PDA

Επιστροφή στο Forum : Mass Impact (Muscle Asylum Project)



Stamer
28-12-10, 00:38
Παιδια πηρα αυτη την πρωτεινη όγκου για να πάρω κάποια κιλα θα ηθελα τισ γνωμες σας:)42190

sulis
28-12-10, 02:20
γεια σου φιλε αν κ ειμαι καινουργιος στο φορουμ ουτε ασχολουμαι με μποντιμπιλντινγκ απλα μ αρεσει να γυμναζομαι μπορω να σε βοηθησω...η την συγκεκριμενη την εχω χρησημοποιηση,σου δινει κιλα γυρω στα 3-4 στο μηνα αλλα ειναι λιπος...δλδ εισαι πιο παχυς στη ζυγαρια αλλα μυικα εισαι το ιδιο.παντως απο αλλες ογκου ειναι πλ καλυτερη

Polyneikos
28-12-10, 09:34
Παιδια πηρα αυτη την πρωτεινη όγκου για να πάρω κάποια κιλα θα ηθελα τισ γνωμες σας:)http://www.almansura.net/wp-content/uploads/2010/07/MAP-MassImpact.jpg

Ωραιο κουτι,τι εχει μεσα;;:unsure::unsure:

Polyneikos
28-12-10, 09:36
σορυ πυ τ αναφερω εδω αλλα αν μπορει καποιος ασ σχολειασει κ το green magnitude που εχω ποσταρει:thumbup:

Μην σπαμμαρεις σε αλλα προιοντα.:thumbup:

Stamer
28-12-10, 23:03
Περιεχόμενα συστατικά (265g)
Calories 1020
Total fat 5g
Protein 40g
Total carbohydrade 203g
Vitamin A 35u
Vitamine D 200mg
Calcium 200mg
iron 0.6mg
Sodium 620mg

Growfast
Creatime monohydrate
Sunflower oil
Taurine
L-alanine
D-pinitoitt
Borgage oil powder

Glucodrive
Dextrose monoxydrate
Trehalose dihydrate

Anablast
L-lysine hci
L-leucine
L-isoleucine
L-valine
Spinacia oleracea extract
25 hexahydroxy
7 cholesten
L-leucine pyroglutamate
Myosize
Glycine
L-glutamine
Hippophae rhamoids extract
Beta alanine
L-carnosine
L-histidine
N-acetyl l-cisteine
L-arginine
L-arginine ketoisocaproic acid
L-phenalanine
L-threonine

ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ
2,260 gr.
ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ :Πάρτε 2 scoοp mass impact 2 φορες την μερα.Για πιο άμεσα αποτελέσματα,πάρτε
2 scoup 3 φορές την μέρα.

Titanium
28-12-10, 23:14
Το συγκεκριμένο προϊών εχει 15 γρ πρωτεΐνη στα 100...Γενηκα οι πρωτεΐνες ογκου ειναι τζάμπα λευτα....

Polyneikos
28-12-10, 23:18
Ωραία,δηλαδη αφορα ενα ρόφημα το οποίο από μονο του σου δίνει 1000 και αν το παρεις 2 ή 3 φορες όπως προτείνεται σου δίνει 3000 θερμίδες...Αρα για καποιον μεσο αθλουμενο θα πρεπει να κοψει το φαγητο...
Αnyway,νομίζω ότι αυτες οι μεγαλες ποσοτητες υδατανθρακα είναι too much ακομα και για μεταπροπονητικο,εκτος αν μιλαμε για κανεναν pro ,αν σπασεις μετα την δόση μειωνεται δραματικα η ποσοτητα πρωτεινης που θα λαβεις,,,
Και με 265 γρ δόση στα 2250 είναι κατω από 10 δόσεις,αρα και αντιοικονομικο....Χμμ

Stamer
28-12-10, 23:38
οχι, δεν ειμαι καθολου pro...ισα ισα σχετικά αρχαριος..απλα μου το εδωσαν γιατι εχω προβλημα με τα κιλά!ειμαι 20 χρονών 1.80 66 κιλα!!οποτε καταλαβαίνεται....δυο φορές το παίρνω..και γυμναζομαι 4-5 φορέσ την εβδομάδα..Τι εννοείς ότι αν σπασεις μετα την δόση μειωνεται δραματικα η ποσοτητα πρωτεινης που θα λαβεις????

Polyneikos
28-12-10, 23:51
Εννοω ότι ενα σωμα π..χ 66 κιλων όπως είσαι εσυ,είανι δυσκολο να διαχειριστει μια τόσο μεγαλη ποσοτητα υδατανθρακων σε ενα ρόφημα,(για αυτο ανεφερα εναν pro που μπορεί να ζυγίζει 125 κιλα), πόσο μαλιστα αν συμβαινει 2΄η 3 φορες την ημερα.
Αν μετα προσπαθησεις να παρεις την μιση δόση, η περιεκτικότητα της σε πρωτεινη ειναι οικτρη,..Πιστευω εν ολιγοις ότι θα σου προσθεσει αρκετο λίπος αυτο το προιον.

Stamer
28-12-10, 23:57
συμφωνω με αυτα που μου λες,ομως δεν προκειται να το πάρω 3 φορέσ ποτε.. 1 με 2 φόρες θα το παίρνω για δύο μηνες μου είπε, για να πάρω 5-7 κιλά!βασικά μου ειπε να πάρω και κρεατίνη και νιτρικό αλλά κολοσα να πω την αληθειά και δεν τα πήρα αυτα..μόνο την πρωτείνη όγκου πήρα.Μετα απο δύο μήνες θα κανώ γραμμωση και θα πάρω μια πρωτείνη γράμμωσης όπως π.χ VPX

salpas18
29-12-10, 11:41
συμφωνω με αυτα που μου λες,ομως δεν προκειται να το πάρω 3 φορέσ ποτε.. 1 με 2 φόρες θα το παίρνω για δύο μηνες μου είπε, για να πάρω 5-7 κιλά!βασικά μου ειπε να πάρω και κρεατίνη και νιτρικό αλλά κολοσα να πω την αληθειά και δεν τα πήρα αυτα..μόνο την πρωτείνη όγκου πήρα.Μετα απο δύο μήνες θα κανώ γραμμωση και θα πάρω μια πρωτείνη γράμμωσης όπως π.χ VPX

ακου τι θα κανεις και θα βγεις και κερδισμενος κατα πολυ εαν θες να βαλεις κιλα ετσι γιατι εαν περνεις αυτο το συμπληρομα για 2 μηνες μου φενετε θες 6-7 κουτακια ανετα με μια δοση την μερα κιολας που η τιμη θα ειναι 240+ ευρουλακια και γιατι θα θες 6-7 κουτακια ? δες τωρα λιπον καθε δοση ειναι 265 γραμμαρια (5 scoup) για 1000 θερμιδες και εχει μεσα σε αυτα 40 πρ λιπον 265 * 60 μερες 16 κιλα βγενει εσει παρε απο bulk maltodextrini που ειναι πολυ πιο φθηνει και θα υπολογιζεις μονος σου και τον υδατανθρακα και παρε και μια πρωτεινη οπια θες και εισαι κομπλε πχ θα βαζεις 200 γραμαρια μαλτοδεξτρινη οπος λεει το σημπληρομα και ενα σκουπ για παραδηγμα μυοφιουσιον δλδ το ιδιο πραγμα με πολυ λιγοτερα λευτα

salpas18
29-12-10, 11:44
συμφωνω με αυτα που μου λες,ομως δεν προκειται να το πάρω 3 φορέσ ποτε.. 1 με 2 φόρες θα το παίρνω για δύο μηνες μου είπε, για να πάρω 5-7 κιλά!βασικά μου ειπε να πάρω και κρεατίνη και νιτρικό αλλά κολοσα να πω την αληθειά και δεν τα πήρα αυτα..μόνο την πρωτείνη όγκου πήρα.Μετα απο δύο μήνες θα κανώ γραμμωση και θα πάρω μια πρωτείνη γράμμωσης όπως π.χ VPX

και κατι αλλο γραμμωση και ογκο δεν κανεις με της πρωτεινες αλλα με την διατροφη γιαυτο στροσου και ΔΙΑΒΑΣΕ για να μαθεις 5-10 πραγματα σημαντικα που εχει εδω μεσα το φορουμ φιλικα salpas :toast:

Stamer
31-12-10, 00:24
οκ ευχαριστω παιδιά!Αυτη η εταιρία ειναι γνωστη??ξερει κανεισ??

Titanium
31-12-10, 03:01
οκ ευχαριστω παιδιά!Αυτη η εταιρία ειναι γνωστη??ξερει κανεισ??

Πολυ...:toast:

Stamer
31-12-10, 04:14
θεωρείται απο τις καλες??

sifounas1
21-03-12, 10:33
καλησπερα πηρα αυτην την πρωτεινη και πριν 2 μερες την ανοιξα να την εγκαινιασω...για εμενα απο τις 5-6 πρωτεινες που εχω δοκιμασει....αυτη δεν μου αρεσε καθολου και δεν προκειται να την ξαναπαρω ποτε....εβαλα 2 scoop για δοκιμη δηλαδη τα 2/5 της δοσολογιας μιας και θεωρω ανωφελο να ανεβασω +1000 θερμιδες για ενα μηνα....και τα συμπερασματα μου.....κακη διαλυτοτητα,γευση η πιο κακη που εχω δοκιμασει ως τωρα και για καποιο λογο που δεν μπορω να εξηγησω η να καταλαβω δημιουργει ενα στρρωμα αφρου πανω πανω που με φοβιζει....ξερει κανεις τιποτα?Την ανακατεψα οπως κανω με ολες τις αλλες και δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο....

Stamer
22-04-12, 05:48
φιλε ειναι μαπα αυτη η πρωτεινη..γενικα εδω και καιρο εχω αναθεωρησει για τισ πρωτεινες ογκου..τζαμπα λεφτα!!!