PDA

Επιστροφή στο Forum : BC+EAA (LG Sciences)



Titanium
10-01-11, 17:46
BC+EAA (LG Sciences)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20015&stc=1&d=1294730266


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20016&stc=1&d=1294730209



Supplement Facts
Serving Size: 10 grams (3 scoops)
Servings Per Container: 30 servings + 6 FREE
Amount Per Serving:
Amino Acid Pool: Branch Chain Amino Acid Blend 4:1:1 4g,
L-Leucine,
L-Isoleucine,
L-Valine,.
Hydrolyzed Essential Amino Acid: Recovery Agent: L-Glutamine 2g.

Other Ingredients:
Natural and Artificial Flavor, Natural and Artificial Color, Citric Acid, Xanthan Gum, Acesulfame Potassium, Sucralose, Calcium Silicate.





Καλο μου φενετε και φτινουτσικο....Το εχει δοκιμάσει κανεις???Πινετε???:green:

Devil
10-01-11, 17:49
ειχα παρει κανα 5 κουτια απο αυτο.... ωραιο ειναι μια χαρα προιον και σε καλη τιμη....

το νου σου στις γευσης.... ειναι μια που δεν πινετε με τιποτα.... και δεν θυμαμαι ποια ειναι....

Titanium
10-01-11, 17:53
ειχα παρει κανα 5 κουτια απο αυτο.... ωραιο ειναι μια χαρα προιον και σε καλη τιμη....

το νου σου στις γευσης.... ειναι μια που δεν πινετε με τιποτα.... και δεν θυμαμαι ποια ειναι....

Μια χαρα.....θα το τσιμπισω μου φενετε....Καμια που να πινετε σηγουρα δεν θιμασε??:green:

Devil
10-01-11, 17:55
Μια χαρα.....θα το τσιμπισω μου φενετε....Καμια που να πινετε σηγουρα δεν θιμασε??:green:

blue raspberry.... τα σπαει....:green:

Titanium
10-01-11, 17:58
blue raspberry.... τα σπαει....:green:

Α τα σπάει κιόλας:green::green::green:Οκ ευχαριστώ ρε συ...:toast:

Devil
10-01-11, 18:00
Α τα σπάει κιόλας:green::green::green:Οκ ευχαριστώ ρε συ...:toast:

ναι ρε μαζι με το wms εκανα και γ*** τα postwo.... πολυ καλη...;):green:

Titanium
10-01-11, 18:02
ναι ρε μαζι με το wms εκανα και γ*** τα postwo.... πολυ καλη...;):green:

Μονο ποστ το επερνες???

Devil
10-01-11, 18:06
Μονο ποστ το επερνες???

ναι... γιατι ειχα αλλα BCAA για prewo

Titanium
10-01-11, 18:08
ναι... γιατι ειχα αλλα BCAA για prewo

Α οκ...Αλλα κανονικα 10 και 10 παει ε??Με το σηγκεκριμενο...

Devil
10-01-11, 18:09
Α οκ...Αλλα κανονικα 10 και 10 παει ε??Με το σηγκεκριμενο...

εεεε.... σχετικο ειναι.... αλλα και 10+10 καλα ειναι...

εγω πχ ημουν στα 20γρ μονο στο postwo....

Titanium
10-01-11, 18:13
εεεε.... σχετικο ειναι.... αλλα και 10+10 καλα ειναι...

εγω πχ ημουν στα 20γρ μονο στο postwo....

Καλα εσυ εισαι και τερας:bodybuilder2::P:P:green:
Θενκ γιουυυυ:green:

Devil
10-01-11, 18:17
Καλα εσυ εισαι και τερας:bodybuilder2::P:P:green:
Θενκ γιουυυυ:green:

μμμ.... δεν νομιζω....χαχαχαχαχα:green::green::green::green:

τιποτα ρε:green:

Dreiko
10-01-11, 18:52
εγω εχω παντως τη γευση kiwi/watermelon και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη!:thumbup:

beefmeup
10-01-11, 19:49
εγω εχω παντως τη γευση kiwi/watermelon και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη!:thumbup:

ναι κ αυτη..το χω παρει κ γω πολλακις,κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος..:thumbup:

Titanium
10-01-11, 19:51
εγω εχω παντως τη γευση kiwi/watermelon και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη!:thumbup:

Α βλέπω έχει σουξέ το προϊών:green:...Ολοι οι καλοι το εχουν:green::P
Να σου πω την αληθια και εγω το kiwi εβαλα στο ματι απο την αρχη:green:

Titanium
10-01-11, 19:53
ναι κ αυτη..το χω παρει κ γω πολλακις,κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος..:thumbup:

Και ο beef???Πςςςςς..το εχω βαλει στο καλαθι:P:P:P:green:

beefmeup
10-01-11, 19:54
Και ο beef???Πςςςςς..το εχω βαλει στο καλαθι:P:P:P:green:

τωρα πηρα γευση grape κατι,αλλα δεν την εχω δοκιμασει ακομα να σου πω..

Devil
10-01-11, 19:58
τωρα πηρα γευση grape κατι,αλλα δεν την εχω δοκιμασει ακομα να σου πω..

εχω την εντυπωση οτι αυτη ειναι το μαυρο χαλι..... :green:

Titanium
10-01-11, 19:58
τωρα πηρα γευση grape κατι,αλλα δεν την εχω δοκιμασει ακομα να σου πω..

Βασικα αποτι ιδα εχει τρεις γευσεις και ο devil ειπε οτι η μια δεν πινετε.....το blue raspberry αρεσει στον ντεβιλ, το κιουι αρεσει στον ντρεικο αρα το grape ειναι το μαπα:P:P:P:green:

Εντιτ: Ντεβιλ μαζι ποσταραμε..:green:

lef
11-01-11, 01:43
μπιφ λυπαμαι αλλα εχω δοκιμασει τα αλλα 2 και ηταν κομπλε αρα μαλλον εσυ εισαι ο αδυναμος κρικος

γενικα ικανοποιημενος απο το προιον αλλα επδ περνω 20γρ στο ποστ τελειωνει πολυ γρηγορα.δν ειναι ακριβο αλλα αν το ξαναπαρω πρεπει να παραγγειλω αρκετα κουτια.ειδομεν..

beefmeup
28-03-11, 14:42
λοιπον μετα απο μια κουβεντα με τον ντεβιλ πριν μια βδομαδα,δοκιμασα να τεσταρω την ποσοτητα,κ εχουμε ενα θεματακι εδω..

για να σου βγαλει 11γρ(μια δοση δλδ),θες 4 σκουπ κ οχι 3 που λεει πανω στο κουτι.
το ζυγισα σε ηλεκτρονικη ζυγαρια..αν καποιος αλλος εχει κ μπορει ας το τεσταρει μια να δουμε τι παιζει..

περιεργο παντως..

tommygunz
28-03-11, 16:31
Σε μια βδομάδα θα το 'χω και εγώ με το καλό, οπότε θα ενημερώσω.

Ερώτηση όμως. Η γεύση blue-rasberry τι λέει; Του devil που διάβασα παραπάνω του άρεσε. Κάποιος άλλος που να την έχει δοκιμάσει;

lef
30-03-11, 23:11
Σε μια βδομάδα θα το 'χω και εγώ με το καλό, οπότε θα ενημερώσω.

Ερώτηση όμως. Η γεύση blue-rasberry τι λέει; Του devil που διάβασα παραπάνω του άρεσε. Κάποιος άλλος που να την έχει δοκιμάσει;

κομπλε ειναι τσιμπα την;)

noz1989
30-03-11, 23:13
λοιπον μετα απο μια κουβεντα με τον ντεβιλ πριν μια βδομαδα,δοκιμασα να τεσταρω την ποσοτητα,κ εχουμε ενα θεματακι εδω..

για να σου βγαλει 11γρ(μια δοση δλδ),θες 4 σκουπ κ οχι 3 που λεει πανω στο κουτι.
το ζυγισα σε ηλεκτρονικη ζυγαρια..αν καποιος αλλος εχει κ μπορει ας το τεσταρει μια να δουμε τι παιζει..

περιεργο παντως..
και εγω αυτα χρησιμοποιω εδω και καποιο καιρο...

ωστε ετσι ε?

tommygunz
30-03-11, 23:18
κομπλε ειναι τσιμπα την;)

Τη τσίμπησα ήδη.;):green::green:

Αλλά από περιέργεια θα δω αν ισχύει αυτό που είπε ο Beef...

Το θέμα είναι όχι αν στο scoop αντιστοιχεί λιγότερη ποσότητα... Αλλά αν όντως συνολικά είναι 330 γραμμάρια. Γιατί αν έστω το scoop σου βγάζει 8-9 γραμμάρια αντί για 11 και συνολικά βγάζει 33 δόσεις, τότε δεν είναι 330 τα γραμμάρια αλλά λιγότερα. Αν απ' την άλλη έχει όντως 330 γραμμάρια μέσα και το πρόβλημα είναι στο scoop, τότε λίγο το κακό, απλά παίρνεις 1 scoop παραπάνω.

lef
30-03-11, 23:25
Τη τσίμπησα ήδη.;):green::green:

Αλλά από περιέργεια θα δω αν ισχύει αυτό που είπε ο Beef...

Το θέμα είναι όχι αν στο scoop αντιστοιχεί λιγότερη ποσότητα... Αλλά αν όντως συνολικά είναι 330 γραμμάρια. Γιατί αν έστω το scoop σου βγάζει 8-9 γραμμάρια αντί για 11 και συνολικά βγάζει 33 δόσεις, τότε δεν είναι 330 τα γραμμάρια αλλά λιγότερα. Αν απ' την άλλη έχει όντως 330 γραμμάρια μέσα και το πρόβλημα είναι στο scoop, τότε λίγο το κακό, απλά παίρνεις 1 scoop παραπάνω.

για τσεκαρε το γτ δν το εψαξα τοσο και τωρα δεν εχω αποθεμα για να δω

tommygunz
09-04-11, 00:24
Λοιπόν...

Σήμερα παρέλαβα την πραμάτια μου, μαζι και αυτό το προϊόν.
Γεύση blue rasberry, συμπαθητική, πίνεται πολύ εύκολα. Διαλυτότητα καλή (αν και ήθελε λιγάκι παραπάνω απ' ότι περίμενα). Απλά αφήνει λίγο αφρό.

Όσο για το άλλο που έλεγες beef, μέτρησα 3 scoop σε ηλεκτρονική ζυγαριά και μου βγήκαν 10 γραμμάρια. Δεν έκαναν βουναλάκι πάνω, απλά ήταν πατημένα καλά. Ίσως να μην τα πατούσες και πολύ και γι' αυτό να μην σου έβγαιναν λιγότερα. Θα το ξαναελέγξω αύριο για να σιγουρευτώ και θα ξαναενημερώσω.

beefmeup
09-04-11, 00:26
αχα...κοιτα εγω δεν τα πατηκωσα καθολου..τε εβαζα οπως τα επιανε το σκουπ κ χωρις βουναλακια.

tommygunz
09-04-11, 00:29
Ε ίσως γι' αυτό τότε να μην σου έβγαιναν... Άμα τα πατηκόσεις καλά λογικά θα σου βγούν τα νούμερα. Ή απλά μέτρα 11 γρ. στη ζυγαριά και είσαι κομπλέ.

Εγώ μέτρησα και πόσο ήταν όλο το κουτί μαζί με τη σκόνη πριν το ανοίξω και μόλις το τελειώσω εντελώς θα το ξαναζυγίσω να δω πόσο είναι σκέτο το κουτί. Η διαφορά τους θα μας δώσει πόσο ήταν το καθαρό προϊόν (για να είμαστε και σίγουροι πως δεν μας κλέβουν και βάζουν λιγότερο;))

tommygunz
09-04-11, 19:15
Λοιπόν, σήμερα ξαναμέτρησα πόσα γραμμάρια είναι τα 3 scoop. 11 γραμμάρια βγήκαν σήμερα, χθες βγήκαν 10 (πολύ μικρό το σφάλμα). Οπότε δεν υπάρχει θέμα με το προϊόν, σωστά το γράφει στο κουτί η εταιρεία. Απλά πρέπει να τα έχεις πατήσει καλά τα scoop, αν δεν τα πατάς καλά σου παίρνει πιο λίγο.

deluxe
01-05-11, 16:05
Τελικα ποιες γευσεις ειναι καλες; Θα τσιμπησω μερικα κουτια και απο δαυτο! Μαζι με λιγα ajipure bcaa, vitargo και κρεατινη! Κομμενη η πρωτεινη πλεον!

Και με το purple wraath και intrabolic ιντρα, θα ειμαι φουλ απο αμινοξεα!! Δε νιωθω λεμεεε!!

:turtle:

sofos
01-05-11, 16:11
Τελικα ποιες γευσεις ειναι καλες; Θα τσιμπησω μερικα κουτια και απο δαυτο! Μαζι με λιγα ajipure bcaa, vitargo και κρεατινη! Κομμενη η πρωτεινη πλεον!

Και με το purple wraath και intrabolic ιντρα, θα ειμαι φουλ απο αμινοξεα!! Δε νιωθω λεμεεε!!

:turtle:

γιατι να κοψεις την πρωτεινη? :unsure:

deluxe
01-05-11, 17:41
Επειδη ειμαι πολυ μπροστα! Ασε που ειναι η νεα μοδα τα αμινοξεα! Πρωτεινη μονο μισο σκουπ το πρωι και καζεϊνη το βραδυ. Δε χρειαζεται και post. Αμινοξεα και φαι!

Devil
01-05-11, 17:55
Τελικα ποιες γευσεις ειναι καλες; Θα τσιμπησω μερικα κουτια και απο δαυτο! Μαζι με λιγα ajipure bcaa, vitargo και κρεατινη! Κομμενη η πρωτεινη πλεον!

Και με το purple wraath και intrabolic ιντρα, θα ειμαι φουλ απο αμινοξεα!! Δε νιωθω λεμεεε!!

:turtle:

blue rasberry τα σπαει....;)

arisfwtis
01-05-11, 18:22
αυτα ειναι ωραια και οταν εχει ορεξη για κατι γλυκο

τα πετας μεσα στο νερο και γινεται σαν χυμος

ετσι φευγει λιγο η Κ@@@@ για να φας κατι γλυκο:green::green:

deluxe
01-05-11, 20:10
Για ποστ πιο πολυ παει, ετσι;

Polyneikos
01-05-11, 21:39
Aν δεν τα εχεις για λύπηση ανετα μπορείς να τα παρεις και ως Preworkout αλλα και intraworkout.

tommygunz
02-05-11, 00:40
Για ποστ πιο πολυ παει, ετσι;

Καλά ναι, παντού κολλάνε. Pre-intra-post και δε συμμαζεύεται.:green:
Για την ιστορία, κουτί πάνω γράφει "Intra workout".

Edit: Blue Rasberry καλή είναι.

Dreiko
10-06-11, 16:16
λοιπον μετα απο μια κουβεντα με τον ντεβιλ πριν μια βδομαδα,δοκιμασα να τεσταρω την ποσοτητα,κ εχουμε ενα θεματακι εδω..

για να σου βγαλει 11γρ(μια δοση δλδ),θες 4 σκουπ κ οχι 3 που λεει πανω στο κουτι.
το ζυγισα σε ηλεκτρονικη ζυγαρια..αν καποιος αλλος εχει κ μπορει ας το τεσταρει μια να δουμε τι παιζει..

περιεργο παντως..

μολις τωρα τα ζυγισα σε ηλεκτρονικη ζυγαρια,εμενα μου βγηκαν 8γρ τα 3 σκουπ...

tommygunz
10-06-11, 20:35
μολις τωρα τα ζυγισα σε ηλεκτρονικη ζυγαρια,εμενα μου βγηκαν 8γρ τα 3 σκουπ...

Dreiko ζούπα το! :P
Σε κάθε προπόνηση το έχω στο post-wo. Και σήμερα ας πούμε που το ξαναέβαλα, μετρημένα 3 scoop, πάλι 11 γρ. βγήκαν!
Μάλλον δεν το στουπώνετε καλά , αλλιώς δεν εξηγείτε σε εμένα να βγαίνει και σε εσάς όχι...

(Το άβαταρ σου τα σπάει.:thumbup::thumbup::thumbup:)

Dreiko
11-06-11, 00:07
Dreiko ζούπα το! :P
Σε κάθε προπόνηση το έχω στο post-wo. Και σήμερα ας πούμε που το ξαναέβαλα, μετρημένα 3 scoop, πάλι 11 γρ. βγήκαν!
Μάλλον δεν το στουπώνετε καλά , αλλιώς δεν εξηγείτε σε εμένα να βγαίνει και σε εσάς όχι...

(Το άβαταρ σου τα σπάει.:thumbup::thumbup::thumbup:)

καταλαβα...πρεπει να παρω αυτο που πατανε το καπνο στην πιπα....(κιχ για την πιπα....:P:green:)
θα το κανω να δω...:thumbup:

Υ.Γ.thanks για το avatar....:toast:

tommygunz
11-06-11, 00:58
καταλαβα...πρεπει να παρω αυτο που πατανε το καπνο στην πιπα....(κιχ για την πιπα....:P:green:)
θα το κανω να δω...:thumbup:

Υ.Γ.thanks για το avatar....:toast:

Κοίτα να δεις, εγώ το χώνω βαθιά μέσα το scoop και το στουπώνω στα τοιχώματα. Έτσι παίρνει τη μέγιστη ποσότητα μέσα χωρίς κενά.
Τώρα αν εσύ Dreiko την βρίσκεις με το εργαλείο για την πίπα, εμείς μαζί σου!:P:P:green:

karpoutzidis
11-06-11, 11:32
ειχα παρει κανα 5 κουτια απο αυτο.... ωραιο ειναι μια χαρα προιον και σε καλη τιμη....

το νου σου στις γευσης.... ειναι μια που δεν πινετε με τιποτα.... και δεν θυμαμαι ποια ειναι....
μάλλον το σταφύλι είναι αυτό που δεν πίνετε :P

jannous44
11-06-11, 12:49
ποσο παει το μαλλι στο συγκεκριμενο ? κ απο που. αν μπορεις καποιος να μου στειλει π.μ. χρησημοποιω bulk bcaa πριν και μετα αλλα δεν πεινονται. αν σε συμφερουν σε τιμη. και αφου εχουν και bcaa+eaa θα ειναι κομπλε αν ειναι σε καλη τιμη.

GOMI
12-06-11, 00:57
Επειδή μου τελειώνει η πρωτείνη που έπαιρνα για μετά την προπόνηση, σκεφτόμουν και γω να βάλω το συγκεκριμένο για πριν και μετά.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι ότι το 1,5 σκουπ πρωτείνης, το υπολόγιζα στα συνόλικα γραμμάρια πρωτείνης που λαμβάνω την ημέρα.
Με το συγκεκριμένο τα υπολογίζετε?
Και αν ναι...στα 10γρ πριν και 10γρ μετά, σύνολο δηλαδή 20γρ. τι αναλογία πρωτείνης παίζει?

GOMI
12-06-11, 21:12
Κάπου διάβασα για αναλογίες 1/1
Αν υπολογίζω 20γρ την ημέρα απο BCAA+EEA = 20γρ. πρωτεΐνης, είναι λάθος?

jimmy007
12-06-11, 22:02
Κάπου διάβασα για αναλογίες 1/1
Αν υπολογίζω 20γρ την ημέρα απο BCAA+EEA = 20γρ. πρωτεΐνης, είναι λάθος?

Όχι. Η πρωτείνες από αμινοξέα αποτελούνται.

GOMI
12-06-11, 22:20
Thx jimmy...:thumbup:

jimmy007
12-06-11, 22:22
Thx jimmy...:thumbup:

Tίποτα. Να είσαι καλά...toast::toast:

aqua_bill
20-03-12, 19:46
3 σκουπ με γεύση grape μου άρεσε αν και ήταν λιγάκι γλυκό.με ένα σκουπ κιτρουλίνη είναι μπόμπα.

kazabubu
07-10-12, 14:32
To βρηκα ***** απο Πορτογαλλια και εβαλα 3 κουτακια.
Λεω να βαλω 3 scoup πριν την προπονηση και 3 μετα.
Απο διαλυτότητα τι λεει ρε παιδια το συγκεκριμενο????

beefmeup
07-10-12, 17:18
δεν αναφερουμε τιμες.
πολυ καλη διαλυτοτητα..το γραφουν κ απο πανω.
αν διαβασεις το θεμα δλδ.:)

kazabubu
07-10-12, 21:30
δεν αναφερουμε τιμες.
πολυ καλη διαλυτοτητα..το γραφουν κ απο πανω.
αν διαβασεις το θεμα δλδ.:)

Ευχαριστώ θερμά για την απάντηση.
Σορρυ για την τιμή λάθος μου