PDA

Επιστροφή στο Forum : Θέλω τη πολύτιμη βοήθεια σας



gwindor
10-01-11, 16:05
Καταρχήν καλός σας βρήκα

Είμαι 29 χρονών, με ύψος 1.80 και βάρος 117 κιλά.

Θα ήθελα τις συμβουλές σας στο τι να προσέξω στην διατροφή μου (εκτός από το ότι πρέπει να κόψω τις σαβούρες και τα delivery, πράγμα που ήδη έχω κάνει ) για να χάσω κιλά σε συνδυασμό βέβαια με γυμναστήριο (ξεκίνησα ).

Από ότι έχω ψάξει και διαβάσει πρέπει να προσέξω τις θερμίδες που καταναλώνω καθημερινά.
Λέω περίπου από τις 2.800 θερμίδες που κατανάλωνα να πέσω γύρο στις 1.800 την ημέρα.

Θέλω να αδυνατήσω αλλά όχι να χάσω όγκο (έτσι και αλλιώς τρικέφαλα και γενικά στα μπράτσα έχω λίγο λίπος όπως και στις πλάτες οι οποίες πάντα ήταν αρκετά μεγάλες ακόμα και από πιτσιρικάς). Δε με νοιάζει να γραμμώσω τουλάχιστον τώρα αλλά να διατηρήσω έναν Α όγκο και να φύγει κοιλία κτλ.

Αξίζει να πάρω λιποδιαλύτες;

Τι να τρώω πριν και μετά το γυμναστήριο;

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ... Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας.

NASSER
12-01-11, 13:24
Σε πρώτη φάση καλό ειναι να φτιάξεις τη διατροφή σου και ας είναι στις 2800 θερμίδες.
Μετά εφοσον προσαρμοστεις στο γυμναστηριο και στην αερόβια (ποδήλατο-διαδρομο κλπ) το σώμα θα αλλάζει μόνο του.
Εφόσον κολλήσεις σε βάρος και εικόνα, τότε θα κάνεις μείωση στους ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ κατά μικρό ποσοστό... φυσικά θα συνεχίσεις να κάνεις μειώσεις και θα ορίσεις εσύ ενα minimum που δεν θέλεις να περάσεις.
Αυτά προς το παρόν.

Εσύ θα πρέπει να μελετησεις και να βγάλεις ένα προγραμμα διατροφής. ξεκίνα διαβάζοντας τα άρθρα του φόρουμ.

Wolve
13-01-11, 00:42
Σε πρώτη φάση καλό ειναι να φτιάξεις τη διατροφή σου και ας είναι στις 2800 θερμίδες.
Μετά εφοσον προσαρμοστεις στο γυμναστηριο και στην αερόβια (ποδήλατο-διαδρομο κλπ) το σώμα θα αλλάζει μόνο του.
Εφόσον κολλήσεις σε βάρος και εικόνα, τότε θα κάνεις μείωση στους ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ κατά μικρό ποσοστό... φυσικά θα συνεχίσεις να κάνεις μειώσεις και θα ορίσεις εσύ ενα minimum που δεν θέλεις να περάσεις.
Αυτά προς το παρόν.

Εσύ θα πρέπει να μελετησεις και να βγάλεις ένα προγραμμα διατροφής. ξεκίνα διαβάζοντας τα άρθρα του φόρουμ.

:thumbup: