το label απο αυτο που περίμενα.
Πιθανότατα να εχει την περισσότερη καφεΐνη απο οποιοδήποτε εχω δοκιμάσει έως τώρα.
Θα δουμε...
Ευχαριστώ sobral!!

φίλε αυτό που λείπει δυστυχώς είναι και αυτό που αρχικά δούλευε στο προϊόν. Η ουσία 1.3 dimethylamine, η οποία και έχει απαγορευτεί. Την ίδια είχε ένα προϊόν που είχα χρησιμοποιήσει το 2010 αν θυμάμαι καλά , το λιποτροπικό oxy elite pro που 'ηταν πολύ καλό. Τώρα με την καφεϊνη δεν θα δείς και τίποτα τρομερά πράγματα.Κακώς πάντως παραπληροφορούν με την παλιά label.

andreasaxo
21-10-12, 00:00
φίλε αυτό που λείπει δυστυχώς είναι και αυτό που αρχικά δούλευε στο προϊόν. Η ουσία 1.3 dimethylamine, η οποία και έχει απαγορευτεί. Την ίδια είχε ένα προϊόν που είχα χρησιμοποιήσει το 2010 αν θυμάμαι καλά , το λιποτροπικό oxy elite pro που 'ηταν πολύ καλό. Τώρα με την καφεϊνη δεν θα δείς και τίποτα τρομερά πράγματα.Κακώς πάντως παραπληροφορούν με την παλιά label.
Τους τα εσουρα κανονικότατα και ξέρεις γιατί;
Γιατί εχουν στο site ψευδείς labels σε κάποια προϊόντα, γι'αυτο.
Εντάξει, πες μου ρε φιλε (συγνώμη, λαθος, δεν εχουμε το προϊόν με αυτο το label που βλέπετε στο site και το έχουμε με αυτο).
Εγω το ηθελα λογο της ουσίας DMAA οπος αναφέρεις κι'εσυ, έλεος ρε φουστι μου, ελεος να πουμε. :(

PanosDanis
26-05-15, 13:57
94511

Αυτα ειναι τα τωρινα του συστατικα.

Τι λεει; Εχω ακουσει αρκετα καλα λογια

sobral
26-05-15, 14:31
Και η τωρινή του έκδοση, είναι μια χαρά. Βασικά είναι η έκδοση που κυκλοφορεί σε όλη την Ευρώπη. Το είχα δώσει στον ξάδερφο μου και του είχε δουλέψει πολύ καλά. Καλύτερα από άλλα που είχε δοκιμάσει παλαιότερα. Αν το δοκιμάσεις πες μας την άποψη σου κι εσυ.

PanosDanis
26-05-15, 14:38
Το έχω στην κατοχή μου. Από.αύριο πρωι αρχίζω. Σε καμία βδομάδα 2 θα γράψω και τις δικές μου εντυπώσεις

IsaakAD
26-06-15, 03:15
Καλησπέρα παιδιά! Θα το ξεκινήσω και εγώ απο αύριο ενα μισαωράκι πριν το workout και θα ήθελα να μου πείτε αν σύμφωνα με το προπροηγούμενο σχόλιο του φίλου , που παρουσίασε τα τωρινά του συστατικά , εμπεριέχεται DMAA ή αλλιώς 1.3-dimethylamylamine ! Γνωρίζω πως έχει απαγορευτεί και είναι επικίνδυνη ! Αν μπορεί ας μου απαντήσει κάποιος! Ευχαριστώ!

beefmeup
26-06-15, 10:35
οχι δεν εχει..ειναι απαγορευμενη πλεον.

PanosDanis
26-06-15, 10:53
Λοιπον.. Μιας και εφτασα στο επιθυμητο επιπεδο που ηθελα ηρθε η ωρα να σχολιασω. Τον λιποδυαλιτη τον επαιρνα απο τις 27/5.
Την 1η βδομαδα Επαιρνα μονο μια καψουλα μιση ωρα πριν το πρωινο. Τις πρωτες μερες οι τσιτες ηταν αρκετα αισθητες και τις χρειαζομουν για τα 2 τελευταια πανελλαδικα μαθηματα :P δε μπορω να εκφρασω γνωμη για το γυμναστηριο διοτι καμια φορα δε τον χρησιμοποιησα για προπονηση. Μετα το 5ημερο αρχισε να χαλαρωνει η φαση. Ετσι, μετα την 1η βδομαδα αυξησα την δοσολογια στα 2, με το 2ο να ερχεται μιση ωρα πριν το απογευματινο και με αδειο στομαχι (εχουν περασει 3 ωρες απ το μεσημεριανο). Οι τσιτες τις επομενες 2 βδομαδες ηταν πολυ καλες με ξυπνουσαν και με δραστηροποιουσαν απο το τεταρτο και μετα. Την τελευταια βδομαδα (απο τις 16/6 περιπου) χαλαρωνα στις τσιτες και δεν ενιωθα τοσο πολυ τα stims αλλα πιστευω βοηθησε στη δουλεια που ηθελα. Ειχα σωστη διατροφη + βαρη + αεροβιο κ καταφερα σε 30 μερες να χασω 5 ποντους απ την περιφερεια της κοιλιας και ηρθα στο επιπεδο που ηθελα. Για μενα δοκιμαστε το ειδικα αν το θελετε για πριν την προπονηση και σας πιανουν ευκολα τα stims.

Billys51
26-06-15, 11:27
Λογικά για να έχασες 5 πόντους θα έχασες και μερικά κιλά? Γνωρίζεις ποσα?

storm68
26-06-15, 11:56
Η φόρμουλα του προϊόντος έχει αλλάξει και αυτός είναι ο πίνακας με τα νέα συστατικά.

http://athlitis.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/Ripped%20Freak,%2060%20caps%20(Pharma%20Freak)%20___.jpg

Προσοχή στο γεγονός ότι έχει αρκετή καφεΐνη, οπότε κατά την γνώμη μου δεν πάει με Preworkout, που λογικά και αυτό θα περιέχει καφεΐνη.
Προσωπικά εμένα δεν μου δούλεψε καλά και μου έφερνε πολύ υπερένταση.

PanosDanis
26-06-15, 13:06
Λογικά για να έχασες 5 πόντους θα έχασες και μερικά κιλά? Γνωρίζεις ποσα?

Σιγουρα εχασα κ επειδη πιστευω οτι θα χω χασει καμια 5ρια ψηλο κολωνω να ανεβω. Θα ζυγιστω αυριο πρωι παντως

Billys51
26-06-15, 13:11
Ναι απλά προσπάθησε να μην χάνεις τόσο γρήγορα δεν είναι καλό

PanosDanis
26-06-15, 13:18
Τελικα ζυγιστηκα τωρα. Περα απο το πρωινο π εχω φαει κ 1 μπουκαλακι νερο με δειχνει 69.6 κ οταν αρχισα ημουν 71. Τελικα βγηκα τελειως εξω.

Nive
26-06-15, 13:24
Κανονικά θέλει να συγκρίνεις ίδια ζύγιση και επειδή τροφή από τροφή διαφέρει όπως και η ποσότητα πρόσληψης υγρών επίσης πρέπει να συγκρίνεις ζύγιση πριν ξεκινήσεις νηστικός με ζύγιση τώρα νηστικός.

Μην απογοητεύεσαι, πρωινό-νερό μπορεί να σημαίνουν 700-800 γρ εύκολα, βάλε και την κένωση...εγώ έχω δει τέτοιες διαφορές κοντά στο κιλό. :thumbup:
Επίσης αν βλέπεις αυτό που είσαι πλέον και σ`αρέσει δεν μετράει τίποτ`άλλο και στα ίδια κιλά να είχες μείνει που λέε ο λόγος. ;)

υ.γ. έναν μήνα το έπαιρνες...μην τρελαίνεσαι, τώρα θέλει πολύ προσοχή με το φαγητό και την πρόπόνησή σου γιατί συνήθως αυξάνεται η όρεξη και βάζουμε πάλι κιλά.

PanosDanis
26-06-15, 13:30
Ναι σιγουρα ισχυει αυτο.

Κ γω πιστευω θα μαι καπου στα 68, 67,5. Αλλα και παλι ενιωθα οτι ειχα χασει πολυ περισσοτερα νομιζα οτι θα μουν καπου στα 65.
Ναι πλεον μ αρεσει εκει π εφτασα γ αυτο σταματαω κ ολας. Απο βδομαδα σιγα σιγα θα αρχισω να παιρνω κιλα. Η ορεξη θα ελεγχεται

Nive
26-06-15, 13:36
Αδερφέ για να χάσεις 6 κιλά σε έναν μήνα πρέπει να είσαι πολύ λιπαρός ή να κουμπώσεις διάφορα. :welcome:
Μια χαρά κιλάκια έχασες για τον σωματότυπό σου, σημασία έχει πως έχασες εκεί που ήθελες και κατάλαβες εσύ διαφορά.
Μην κοιτάς την ζυγαριά αλλά τον καθρέπτη (το λένε τον χειμώνα αυτό πολλοί και πιάνει :P:P:P)

Επ`ουδενί μην σταματήσεις την διατροφή και την γμυναστική σου. ;)