PDA

Επιστροφή στο Forum : Green Magnitude (Controlled Labs)



sulis
27-12-10, 19:20
θα ηθελα την γνωμη σας για το προιν και απο μπορω να το προμηθευτω..επισης πως το βλεπετε σε σχεση με το size on...ευχαριστω

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19719&stc=1&d=1293483252


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19720&stc=1&d=1293483259

sulis
30-12-10, 22:56
δεν υπαρχει καποιος που να το χει δοκιμασει η να ξερει για αυτο ωστε να με βοηθησει για να ξερω τι θα επιλεξω?:unsure:

giannis64
31-12-10, 16:02
δεν νομιζωοτι μπορουν να συγκρηθουν αυτα τα δυο προιοντα.
μετα το αλλο ειναι πως δεν ανεφερει τι κρεατινη περιεχει. μαλλων κατι σαν φορμουλα πρεπει να ειναι αν δεν κανω λαθος.

δεν αναφερει τις ποσοτητες.

τωρα για να παρεις μια σαφη απαντηση θα πρεπει να πεις για ποιον σκοπο θελεις να δουλεψεις ενα απο αυτα τα 2 προιοντα.

sofos
31-12-10, 16:33
δεν νομιζωοτι μπορουν να συγκρηθουν αυτα τα δυο προιοντα.
μετα το αλλο ειναι πως δεν ανεφερει τι κρεατινη περιεχει. μαλλων κατι σαν φορμουλα πρεπει να ειναι αν δεν κανω λαθος.

δεν αναφερει τις ποσοτητες.

τωρα για να παρεις μια σαφη απαντηση θα πρεπει να πεις για ποιον σκοπο θελεις να δουλεψεις ενα απο αυτα τα 2 προιοντα.

http://www.suppdirect.com.au/product_images/uploaded_images/Controlled_Labs_Green_MAGnitude_Nutritional.jpg
αυτες ειναι οι ποσοτητες απλα εκανε λαθος κ εβαλε τι δινει το δειγμα κ το δειγμα δε τα λεει αναλυτικα ;)

sulis
31-12-10, 17:55
γεια σας κατ αρχην κ ευχαριστο που απαντατε!τωρα για τα συστατικα δε μπορυσα να κατεβασω καποια καλυτερα αλλα οπου κ να ψαξω αυτα εχει:( κατα τα αλλα θελω να παρω μυικα κιλα αλλα μου ειναι εξαιρετικα δυσκολο οσο κ να φαω οσο κ αν γυμναστω..γι αυτο αποφασισα να παρω κρεατινη κ μου προτειναν green mag η size on η trans x αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα παρω θελω να κανω καλη επιλογη

giannis64
31-12-10, 18:02
αν θες να ακουσεις την γνωμη μου, μια πρωτεινη, πολυβιταμινη και μια κρεατινη απλη και εισαι οκ.
και πανω απολα σωστο και πολυ φαι.

edit: βγενω λιγο οφ τοπικ.

πολυ νομιζουν οτι τρωνε αρκετα αλλα πολλες φορες κανουν λαθος. ξεκινα ποσταροντας την διατροφη σου να δουμε πως και δεν περνεις κιλα.

giannis64
31-12-10, 19:40
ta post που αφορουσαν την διατροφη μεταφερθηκαν εδω

διατροφη by sulis (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=12322)

deluxe
18-02-11, 04:59
Το εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις; Γενικα ακουω τα καλυτερα για αυτο το προιον.

TheWorst
07-03-11, 20:24
Εγω εψαξα αλλα το εχει μονο στο εξωτερικο ...

Και οπως βλεπω παιρνεις μονο μετα απο προπονηση 10 γραμμαρια και αυτο ειναι ολο..Δεν εχει φορτωμα συντηρηση κυκλους και τετοια οπως με τη μονουδρικη..

Αλλα σκεφτομαι αφου τη παιρνεις μονο μετα απο προπονηση σημαινει πως δεν ειναι για ενεργεια και αυξηση δυναμης ?

Devil
07-03-11, 20:41
βασικα prewo ειναι.... εγω δυσκολα θα το εβαζα μετα την προπονηση...

TheWorst
07-03-11, 20:43
Ναι αλλα λεει πως πρεπει να τη παιρνεις..Λεει 10 γραμμαρια μετα τη προπονηση.

Devil
07-03-11, 20:45
Ναι αλλα λεει πως πρεπει να τη παιρνεις..Λεει 10 γραμμαρια μετα τη προπονηση.

Directions For Controlled Labs Green MAGnitude: To assess your individual tolerance to the supplement, combine 1/2 scoop with 3-4 oz of cold water and consume before or after your workout. Shake well before drinking. Combine 1 scoop with 6-8oz of water, and consume pre or post workout.

TheWorst
07-03-11, 20:49
Directions For Controlled Labs Green MAGnitude: To assess your individual tolerance to the supplement, combine 1/2 scoop with 3-4 oz of cold water and consume before or after your workout. Shake well before drinking. Combine 1 scoop with 6-8oz of water, and consume pre or post workout.

Το θεμα ειναι before or after?

Και αν μπορεις να με διαφωτησεις παντα ειχα αυτη την απορια τι ειναι αυτο το "3-4 oz" τι ειναι το "oz"?

Devil
07-03-11, 20:51
Το θεμα ειναι before or after?

Και αν μπορεις να με διαφωτησεις παντα ειχα αυτη την απορια τι ειναι αυτο το "3-4 oz" τι ειναι το "oz"?

before...

μοναδα μετρησης.... ;)

tommygunz
07-03-11, 20:53
Το θεμα ειναι before or after?

Και αν μπορεις να με διαφωτησεις παντα ειχα αυτη την απορια τι ειναι αυτο το "3-4 oz" τι ειναι το "oz"?

Μονάδα μέτρησης όγκου, η ουγκιά αν την έχεις ακουστά. 1 oz είναι ίσο περίπου με 30 ml.

tommygunz
07-03-11, 20:55
Πάντως έχει μπει και στη δικιά μου λίστα για την επόμενη παραγγελιά. Καλό φαίνεται. Όταν το πάρω με το καλό και το αρχίσω θα γράψω εντυπώσεις.

Κανείς άλλος δεν το έχει δοκιμάσει;

TheWorst
07-03-11, 20:59
before...

μοναδα μετρησης.... ;)

Δηλαδη 10 γραμμαρια πριν τη προπονηση ή 5 γραμμαρια πριν και 5 μετα?

Devil
07-03-11, 21:00
το νου σου με το μαγνησιο.... γιατι αντι για prewo μπορει να γινει pre-toilet ανετα....

Devil
07-03-11, 21:01
Δηλαδη 10 γραμμαρια πριν τη προπονηση ή 5 γραμμαρια πριν και 5 μετα?

10γρ πριν την προπονηση......

TheWorst
07-03-11, 21:13
Οκ.10 γραμμαρια πριν τη προπονηση βγαζει για 80 μερες :P

aepiskeptis
07-03-11, 21:44
αν αγορασεις ταυρινη, κρεατινη και κρεατινη χωριστα και ταμπλετες τυροσινη, πόσο θα κοστισει και ποσες μερες θα σου βγαλει?

εμενα με ενοχλει η σκουκραλοζη, αλλα βλεπω οτι κανενας αλλος δεν εχει το ιδιο προβλημα, ενδιαφερον.

TheWorst
07-03-11, 21:53
Ουτε καν ξερω τι ειναι η σκοκρα ... οπως την ειπες :D

deluxe
08-03-11, 00:09
Ποιο προβλημα υπαρχει με τη σουκραλοζη; Ειναι καρκινογονη;

Εγω το χρησιμοποιω εδω και 3 ημερες. Απο γευση μονο μπορω να πω οτι εχει τη πιο απιστευτη γευση που εχω δοκιμασει σε pre-workout φορμουλα! Αφου και με τη κιτρουλινη που το βαζω μαζι, παλι δε χαλαει πολυ η γευση!

Απο αποτελεσματα δε μπορω να καταλαβω μεχρι στιγμης, σιγουρα θελει να περασουν 10-15 ημερες.. Αλλα και χωρις τα διεγερτικα πλεον, δε μπορω να πω οτι εχω πεσει αρκετα σε δυναμη.. Αντε το πολυ 1 επαναληψη στα μεγιστα.

Για post βαζω ακομα 3-5γρ μονοϋδρικη, αν και μαλλον ειναι περιττη.

tommygunz
08-03-11, 02:09
Ποιο προβλημα υπαρχει με τη σουκραλοζη; Ειναι καρκινογονη;

Εγω το χρησιμοποιω εδω και 3 ημερες. Απο γευση μονο μπορω να πω οτι εχει τη πιο απιστευτη γευση που εχω δοκιμασει σε pre-workout φορμουλα! Αφου και με τη κιτρουλινη που το βαζω μαζι, παλι δε χαλαει πολυ η γευση!

Απο αποτελεσματα δε μπορω να καταλαβω μεχρι στιγμης, σιγουρα θελει να περασουν 10-15 ημερες.. Αλλα και χωρις τα διεγερτικα πλεον, δε μπορω να πω οτι εχω πεσει αρκετα σε δυναμη.. Αντε το πολυ 1 επαναληψη στα μεγιστα.

Για post βαζω ακομα 3-5γρ μονοϋδρικη, αν και μαλλον ειναι περιττη.

Deluxe ποιά γεύση έχεις πάρει, την sour green apple ή την electric lemonade;

deluxe
08-03-11, 13:41
Το μηλο πηρα. Αυτο προτεινουν και οι περισσοτεροι.

Και σκεφτομαι να το εναλλασω με το green budge. Και τα 2 κορυφη λενε οτι ειναι.

tommygunz
08-03-11, 14:10
Το μηλο πηρα. Αυτο προτεινουν και οι περισσοτεροι.

Και σκεφτομαι να το εναλλασω με το green budge. Και τα 2 κορυφη λενε οτι ειναι.

Μάλιστα... Μάλλον και εγώ αυτή θα πάρω λοιπόν.


Και μια ερώτηση προς Devil: Χρειάζεται να βάζουμε πάλι σόδα μαζί με δαύτο (όπως όταν παίρνουμε mono στο pre) ή όπως είναι το παίρνουμε ασάλιωτο;:green:

Devil
08-03-11, 15:36
Μάλιστα... Μάλλον και εγώ αυτή θα πάρω λοιπόν.


Και μια ερώτηση προς Devil: Χρειάζεται να βάζουμε πάλι σόδα μαζί με δαύτο (όπως όταν παίρνουμε mono στο pre) ή όπως είναι το παίρνουμε ασάλιωτο;:green:


ασαλιωτο..... δεν ειναι μονουδρικη;)

αποροφατε διαφορετικα....;)

tommygunz
08-03-11, 17:30
ασαλιωτο..... δεν ειναι μονουδρικη;)

αποροφατε διαφορετικα....;)

Ωραία... οπότε 1 scoop Green Mag για pre-wo και μετά κρεατίνη μονοϋδρική 5 γραμμάρια μαζί με μάλτο.

Αλλά μια ερώτηση... Αν σε γράμμωση pre-wo παίρνω το green mag και στο post-wo δεν θέλω να βάλω μάλτο μαζί με μονοϋδρική αλλά έχω μόνο την μονοϋδρική... Την κρεατίνη πάλι θα την παίρνω με σόδα;

Devil
08-03-11, 17:57
Ωραία... οπότε 1 scoop Green Mag για pre-wo και μετά κρεατίνη μονοϋδρική 5 γραμμάρια μαζί με μάλτο.

Αλλά μια ερώτηση... Αν σε γράμμωση pre-wo παίρνω το green mag και στο post-wo δεν θέλω να βάλω μάλτο μαζί με μονοϋδρική αλλά έχω μόνο την μονοϋδρική... Την κρεατίνη πάλι θα την παίρνω με σόδα;

βαλε την μονουδρικη μετα απο το στερεο σου γευμα...;)

TheWorst
08-03-11, 21:33
Με νερο τη πινουμε αυτη ετσι ?

tommygunz
08-03-11, 23:23
Με νερο τη πινουμε αυτη ετσι ?

Yeap.

deluxe
09-03-11, 02:57
Γιατι να βαλεις τη μονουδρικη με σοδα; Υπερβολικη μου φαινεται...

tommygunz
09-03-11, 03:09
Γιατι να βαλεις τη μονουδρικη με σοδα; Υπερβολικη μου φαινεται...

Επειδή το στομάχι έχει όξινο ph ενώ η κρεατίνη θέλει βασικό ph για καλύτερη απορρόφηση. Με τη σόδα κάνεις το ph του στομαχιού πιο βασικό. Στο green mag δεν ρίχνουμε, όπως είπε και ο Devil πιο πάνω.

deluxe
09-03-11, 17:00
Μα ετσι κι αλλιως αποκλειεται ο οργανισμος σου να απορροφησει 10γρ κρεατινης μεσα σε μια ημερα. Ποιος εισαι;

Απλα παιρνουμε τοση ποσοτητα, για να νομιζουμε οτι κατι γινεται.. Πανω απο 5γρ ειναι ανουσιο πιστευω.

Devil
09-03-11, 18:20
Μα ετσι κι αλλιως αποκλειεται ο οργανισμος σου να απορροφησει 10γρ κρεατινης μεσα σε μια ημερα. Ποιος εισαι;

Απλα παιρνουμε τοση ποσοτητα, για να νομιζουμε οτι κατι γινεται.. Πανω απο 5γρ ειναι ανουσιο πιστευω.

γιατι τα 5γρ τα αποροφας???

παιρνεις 10γρ για να αποροφησεις οσα περισσοτερα γινετε.... αλλα και με 5γρ γινετε δουλεια... βεβαια υπαρχουν πολλοι που με 10γρ νιωθουν καλητερα.... αλλοι οχι....

aepiskeptis
17-03-11, 20:53
Ποιο προβλημα υπαρχει με τη σουκραλοζη;


εμενα ρωτας εεεε?

η γευση, μου φαινεται πολυ γλυκια, ο,τι εχω πιει με σουκραλοζη μου φαινεται πολυ γλυκο. βεβαια πριν το στρατο δεν ειχα το ιδιο προβλημα, οποτε ενδιαφερον. κατι εχει αλλαξει στους γευστικους μου καλυκες, μενει να διαπιστωσω αν ειμαι πιο ευαισθητος στις γλυκες γευσεις εν γενει.

Ναι ναι οφφ τοπικ, σορρυ! απαντω για να μην υπαρχουν υπονοιες για το προιον.

Ηθελα κι εγω να το δοκιμασω αλλα η παρουσια του γλυκαντικου με αποτρεπει.

aepiskeptis
17-03-11, 20:56
Μα ετσι κι αλλιως αποκλειεται ο οργανισμος σου να απορροφησει 10γρ κρεατινης μεσα σε μια ημερα. Ποιος εισαι;

Απλα παιρνουμε τοση ποσοτητα, για να νομιζουμε οτι κατι γινεται.. Πανω απο 5γρ ειναι ανουσιο πιστευω.

απο τι εξαρταται αν θα τα απορροφησει ή οχι?

παμε να το κανουμε σαν την πρωτεινη ειναι 30, ειναι 40 ή μηπως ειναι 52.5?

αν ψαξεις θα βρεις ερευνες Α. στο τελος του μηνα ή κανεις η δεν κανεις φορτωμα εχεις το ιδιο αποτελεσμα Β. η κρεατινη δινει 1-2 επαναληψεις στα σετς πολλων επαναληψεων.

αν την παιρνετε ως πλασεμπο αλλαζει το θεμα 'η αν καποιος την παιρνει μετα απο αδειασμα γλυκογονου, πως τα λενε αυτα οι αγωνιστικοι ββερς ουτε που θυμαμαι

TheWorst
17-03-11, 21:11
Γιατι αυτη η κρεατινη πρεπει οπως με τη μονουδρικη να κανουμε αποχη καποιες βδομαδες ?:unsure:

sobral
17-03-11, 21:35
Γιατι αυτη η κρεατινη πρεπει οπως με τη μονουδρικη να κανουμε αποχη καποιες βδομαδες ?:unsure:

Πρώτον, η μονουδρική είναι ένα από τα πολλά είδη κρεατίνης. ;) Στην ερώτηση σου τώρα: Πρέπει να κάνεις διαλείμματα γιατί μπορεί να επηρεάσεις την φυσική παραγωγή κρεατίνης από το ίδιο το σώμα. Από την διατροφή σου λαμβάνεις ένα ποσοστό κρεατίνης, είναι ουσία που βρίσκεται φυσικά στο σώμα. Οι ποσότητες όμως που παίρνεις όταν λαμβάνεις συμπλήρωμα κρεατίνης είναι πολύ πιο μεγάλες. Καλό είναι να δίνεις ένα διάλειμμα στο σώμα σου και να μην επιβαρύνεις και τα νεφρά σου. Η ερώτηση σου θα μεταφερθεί λογικά στο ''ότι έχει σχέση με την κρεατίνη''. :green:

TheWorst
17-03-11, 23:21
Επειδη ομως ενδιαφερομαι για ΑΥΤΗΝ την κρεατινη και οχι για οποιαδηποτε γραφω εδω..

Και θετω το εξης ερωτημα- ποσο ξεκουραση και ανα ποσο ? Δηλαδη στη μονουδρικη ειναι 4 βδομαδες απο 10 γραμμαρια στον ογκο (περιπου) και μετα 4 εβδομαδες αποχη ? Εδω πως παμε ?

COBRA_STYLE
17-03-11, 23:40
Επειδη ομως ενδιαφερομαι για ΑΥΤΗΝ την κρεατινη και οχι για οποιαδηποτε γραφω εδω..

Και θετω το εξης ερωτημα- ποσο ξεκουραση και ανα ποσο ? Δηλαδη στη μονουδρικη ειναι 4 βδομαδες απο 10 γραμμαρια στον ογκο (περιπου) και μετα 4 εβδομαδες αποχη ? Εδω πως παμε ?
Δεν υπαρχει κατι στανταρ που ντε και καλα πρεπει να κανεις αυτο...καλο θα ηταν να 1 μηνα ον και μετα 1 μηνα οφ τουλαχιστον...και εισαι οκ

TheWorst
17-03-11, 23:56
Δλδ οπως η μονουδρικη ? Το ιδιο πραγμα ειναι :green:

COBRA_STYLE
18-03-11, 00:01
Δλδ οπως η μονουδρικη ? Το ιδιο πραγμα ειναι :green:
ναι...για το λογο οτι εχει κρεατινη και αυτο...ανεξαρτητου τυπου...γιαυτο ειναι καλο να κανεις και καποιο οφ

TheWorst
18-03-11, 00:12
Στις μερες οφφ ομως δε θα πεσω σε δυναμη ? :unsure:

COBRA_STYLE
18-03-11, 00:17
Στις μερες οφφ ομως δε θα πεσω σε δυναμη ? :unsure:
αφου ειναι οφ μερες:unsure:με μπερδεψες....εγω πιο πανω ειπα για οφ σε κυκλο(οχι για τις οφ μερες) με το συγκεκριμενο για παραδειγμα που εχει κρεατινη...

TheWorst
18-03-11, 00:27
Εννοω τον εναν μηνα που θα κανω αποχη δε θα πεσω σε δυναμη.Ρωταω για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ προιον οχι για οποιαδηποτε αλλη φορμουλα ή μονουδρικη (οτιδηποτε τελος παντων)

COBRA_STYLE
18-03-11, 01:08
Εννοω τον εναν μηνα που θα κανω αποχη δε θα πεσω σε δυναμη.Ρωταω για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ προιον οχι για οποιαδηποτε αλλη φορμουλα ή μονουδρικη (οτιδηποτε τελος παντων)
ε λογικα θα πεσεις σε δυναμη...

deluxe
18-03-11, 15:47
Εγω παλι θα την παιρνω μεχρι να τελειωσει, βγαζει 80 servings. Οποτε θα μου κρατησει πανω απο 3 μηνες. Μονο τις ημερες που προπονουμαι παιρνω. Δε ξερω αν θελει και τις υπολοιπες ημερες.

tommygunz
18-03-11, 17:10
Εγω παλι θα την παιρνω μεχρι να τελειωσει, βγαζει 80 servings. Οποτε θα μου κρατησει πανω απο 3 μηνες. Μονο τις ημερες που προπονουμαι παιρνω. Δε ξερω αν θελει και τις υπολοιπες ημερες.

Γιατί δεν παίρνεις μονοϋδρική τις ημέρες που δεν πας gym; Καλύτερα πιστεύω θα ήταν, εγώ τουλάχιστον έτσι θα το κάνω:

1 scoop Green Mag πριν την προπόνηση και 3-5 γρ. μονοϋδρική μετά την προπόνηση
Τις off μέρες 5 γρ. μονοϋδρική με το πρωινό.

Πιστεύω καλύτερα αποτελέσματα θα έχω από το να έπαιρνα μόνο το Green Mag.

deluxe
18-03-11, 19:46
Αυτο κανω, απλα δε το ειπα :P


Παντως εχω βαλει κοντα στα 5 κιλα, και η κοιλια μου ειναι στα ιδια επιπεδα. Τα περισσοτερα ειναι καλα κιλα και το βλεπω και στο καθρεφτη αυτο.

TheWorst
18-03-11, 22:00
Εγω σκεφτομαι να παρω μονο αυτη και στις μερες οφφ να παιρνω 5 γραμμαρια κανονικα αλλα αυτο με τη μονουδρικη ακουγεται καλο,απλα ομως αν παιρνεις 15 γραμμαρια/ημερα κρεατινη πολυ μου φαινεται :unsure:

deluxe
18-03-11, 22:23
Η καθε δοση εχει 5γρ κρεατινης και οχι 10.4

TheWorst
18-03-11, 22:24
Μια δωση αυτης της κρεατινης (Green Magnitude) 10 γραμμαρια δεν ειναι ?

tommygunz
18-03-11, 22:32
Μια δωση αυτης της κρεατινης (Green Magnitude) 10 γραμμαρια δεν ειναι ?

Τα συνολικά γραμμάρια κερατίνης ανά δόση είναι 5. Έχει επίσης 2 γρ. ταυρίνη, 2,5 γρ. betaine και 0,5 γρ. τυροσίνη. Γι' αυτό το scoop είναι 10 γρ.

TheWorst
18-03-11, 22:34
Ολα αυτα ταυρινη κλπ τι τα βαζουν :unsure:

TEFAAtzis
28-05-11, 22:10
deluxe μιας και το δοκιμαζεις τωρα τι λεει αυτο το προιον?

deluxe
28-05-11, 23:23
Αρκετα καλο φιλε. Το τελειωνω σε λιγο. Παιρνω μονο τις ημερες προπονησεις, 1 σκουπ πριν το γυμναστηριο. Πιστευω οτι μου εχει δωσει λιγη δυναμη.

TEFAAtzis
28-05-11, 23:47
Αρκετα καλο φιλε. Το τελειωνω σε λιγο. Παιρνω μονο τις ημερες προπονησεις, 1 σκουπ πριν το γυμναστηριο. Πιστευω οτι μου εχει δωσει λιγη δυναμη.

το σκεφτομουν να το βαλω αλλα μαλλον θα παιξω με c4 πριν,glykergrow το σκεφτομαι και αυτο και περιμενω και απο σενα γνωμη για ιντρα και για ποστ animal nitro και καθαρη κρεατινη που ουτως η αλλως εχω ειδη της Reflex

tommygunz
29-05-11, 13:47
το σκεφτομουν να το βαλω αλλα μαλλον θα παιξω με c4 πριν,glykergrow το σκεφτομαι και αυτο και περιμενω και απο σενα γνωμη για ιντρα και για ποστ animal nitro και καθαρη κρεατινη που ουτως η αλλως εχω ειδη της Reflex

Για ποστ εγώ Δημήτρη έχω όπως λες και εσύ ή Nitro ή Bc+eaa (LG Sciences) μαζί με μονοϋδρική της Reflex. Για πρε έχω μισή ώρα πριν το Green Mag και και 10 λεπτά πριν το Purple Wraath (το purple wraath Θα μπορούσες να το βάλεις και intra).
Δύναμη έχω παρατηρήσει πως μου έδωσε, κυρίως γιατί όταν το σταμάτησα έπεσα λίγο (για 1-2 επαναλήψεις) σε κάποιες ασκήσεις. Από γεύση που πήρα αυτήν με το πράσινο μήλο, στην αρχή καλή μου φαίνονταν, αλλά τώρα πολύ ξινή ρε παιδάκι μου... Αν το λεμόνι του Green Mag είναι ίδιο με τη γεύση λεμόνι από Purple Wraath θα σου συνιστούσα να πάρεις αυτήν καλύτερα. Εκτός αν δεν σου αρέσει το λεμόνι.

TEFAAtzis
29-05-11, 14:04
Για ποστ εγώ Δημήτρη έχω όπως λες και εσύ ή Nitro ή Bc+eaa (LG Sciences) μαζί με μονοϋδρική της Reflex. Για πρε έχω μισή ώρα πριν το Green Mag και και 10 λεπτά πριν το Purple Wraath (το purple wraath Θα μπορούσες να το βάλεις και intra).
Δύναμη έχω παρατηρήσει πως μου έδωσε, κυρίως γιατί όταν το σταμάτησα έπεσα λίγο (για 1-2 επαναλήψεις) σε κάποιες ασκήσεις. Από γεύση που πήρα αυτήν με το πράσινο μήλο, στην αρχή καλή μου φαίνονταν, αλλά τώρα πολύ ξινή ρε παιδάκι μου... Αν το λεμόνι του Green Mag είναι ίδιο με τη γεύση λεμόνι από Purple Wraath θα σου συνιστούσα να πάρεις αυτήν καλύτερα. Εκτός αν δεν σου αρέσει το λεμόνι.

δεν με καταλαβες δεν θα το βαλω το green magnitude τελικα:green:,θα εχω το c4 της cellucor για πριν και για ιντρα ελεγα για το power shock και ποστ τα nitro και την κρεατινη

deluxe
30-05-11, 03:19
Από γεύση που πήρα αυτήν με το πράσινο μήλο, στην αρχή καλή μου φαίνονταν, αλλά τώρα πολύ ξινή ρε παιδάκι μου...Αν το πινεις μαζι με το purple wraath, ξυνιζει εξαιτιας της κιτρουλινης.

tommygunz
31-05-11, 01:58
Αν το πινεις μαζι με το purple wraath, ξυνιζει εξαιτιας της κιτρουλινης.

Το γράφω και παραπάνω, ξεχωριστά τα πίνω. 30' πριν την προπόνηση το green mag και 10' πριν το purple wraath. Βέβαια το διαλύω σε 200 ml νερό μονάχα, ίσως γι' αυτό και η έντονη γεύση, αλλά πριν την προπόνηση δεν θέλω να πιώ πολύ νερό και να πάω με φουσκωμένο στομάχι με νερό μέσα. Τέλος πάντων, δεν έχει δα και καμιά άθλια γεύση, απλά λίγο παραπάνω ξινή για τα γούστα μου, δεν είναι αηδία.

andreasaxo
13-10-12, 00:10
Στράβωσε η δουλειά, ειχα παραγγείλει το storm και με ενημέρωσαν οτι εχουν έλλειψη, παράγγειλα αυτο.
Το θεμα ειναι οτι ειχα προετοιμαστεί με το storm να καταναλώνω ενα scoop πριν και ενα μετα το gym, + 1 της off ημέρες.
Μπορώ να ακολουθήσω αυτο το πρωτόκολλο και με το green magnitude η να παίρνω ενα scoop πριν η μετα το gym και ενα της off ημέρες;

sofos
13-10-12, 16:40
Στράβωσε η δουλειά, ειχα παραγγείλει το storm και με ενημέρωσαν οτι εχουν έλλειψη, παράγγειλα αυτο.
Το θεμα ειναι οτι ειχα προετοιμαστεί με το storm να καταναλώνω ενα scoop πριν και ενα μετα το gym, + 1 της off ημέρες.
Μπορώ να ακολουθήσω αυτο το πρωτόκολλο και με το green magnitude η να παίρνω ενα scoop πριν η μετα το gym και ενα της off ημέρες;

ναι μια χαρα ειναι αυτο που λες,δοκιμασε να το παιρνεις 1 πριν την προπονηση η αλλιως 1 μετα την προπονηση,αναλογα πως θα σε βολεψει και που θα δεις οτι σε βοηθαει καλυτερα...τις οφ μερες 1 σκουπ το πρωι ειναι το καλυτερο...

andreasaxo
13-10-12, 16:42
ναι μια χαρα ειναι αυτο που λες,δοκιμασε να το παιρνεις 1 πριν την προπονηση η αλλιως 1 μετα την προπονηση,αναλογα πως θα σε βολεψει και που θα δεις οτι σε βοηθαει καλυτερα...τις οφ μερες 1 σκουπ το πρωι ειναι το καλυτερο...
Σ'ευχαριστω sofe :):)
Αυτό μιας και ειναι φορμουλα, μπορεί να καταναλώνετε σερί, χωρίς off period;
Για ενα 9μηνο σερί ας πουμε;

sofos
13-10-12, 23:17
Σ'ευχαριστω sofe :):)
Αυτό μιας και ειναι φορμουλα, μπορεί να καταναλώνετε σερί, χωρίς off period;
Για ενα 9μηνο σερί ας πουμε;

ναι απλα να μην υπερβαινεις το 1 σκουπ....

andreasaxo
14-10-12, 23:59
ναι απλα να μην υπερβαινεις το 1 σκουπ....
Να σε καλά!! :):)

andreasaxo
24-10-12, 20:03
Το παρέλαβα, να ρωτήσω.
Μήπως γίνετε της off ημέρες να της καλήβω με 5gr απλής μονουδρικης;
Για περισσότερη οικονομία ενοωο.
Κι'αν όντος γίνετε αυτό, θα πρέπει απαραιτήτως αυτά τα 5gr να τα συνδυάζω με υδατάνθρακα όπως θα έκανα και αν θα έπαιρνα απλή μονουδρικη μετά το gym, για καλύτερη απορρόφηση;

COBRA_STYLE
24-10-12, 20:33
ναι στο 1ο οχι στο 2ο...δεν χρειαζεσαι carbs με την κρεατινη.That's an old myth brah.

andreasaxo
24-10-12, 20:35
ναι στο 1ο οχι στο 2ο...δεν χρειαζεσαι carbs με την κρεατινη.That's an old myth brah.
Ααααααα καταρρίφθηκε κι'αυτο; :)
Για το οτι θέλει πολύ νερό η απλή μονουδρικη, ακόμα ισχύει;
Ευχαριστώ!!

COBRA_STYLE
24-10-12, 21:04
παει καιρος που εχει καταρριφθει.

τωρα το "πολυ νερο" δεν ξερω σε τι ποσοτητα αντιστοιχει...παντως οτι χρειαζεται αρκετο νερο ναι,1ον γιατι νερο ζζμπρωχνει στα μυικα κυτταρα η κρεατινη και 2ον βοηθα το σωμα σου να αποβαλλει πιο γρηγορα-ευκολα την κρεατινινη η οποια ειναι επιβλαβης.

andreasaxo
24-10-12, 21:06
παει καιρος που εχει καταρριφθει.

τωρα το "πολυ νερο" δεν ξερω σε τι ποσοτητα αντιστοιχει...παντως οτι χρειαζεται αρκετο νερο ναι,1ον γιατι νερο ζζμπρωχνει στα μυικα κυτταρα η κρεατινη και 2ον βοηθα το σωμα σου να αποβαλλει πιο γρηγορα-ευκολα την κρεατινινη η οποια ειναι επιβλαβης.
Να σε καλα, ευχαριστω!!

pikos
06-05-13, 00:35
Αυτό που αναφέρει η συσκευασία ως προειδοποίηση για θέμα υγείας είναι κάτι που απλά το αναφέρουν λόγω ιδιοτροπιών της Καλιφόρνιας;

GodSlayer
06-05-13, 03:28
υπαρχει αναλυση αυτου του θεματος του νερου με την κρεατινη στο τοπικ τα παντα για την κρεατινη