PDA

Επιστροφή στο Forum : GREEK KING (15.5.2011 - Ηράκλειο Κρήτης)



Σελίδες : 1 2 [3]

Levrone
25-05-11, 23:15
κι αλλες!

Levrone
25-05-11, 23:25
κι αλλες!

S. KTISTAKIS
26-05-11, 03:43
Μπραβο DOC :clap: Δωσε υλικο ;)

Levrone
26-05-11, 13:53
Kι αλλες..αν μπορουν οι μοντς να τις "ανοιξουν" θα τις βλεπουμε πολυ καλυτερα..

Levrone
26-05-11, 13:59
κι αλλες..

Muscleboss
26-05-11, 14:03
Κωστα ευχαρθστούμε για τις φωτογραφίες. Μπορεις και εσυ να τις ανοιξεις αν τις εισαγεις με άλλο τρόπο. δες εδώ:
Tips για την νεα εκδοση του φόρουμ... (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13278-Tips-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BD%CE%B5%CE%B1-%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC...)

Πάντως θα ήταν καλύτερα να είχατε συγχρονησει το υλικό με το Στέλιο... τωρα η επανάληψη δεν έχει τόσο ενδιαφέρον για τους περισσότερους επισκέπτες του φορουμ... :roll:

ΜΒ

Levrone
26-05-11, 14:05
μερικες ακομη..

Levrone
26-05-11, 14:08
Κωστα ευχαρθστούμε για τις φωτογραφίες. Μπορεις και εσυ να τις ανοιξεις αν τις εισαγεις με άλλο τρόπο. δες εδώ:

Πάντως θα ήταν καλύτερα να είχατε συγχρονησει το υλικό με το Στέλιο... τωρα η επανάληψη δεν έχει τόσο ενδιαφέρον για τους περισσότερους επισκέπτες του φορουμ... :roll:

ΜΒ

Πανο εγω ηξερα οτι επρεπε να περιμενω , να ανεβασει πρωτα ο Στελιος και μετα οτι αλλες ανεβασω εγω..

Και εχεις δικιο οτι δεν εχει και πολυ ενδιαφερον, απλα εμενα αυτο μου ανατεθηκε να κανω και αυτο κανω..Πηρα φωτος και τις ανεβασα.:thumbup:

Levrone
26-05-11, 14:18
και οι τελευταιες..

Levrone
26-05-11, 14:43
θα ηθελα με την ευκαιρια να πω και κατι ακομα..

(βεβαια καποιοι θα πουν οτι ειμαι φιλος του Κτιστακη και γι αυτο τα γραφω αυτα, ή ισως και να πουν οτι ειμαι "δασκαλεμενος"..δεν υπαρχει προβλημα, εγω εδω τους θεωρω ολους φιλους μου και ολα δεκτα..)

επειδη ειχα διαβασει εξαρχης στο τοπικ τα διαφορα σκηνικα με τις ομοσπονδιες , "σουπα-μουπες μανταλακια"..
θα σας πω σαν απλος θεατης , σαν ασχετος που απλα ειδε ενα αγωνα , και που ΔΕΝ ξερει τι κρυβεται απο πισω..αλλα να σας πω και κατι? ουτε με νοιαζει να ξερω..

χεστηκα για τη ναμπα , τη βαμπα, την τραμπα, την βε-βε-εφ , τη γιουνισεφ κτλ..

εμενα αυτο που με νοιαζει ειναι η "βιτρινα" , το απεξω που λεμε..και κακα τα ψεματα αυτο πρεπει να μας νοιαζει ολους..οχι το ποια ομοσπονδια εφαγε την αλλη ή διοργανωσε αγωνα με περισσοτερους αθλητες...αλλα το πως θα γινει αγωνας την αλλη φορα στην Κρητη και θα χρειαστουν δυο "Αστορια" και οχι ενα..Τωρα ολα τ αλλα , τα μαχαιρωματα και τα πισωπλατα και τα φαγοποτια εμενα , τον απλο θεατη (που δυστυχως μονο θεατης θα παραμεινει :( ) δε μου λενε τιποτα...

Εγω λοιπον αυτο που ξερω ειναι οτι αυτος ο αγωνας ηταν ο καλυτερος που εχουμε δει στην Κρητη..Εχω παει σε πολλα Mr Kriti , αλλα τοσους αθλητες, τοσα κορμια , τοσο κρεας (με συγχωρειτε να το πω ετσι και εννοω τοσες μαζες) δεν ειχαμε δει ποτε..

Και οσοι γουσταρετε το bb να ειστε χαρουμενοι. Γιατι εδινες 12,5 ευρω και ησουν καθηλωμενος απο τις 8.05 μεχρι τις 01.25 και το μονο ......διαλειμα ηταν ο Κεφαλιανος!!!! Ενω αλλα χρονια με 15 ευρω και στις 11 πιναμε ποτο στο μπαρ...Αυτο κατι λεει.

Και οταν εφυγα απο το Αστορια , βασικα ημουν χαρουμενος αλλα δεν ειχα καταλαβει γιατι..Που ειδα τον Κεφαλιανο? Που ειδα 3 φιλους μου πανω στη σκηνη? Δεν ξερω..Αλλα μετα καταλαβα..Ημουν χαρουμενος γιατι υπηρχε ενα συναισθημα που ελεγε "ναι ρε!!! και στην Κρητη θα βλεπει ο κοσμος τετοιους αγωνες"..

Και δεν εχει σημασια αν το διοργανωσε ο Κτιστακης ή ο Τρυπακης ή Φουφουτακης..Σημασια εχει οτι ο αγωνας ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΑΤΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΑΤΗ (οπως καποια παλιοτερα χρονια εδω στην Κρητη..)...

Τωρα αν απο πισω η ναμπα τσακωνεται με την βαμπα , λυπαμαι αλλα εμενα ουτε καν με ενδιαφερει..Και νομιζω δεν ενδιαφερει και κανενα απ οσους ηταν εκει..Οπως δε με ενδιαφερει αν η "τραμπα" και η "λαμπα" εδωσαν την εγκριση τους για να κατεβουν οι αθλητες τους σε ενα τετοιο αγωνα κτλ..Αυτα ειναι φτηνιες και μονο πισω το πανε το αθλημα..Και δεν ξερω αν υπαρχουν καταστατικα και αρχες και χαρτια και συμβολαια..Αλλα σας ξαναλεω, τον απλο θεατη αυτα δεν τον αφορουν..

Ας φτασουμε πρωτα σε επιπεδο να βλεπει ο κοσμος τις αφισσες στο δρομο και να ΜΗ λεει "ααα, τα γομαρια ηρθαν παλι" , ΑΛΛΑ ΝΑ ΛΕΕΙ "ωραια αγωνας παλι φετος, θα παμε" και οοοοταν γινει το αθλημα ετσι διαδεδομενο μετα ας δουμε το πιο μεσα..

Να μαστε καλα , και του χρονου να ξαναδουμε τετοιο αγωνα. Το λεω ειλικρινα..

S. KTISTAKIS
26-05-11, 15:44
θα ηθελα με την ευκαιρια να πω και κατι ακομα..

(βεβαια καποιοι θα πουν οτι ειμαι φιλος του Κτιστακη και γι αυτο τα γραφω αυτα, ή ισως και να πουν οτι ειμαι "δασκαλεμενος"..δεν υπαρχει προβλημα, εγω εδω τους θεωρω ολους φιλους μου και ολα δεκτα..)

επειδη ειχα διαβασει εξαρχης στο τοπικ τα διαφορα σκηνικα με τις ομοσπονδιες , "σουπα-μουπες μανταλακια"..
θα σας πω σαν απλος θεατης , σαν ασχετος που απλα ειδε ενα αγωνα , και που ΔΕΝ ξερει τι κρυβεται απο πισω..αλλα να σας πω και κατι? ουτε με νοιαζει να ξερω..

χεστηκα για τη ναμπα , τη βαμπα, την τραμπα, την βε-βε-εφ , τη γιουνισεφ κτλ..

εμενα αυτο που με νοιαζει ειναι η "βιτρινα" , το απεξω που λεμε..και κακα τα ψεματα αυτο πρεπει να μας νοιαζει ολους..οχι το ποια ομοσπονδια εφαγε την αλλη ή διοργανωσε αγωνα με περισσοτερους αθλητες...αλλα το πως θα γινει αγωνας την αλλη φορα στην Κρητη και θα χρειαστουν δυο "Αστορια" και οχι ενα..Τωρα ολα τ αλλα , τα μαχαιρωματα και τα πισωπλατα και τα φαγοποτια εμενα , τον απλο θεατη (που δυστυχως μονο θεατης θα παραμεινει :( ) δε μου λενε τιποτα...

Εγω λοιπον αυτο που ξερω ειναι οτι αυτος ο αγωνας ηταν ο καλυτερος που εχουμε δει στην Κρητη..Εχω παει σε πολλα Mr Kriti , αλλα τοσους αθλητες, τοσα κορμια , τοσο κρεας (με συγχωρειτε να το πω ετσι και εννοω τοσες μαζες) δεν ειχαμε δει ποτε..

Και οσοι γουσταρετε το bb να ειστε χαρουμενοι. Γιατι εδινες 12,5 ευρω και ησουν καθηλωμενος απο τις 8.05 μεχρι τις 01.25 και το μονο ......διαλειμα ηταν ο Κεφαλιανος!!!! Ενω αλλα χρονια με 15 ευρω και στις 11 πιναμε ποτο στο μπαρ...Αυτο κατι λεει.

Και οταν εφυγα απο το Αστορια , βασικα ημουν χαρουμενος αλλα δεν ειχα καταλαβει γιατι..Που ειδα τον Κεφαλιανο? Που ειδα 3 φιλους μου πανω στη σκηνη? Δεν ξερω..Αλλα μετα καταλαβα..Ημουν χαρουμενος γιατι υπηρχε ενα συναισθημα που ελεγε "ναι ρε!!! και στην Κρητη θα βλεπει ο κοσμος τετοιους αγωνες"..

Και δεν εχει σημασια αν το διοργανωσε ο Κτιστακης ή ο Τρυπακης ή Φουφουτακης..Σημασια εχει οτι ο αγωνας ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΑΤΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΑΤΗ (οπως καποια παλιοτερα χρονια εδω στην Κρητη..)...

Τωρα αν απο πισω η ναμπα τσακωνεται με την βαμπα , λυπαμαι αλλα εμενα ουτε καν με ενδιαφερει..Και νομιζω δεν ενδιαφερει και κανενα απ οσους ηταν εκει..Οπως δε με ενδιαφερει αν η "τραμπα" και η "λαμπα" εδωσαν την εγκριση τους για να κατεβουν οι αθλητες τους σε ενα τετοιο αγωνα κτλ..Αυτα ειναι φτηνιες και μονο πισω το πανε το αθλημα..Και δεν ξερω αν υπαρχουν καταστατικα και αρχες και χαρτια και συμβολαια..Αλλα σας ξαναλεω, τον απλο θεατη αυτα δεν τον αφορουν..

Ας φτασουμε πρωτα σε επιπεδο να βλεπει ο κοσμος τις αφισσες στο δρομο και να ΜΗ λεει "ααα, τα γομαρια ηρθαν παλι" , ΑΛΛΑ ΝΑ ΛΕΕΙ "ωραια αγωνας παλι φετος, θα παμε" και οοοοταν γινει το αθλημα ετσι διαδεδομενο μετα ας δουμε το πιο μεσα..

Να μαστε καλα , και του χρονου να ξαναδουμε τετοιο αγωνα. Το λεω ειλικρινα..

Yπομονη......να δεις τι σου εχω για μετα !



dO_Ps8yp4ww

giannis64
26-05-11, 16:19
πολυ καλη δουλεια και απο σενα κωστη.:toast:

καμια απο παρασκηνια η καμια συνεντευξη δεν ειχαμε?:thumbup:

Levrone
26-05-11, 18:24
καμια απο παρασκηνια η καμια συνεντευξη δεν ειχαμε?:thumbup:

εγω δυστυχως οχι..
σκεψου οτι στην εμφανιση του Κεφαλιανου η μηχανη εμεινει απο μπαταρια..

δηλαδη αν ειδες φωτος απο τη μεγαλη κατηγορια δεν εβαλα καθολου γιατι οντως δεν εχω..

gym
26-05-11, 18:25
εγω δυστυχως οχι..
σκεψου οτι στην εμφανιση του Κεφαλιανου η μηχανη εμεινει απο μπαταρια..

δηλαδη αν ειδες φωτος απο τη μεγαλη κατηγορια δεν εβαλα καθολου γιατι οντως δεν εχω..

χαχα...εισαι κ γκαντεμηςςςςςς!!!!!μα στον Κεφαλιανο ρε?φτου σου!!

Polyneikos
26-05-11, 21:30
Kωστη σε ευχαριστουμε για τις φωτο.:toast:

S. KTISTAKIS
27-05-11, 12:32
Eνας αθλητης που κοσμησε τον αγωνα μας με την σκηνικη του παρουσια και το εκπληκτικο του ποζαρησμα ηταν ο "παππους" ΤΖΙΛΟΠΟΥΛΟΣ :clap:

Γιωργο να σου ευχηθω καλη επιτυχια στους επομενους αγωνες ! :thumbup:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25359&d=1306488507

madlen
27-05-11, 12:51
Μια παρουσια που κοσμησε τον αγωνα μας με την σκηνικη του παρουσια και το εκπληκτικο του ποζαρησμα ηταν ο "παππους" ΤΖΙΛΟΠΟΥΛΟΣ :clap:

Γιωργο να σου ευχηθω καλη επιτυχια στους επομενους αγωνες ! :thumbup:

έτσι γίνετε συνήθως οι "παππούδες" μας βγάζουν πάντα ασπροπρόσωπους!!!!!:bowdown:
και εγώ επειδή μεγάλωσα μαζί τους εύχομαι και ελπίζω και οι νέοι να ακολουθήσουν το παράδειγμά τους και να απογειώσουν το σιδερένιο αθλημα στην Ελλάδα!!:clap:

S. KTISTAKIS
27-05-11, 19:56
Κατα την διαρκεια του αγωνα ειχαμε κρυψει τα κλειδια του KTM ! :P

Ανακοινωσαμε οτι οποιος το βρει εχει την πρωτη βολτα ! :)

ΕΥΡΗΚΑ ! Κεφαλιανος - Μηνιδης :turtle::turtle::turtle:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25377&d=1306515128

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25378&d=1306515130

a.minidis
27-05-11, 20:04
Κατα την διαρκεια του αγωνα ειχαμε κρυψει τα κλειδια του KTM ! :P

Ανακοινωσαμε οτι οποιος το βρει εχει την πρωτη βολτα ! :)

ΕΥΡΗΚΑ ! Κεφαλιανος - Μηνιδης :turtle::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

S. KTISTAKIS
27-05-11, 20:25
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Τα κερματα που ειχε μαζεψει η κοπελα να επιστρεψετε Μινηδη !:P

S. KTISTAKIS
28-05-11, 10:44
Στιγμες χαλαρωσης για αθλητες και guests ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ τον αγωνα (προσφορα των χορηγων)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25394&d=1306568572

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25395&d=1306568574

gym
28-05-11, 10:49
ωραια παρεα και ωραιο κλιμα στην παρεα βλεπω...συγχαρητηρια για τον αγωνα που διοργανωσατε και απο μενα!



τωρα την φωτο με την θαλασσα...τι την θελατε κ κανει κρυο σημερα εδω πανωωωωω...

giannis64
29-05-11, 17:50
Eνας αθλητης που κοσμησε τον αγωνα μας με την σκηνικη του παρουσια και το εκπληκτικο του ποζαρησμα ηταν ο "παππους" ΤΖΙΛΟΠΟΥΛΟΣ :clap:

Γιωργο να σου ευχηθω καλη επιτυχια στους επομενους αγωνες ! :thumbup:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25359&d=1306488507

εε οχι και παππους...:weights:

αλλος ασχολητε με τσιμπουκια...:turtle:

S. KTISTAKIS
29-05-11, 23:10
εε οχι και παππους...:weights:

αλλος ασχολητε με τσιμπουκια...:turtle:

Τι να κανω ρε μορτη ! Ενα χαρισμα μου εδωσε ο Θεος : να εχω μεγαλο τσιμπουκι (απο οτι βλεπω σοκαριστηκες μολις το ειδες) :turtle::turtle::turtle:

Σε ευχαρηστω για την παρεα που καναμε πανω με εσενα και το αλλο το λεκρεκονι τον STELAKO ! :P

giannis64
29-05-11, 23:12
:thumbup::toast:

λεκρεκονι? για ριξε μια μεταφραση...:green:

S. KTISTAKIS
29-05-11, 23:15
:thumbup::toast:

λεκρεκονι? για ριξε μια μεταφραση...:green:

:P

sTeLaKoS
30-05-11, 00:13
Σε ευχαρηστω για την παρεα που καναμε πανω με εσενα και το αλλο το λεκρεκονι τον STELAKO ! :P


Μεταφραστή δε βρήκα, όμως είμαι σίγουρος πως είναι καλό.
Χάρηκα που τα είπαμε.


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25709&d=1306702691

savage
31-05-11, 18:39
παντως ολοι οι συμμετεχοντες ειδα οτι ειπαν τα καλυτερα για την διοργανωση και τη φιλοξενια. και οπως εγραψα και στο τοπικ του αγωνα του κωστα του σταματη,τελικα μονο οι αγωνες που εγιναν υπο ιδιωτικη πρωτοβουλια ειχαν καποιο υλικο κινητρο προς τους αθλητες(οχι οτι θα πλουτισουμε απλα ετσι για το γαμωτο για τους κοπους μας).

μπραβο σου που πρωτα βαζεις τους αθλητες και μετα ολα τα υπολοιπα.

μπορει να διαφωνουμε σε καποια πραγματα αλλα τα σωστα θα στα γραφω;)

και ποιος ξερει ισως την επομενη φορα κατεβω και γω στην Κρητη να συμμετασχω;)

S. KTISTAKIS
01-06-11, 01:56
παντως ολοι οι συμμετεχοντες ειδα οτι ειπαν τα καλυτερα για την διοργανωση και τη φιλοξενια. και οπως εγραψα και στο τοπικ του αγωνα του κωστα του σταματη,τελικα μονο οι αγωνες που εγιναν υπο ιδιωτικη πρωτοβουλια ειχαν καποιο υλικο κινητρο προς τους αθλητες(οχι οτι θα πλουτισουμε απλα ετσι για το γαμωτο για τους κοπους μας).

μπραβο σου που πρωτα βαζεις τους αθλητες και μετα ολα τα υπολοιπα.

μπορει να διαφωνουμε σε καποια πραγματα αλλα τα σωστα θα στα γραφω;)

και ποιος ξερει ισως την επομενη φορα κατεβω και γω στην Κρητη να συμμετασχω;)

Oι αθλητες ειναι τα "πνευμονια" καθε Ομοσπονδιας δινοντας ζωη σε αυτην. :unsure:

Καποτε οι αθλητες πρεπει να μαθουν να "αναπνεουν" και αυτοι σωστα..... ;)

anjelica
01-06-11, 14:53
Oι αθλητες ειναι τα "πνευμονια" καθε Ομοσπονδιας δινοντας ζωη σε αυτην. :unsure:

Καποτε οι αθλητες πρεπει να μαθουν να "αναπνεουν" και αυτοι σωστα..... ;)

:thumbup::welcome:

Antonis Giannoulis
02-06-11, 17:48
Καθηστερημενα βεβαια, αλλα θα πω και εγω τα καλυτερα για την διοργανωση που την εζησα απο κοντα και μπραβο στον Στελιο, στην γυναικα του και στον συνδιοργανωτή του που εφεραν εις περας αυτο το δυσκολο εργο...

S. KTISTAKIS
03-06-11, 21:32
ΕΤΟΙΜΟ το DVD (3) του αγωνα ! :clap:

Οσοι ενδιαφερονται για την αποκτηση του μπορουν να επικοινωνησουν μαζι μας για να το παραγγειλουν στη τιμη των 40ευρω. ;)

Απιστευτη παραγματικα δουλεια με 10GB σε φωτο και 2 ωρες καθαρου αγωνα ! :welcome:

naturalgiaourtaki
04-06-11, 01:26
ΕΤΟΙΜΟ το DVD (3) του αγωνα ! :clap:

Οσοι ενδιαφερονται για την αποκτηση του μπορουν να επικοινωνησουν μαζι μας για να το παραγγειλουν στη τιμη των 40ευρω. ;)

Απιστευτη παραγματικα δουλεια με 10GB σε φωτο και 2 ωρες καθαρου αγωνα ! :welcome:

τζαμπέ δηλαδή

Madd_Chadd
04-06-11, 13:45
τζαμπέ δηλαδή

Παλι καλα που ασχοληθηκε ο Κ.Κτιστακης να βγαλει dvd και μπορουμε να το αγορασουμε. :thumbup::clap::bowdown:

S. KTISTAKIS
04-06-11, 23:57
Τελικα καταφεραμε και το σωσαμε αδελφε οπως τα ειπαμε ΚΡΗΤΗ ! :awesome:

Μπραβο ρε ΤΑΣΟ για την πρωτια στη Σαλονικα ! :clap:

S. KTISTAKIS
07-06-11, 09:55
Μετα τον αγωνα της Λειβαδιας (τελος εγχωριων διοργανωσεων) να θυμησουμε οτι ξεκιναει η αποστολη των δωρων σε ολους της αθλητες που συμμετηχαν στο 1ο GREEK KING 2011 ! :clapping:

Να προιδεασουμε τους αθλητες οτι του χρονου θα διεκδικησουν ενα αυτοκινητο (ευχης εργων) ενω το 2ο GREEK KING θα αλλαξει δομη διεξαγωγης καθως υπαρχουν ανθρωποι (πανω απο 2 σε διαφορετικη πολη ο καθε ενας) που ενδιαφερονται να διοργανωσουν το επομενο ! :idea:

anjelica
07-06-11, 11:03
Μετα τον αγωνα της Λειβαδιας (τελος εγχωριων διοργανωσεων) να θυμησουμε οτι ξεκιναει η αποστολη των δωρων σε ολους της αθλητες που συμμετηχαν στο 1ο GREEK KING 2011 ! :clapping:

Να προιδεασουμε τους αθλητες οτι του χρονου θα διεκδικησουν ενα αυτοκινητο (ευχης εργων) ενω το 2ο GREEK KING θα αλλαξει δομη διεξαγωγης καθως υπαρχουν ανθρωποι (πανω απο 2 σε διαφορετικη πολη ο καθε ενας) που ενδιαφερονται να διοργανωσουν το επομενο ! :idea:

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

S. KTISTAKIS
13-06-11, 14:39
Μερικες "καλλιτεχνικες" φωτο αθλητων που συμμετηχαν στο 1o GREEK KING 2011 και υπαρχουν στα 3 CD του Αγωνα.

BODYMPAL
20-06-11, 20:53
Μετα τον αγωνα της Λειβαδιας (τελος εγχωριων διοργανωσεων) να θυμησουμε οτι ξεκιναει η αποστολη των δωρων σε ολους της αθλητες που συμμετηχαν στο 1ο GREEK KING 2011 ! :clapping:

Να προιδεασουμε τους αθλητες οτι του χρονου θα διεκδικησουν ενα αυτοκινητο (ευχης εργων) ενω το 2ο GREEK KING θα αλλαξει δομη διεξαγωγης καθως υπαρχουν ανθρωποι (πανω απο 2 σε διαφορετικη πολη ο καθε ενας) που ενδιαφερονται να διοργανωσουν το επομενο ! :idea:

:clap::clap::clap::clap::clap::thumbup::thumbup: