PDA

Επιστροφή στο Forum : 100% Iso Whey (BioTech)



Mitsen
02-01-11, 03:03
Αμερικανικη εταιρία, με πλήθος συμπληρωμάτων.
Φαίνεται πολύ καλή και στο interent αναφέρονται με τα καλλίτερα σχολεια!

Εδώ είναι η whey της σε 3 γεύσεις:
Chocolate
Caramel - Cappuccino
Vanilla
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19819&stc=1&d=1293926303
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19820&stc=1&d=1293926373

πάντως από συσκευασία σκίζει!
Οποιος τη δοκιμάσει ας μας γράψει reviews

Wolve
02-01-11, 03:14
Την πηρε ενας φιλος μου απο το internet, τα 3.000γρ - 68.90 euro.

Ευχαριστημενος ειναι, και απ'οτι βλεπω εχει και αρκετα καλες αναλογιες.
:toast:

Mitsen
02-01-11, 03:22
Την πηρε ενας φιλος μου απο το internet, τα 3.000γρ - 68.90 euro.

Ευχαριστημενος ειναι, και απ'οτι βλεπω εχει και αρκετα καλες αναλογιες.
:toast:

Νομίζω πως δεν επιτρέπονται αναφορές σε τιμές...:unsure:

Λογική η τιμή πάντως
Αν θες ρωτησετον για θέμα διαλυτότητας και γεύσης:toast:

Wolve
02-01-11, 03:28
Νομίζω πως δεν επιτρέπονται αναφορές σε τιμές...:unsure:

Λογική η τιμή πάντως
Αν θες ρωτησετον για θέμα διαλυτότητας και γεύσης:toast:


Δεν το γνωριζα για τις τιμες, αλλα ετσι και αλλιως η τιμη δεν ειναι αυτη καθ'αυτη γιατι υπαρχουν μεσα της τα μεταφορικα. Διαφερει απο που θα την αγορασεις.

Πηρε την γευση caramel και απ'οτι λεει κατεβενει αρκετα ευκολα και εχει πολυ καλη διαλυτοτητα, βεβαια γενικα βαζει πολυ νερο στο shaker για καθε περιπτωση.

hercules123
02-01-11, 10:43
Η Βiotech δεν παρασκευαζεται στην Αμερικη ,μπορει η εδρα της εταιρειας να ειναι εκει ομως το εργοστασιο παρασκευης τουλαχιστον των προιοντων που κυκλοφορουν στην Ευρωπη εχει εδρα την Ουγγαρια.Και καλο θα ειναι να μην εμπιστευεστε τοσο ευκολα προιοντα απο χωρες του Ανατολικου μπλοκ,οχι για πιθανοτητα απαγορευμενων ουσιων αλλα για την ποιοτητα παρασκευης ,για τον ελεγχο των πρωτων υλων και φυσικα για την αξιοπιστια των οσων δηλωνει το προιον στην πινακιδα του.

Niiick
02-01-11, 16:45
Ρε φιλε τι κουτι εναι αυτο σαν αυτα που σου δινουν στο βεντζιναδικο να βαλεις βενζινη αμα μεινεις ειναι, ντεποζιτο κανονικο!:lol:

Dreiko
02-01-11, 16:49
Ρε φιλε τι κουτι εναι αυτο σαν αυτα που σου δινουν στο βεντζιναδικο να βαλεις βενζινη αμα μεινεις ειναι, ντεποζιτο κανονικο!:lol:

ναι ρε...μπιτονι λεμε...:turtle:
που τη βρηκες ρε συ mitsen?:green::P

Mitsen
02-01-11, 18:44
Ρε φιλε τι κουτι εναι αυτο σαν αυτα που σου δινουν στο βεντζιναδικο να βαλεις βενζινη αμα μεινεις ειναι, ντεποζιτο κανονικο!:lol:
Αυτή είναι η συσκευασία των 3 κιλών, η συσκευασία των 750gr της biotech είναι η κλασική συσκευασία όπως σε όλες της εταιρίες συμπληρωμάτων


ναι ρε...μπιτονι λεμε...:turtle:
που τη βρηκες ρε συ mitsen?:green::P

Καθόμουν χτες και κοιτούσα καινούρια προϊόντα τέτοιων εταιριών.
Έχει παρα πολλά ακόμα! επιλέγω μερικά που μου φαίνονται καλά και τα ποστάρω για reviews.
Υπάρχουν αμέτρητα προϊόντα μεγάλων και και ποιο μικρών εταιριών συμπληρωμάτων. Αλλα δεν αξίζει να κάνει αναφορά από τι στιγμή που ούτε καλά σχολεια έχουν ακουστεί αλλα ούτε και πρόκειται να την αγοράσει κάποιος. Αν υπήρχε η οικονομική δυνατότητα θα έδινα την ευκαιρία να δοκίμαζα περισσότερα προϊόντα με λίγα reviews

Πάντως δεν το ήξερα αυτό με τις ανατολικές χώρες που είπε ο hercules123, έχουμε καμια αναφορά?:unsure:

sobral
02-02-11, 01:05
Αυτή είναι η συσκευασία των 3 κιλών, η συσκευασία των 750gr της biotech είναι η κλασική συσκευασία όπως σε όλες της εταιρίες συμπληρωμάτων



Καθόμουν χτες και κοιτούσα καινούρια προϊόντα τέτοιων εταιριών.
Έχει παρα πολλά ακόμα! επιλέγω μερικά που μου φαίνονται καλά και τα ποστάρω για reviews.
Υπάρχουν αμέτρητα προϊόντα μεγάλων και και ποιο μικρών εταιριών συμπληρωμάτων. Αλλα δεν αξίζει να κάνει αναφορά από τι στιγμή που ούτε καλά σχολεια έχουν ακουστεί αλλα ούτε και πρόκειται να την αγοράσει κάποιος. Αν υπήρχε η οικονομική δυνατότητα θα έδινα την ευκαιρία να δοκίμαζα περισσότερα προϊόντα με λίγα reviews

Πάντως δεν το ήξερα αυτό με τις ανατολικές χώρες που είπε ο hercules123, έχουμε καμια αναφορά?:unsure:

Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ο κατάλογος της εν λόγω εταιρείας και ναι τα προιόντα της εδώ Ευρώπη παρασκευάζονται στην Ουγγαρία. όλοι οι συντελεστές έχουν ονόματα από εκείνες τις χώρες, έχει επίσημο προμηθευτή χώρα Ουγγαρία και στο team που έχει ως sponsored athletes είναι όλοι από εκεί. Βγάζει πάρα πολλά προιόντα αλλά η χώρα προέλευσης δεν με ελκύει..

Mitsen
08-02-11, 02:09
η χώρα προέλευσης δεν με ελκύει..

γιατί αυτό?:unsure:

άμα ήταν αμέρικα όμως?:P

sobral
08-02-11, 02:45
γιατί αυτό?:unsure:

άμα ήταν αμέρικα όμως?:P

γενικότερα βλέπω ότι όταν μία αμερικάνικη εταιρία επιλέγει να φτιάχνει προιοντα της στην Ευρώπη το κάνει σε χώρες όπως Ουγγαρία,Πολωνία,Ολλανδία,Βέλγιο,Ιρλανδία και συνήθως βγάζουν κατώτερης ποιότητος προιοντα εδώ. Δεν λέω ότι θα έχουν αναβολικά μέσα (δεν του συμφέρει χιχι:green:) αλλά δεν ξέρω κατα πόσο ποιοτικές είναι οι πρώτες ύλες. Πάντως δεν έχω κόλλημα με την Αμερική (το αντίθετο μάλιστα πιστεύω ότι βασίζονται πολυ στο μάρκετινγκ και παίζουν κ με την υγεία των πελατών της πολλές φορές με ουσίες που μόνο για συμπληρώματα δεν είναι...) απλά εμπιστεύομαι πιο πολυ εταιρίες κυρίως από Αγγλία (και για γερμανικές ακούω καλά λόγια).

Alexakos3
15-03-11, 21:19
telika diladi re paidia epeidi skeftomai na tin agoraso kai vlepw oti einai se polu kali timi aksizei tin exei dokimasei kanenas sas??

***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***

Alexakos3
16-03-11, 20:32
***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***

Ωχ οκ συγνώμη..!! :P

Geohalk
27-03-12, 23:24
Καλησπερα σας. Ειμαι καινουργιος στην σελιδα. Μπραβο για την καλη δουλεια που κανετε.
Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση γιατι μεχρι στιγμης δεν μου εχει δωσει κανενας μια σαφη απαντηση.
Εχω ξεκινησει γυμναστηριο περιπου εδω και ενα χρονο με σκοπο να γαμωσω αλλα χωρις να παρω κιλα και λιπος. Ειμαι 1.82 και 74 κιλα.
Σημερα αγορασα την πρωτεινη Biotech - 100% Iso Whey και μου ειπαν οτι ειναι η καταλληλη για γραμμωση χωρις να σου δινει βαρος.
Στην συσκευασια γραφη 5 scoops (47gr.) σε 300ml σε νερο. Στο καταστηματα μου ειπαν να περνω 1 scoops σε 400ml νερο μονο μετα το γυμναστηριο, αλλα με αυτην την δοσολογια την δοκιμασα και ηταν υπερβολικα αρεο με αυτην τη δοσολογια, ειναι σωστη δοση αυτη? Μπορει καποιος να μου πει την σωστη, ακριβης δοσολογια που πρεπει να περνω για την περιπτωση μου?
Ευχαριστω.

ares
28-03-12, 11:32
Καλησπερα σας. Ειμαι καινουργιος στην σελιδα. Μπραβο για την καλη δουλεια που κανετε.
Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση γιατι μεχρι στιγμης δεν μου εχει δωσει κανενας μια σαφη απαντηση.
Εχω ξεκινησει γυμναστηριο περιπου εδω και ενα χρονο με σκοπο να γαμωσω αλλα χωρις να παρω κιλα και λιπος. Ειμαι 1.82 και 74 κιλα.
Σημερα αγορασα την πρωτεινη Biotech - 100% Iso Whey και μου ειπαν οτι ειναι η καταλληλη για γραμμωση χωρις να σου δινει βαρος.
Στην συσκευασια γραφη 5 scoops (47gr.) σε 300ml σε νερο. Στο καταστηματα μου ειπαν να περνω 1 scoops σε 400ml νερο μονο μετα το γυμναστηριο, αλλα με αυτην την δοσολογια την δοκιμασα και ηταν υπερβολικα αρεο με αυτην τη δοσολογια, ειναι σωστη δοση αυτη? Μπορει καποιος να μου πει την σωστη, ακριβης δοσολογια που πρεπει να περνω για την περιπτωση μου?
Ευχαριστω.

1 scoop=9,4 γρ. Δεν αρκει. Παιρνε τη δοση οπως τη γραφει η συσκευασια

dimitrispump
28-03-12, 14:15
Καλησπερα σας. Ειμαι καινουργιος στην σελιδα. Μπραβο για την καλη δουλεια που κανετε.
Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση γιατι μεχρι στιγμης δεν μου εχει δωσει κανενας μια σαφη απαντηση.
Εχω ξεκινησει γυμναστηριο περιπου εδω και ενα χρονο με σκοπο να γαμωσω αλλα χωρις να παρω κιλα και λιπος. Ειμαι 1.82 και 74 κιλα.
Σημερα αγορασα την πρωτεινη Biotech - 100% Iso Whey και μου ειπαν οτι ειναι η καταλληλη για γραμμωση χωρις να σου δινει βαρος.
Στην συσκευασια γραφη 5 scoops (47gr.) σε 300ml σε νερο. Στο καταστηματα μου ειπαν να περνω 1 scoops σε 400ml νερο μονο μετα το γυμναστηριο, αλλα με αυτην την δοσολογια την δοκιμασα και ηταν υπερβολικα αρεο με αυτην τη δοσολογια, ειναι σωστη δοση αυτη? Μπορει καποιος να μου πει την σωστη, ακριβης δοσολογια που πρεπει να περνω για την περιπτωση μου?
Ευχαριστω.
3 scoup περιπου 22.5 γρ πρωτεινης,μια χαρα πρωτεινη ειναι ευχαριστημενος ειμαι σε βανιλια.

mpotsikas
27-05-12, 19:06
ρε παιδια ακουω scoop και scoop..καθε scoop δεν ειναι 30γρ??δλδ 30 γρ προιοντος εδω ποσο πρωτεινη σου δινει??

reignman007
27-05-12, 23:31
Το καθε scoop εταιρειας ειναι διαφορετικο μεγεθος.Της συγκεκριμενης ειναι μικρο γιαυτο και πρεπει να βαζεις 3 προκειμενου να πετυχεις την επιθυμητη ποσοτητα πρωτεινης.Το συνηθεστερο μεγεθος scoop ναι ειναι περιπου 30γρ

mpotsikas
28-05-12, 01:57
ααα..καταλαβα...

Nickolas
28-05-12, 16:47
Έχω κάνει συζήτηση για αυτό το θέμα και με άνθρωπο που ασχολείται (και είναι η δουλειά του) τα συμπληρώματα διατροφής και ομολογώ πως απορώ με το μέγεθος της άγνοιας.

Τι σημασία έχει το scoop;

Το scoop είναι ένα δοχείο μέτρησης του βάρους της σκόνης που θα χρησιμοποιήσεις.

Σημασία έχει το ποσοστό της πρωτεΐνης στα 100γρ σκόνης... και λέω στα 100γρ γιατί είναι το πιο εύκολο για να ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ κανείς τις περιεκτικότητες σε πρωτεΐνη, στις διάφορες σκόνες.

Ας μετρήσεις το πόση σκόνη θα βάλεις (βάρος) με κουτάλι, με πηρούνι, με κουβά ή με ποτήρι της μπύρας.

Σημασία έχει να ξέρεις σε όσα γραμμάρια σκόνης βάλεις πόσα γραμμάρια πρωτεΐνης παίρνεις ή και το αντίστροφο... για να πάρεις "τόσα" γραμμάρια πρωτεΐνης ΠΟΣΑ γραμμάρια σκόνης πρέπει να χρησιμοποιήσεις;

Το scoop απλώς σε βοηθάει στο να μετράς την ποσότητα της σκόνης.

Οπότε αν πάμε να αγοράσουμε πρωτεΐνες ή οποιοδήποτε άλλο σκεύασμα αυτό που πρέπει να κοιτάμε είναι το ποσοστό της δραστικής ουσίας στο σύνολο (ή στα 100γρ για ευκολία) του προΐόντος.

Και ένα παραδειγματάκι:

Μία σκόνη πρωτεΐνης που περιέχει στα 100γρ ΣΚΟΝΗΣ 70γρ πρωτεΐνη για κάποιον που θέλει να πάρει ας πούμε 40γρ πρωτεΐνης σε ρόφημα (σε νερό για να μη μπλεχθούμε και με τα συστατικά που θα πάρει από το γάλα ας πούμε)... πρέπει να πάρει 57γρ ΣΚΟΝΗΣ.

Γιατί;

Διότι στα 57γρ ΣΚΟΝΗΣ το 70% είναι ΠΡΩΤΕΙΝΗ 57*0,7=39,9

Ε αυτά τα 57 γραμμάρια μέτρα τα με το φλυτζάνι του καφέ, τι σημασία έχει... απλώς στο βάζει μέσα ο κατασκευαστής για να σε βοηθάει.

Συγγνώμη από τους έμπειρους, αλλά μου συνέκρινε ένας πωλητής προϊόν που σου έδινε 2.27κιλα ΣΚΟΝΗΣ και 90% περιεκτικότητα σε πρωτείνη και ήταν χαμηλότερης τιμής... με προΐόν που σου έδινε 2 κιλά ΣΚΟΝΗΣ με περιεκτικότητα 87% σε πρωτεΐνη και υψηλότερης τιμής βασιζόμενος στο οτί το scoop της μίας ήταν μικρότερο από το scoop της άλλης και επομένως η μία (η 2κιλη) βγάζει τις ίδιες περίπου δόσεις με την άλλη... δλδ εντάξει τώρα.

Kostas NK
16-08-12, 17:54
Για φραμμωση ειναι καλη αδερφια? σκεθτομαι να την χτυπησω???εχετε να μου προτεινεται καμια αλλι μηπως???
ευχαριστω προκαταβολικα ;)