PDA

Επιστροφή στο Forum : Tested Pre Workout (Tested Nutrition)



Legacy
26-12-10, 19:14
Η Μέγιστη προεξασκητική φόρμουλα με τα πιο ενεργά συστατικά της αγοράς.
Όσοι αθλούνται με βάρη έχουν ένα και μόνο στόχο. Μυϊκή δύναμη, έκρηξη, ενέργεια και εντυπωσιακά πρηξίματα. Αυτοί είναι οι λόγοι που τόσοι και τόσοι άνθρωποι σε όλο τον κόσμο κάνουν βάρη. Για να ανταπεξέλθουμε στις αυξημένες ανάγκες της σκληρής προπόνησης χρειαζόμαστε τα κατάλληλα εφόδια.

http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=19704&d=1293379938


http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=19705&d=1293379974


Η νέα φόρμουλα TESTED PRE WORKOUT είναι χωρίς αμφιβολία το πιο δυνατό και αποτελεσματικό προεξασκητικό συμπλήρωμα διατροφής της παγκόσμιας αγοράς. Με έναν εκπληκτικό συνδυασμό ενεργών συστατικών όπως το μαγικό συνδυασμό αργινίνης ορνιθίνης, βήτα αλανίνης (για επανατροφοδότηση των μυών με το απαραίτητο γλυκογόνο), καφεΐνης και ταυρίνης, χωρίς θερμίδες, χωρίς ζάχαρη και υδατάνθρακα.

Μόνο καθαρή ενέργεια, δύναμη και εξωπραγματικά μυϊκά πρηξίματα. Μόνο 7γρ. από το TESTED PRE WORKOUT σε λίγο νερό λίγο πριν την προπόνηση είναι ικανά να δώσουν νέο νόημα στη γυμναστική.

Δοσολογία: 1 δοσομετρητή σε 125ml νερό, 45 λεπτά πριν την προπόνηση.

Γεύση: Punch
Συσκευασία: 420g

Link: http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4864&category=730

Τι γνώμη έχετε για το προιόν?

deluxe
26-12-10, 20:35
Αρκετα καλη φορμουλα, εχει ακριβως τη δοσολογια των συστατικων, χωρις κρεατινη και κραταει για αρκετες δοσεις. Βεβαια τα 7γρ ισως να ειναι λιγα.

oldhiphop
26-12-10, 22:31
στα πριξιματα και δυναμη που λεει ειναι κατι σαν νιτρικο?

το εχει δοκιμαση κανεις μιπος?

beefmeup
27-12-10, 01:58
οι δοσεις ειναι μικρες.

θες 2-3 σκουπ για να κανεις κατι καλο.
αλλιως καλο δειχνει.

salpas18
27-12-10, 03:16
οι δοσεις ειναι μικρες.

θες 2-3 σκουπ για να κανεις κατι καλο.
αλλιως καλο δειχνει.

στα 4 καλο θα ειναι ;) :P

Wolve
31-12-10, 23:12
δοκιμασμενο εδω και καμια εβδομαδα:

4 μερες με 1 scoop
2 μερες με 2 scoop

αν και αρχικα πιστευα οτι οι δοσεις ειναι μικρες, μου κανει δουλεια, και αφηνει πριξηματα και μετα την προπονηση μεχρι την επομενη μερα στο 1 scoop

τις επομενες μερες που δοκιμασα 2 ειχα φυσικα ακομα καλυτερα απολεσματα, μπορω να πω ειμαι αρκετα ικανοποιημενος

beefmeup
31-12-10, 23:35
δοκιμασμενο εδω και καμια εβδομαδα:

4 μερες με 1 scoop
2 μερες με 2 scoop

αν και αρχικα πιστευα οτι οι δοσεις ειναι μικρες, μου κανει δουλεια, και αφηνει πριξηματα και μετα την προπονηση μεχρι την επομενη μερα στο 1 scoop

τις επομενες μερες που δοκιμασα 2 ειχα φυσικα ακομα καλυτερα απολεσματα, μπορω να πω ειμαι αρκετα ικανοποιημενος

ωραιος θα το χω στα υποψιν γιατι μου αρεσουν τα συστατικα του..:thumbup:

αν ανεβασεις πολυ τα σκουπ σε αυτο οπως εγραψε ο σαλπας πιο πανω,θα εχεις ενα θεμα με την καφεινη γιατι ανεβαινει αρκετα..σε καποιον που δεν τον πιανει οπως εμενα δεν θα ειναι θεμα,αλλα καποιος που εχει ευαισθησια στην καφεινη,καλο ειναι να μην ανεβασει..

Wolve
31-12-10, 23:53
Δεν μου κανει τιποτα η καφεινη, εχει 2-3 λεπτα που τελειωσα προπονηση στο σπιτι (ηταν κλειστο το γυμναστηριο σημερα) και ειπα να δοκιμασω 3 scoop για να δω αν θα δω καμια διαφορα παραπανω, σαν πειραμα...

Οντως παλι εχει διαφορα, σαν γοριλλακι ειμαι, υπαρχουν αρκετα τσιμπηματακια (λογικα απο βητα αλανινη) μεχρι και τωρα και πολυ πριξημο παντου αν και δεν εκανα παρα πολυ δυνατη προπονα για να μην κλαταρω το βραδυ στην αλλαγη του χρονου

Και εμενα αυτα που ειχε μ'αρεσαν και ειπα να δοκιμασω, 3 scoop νομιζω πως ειναι υπερβολη, με 2 ειμαι πολυ καλα :thumbup:

salpas18
01-01-11, 01:22
ωραιος θα το χω στα υποψιν γιατι μου αρεσουν τα συστατικα του..:thumbup:

αν ανεβασεις πολυ τα σκουπ σε αυτο οπως εγραψε ο σαλπας πιο πανω,θα εχεις ενα θεμα με την καφεινη γιατι ανεβαινει αρκετα..σε καποιον που δεν τον πιανει οπως εμενα δεν θα ειναι θεμα,αλλα καποιος που εχει ευαισθησια στην καφεινη,καλο ειναι να μην ανεβασει..

οπος και μενα

deluxe
05-02-11, 16:42
Σκεφτομαι να το αγορασω. beefmeup, τι θα προσθετες επιπλεον; Θα βαζω και λιγη κρεατινη.

beefmeup
05-02-11, 16:48
Σκεφτομαι να το αγορασω. beefmeup, τι θα προσθετες επιπλεον; Θα βαζω και λιγη κρεατινη.

εκτος απο αυτο που λες,για την κρεατινη ολα τα αλλα τα χει..
κ γω καμια φορα τα πρωτιμω αυτα που δεν εχουν κρεατινη γιατι περνω κυριως μονη της,οποτε με βολευει για να ξερω τι περνω.

το μονο που πρεπει να δεις ειναι στα ποσα σκουπ θα το δουλεψεις,γιατι για μια καλη δοση απο οτι εχει θες 2 τουλαχιστον,αλλα μετα εκει η καφεινη του θα σου ανεβει στα 200 μιλι κ αν παρεις 3 σκουπ παει 300μιλι..

αν εχεις θεμα με την καφεινη μονο αυτο σε απασχολει..
παντως το χω κ γω στα υποψιν αυτο,γιατι αν εξερεσεις την αργινινη ολα τα αλλα ειναι τουμπανα που εχει..

deluxe
05-02-11, 18:10
Καλα 2-3 scoop θα παιρνω. Η καφεϊνη δε μου κανει κατι. Και μετα κανω διακοπη κανα 2μηνο.

Λες να βαζω και επιπλεον αργινινη-ορνιθινη;

beefmeup
05-02-11, 18:11
Καλα 2-3 scoop θα παιρνω. Η καφεϊνη δε μου κανει κατι. Και μετα κανω διακοπη κανα 2μηνο.

Λες να βαζω και επιπλεον αργινινη-ορνιθινη;

αν θες σωνει κ καλα να βαλεις κατι παραπανω βαλε β αλανινη,μαζι με κιτρουλινη κ εισαι μπομπα.

Polyneikos
05-02-11, 18:29
κιτρουλινη ξεχωριστα και αλανίνη μονο από bulk βρίσκεις;

beefmeup
05-02-11, 20:07
κιτρουλινη ναι μονο απο εκει..ειναι πολυ τεχνικο σαν συμπληρωμα για να βγει απο αλλη εταιρια,stand alone.

β αλανινη υπαρχει,κ εκτος μπαλκ,κ μαλιστα 3 που μου ερχονται στο μυαλο τωρα ειναι το carnobolic(anabolic extreme),peak beta(molecular nutrition) τα οποια κ τα 2 ειναι με co factors,αλλα η υπαρχει κ μονη της σκετη σκονη της PRIMAFORCE.:thumbup:

Polyneikos
05-02-11, 22:06
κιτρουλινη ναι μονο απο εκει..ειναι πολυ τεχνικο σαν συμπληρωμα για να βγει απο αλλη εταιρια,stand alone.

β αλανινη υπαρχει,κ εκτος μπαλκ,κ μαλιστα 3 που μου ερχονται στο μυαλο τωρα ειναι το carnobolic(anabolic extreme),peak beta(molecular nutrition) τα οποια κ τα 2 ειναι με co factors,αλλα η υπαρχει κ μονη της σκετη σκονη της PRIMAFORCE.:thumbup:

Τhank you:thumbup:

sTeLaKoS
05-02-11, 22:31
κιτρουλινη ναι μονο απο εκει..ειναι πολυ τεχνικο σαν συμπληρωμα για να βγει απο αλλη εταιρια,stand alone.

β αλανινη υπαρχει,κ εκτος μπαλκ,κ μαλιστα 3 που μου ερχονται στο μυαλο τωρα ειναι το carnobolic(anabolic extreme),peak beta(molecular nutrition) τα οποια κ τα 2 ειναι με co factors,αλλα η υπαρχει κ μονη της σκετη σκονη της PRIMAFORCE.:thumbup:

+ της Serious Nutrition Solutions (SNS) σε cups.

den23
05-02-11, 22:53
το προϊόν αυτό ειναι νιτρικο?:unsure:

beefmeup
05-02-11, 23:34
το προϊόν αυτό ειναι νιτρικο?:unsure:

ποιο προιον απο ολα?
γινε λιγο συγκεκριμενος αν θες.

sTeLaKoS
05-02-11, 23:47
ποιο προιον απο ολα?
γινε λιγο συγκεκριμενος αν θες.

Το Tested pre workout μαλλον εννοει ο φίλος :thumbup:

deluxe
06-02-11, 08:06
Pre-workout φορμουλα ειναι, κατι σα νιτρικο δλδ..

Απο γευση τι λεει παιδια;

den23
07-02-11, 01:53
το tested εννοούσα beef... νιτρικό είναι έτσι??

beefmeup
07-02-11, 01:55
το tested εννοούσα beef... νιτρικό είναι έτσι??


Pre-workout φορμουλα ειναι, κατι σα νιτρικο δλδ..



:thumbup:

den23
07-02-11, 02:06
νιτρικά θεωρούνται όσα προϊόντα έχουν σαν βάση την αργινίνη δηλαδή???
sorry για το off:green:

Devil
07-02-11, 07:52
νιτρικά θεωρούνται όσα προϊόντα έχουν σαν βάση την αργινίνη δηλαδή???
sorry για το off:green:

ναι.... αλλα το θεμα ειναι οτι η αργινινη δεν δουλευει....:green:

με την εννοια ''νιτρικο'' κυριως αναφερομαστε σε prewo συμπληρωματα που εχουν μεσα απο κρεατινη,αμινοξεα,stimulants κτλ κτλ...

νιτρικο κανονικα ειναι ενα συμπληρωμα που αυξανει την φλεβικοτητα.... βλεπε nitrix... αλλα πλεον εχουν φυγει σχεδον ολα απο την αγορα....

καθως εχει αρχησει να την κανει και η αργινινη σιγα σιγα....:green:

beefmeup
07-02-11, 13:18
νιτρικά θεωρούνται όσα προϊόντα έχουν σαν βάση την αργινίνη δηλαδή???
sorry για το off:green:

κ καλα..οτι σου γραψε ο ξενυχτης απο πανω..:green:
απλα το συγκεκριμενο αν εξαιρεσεις λιγο την αργινινη/ορνιθινη,ολα τα λοιπα που εχει ειναι οκ;)
κ σε καλη τιμη.

den23
07-02-11, 14:25
ευχαριστώ για τις πλεροφοριες... :toast::thumbup:

stelios025
10-02-11, 22:37
Το πήρα το συγκεκριμένο, αρκετά καλό! 2 φορές το έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα αλλά και τις 2 ήμουν με 4-5 ώρες ύπνο, και με κράτησε καλά μέσα στην προπόνηση! Βέβαια εμένα με πιάνει αρκετά η καφείνη, και πήρα 2 (σχεδόν 2,5) σκουπάκια!

iron maiden
12-02-11, 00:14
υπαρχει καποιοσ που το εχει δοκιμασει αυτο και εχει δοκιμασει και το σουπερ παμπ για να εχω ενα μετρο συγκρισεισ ?

Nosblos
16-03-11, 00:36
πηρα 2 σκουπακια σημερα...και ειμουν σαν τρυπαρισμενος...
περιεργο αισθημα....βασικα...δεν ξερω γιατι...
θα το ριξω στο 1...και βλεπουμε....
πρωτη μερα σημερα...!!!
:unsure:

deluxe
16-03-11, 01:14
Μικρη ποσοτητα σε κιτρουλινη και βητα-αλανινη. Περιττη τοση ταυρινη και απειροελαχιστη norvaline.

deluxe
20-09-11, 18:06
Ισως το δοκιμασω, επειδη ειναι και αρκετα φθηνο. Θα ηθελα να ρωτησω γιατι εχει τοση γλυκινη μεσα; Με 3 scoops παμε στα 7,5γρ!

Τα συστατικα ειναι αρκετα καλα και με επιπλεον κιτρουλινη και βητα-αλανινη θα πεταει.

eurogod
08-11-11, 20:08
Καλησπερα.
Πηρα σημερα αυτο το pre να το δοκιμασω μιας και ηθελα κατι χωρις κρεατινη.
Αν και εχει ημερομηνια ληξης 06/2012, οταν το ανοιξα μεσα ειχε γινει πετρα.
Ειχε μεγαλα κομματια σαν μετρες τις οποιες αν τις τριψεις με πολυ δυναμη διαλυεται.
Να το πιω λετε ή θα με "στειλει"?

eurogod
09-11-11, 01:42
Δεν εχει τυχει σε κανεναν κατι αντιστοιχο ρε παιδια?

Roid Rage
09-11-11, 02:18
Δε θα σε στειλει, πηρε υγρασια.

beefmeup
09-11-11, 11:44
ναι αυτο..
το εχω παθει κ γω με αλλο.
αν εχεις το κουραγιο να το σπας για να το πιεις δεν θα σου κανει καποιο προβλημα.

eurogod
09-11-11, 13:50
Ευχαριστω πολυ παιδια.
Αν ριξω ολο το περιεχομενο μεσα στο μπλεντερ και το χτυπησω λιγο λετε να το κανω σκονη παλι ή θα το καταστρεψω?

SOSTARAS
09-11-11, 14:04
θα σου σπασει τα νευρα θα γιατι δεν ανακατευεται θα μενουν απο πανω τα κοματια και μονο εκειπου ειναι η προπελα θα διαληεται οποτε παιρνεισ το μπλεντερ στα χερια και αφου εχεισ βαλει μεσα την σκονη και ενω δουλευει το μπλεντερ το κουνασ πανω κατω ολη την συσκευη μαζι!!!γιατι δεν το κουνασ δυνατα οποσ ειναι μεσα στο κουβαδακι

eurogod
09-11-11, 14:13
Το κουνησα μεσα στο κουτι αλλα δεν...
Απλα τα μεγαλα κοματια εσπασαν σε μικροτερα.

Mcstefan7
10-01-12, 13:34
Να σας κάνω και εγώ ενα μίνι ρεβιου μια και το πήρα και κανω χρήση 2 βδομαδες. Αρχικά το πήρα λόγω χαμηλής τιμής απο γνωστή αλυσίδα στην ελλάδα. Λογικά ήταν σε προσφορά γιατί τους είχαν μείνει (είχε σβολιάσει λόγω υγρασίας). Στα παραταύτα, το προιον είναι ΦΑΙΛ!! Βήτα αλανίνη σε απειροελάχιστη ποσότητα, απο φόκους και ενταση πολύ λιγα πράγματα για μικρό διάστημα κανα 2 ασκήσεις και μετά ελάχιστα καταλαβαίνεις διαφορά, φλεβικότητα όμως δίνει πολυ καλή( εχω 8% λίπος).Έχω ευεσθησία στην καφείνη και απλα με δυσκολεύει στον βραδινό ύπνο μου και δεν μου δίνει ενέργεια που περίμενα στην προπόνα (είναι σαν να πίνω ρεντ μπουλ. Για μένα δεν αξίζει να το πάρετε!

oldhiphop
06-02-12, 01:26
απο φλεβικοτητα,πρηξιμο, ενεργεια και γευση fruit punch λεει τιποτα παιδια? σκευτωμε να το παρω τωρα που ειναι σε προσφορα

kostas z
07-02-12, 23:50
εγω παντως με 2 σκουπ παιδια δεν ειδα τιποτα απολυτως. μπορει να ειναι φτηνο αλλα για μενα δεν αξιζει μια. υπαρχουν πολυ καλυτερα νιτρικα. με τιποτα δεν θα το ξαναπερνα.

Mcstefan7
08-02-12, 01:11
Μαπα είναι και απο γεύση κ σαν νιτρικο

ArgoSixna
12-02-12, 05:41
Υπάρχει θέμα με ημερομηνία λήξης από το xtr ? Έκανα παραγγελία να το δοκιμάσω και αν δεν υπάρχει θέμα , όπως τους είπα και στα σχολια της παραγγελίας να μου στειλουνε και δευτερο..

Mcstefan7
20-02-12, 17:05
Στα 3 σκουπ 2 φορές που το δοκίμασα για να τελείωσει ήταν πολύ καλό ανέβηκα σε κιλά και είχα καλή συγκέντρωση το συνδίασα μαζί με το νιτρικό της ΜΑΝ όμως το βόντι οκτέιν

leftis
19-04-12, 20:47
Να ρωτήσω, αυτό δεν είναι για συνεχόμενη χρήση έτσι? Δηλαδή μπορώ να το παίρνω μια φορά την εβδομάδα πχ αν νυστάζω για να βγάλω την προπόνηση?

Mcstefan7
22-04-12, 19:03
Ναι έτσι παει..πέρνεις οταν είσαι down ή σε βαριές προπ.

leftis
25-04-12, 18:52
Το παρέλαβα αλλά αντί για σκόνη μου ήρθε σε μορφή πέτρας. Τι κάνω?

s0k0s
25-04-12, 18:59
Το παρέλαβα αλλά αντί για σκόνη μου ήρθε σε μορφή πέτρας. Τι κάνω?

2ο προιον σημερα που παιρνεις σε μορφη πετρας; :turtle:
πηγαινε στο μαγαζι καλυτερα οπου το πηρες καλυτερα..

leftis
25-04-12, 19:03
2ο προιον σημερα που παιρνεις σε μορφη πετρας; :turtle:
πηγαινε στο μαγαζι καλυτερα οπου το πηρες καλυτερα..

Όχι αυτό το ένα είναι απλα το έγραψα και εδώ για πιο συγκεκριμένα.

leftis
25-04-12, 21:32
43811

Κάπως έτσι :green:

s0k0s
25-04-12, 21:34
Βαριοπουλα κ λυθηκαν ολα :turtle:
Προσωπικα θα το πηγαινα πισω κ θα τους ψιλο εκραζα ;)

Mcstefan7
26-04-12, 13:21
απο τον χορηγό έτσι είναι....και εγω είχα παρει και ήταν έτσι...

leftis
26-04-12, 14:38
απο τον χορηγό έτσι είναι....και εγω είχα παρει και ήταν έτσι...

Πως διαλύεται αυτό το πράγμα?

beefmeup
26-04-12, 14:44
παρε καμια ιδεα απο εδω..:green:


http://www.youtube.com/watch?v=uD57zDzeTKM

s0k0s
26-04-12, 14:46
σορυ λιγο οφφ αλλα δν υπαρχει :P:P:P:turtle::turtle::turtle: χαχαχαχα!

leftis
26-04-12, 15:00
παρε καμια ιδεα απο εδω..:green:


http://www.youtube.com/watch?v=uD57zDzeTKM


σορυ λιγο οφφ αλλα δν υπαρχει :P:P:P:turtle::turtle::turtle: χαχαχαχα!


Ρε σείς, πέρα απο την πλάκα, είναι ασφαλές για κατάπωση? Μην πάθω τπτ από το πουθενά.

sTeLaKoS
26-04-12, 15:19
Κατά πάσα πιθανότητα δε θα πάθεις τίποτα. Όμως γιατί να το πιεις έτσι επειδή κάποιοι δε το φύλαξαν σωστά; Σκόνη πρέπει να είναι, όχι πέτρωμα.
Να το πας πίσω, να στο αντικαταστήσουν με άλλο που θα το ανοίξεις μπροστά τους για να δεις ότι είναι ΟΚ, ή να σου επιστρέψουν τα χρήματα σου. Μη σε πιάνουν κορόιδο ;)

Mcstefan7
26-04-12, 15:52
Εγώ το χτύπησα μεχρι να σπάσουν τα βράχια :P .Πάρε τα λεφτά σου πίσω..όλα έτσι είναι!!

andreasaxo
26-04-12, 19:39
παρε καμια ιδεα απο εδω..:green:


http://www.youtube.com/watch?v=uD57zDzeTKM


Εχω λιοση
:rolf::rolf::rolf::rolf::bowdown::bowdown::bowdown:

leftis
26-04-12, 20:01
Πήρα ενα σκοοπ και τίποτα δεν έκανε, ούτε το παραμικρό. Τώρα έχω 2 λόγους να το επιστρέψω.

s0k0s
05-07-12, 16:39
1 scoop τιποτα...
2 scoop τιποτα....
3 scoop αυριο θα σας πω :green:
(ΥΓ δν εχω παρει ποτε καφεινη ή κατι που να εχει καφεινη)

s0k0s
09-07-12, 16:31
Στα 4 σκουπ κατι παει να με πιασει... :unsure: