PDA

Επιστροφή στο Forum : διατροφη by sulis



sulis
31-12-10, 19:29
οκ ακου λοιπον..κατ αρχην ειμαι ποδοσφαιριστης ειμαι 20 χρονων, εχω υψος 1.78 κ ειμαι 70 κιλα απ τα οποια τα 61 ειναι αλιπη σωματικη μαζα...εγω λοιπον θελω να παω στα 68 αλιπη μαζα κατεβαζοντας το λιπος απο 12,8% στο 6%...η διατροφη μ ειναι...10 η ωρα κουακερ με γαλα 3% 2 ασπραδια κ ενα τοστ-12 η ωρα παω γυμν-1.30 πινω πρωτεινη,μια ογκου-3.30 μεσημεριανο μπριζολα με ρυζι ή κοτοπουλο ή ψαρι-6 η ωρα παιρνω παλι την πρωτεινη-8 κανενα ξηρο καρπο-10.30 παρομοιο με το μεσημεριανο-κ πριν κοιμηθω κανα γιαουρτι...αυτα πανω κατω

dhmhtrhs
31-12-10, 19:35
γιατι θες να πας 6% φιλε? και τι σχεση εχουν τα συμπληρωματα μ αυτο ? προσωπικα δεν ξερω κανεναν ποδοασφαιριστη που εχει τετοιο ποσοστο λιπους...επισης για να πας απο το 13% στο 6% και να πας και 68 κιλα εχεις υποψην σου ποσο καιρο χρειαζεσαι περιπου??

sulis
31-12-10, 19:36
α!κ γενικως παιρνω δυσκολα μυς ενω κανω καλα πρηξιματα οταν φευγω απο το γυμν τα χανω τελειως..θελω να καταληξω στο οτι ενω αλλα παιδια της ηλικιας μ σε 3 μηνες θα χαν κανει καλη δουλεια εγω για να τους φτασω πρεπει να κανω το διπλασιο κ αν σταματησω για λιγο αμεσως πεφτω...ελπιζω να μην σας κουρασα..

dhmhtrhs
31-12-10, 19:40
α!κ γενικως παιρνω δυσκολα μυς ενω κανω καλα πρηξιματα οταν φευγω απο το γυμν τα χανω τελειως..θελω να καταληξω στο οτι ενω αλλα παιδια της ηλικιας μ σε 3 μηνες θα χαν κανει καλη δουλεια εγω για να τους φτασω πρεπει να κανω το διπλασιο κ αν σταματησω για λιγο αμεσως πεφτω...ελπιζω να μην σας κουρασα..

μηπως φταιει η προπονηση σου ? μην ξεχνας οτι υπαρχουν και τα γονιιδια που ειναι διαφορετικα στον καθεναν.μην κοιτας τι κανουν οι αλλοι αλλα τι δεν κανεις εσυ σωστα.

giannis64
31-12-10, 19:45
πρωτον με τις ποσοτητες που τρως σιγουρα δεν θα βαλεις κιλα.

οσο για τους στοχους σου? απλα δεν γινετε. αλλα και να γινετε θα πρεπει να μαθειες πολλα πραγμματα και να ξερεις να παιζεις με τις λεπτομεριες..

sulis
31-12-10, 20:21
ωραια δηλαδη δεν σας φαινεται εφικτο σε 5 μηνες να παρω 4-5 μυικα κιλα??τι συμπληρωματα θα προτεινατε αν γινεται ονομαστικα για να με βοηθησετε

arisfwtis
31-12-10, 20:22
φαι να παρεις οχι συμπληρωματα:toast:

sulis
31-12-10, 20:26
πραγματικα οι μρειδες μου ειναι παρα πλ μεγαλες κ ολη την ωρα τρωω αλλα η ζυγαρια ειναι στασιμη γι αυτο θελω συμπληρωματα

giannis64
31-12-10, 20:31
ωραια δηλαδη δεν σας φαινεται εφικτο σε 5 μηνες να παρω 4-5 μυικα κιλα??τι συμπληρωματα θα προτεινατε αν γινεται ονομαστικα για να με βοηθησετε

οχι δεν ειναι εφικτο.

sulis
31-12-10, 20:37
οκ για να το λες κατι θα ξερεις παραπανω..τουλαχιστον εχεις καποια συμβουλη να μου δωσεις για να εχω προοδο?

giannis64
31-12-10, 20:47
ξεκινα και ανεβαζε σιγα σιγα ποσοτητες φαγητου (θερμιδες) και ανα μηνα να ελεγχεις τον καθρεπτη σου.
αν μπορειςε υπολογισε ποσες θερμιδες περνεις τωρα και ανεβασετες κατα 500.
δες πως θα πας για κανα μηνα και μετα τα ξαναλεμε.

sulis
31-12-10, 20:52
οκ κ ενα τελευταιο..αν μπορεις γραψε τη συμπληρωματα να παρω(καλο θα ηταν ονομαστικα γιαν μη παρω καμια μ.....!ευχαριστω κ καλη χρονια:thumbup:

giannis64
31-12-10, 21:02
ρε νταλγκα να παρεις συμπληρωματα....

παρε μια πρωτεινη μονο για αρχη..

καταλαβενεις ομως πως δεν ειναι εφικτο να σου πω ποια να παρεις.