PDA

Επιστροφή στο Forum : High Test Amino Liquid (MET-RX)



sTeLaKoS
09-01-11, 22:02
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19989&stc=1&d=1294599347




MET-Rx Liquid Amino

Container Size: 473ml

Serving Size: 2 Tablespoons (30ml)

Servings Per Container: 15

MET-Rx Liquid Amino Amounts Per Serving

L-Alanine: 1121mg
L-Arginine: 1223mg
L-Aspartic Acid: 655mg
L-Glutamic Acid: 1456mg
Glycine: 3394mg
L-Histidine: 131mg
L-Hydroxylysine: 218mg
L-Hydroxyproline: 1791mg
L-Isoleucine: 175mg
L-Leucine: 378mg
L-Lysine: 480mg
L-Methionine: 131mg
L-Phenylalanine: 233mg
L-Proline: 1995mg
L-Serine: 495mg
L-Threonine: 277mg
L-Tyrosine: 87mg
L-Valine: 320mg

Ingredients
Hydrolysed Protein, Citric Acid, Flavouring, Preservatives (Sodium Benzoate, Potassium Sorbate)



Καμιά γνώμη για αυτά; Τα χρησιμοποιεί μια φίλη μου και θα ήθελε την άποψη σας :toast:
1 κ.σ πριν το πρωινό και 1 κ.σ μεταπροπονητικά. Μετά από λίγο ακολουθεί γεύμα.

beefmeup
09-01-11, 22:06
2 λεξεις..

υδρολυμενο κολαγονο.:thumbup:

COBRA_STYLE
09-01-11, 22:11
2 λεξεις..

υδρολυμενο κολαγονο.:thumbup:
κατι σαν τα αμινοξεα της Universal και το Carnivor που ελεγε κ ο Βane??:puke:

beefmeup
09-01-11, 22:12
κατι σαν τα αμινοξεα της Universal και το Carnivor που ελεγε κ ο Βane??:puke:

ναι το πρωτο,που ισχυει για ολα τα υγρα αμινο,οχι μονο αυτα που λες,αλλα οχι το 2ο..
αλλο πραγμα ηταν εκει.

sTeLaKoS
09-01-11, 22:17
Έκανα edit στο προφιλ αμινοξέων, μάλλον είχα βάλει άλλου προιόντος. Δε ξέρω αν αλλάζει κάτι...

beefmeup
09-01-11, 22:17
Έκανα edit στο προφιλ αμινοξέων, μάλλον είχα βάλει άλλου προιόντος. Δε ξέρω αν αλλάζει κάτι...

μπα οχι..παραμενει υδρολυμενο κολαγονο:green::turtle:

μετα την προπονα,κ κανα 20 λεπτο πριν απο γευμα καλα ειναι..

sTeLaKoS
09-01-11, 22:19
Αυτό τι σημαίνει, χαμηλή βιολογική αξία; Ή καμία σχέση;
Δε χρησιμοποίησα ποτέ υγρά και δε ξέρω τι παίζει με δαύτα.

beefmeup
09-01-11, 22:20
ναι αυτο,βασικα..
αν τα περνει πολυ φτηνα,δεν τρεχει..αλλα αν τα αγοραζει ακριβα ας προτιμησει σκονη να ειναι σιγουρη.
ειναι πλεον πολυ φτηνες,οπως αυτη της LG.

marvin
09-01-11, 23:20
Αυτο τι σημαινει;Το θεμα ειναι να κανει την δουλεια του σαν προιον και οχι να παιρνει για να λεει οτι παιρνει καποιος!!!Χαμηλης βιολογικης αξιας για υγρα αμινοξεα ή αυτο ειναι για ολα τα υγρα;

beefmeup
09-01-11, 23:26
Αυτο τι σημαινει;Το θεμα ειναι να κανει την δουλεια του σαν προιον και οχι να παιρνει για να λεει οτι παιρνει καποιος!!!Χαμηλης βιολογικης αξιας για υγρα αμινοξεα ή αυτο ειναι για ολα τα υγρα;

ολα τα υγρα εχουν προτεινη απο υδρολυμενο κολαγονο.

με τα ιδια λεφτα περνεις μια φορμυλα με αμινο σε σκονη,που ειναι πολυ ανωτερη κ σε ποσοτητα αλλα κ σε ποιοτητα..
κατσε να σου ποσταρω κ μια εναλακτικη ας πουμε..

Elite Recoup (Dymatize) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11867)

η κατι τετοιο..εχω κ ενα αλλο υποψιν μου που περνω κ εγω,αλλα δεν το εχουμε στην αξιολογηση..το BC+EAA της LG.

Anithos
10-01-11, 09:26
υπαρχουν και ποιο ποιοτικα υγρα αμινοξεα χωρις πρωτεινη κολλαγονου μεσα πχ.Twinlab Amino Fuel Liquid ..... Ingredients :urified Water, Hydrolyzed Gelatin, Fructose, Whey Protein Isolate (From Milk), Propylene Glycol, Citric Acid, Maltodextrin, Egg White Hydrolysate, Cellulose, Inositol, Choline Bitartrate, Orange Flavor, Sorbic Acid, Sodium Benzoate (Preservative), Methylparaben (Preservative), D-Calcium Pantothenate, Niacinamide, L-Carnitine, Propylparaben (Preservative), Cyanocobalamin, Pyridoxine Hydrochloride, Riboflavin 5' Phosphate, Thiamin Hydrochloride, Para Aminobenzoic Acid, Biotin, Folic Acid.
απλως σε ολα τα υγρα παιζει η ζελατινη και η Glycol για την παρασκευή τους.

αν ειχες προσεξει το ειχα γραψει...αυτο παιζει σε ολα τα υγρα αμινο και αυτο που λες ποια ειναι καλυτερα δεν το συζητω.

beefmeup
10-01-11, 12:44
υπαρχουν και ποιο ποιοτικα υγρα αμινοξεα χωρις πρωτεινη κολλαγονου μεσα πχ.Twinlab Amino Fuel Liquid ..... Ingredients :urified Water, Hydrolyzed Gelatin, Fructose, Whey Protein Isolate (From Milk), Propylene Glycol, Citric Acid, Maltodextrin, Egg White Hydrolysate, Cellulose, Inositol, Choline Bitartrate, Orange Flavor, Sorbic Acid, Sodium Benzoate (Preservative), Methylparaben (Preservative), D-Calcium Pantothenate, Niacinamide, L-Carnitine, Propylparaben (Preservative), Cyanocobalamin, Pyridoxine Hydrochloride, Riboflavin 5' Phosphate, Thiamin Hydrochloride, Para Aminobenzoic Acid, Biotin, Folic Acid.
απλως σε ολα τα υγρα παιζει η ζελατινη και η Glycol για την παρασκευή τους.

κ αυτα τα εχω δοκιμασει αλλα δεν ειδες αυτο που κοκκινησα απο πανω..κ την ζαχαρη διπλα,χωρια τα υπολοιπα που εχει..
παιδες οσον αφορα τα αμινο το καλυτερο value for money,ειναι σκονη κ μετα καψουλες.

beefmeup
10-01-11, 15:47
υπαρχουν και ποιο ποιοτικα υγρα αμινοξεα χωρις πρωτεινη κολλαγονου μεσα

αν ειχες προσεξει το ειχα γραψει...αυτο παιζει σε ολα τα υγρα αμινο και αυτο που λες ποια ειναι καλυτερα δεν το συζητω.

ε αφου το γραφεις,γιατι γραφεις κ αυτο απο πανω..
ειναι λιγο,αντιφατικα..

Anithos
10-01-11, 17:57
γιατι μου φανηκε σαν να μην το ειδες για την απαντηση που μου εδωσες τσπ....
και εξαλου οι καψουλες το περιβλημα τους δεν γινεται απο κολαγονο ,εκει δεν περνεις ή οι ταμπλετες δεν εχουν προσθετα και επεξεργασια για να γινουν ετσι....ολα εχουν κατι παντως

Devil
10-01-11, 17:59
γιατι μου φανηκε σαν να μην το ειδες για την απαντηση που μου εδωσες τσπ....
και εξαλου οι καψουλες το περιβλημα τους δεν γινεται απο κολαγονο ,εκει δεν περνεις ή οι ταμπλετες δεν εχουν προσθετα και επεξεργασια για να γινουν ετσι....ολα εχουν κατι παντως

ναι αλλα η ποσοτητα ειναι πολυ μικροτερη...αμελητεα.... και τα αμινο που εχουν δεν ειναι απο κολαγονο.... υπαρχουν και οι vegeterian που εχουν γινει της μοδας τελευταια...χιχιχι

beefmeup
10-01-11, 19:47
γιατι μου φανηκε σαν να μην το ειδες για την απαντηση που μου εδωσες τσπ....
και εξαλου οι καψουλες το περιβλημα τους δεν γινεται απο κολαγονο ,εκει δεν περνεις ή οι ταμπλετες δεν εχουν προσθετα και επεξεργασια για να γινουν ετσι....ολα εχουν κατι παντως

οι ταμπλετες ναι,το εχω γραψει πολλακις.

για τις καψουλες δεν σε νοιαζει αν το περιβλημα ειναι απο κολαγονο,αλλα η πηγη των αμινοξεων.:thumbup:

γιαυτο εγραψα οτι τα καλυτερα ειναι οι σκονες.

mantus3
13-08-11, 16:49
Nutrition Facts
Serving Size: 2 Tablespoons (30 ml)
Servings Per Container: ~16



Amount Per Serving







L-Alanine

1121
mg








L-Arginine

1223
mg








L-Aspartic Acid

655
mg








L-Glutamic Acid

1456
mg








Glycine

3394
mg








L-Histidine

131
mg








L-Hydroxylysine

218
mg








L-Hydroxyproline

1791
mg








L-Isoleucine

175
mg








L-Leucine

378
mg








L-Lysine

480
mg








L-Methionine

131
mg








L-Phenylalanine

233
mg








L-Proline

1995
mg








L-Serine

495
mg








L-Threonine

277
mg








L-Tyrosine

87
mg








L-Valine

320
mg





Η γεύση τους απαράδεκτη (wild cherry), η υφή τους επίσης. Υποτίθεται ότι είναι ποιοτικά κτλ αλλά η συσκευασία ούτε καν αναφέρει την πηγή τους. Τα πήρα μόνο και μόνο επειδή το μαγαζί είναι φίλου και είχα ξεμείνει. Αρ. γνωστοποίησης του ΕΟΦ 66024/07.
Δεν θα τα συνιστούσα σε κάποιον….

beefmeup
13-08-11, 18:40
Δεν θα τα συνιστούσα σε κάποιον….

κ πολυ καλα θα εκανες..:P