PDA

Επιστροφή στο Forum : Μας βγηκανε τα ματια!



onymos
27-12-10, 04:10
μηπωσ 8α επρεπε να συνοψιστουν με καπιον τροπο τα threads γτ εχουν γινει ενα χαος και καποιος που 8ελει να μα8ει 2 πραγματα ειναι λιγω κουραστικο.πιστευω αν με καποιο τροπο συνοψιζαμε τα ουσιωδει το ιδιο το φορουμ 8α γινοταν πιο ελκυστικο!

salpas18
27-12-10, 04:54
μηπωσ 8α επρεπε να συνοψιστουν με καπιον τροπο τα threads γτ εχουν γινει ενα χαος και καποιος που 8ελει να μα8ει 2 πραγματα ειναι λιγω κουραστικο.πιστευω αν με καποιο τροπο συνοψιζαμε τα ουσιωδει το ιδιο το φορουμ 8α γινοταν πιο ελκυστικο!

περιμενε να τα ακουσεις το πρωι :turtle::toast: :P

Polyneikos
27-12-10, 09:56
Αυτο φιλε μου θα ηταν το ιδανικο...Αλλα είναι δυσκολο καθως όλα τα μελη (τουλαχιστον το 80%),όταν θελουν να μαθουν μια πληροφορία ,δεν χτενίζουν το φόρουμ,απλα ανοιγουν ενα καινουργιο τόπικ...
ΣΥγχωνευσεις και κλειδωματα γίνονται συνεχεια αλλα είναι δύσκολο να γίνεται καθε φορα γιατι αυτο απαιτει ενα ατομο full time να κανει αυτη την δουλεια.Οι βασθικες πληροφορίες παντως είναι συγκεντρωμενες σε αρθρα και σε sticky τοπικς,,,
Ελπίζω να σε καλυψα..

onymos
28-12-10, 00:59
φιλε σαλπα πιστεθω οτι σε ολους 8α αρεσε το φορουμ να ειναι πιο πρακτικο για πιο λογο να τα 'ακουσω' οπως λεσ? ναι βασικα κ.polyneike ειναι εμφανες πως τρομερες αλλαγες δεν μπορουν να γινονται απλα να γινονται περισοτερα τοπιψσ οπως στιν αρχικη σελιδα με βαση παντα αναγνωρισμενες ερευνες ετσι ωστε κ τα στοιχεια να ειναι αξιοπιστα αυτο 8α μας ωφελουσε ολους πιστευω!:)

Tasos Green
28-12-10, 01:44
Αυτο φιλε μου θα ηταν το ιδανικο...Αλλα είναι δυσκολο καθως όλα τα μελη (τουλαχιστον το 80%),όταν θελουν να μαθουν μια πληροφορία ,δεν χτενίζουν το φόρουμ,απλα ανοιγουν ενα καινουργιο τόπικ...
ΣΥγχωνευσεις και κλειδωματα γίνονται συνεχεια αλλα είναι δύσκολο να γίνεται καθε φορα γιατι αυτο απαιτει ενα ατομο full time να κανει αυτη την δουλεια.Οι βασθικες πληροφορίες παντως είναι συγκεντρωμενες σε αρθρα και σε sticky τοπικς,,,
Ελπίζω να σε καλυψα..

+1000... ολοι φταιμε γιαυτο και περισοτερο τα μελη..... αλλα πιστευω και αν κανω λαθος διωρθωσε με οτι η μηχανη αναζητησης του φορουμ χρειαζετε μια βελτιωση οσον αφορα τις λεξης κλειδια... προχθες για παραδειγμα εψαχνα μια πρωτεινη να δω γνωμεσ.... ειχα γραψει την εταιρια και το ονομα της και δεν μου βρηκε τιποτα... εκανα ποστ για να ρωτησω γνωμες και το θεμα ειχε συνχωνευθει με ενα ηδη υπαρχον που το ονομα του ηταν ακριβώς το ιδιο με αυτο που ποσταρα με την μονη διαφορα οτι την εταιρια την εγραφε στο τελος... οχι τιποτα αλο αλα δημιουργουμε μια σύγχυση θεματων και πεδευουμε και τους ανθρωπους του φορουμ με το να διορθώνουν την κατασταση....

Muscleboss
28-12-10, 01:57
Τάσο δεν έχεις άδικο. Έχει προγραμματιστεί μια αναβάθμιση/ανανέωση του φόρουμ μέσα στους επόμενους μήνες και ελπίζουμε να βελτιωθεί και η αναζήτηση.

ΜΒ

giannis64
28-12-10, 15:24
ως ότου φτιαχτεί η μηχανή αναζήτησης του φόρουμ, είχαμε ανακοινώσει πως υπάρχει μια λύση αξιόπιστη την οποία δουλεύουμε και εμείς και δεν είναι άλλη από αυτήν.
Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11515)

onymos
28-12-10, 18:16
εγω παλι πιστευω οτι πρεπει να φτιαχτει μια κατηγορια στην οποια ο κα8ενας 8α μπορει να παρα8ετει καποια στοιχεια αξιολογα οσον αφορα οποιοδιποτε συμπληρωμα ασ πουμε χωρισ ομως να γινεται σχολιασμος και ετσι οτι λεγεται σαυτην τη κατηγορια δν 8αχει κα8ολου σπαμαρισμα...και φυσικα συζητησεις και ερωτησεις 8α μπορουν να γινονται στα ηδη υπαρχοντα topics! λοιπον τι λετε?:toast:

giannis64
28-12-10, 19:26
στην αξιολόγηση συμπληρωμάτων στο πρώτο ποστ είναι υποχρέωση του μέλους που τα ανοίγει να παραθέσει όλα τα στοιχεία του συμπληρώματος, οπότε αν δεν το κάνει το θέμα είναι άκυρο.

τα υπόλοιπα ποστ λοιπόν είναι σχολιασμοί μελών για το εν λόγο συμπλήρωμα μιας και η κάθε εταιρεία μπορεί να αναγράφει η να το πασάρει με όποιον τρόπο την βολεύει.
επίσης ο σκοπός του φόρουμ είναι να παραθέτονται απόψεις και εμπειρίες για κάθε συμπλήρωμα. τώρα αν κάποια από τα μέλη έχουν την τάση να σπαμαρουν αυτό πολλές φορές γίνετε βάση των διαφορετικών απόψεων για την λειτουργία του κάθε συμπληρώματος, και λόγο της πορείας της κουβέντας.
Σε όλα αυτά τα θέματα όμως πιστεύω πως γίνετε όσο το δυνατών μεγαλύτερο καθάρισμα των οφ τοπικ ποστ.

Tasos Green
28-12-10, 22:33
ως ότου φτιαχτεί η μηχανή αναζήτησης του φόρουμ, είχαμε ανακοινώσει πως υπάρχει μια λύση αξιόπιστη την οποία δουλεύουμε και εμείς και δεν είναι άλλη από αυτήν.
Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11515)

το εκανα αυτο πριν βγαλεις την ανακοίνωση γιαννη... πάντως σε παραδεχομαι για την επισήμανση του τροπου αναζητησης δεν σε ειχα για τοσο Hi-Tech!:green:

TRIANTAFYLLOU
29-12-10, 01:58
αυτο είναι ενα θέμα που πονάει το έχω πεί και παλιότερα , γιατι εμένα μου αρέσει όταν γράφω σε ένα θέμα να κάνω ενα μεγάλο και επεξηγηματικό πόστ και μετα να μην χωράει ούτε λέξη να καλύπτεται το θέμα όταν έχω επίγνωση και είμαι σίγουρος γι αυτα που θα γράψω , αλλα ξεφεύγει πολλες φορές η συζήτηση γράφονται και μερικα άκυρα πόστ και μετα απο καιρό μπορεί στο ίδιο τόπικ κάποιος που βαριέτε να διαβάσει το τόπικ απο την αρχή να ξαναγράψει παρόμοιο ερώτημα .
με αυτο τον τρόπο κάποια σοβαρα πόστ χάνονται μέσα στο πλήθος των πόστ και δεν βοηθάει καθόλου στην ανάγνωση

επίσης είναι και μεγάλο ξενέρωμα για μένα προσωπικα να γράφονται τα ίδια και τα ίδια , ενω για μερικούς που είναι καινούριοι και δεν τα έχουν δεί να είναι φυσιολογικό ενω για κάποιους που έχουν βαρεθεί να γράφουν τα ίδια είναι ξενέρωμα

και πιστεύω όλα αυτα τα χρόνια έχουν σχολιαστεί τα πάντα στο φόρουμ και εκτός το κύριο θέμα του φόρουμ ακόμη και ψυχολογικα θέματα , θέματα σχέσεων , σεξουαλικα , οικονομικα και ότι βάζει ο νους αλλα αν κάποιοι βαριούνται να διαβάζουν η να ψάξουν γεμίζει τόπικ με ίδιο περιεχόμενο και άντε να βγάλεις άκρη

salpas18
29-12-10, 10:50
φιλε σαλπα πιστεθω οτι σε ολους 8α αρεσε το φορουμ να ειναι πιο πρακτικο για πιο λογο να τα 'ακουσω' οπως λεσ? ναι βασικα κ.polyneike ειναι εμφανες πως τρομερες αλλαγες δεν μπορουν να γινονται απλα να γινονται περισοτερα τοπιψσ οπως στιν αρχικη σελιδα με βαση παντα αναγνωρισμενες ερευνες ετσι ωστε κ τα στοιχεια να ειναι αξιοπιστα αυτο 8α μας ωφελουσε ολους πιστευω!:)

και σε μενα το ιδιο παρε παραδηγμα ενα δημοψηφισμα που εκανα!
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=11588

το θα τα ακουσεις ηταν για πλακα γιαυτο και το :turtle: :toast: